Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

ΑΡΧΗ arrow ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ/ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ/ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ
Αποτελέσματα 2018 Εκτύπωση E-mail

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

13  Σ:    Ημερίδα  Αλμάτων «κλειστού  στίβου»  &  Σφαιροβολίας (Ηράκλειο): xls Αποτελέσματα 1ης Ημερίδας ΚΣ Ηρακλείου 2018 11/03/2018,16:45

20  Σ:    Ημερίδα   «κλειστού στίβου»   (Ιεράπετρα): xls Αποτελέσματα Ημερίδας ΚΣ Ιεράπετρας 11/03/2018,16:42

28  Κ:   ΦΕΣΤΙΒΑΛ  ΚΡΗΤΙΚΟΥ  ΣΤΙΒΟΥ   (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ): xls Αποτελέσματα 5ου Φεστιβάλ Κρητικού Στίβου 2018 67.50 Kb

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

3   Σ:  Ημερίδα  Αλμάτων «κλειστού  στίβου»  & Σφαιροβολίας (Ηράκλειο) xls Αποτελέσματα 2ης Ημερίδα ΚΣ 2018 06/02/2018,09:16

4    Κ:   ΔΡΟΜΟΣ  ΚΙΣΑΜΟΥ  (ΚΑΣΤΕΛΙ) xls Αποτελέσματα Δρόμου Κισάμου 2018 05/02/2018,19:12

10  Σ:  Βαλκανικοί  Αγώνες  «κλειστού στίβου»  Ε / Ν «Κ20» (Σόφια) : pdf Αποτελέσματα Βαλκανικών ΕΝ ΚΣ 2018 11/03/2018,16:33

10-11 Σ-Κ: Πανελλήνιο  Πρωτ.  «κλειστού  στίβου»  Α / Γ   (Σ.Ε.Φ. - Πειραιάς) xls Αποτελέσματα Πανελληνίων ΚΣ 2018 11/03/2018,16:27

17  Σ:  Βαλκανικοί  Αγώνες  «κλειστού στίβου»  Α / Γ  (Κωνσταντινούπολη) pdf Αποτελέσματα Ανδρών 11/03/2018,16:18

pdf Αποτελέσματα Γυναικών 11/03/2018,16:20

25  Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  ΔΡΟΜΟΥ  ΣΕ  ΑΝΩΜΑΛΟ  ΕΔΑΦΟΣ (ΤΡΙΚΑΛΑ): pdf Αποτελέσματα Πανελληνίου Ανωμάλου 2018 11/03/2018,16:09

ΜΑΡΤΙΟΣ

1 - 4  Πεμ-Κ:  Παγκόσμιο   πρωτ/μα  «κλειστού  στίβου»  Α / Γ  (Μπέρμινχαμ)

10  Σ:    ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΡΙΨΕΩΝ   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΕΑΚ Ελευθερίας): xls Αποτελέσματα Παγκρήτιων Αγώνων Ρίψεων 2018 11/03/2018,15:42

11   Κ:    ΠΑΝΕΛ. ΒΑΔΗΝ 20 χλμ  Α/Γ-ΝΕΩΝ  & Αγ. Βάδην 10 χλμ  Ε/Ν/Π - 5 χλμ (Μέγαρα): xls Αποτελέσματα Πανελλήνιο Βάδην 20ΚΜ 2018 18/03/2018,23:58

17  Σ:    «ΑΠΤΕΡΑ» & αγώνας 5.000 μ. Α/Γ (ΧΑΝΙΑ)¨: xls Απτερα 2018 - Αποτελέσματα 148.50 Kb

17  Σ:    Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων (Θεσσαλονίκη): xls Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων 2018 Αποτελέσματα 59.50 Kb

18  Κ:    Πανελλήνιο  Πρωτ/μα  Ημιμαραθωνίου  Α / Γ  (Αθήνα): xls Αποτελέσματα Ημιμαραθωνίου 2018 09/04/2018,09:23

24  Σ:    «ΡΕΘΥΜΝΙΑ»   (ΡΕΘΥΜΝΟ) - ΑνεβλήθησανΔιεξήχθησαν την Κυρ 22 Απρ 2018 : xls Αποτελέσματα Ρεθύμνια 2018 44.00 Kb

27-28  T-Τ:   Β΄ Φάση  Σχολικών  Αγώνων  Λυκείων  (Ηράκλειο) pdf Αποτελέσματα 7ου Ομίλου Σχολικού Κρήτης 2018 09/04/2018,08:05

31  Σ:    ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ    Π / Κ   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) xls Αποτελέσματα Διασυλλογικό ΠΚ 2018 09/04/2018,07:59

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

4 Τετ:   ΜΙΡΑΜΠΕΛΟ  (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ): xls Αγώνες Στίβου ΜΙΡΑΜΠΕΛΟ 2018 - Αποτελέσματα 58.50 Kb

14  Σ:    ΔΙΑΣ/ΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ   Α / Γ  «Α΄ ΗΜΕΡΑ» Ανδρών : xls Αποτελέσματα Ανδρών Α 169.50 Kb-  Γυναικών :  xls Αποτελέσματα Γυναικών Α 135.50 Kb

14 Σ:     ΔΙΑΣΥ/ΚΟΙ   ΠΠ/ΠΚ Α΄  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ):Αποτελέσματα ΠΠΑ: xls Διασυλλογικο ΠΠΑ (Κ16) 2018 205.50 Kb- ΠΚΑ :  xls Διασυλλογικοί ΠΚΑ 2018 134.50 Kb

doc Έκθεση Στατιστικά ΠΠ-ΠΚΑ΄(Κ16) 2018 179.50 Kb   : xls Στατ.Πίνακες (Κ16) 2018 124.00 Kb 

15  Κ:   ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΧΑΝΙΑ): Αποτελέσματα Μαραθωνίου : pdf Μαραθώνιος 782.32 Kb- 10ΚΜ : pdf 10ΚΜ 1.04 Mb- Αγώνας 5ΚΜ :  pdf 5km 1.17 Mb

19-20 Π-Π:  Πανελλήνιοι  Σχολικοί  Αγώνες  Λυκείων: xls Αποτελέσματα Σχολικών Α και Β ημέρα 2018 782.50 Kb

21 Σ:    ΔΙΑΣΥΛ.    ΠΠ / ΠΚ Β΄ «ΔΙΑΘΛΑ - Α΄ ΑΓΩΝΑΣ» (ΧΑΝΙΑ - ΡΕΘ.- ΛΑΣΙΘΙ): xls Αποτελέσματα Βαθμολογίες Διάθλων ΠΠ-ΠΚ Β΄Χανιά 2018 122.50 Kb

22 Κ:    ΠΑΝ/ΝΙΟ ΟΡΕΙΝΟΥ ΔΡΟΜ. & ΒΟΥΝΟΥ (ΚΡΙΤΣΑ   ΑΓΙΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ) xls Παενλληνιο Ορεινού Δρόμου_2018 40.50 Kb

22 Κ:    «ΔΕΛΦΙΝΙΑ»     (ΡΕΘΥΜΝΟ) : xls Αποτελέσματα Ρεθύμνια 2018 44.00 Kb

29 Κ:    RUN  GREECE  (HΡΑΚΛΕΙΟ):  Αποτελέσματα 10ΚΜ - Αποτελέσματα 5ΚΜ 

ΜΑΙΟΣ

2-9 Τετ - Τετ: Παγκόσμια Γυμνασιάδα (Μαρόκο):

5  Σ:       «ΜΑΧΗ   ΚΡΗΤΗΣ»  &  αγώνας 5.000 μ. Α/Γ  (ΧΑΝΙΑ) ¨: Οι αγωνες ανεβλήθησανΘα διεξαχθούν Παράλληλα με τα Βενιζέλεια 2018

5-6 Σ-Κ:  ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  ΣΥΝΘΕΤΩΝ   Α/Γ -  Π/Κ  (ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ): xls Αποτελέσματα Διασυλλογικού Συνθέτων 2018 315.00 Kb

6   Κ:       ΠΑΝΕΛ.   ΠΡΩΤ.  10.000 μ.  Α/Γ -  ΝΕΩΝ «Α/Γ» - Ε  (ΛΟΥΤΡΑΚΙ) xls Αποτελέσματα Πανελληνίου 10ΚΜ 2018 113.50 Kb

13  Κ:    ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  Α/Γ  «Β΄  ΗΜΕΡΑ» (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) : Αποτελέσματα

13  Κ:    ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ  ΣΥΝΘ. ΠΠ/ΠΚ Α΄ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ): Αποτελέσματα

19  Σ:      «8α ΧΑΝΙΑ  2018»       (ΧΑΝΙΑ): xls Αποτελέσματα ΧΑΝΙΑ 2018 226.50 Kb

20  Κ:      «ΒΑΣΑΡΜΙΔΕΙΑ»  (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ): xls Αποτελέσματα Βασαρμίδεια_2018 53.50 Kb

24 Πεμ:      Athens Street Pole Vault  (Αθήνα - Σύνταγμα) : Ανεβλήθη

26  Σ:     ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΙ  ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  ΠΠ / ΠΚ Β΄ «ΔΙΑΘΛΑ - Β΄ ΑΓΩΝΑΣ» ΚΑΙ ΜΙΝΙ ΠΠ - ΠΚ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ): xls Δίαθλα Ηράκλειο 2018 676.00 Kb

 

27  Κ:    «ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ  - ΓΥΡΟΣ  ΠΟΛΗΣ»  (ΧΑΝΙΑ): xls Αποτελέσματα Βενιζέλειος Δρόμος 2018 54.50 Kb

30 Τετ:   1ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Έδεσσα): xls Αποτελέσματα Αλεξάνδρεια Ανδρες_2018 103.00 Kb

¨: xls Αποτελέσματα Αλεξάνδρεια Γυναικών_2018 105.00 Kb

ΙΟΥΝΙΟΣ

2  Σ:         «70α ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ»  (ΧΑΝΙΑ): xls Αποτελέσματα Βενιζέλεια_2018 98.00 Kb

9  Σ:         «ΚΝΩΣΕΙΑ» & αγώνας 5.000 μ. Α/Γ  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ):xls Αποτελέσματα Κνώσεια 2018 43.00 Kb

9  Σ:         Παπαφλέσσεια   (Καλαμάτα): xls Αποτελέσματα Παπαφλέσεια_2018 321.50 Kb

9  Σ:         Βαλκανικό Πρωτάθλημα   Π / Κ    «Κ 18»  (Κων/πολη) : xls Αποτελέσματα Βαλκανικών ΠΚ 2018 125.50 Kb

9-10 Σ-Κ: Μεσογειακοί Αγώνες Νέων Α/Γ  «Κ 23» xls Αποτελέσματα Μεσσογειακοί Κ23 2018 88.00 Kb

13 Τετ:     «Filothei Women Gala»   (Φιλοθέη) xls Αποτελέσματα Γκαλά Γυναικών Φιλοθέης_2018 55.00 Kb

17  Κ:       «ΑΓΩΝΕΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ»  & 5.000 μ. Α/Γ  (ΧΑΝΙΑ): xls Αγώνες Δυτικής Κρήτης 2018 62.50 Kb

16-17 Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤ.  Ε / Ν  «Κ20»   (ΤΡΙΚΑΛΑ): doc Αποτελέσματα Πανελλήνιοι Κ20 2018 806.00 Kb

23-24  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤ.  Π / Κ  «Κ18»  (ΚΑΤΕΡΙΝΗ): xls Αποτελέσματα Πανελλήιοι Κ18 2018 436.00 Kb

23-24  Σ-Κ:  Βαλκανικό Πρωτ.   Ε / Ν   «Κ20» (Προύσα - Τουρκία):

27-30 Τετ.-Σ: Μεσογειακοί Αγώνες  Α/Γ  (Ισπανία-Ταρραγώνα) : xls Αποτελέσματα Μεσσογειακών 2018 311.00 Kb

30  Σ:     ΠΑΝΕΛ. ΠΡΩΤ. ΠΠ / ΠΚ Α΄  &  ΣΥΝΘ.  ΠΠ/ΠΚ Α΄ (ΧΑΛΚΙΔΑ)

ΙΟΥΛΙΟΣ

1    Κ:   ΠΑΝΕΛ. ΠΡΩΤ.  ΠΠ / ΠΚ Α΄  &  ΣΥΝΘ.  ΠΠ / ΠΚ Α΄ (ΧΑΛΚΙΔΑ)

4  Τετ:   2ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Άργος  Ορεστικό)

5-8 Πεμ.-Κ:  ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ  ΠΡΩΤ.   Π / Κ  «Κ18»  (Γκιορ - ΟΥΓΓΑΡΙΑ) xls Πανευρωπαϊκό Παίδων Κορασίδων 2018 Αποτελέσματα 448.50 Kb

7  Σ:       «ΗΡΑΚΛΕΙΑ»  & 5.000 μ. Α/Γ  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ): xls Αποτελέσματα Ηράκλεια_2018 52.00 Kb

7-8 Σ-Κ: ΠΑΝ/ΝΙΟ  ΣΥΝΘΕΤΩΝ  Α/Γ-ΝΕΩΝ-Ε/Ν-Π/Κ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ): pdf Αποτελέσματα Πανελληνίου Συνθέτων ΑΓ Νέων ΕΝ ΠΚ 2018 524.56 Kb

8  Κ:       ΤοφάΛΕΙΑ - 3ο  Ελληνικό  ‘Grand  Prix'    (Πάτρα)

10-15 Τρ-Κ:  ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ   Ε / Ν  «Κ20» (ΦΙΛΑΝΔΙΑ)

14-15  Σ-Κ:   ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ  Α / Γ (ΠΑΤΡΑ)

18   Τετ:        4ο  Ελληνικό  ‘Grand  Prix'    (Καβάλα)

20-21  Παρ-Σ:  Βαλκανικό Πρωτάθλημα   Α / Γ   (Βουλγαρία)

24 - 25 Τ - Τ:   « Κύπρος - Ελλάδα»  Διεθ.  Συν/ση  Π / Κ  (Κύπρος)

28-29  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ   ΝΕΩΝ   «Α / Γ»   (ΛΑΡΙΣΑ)

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

5  Κ:              Μαράκεια   (Φουρφουράς - Ρέθυμνο)

7-12 Τρ.-Κ:   ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Α/Γ   (ΒΕΡΟΛΙΝΟ)

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

7    Κ:     ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ)

13  Σ:      Δήλεια (Μύκονος)

20  Σ:     Αγώνες  Νέων  Αθλητών «ΠΠ-ΠΚ Β΄  &  ΜΙΝΙ»  (Ηράκλειο)

27  Σ:    «ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ»   (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

3    Σ :  «ΑΡΚΑΔΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ»   (ΡΕΘΥΜΝΟ)

4    Κ:    Βαλκανικό Πρωτ. Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Ρουμανία)

11  Κ:  ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΜΑΡΑΘΩΝ. Α / Γ  &  Διεθ. Μαραθώνιος  (ΑΘΗΝΑ)

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

Τελευταία ανανέωση ( Τρίτη, 10 Ιούλιος 2018 )
 
Αποτελέσματα 2017 Εκτύπωση E-mail

   Ε.Α.Σ.  Σ.Ε.Γ.Α.Σ.  ΚΡΗΤΗΣ     ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2017

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

15  Κ:  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ ΔΡΟΜΟΥ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΟΔΟ  (ΚΑΣΤΕΛΙ)

22  Κ:  ΦΕΣΤΙΒΑΛ  ΚΡΗΤΙΚΟΥ  ΣΤΙΒΟΥ   (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

28  Σ:  Ημερίδα   «κλειστού στίβου»   (Ιεράπετρα)

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

 4 & 11  Σ:  Ημερίδες   Αλμάτων «κλειστού  στίβου»  & Σφαιροβολίας (Ηράκλειο) 

11       Σ:  Βαλκανικοί  Αγώνες  «κλειστού στίβου»  Ε / Ν  (Κωνσταντινούπολη)

18-19 Σ-Κ: Πανελλήνιοι  Αγώνες  «κλειστού  στίβου»  Α / Γ   (Σ.Ε.Φ.)

25       Σ:  Βαλκανικοί  Αγώνες  «κλειστού στίβου»  Α / Γ  (Βελιγράδι)

ΜΑΡΤΙΟΣ

3 - 5  Παρ-Κ:  Ευρωπαϊκό   πρωτ/μα  «κλειστού  στίβου»  Α / Γ  (Βελιγράδι)

5   Κ:   ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  ΔΡΟΜ.  ΣΕ  ΑΝΩΜΑΛΟ  ΕΔΑΦΟΣ (ΤΡΙΚΑΛΑ)

11  Σ:    ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΙ  ΕΑΡΙΝΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ  ΡΙΨΕΩΝ   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

18  Σ:    Ελληνικό Κύπελλο Χειμερινών Ρίψεων (Θεσσαλονίκη)

19  Κ:    Πανελλήνιοι  Αγώνες  Ημιμαραθωνίου  Α / Γ  (Αθήνα)

26  Κ     «ΑΠΤΕΡΑ»  (ΧΑΝΙΑ)

 

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

1  Σ:    «ΡΕΘΥΜΝΙΑ»   (ΡΕΘΥΜΝΟ)

2  Κ:    ΔΙΑΣΥΛ.   ΑΓ.  ΠΠ / ΠΚ Β΄ «ΔΙΑΘΛΑ - Α΄ ΑΓΩΝΑΣ» (ΧΑΝΙΑ - ΛΑΣΙΘΙ)

3-4  Δ-Τ:   Β΄ Φάση  Σχολικών  Αγώνων  Λυκείων  (Ηράκλειο)

8   Σ:     ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ    Π / Κ   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

8   Σ:    ΠΑΝΕΛ.  ΒΑΔΗΝ  20.000 μ.  Α / Γ - ΝΕΩΝ  & Αγ. Βάδην 10.000  Ε/Ν/Π - 5.000 Κ

11-12 Τ-Τ:  ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  ΣΥΝΘΕΤΩΝ   Α/Γ -  Π/Κ  (ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ)

12  Τετ:  ΜΙΡΑΜΠΕΛΟ  (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

22  Σ:     ΔΙΑΣ/ΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ   Α / Γ  «Α΄ ΗΜΕΡΑ»  &   ΠΠ/ΠΚ Α΄  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

30  Κ:     RUN  GREECE  (HΡΑΚΛΕΙΟ)

ΜΑΙΟΣ

3-4  Τ-Π:   Πανελλήνιοι  Σχολικοί  Αγώνες  Λυκείων

6  Σ:      ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΙ  ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  ΠΠ / ΠΚ Β΄ «ΔΙΑΘΛΑ -  Β΄ ΑΓΩΝΑΣ»

             ΚΑΙ ΜΙΝΙ ΠΠ / ΠΚ  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

7  K:       «ΜΑΧΗ   ΚΡΗΤΗΣ»    (ΧΑΝΙΑ)

14  K:  ΔΙΑΣΥΛ. ΑΓΩΝΕΣ  Α/Γ  «Β΄  ΗΜΕΡΑ» & ΣΥΝΘ, ΠΠ/ΠΚ Α΄ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

20  Σ:       «ΧΑΝΙΑ  2017»       (ΧΑΝΙΑ)

22  Δ:       «ΒΑΣΑΡΜΙΔΕΙΑ»  (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

27  Σ:       «ΗΡΑΚΛΕΙΑ»         (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

27  Σ:       Παπαφλέσσεια       (Καλαμάτα)

27  Σ:       ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤ.  10.000 μ.  Α/Γ -  ΝΕΩΝ  «Α/Γ» - Ε  (ΜΕΓΑΡΑ)

27-28  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  ΣΥΝΘΕΤΩΝ  Α/Γ - ΝΕΩΝ  (ΣΕΡΡΕΣ)

28  Κ:      «ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ  - ΓΥΡΟΣ  ΠΟΛΗΣ»  (ΧΑΝΙΑ)

31 Τετ:    1ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Έδεσσα)

                ΙΟΥΝΙΟΣ

1 Πεμ:      Athens Street Pole Vault  (Αθήνα - Σύνταγμα)

3   Σ:       «69α ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ»  (ΧΑΝΙΑ)

3   Σ:       Βαλκανικό Πρωτάθλημα   Π / Κ   (Αλβανία)

4 Κ: ΠΑΝ/ΝΙΟ ΟΡΕΙΝΟΥ ΔΡ. & ΒΟΥΝΟΥ (ΚΡΙΤΣΑ ΔΗΜΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛ)

7 Τετ:      «Gala  Γυναικών»   (Φιλοθέη)

10 Σ:       «ΚΝΩΣΕΙΑ»   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

10 Σ:        2ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Άργος  Ορεστικό)

11 K:          Σιθώνεια  (Χαλκιδική)

17  Σ:      «ΔΕΛΦΙΝΙΑ»       (ΡΕΘΥΜΝΟ)

17-18  Σ-Κ:   ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ  Α / Γ (ΠΑΤΡΑ)

24-25  Σ-Κ:   ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  Π / Κ  &  ΣΥΝΘ.  Π/Κ (ΤΡΙΚΑΛΑ)

24-25 Σ-Κ:  ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΠΡΩΤ.  ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ Α/Γ  (ΓΑΛΛΙΑ)

ΙΟΥΛΙΟΣ

 1  Σ:        «ΑΓΩΝΕΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ»   (ΧΑΝΙΑ)

1-2  Σ-Κ:    Βαλκανικό Πρωτάθλημα   Ε / Ν   (Ρουμανία)

8-9 Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛ.   ΠΡΩΤ.  Ε / Ν  &  ΣΥΝΘΕΤΑ  Ε / Ν  (ΚΑΤΕΡΙΝΗ)

12   Τετ:   3ο  Ελληνικό  ‘Grand  Prix'    (Πάτρα)

12-16 Τετ.-Κ:   ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Π / Κ    (ΚΕΝΥΑ)

13-16 Πεμ-Κ:   ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ   ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  ΝΕΩΝ   (ΠΟΛΩΝΙΑ)

15-16  Σ-Κ:   ΠΑΝΕΛ.  ΠΠ / ΠΚ Α΄  &  ΣΥΝΘ.  ΠΠ / ΠΚ Α΄ (ΧΑΛΚΙΔΑ)

19   Τετ:         4ο  Ελληνικό  ‘Grand  Prix'    (Καβάλα)

20-23 Πεμ-Κ:  ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ   ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Ε / Ν   (ΙΤΑΛΙΑ)

22-23  Σ-Κ:  Βαλκανικό Πρωτάθλημα   Α / Γ   (Σερβία)

22-30 Σ-Κ:   ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΕΟΤΗΣΤΑΣ Π/Κ (ΟΥΓΓΑΡΙΑ)

29-30  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ   ΝΕΩΝ   «Α / Γ»   (ΛΑΡΙΣΑ)

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

2 - 3 Τετ - Π:  «Ελλάδα  - Κύπρος»  Διεθνής  Συν/ση  Π / Κ  (Ελλάδα)

4-13 Παρ.-Κ:  ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Α/Γ   (ΛΟΝΔΙΝΟ)

6  Κ:              Μαράκεια   (Φουρφουράς - Ρέθυμνο)

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

8  Κ:       Βαλκανικός  Μαραθώνιος        (Σερβία)

14  Σ:     Αγώνες  Νέων  Αθλητών «ΠΠ-ΠΚ Β΄  &  ΜΙΝΙ»  (Ηράκλειο)

27  Παρ: «ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ»   (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

5  Κ ή 8 Τετ:  «ΑΡΚΑΔΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ»   (ΡΕΘΥΜΝΟ)

11 Σ:       Βαλκανικό Πρωτ. Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Τουρκία)

12  Κ:  ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΜΑΡΑΘΩΝ. Α / Γ  &  Διεθνής Μαραθώνιος  (ΑΘΗΝΑ)

Τελευταία ανανέωση ( Τρίτη, 06 Μάρτιος 2018 )
 
Αποτελέσματα 2016 Εκτύπωση E-mail

   Ε.Α.Σ.  Σ.Ε.Γ.Α.Σ.  ΚΡΗΤΗΣ    ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2 0 1 6

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

30   Σ:  Ημερίδα   Αλμάτων  «κλειστού  στίβου»  &  Σφαιροβολίας  (Ηράκλειο)

31   Κ:  ΦΕΣΤΙΒΑΛ  ΚΡΗΤΙΚΟΥ  ΣΤΙΒΟΥ   (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

 6        Σ:  Ημερίδα   «κλειστού  στίβου»                (Ιεράπετρα) 

10       Τ:  Πανελ. Σχολικοί Αγώνες  Δρόμου  σε  Ανώμαλο Έδαφος  Λυκείων

13-14 Σ-Κ: Πανελλήνιοι  Αγώνες  «κλειστού  στίβου»  Α / Γ   (Σ.Ε.Φ.)

27       Σ:  Βαλκανικοί  Αγώνες  «κλειστού στίβου»  Α / Γ  (Κωνσταντινούπολη)

28       Κ:  ΠΑΝΕΛ.  ΠΡΩΤ.  ΔΡ.  ΣΕ  ΑΝΩΜΑΛΟ  ΕΔΑΦΟΣ  (ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ)

ΜΑΡΤΙΟΣ

5  Σ:    Ελληνικό Κύπελλο Χειμερινών Ρίψεων (Αθήνα)

6  Κ:    ΔΙΑΣΥΛ.   ΠΟΛΥΑΘΛΩΝ  ΠΠ / ΠΚ Β΄ «Α΄ ΑΓΩΝΑΣ» (ΧΑΝΙΑ - ΛΑΣΙΘΙ)

12 Σ:    Βαλκανικοί  Αγώνες  Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος  (Σερβία)

17-20 Π-Κ:  Παγκόσμιο   πρωτ/μα  «κλειστού  στίβου»  Α / Γ  (Η.Π.Α.)

19  Σ:   ΕΑΡΙΝΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ  ΡΙΨΕΩΝ   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

20  Κ:   Πανελλήνιοι  Αγώνες  Ημιμαραθωνίου  Α / Γ  (Αθήνα)

26  Σ     «ΡΕΘΥΜΝΙΑ»   (ΡΕΘΥΜΝΟ)

27   Κ:    ΠΑΝΕΛ.  ΒΑΔΗΝ  20.000 μ.  Α / Γ - ΝΕΩΝ  & Αγ. Βάδην 10.000  Ε/Ν/Π - 5.000 Κ

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

 3   Κ:     «ΑΠΤΕΡΑ»  (ΧΑΝΙΑ)

 3   Κ:     Διεθνής Μαραθώνιος Θεσσαλονίκης (Θεσσαλονίκη)

 9   Σ:     ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ    Π / Κ   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

17  Κ:     RUN  GREECE  (HΡΑΚΛΕΙΟ)

19  Τρ:   Β΄ Φάση  Σχολικών  Αγώνων  Λυκείων  (Ηράκλειο)

23  Σ:     ΔΙΑΣ/ΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ   Α / Γ  «Α΄ ΗΜΕΡΑ»  &   ΠΠ/ΠΚ Α΄  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

26-27 Τ-Τ:  ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  ΣΥΝΘΕΤΩΝ   Α/Γ -  Π/Κ  (ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ)

27  Τετ:  ΜΙΡΑΜΠΕΛΟ  (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

ΜΑΙΟΣ

7   Σ:      ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ    Α / Γ  «Β΄  ΗΜΕΡΑ»

               ΚΑΙ  ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΠΠ / ΠΚ Α΄ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

 8  Κ:       ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΡΗΤΗΣ  (ΧΑΝΙΑ)

11-12  Τ-Π:   Πανελλήνιοι  Σχολικοί  Αγώνες  Λυκείων

14  Σ:       ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  ΠΟΛΥΑΘΛΩΝ   ΠΠ / ΠΚ Β΄ «Β΄ ΑΓΩΝΑΣ»

                ΚΑΙ ΜΙΝΙ ΠΠ / ΠΚ  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

15  K:        «ΜΑΧΗ   ΚΡΗΤΗΣ»    (ΧΑΝΙΑ)

21  Σ:        «ΧΑΝΙΑ  2016»           (ΧΑΝΙΑ)

22  Κ:      ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤ.  10.000 μ.  Α/Γ -  ΝΕΩΝ  «Α/Γ» - Ε (ΜΕΓΑΡΑ)

28  Σ:      «ΗΡΑΚΛΕΙΑ»       (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

28  Σ:      Παπαφλέσσεια       (Καλαμάτα)

29  Κ:      «ΔΕΛΦΙΝΙΑ»       (ΡΕΘΥΜΝΟ)

29   Κ:      «ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ  - ΓΥΡΟΣ  ΠΟΛΗΣ»  (ΧΑΝΙΑ)

 

 

ΙΟΥΝΙΟΣ

 1 Τετ:      1ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Έδεσσα)

 4  Σ:        «ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ»  (ΧΑΝΙΑ)

4-5  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  ΣΥΝΘΕΤΩΝ  Α/Γ - ΝΕΩΝ  (ΣΕΡΡΕΣ)

4-5  Σ-Κ:  Μεσογειακοί Αγώνες U23 (Τυνησία)

 8 Τετ:      «Gala  Γυναικών»   (Φιλοθέη)

11 Σ:        2ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Άργος  Ορεστικό)

11 Σ:        «ΚΝΩΣΕΙΑ»   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

12 K:        Σιθώνεια  (Χαλκιδική)

18 Σ:        «ΑΓΩΝΕΣ  ΔΥΤΙΚΗΣ  ΚΡΗΤΗΣ»  (ΧΑΝΙΑ)

18-19  Σ-Κ:   ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ  Α / Γ (ΠΑΤΡΑ)

25-26  Σ-Κ:   ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  Π / Κ  &  ΣΥΝΘΕΤΑ Π/Κ  (ΤΡΙΚΑΛΑ)

25- 26  Σ-Κ:   Βαλκανικοί  Αγώνες  Α / Γ  (Σλοβενία) 

ΙΟΥΛΙΟΣ

2-3  Σ-Κ:   ΠΑΝΕΛ.  ΠΡ.  ΠΠ / ΠΚ Α΄  &  ΣΥΝΘ.  ΠΠ / ΠΚ Α΄ (ΝΑΥΠΛΙΟ)

 2       Σ:        Βαλκανικοί Αγώνες    Π / Κ   (Σερβία)

2-3  Σ-Κ:   Βαλκανικοί  Αγώνες   Ε / Ν   (Τουρκία)

6-10 Τετ.-Κ:  ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Α/Γ   (ΟΛΛΑΝΔΙΑ)

9-10 Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤ.  Ε / Ν  &  ΣΥΝΘΕΤΑ  Ε / Ν  (ΣΕΡΡΕΣ)

13   Τετ:     3ο  Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  «Χρ. Βουδούρης»  (Θήβα)

14-17 Πεμ-Κ:  ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ   ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Π / Κ   (ΓΕΩΡΓΙΑ)

16       Σ:       «ΒΑΣΑΡΜΙΔΕΙΑ»   (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

19-24 Τρ.-Κ:   ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ   Ε / Ν 

23   Σ:         4ο  Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  «Τοφάλεια»  (Πάτρα)

27-28 Τετ - Π:  «Κύπρος - Ελλάδα»  Διεθνής  Συν/ση  Π / Κ  (Κύπρος)

30-31  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ   ΝΕΩΝ   «Α / Γ»  (ΛΑΡΙΣΑ)

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

 7  Κ:    Μαράκεια   (Φουρφουράς - Ρέθυμνο)

12-21  Παρ-Κ:   31οι ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ   (ΡΙΟ - ΒΡΑΖΙΛΙΑ)

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

 8  Σ:    Νυκτερινός   Ημιμαραθώνιος   (Θεσσαλονίκη)

 9  Κ:    Βαλκανικός  Μαραθώνιος        (Βουλγαρία)

15  Σ:    Αγώνες  Νέων  Αθλητών «ΠΠ-ΠΚ Β΄  &  ΜΙΝΙ»  (Ηράκλειο)

27  Πεμ:  «ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ»   (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

30  Κ:    Βαλκανικός  Ημιμαραθώνιος  (Μαυροβούνιο)    

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

 8  Τρ:   «ΑΡΚΑΔΙΑ»   (ΡΕΘΥΜΝΟ)

13  Κ:   ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΜΑΡΑΘΩΝ. Α / Γ  &  Διεθνής Μαραθώνιος  (ΑΘΗΝΑ)

27  Κ:   «ΓΥΡΟΣ  ΣΗΤΕΙΑΣ»   (ΣΗΤΕΙΑ)

Τελευταία ανανέωση ( Τρίτη, 06 Μάρτιος 2018 )
 
Πολύαθλα ΠΠ-ΠΚ Β'- Α' Αγώνας - Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail

georgia_papagrigoraki_2016.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p { margin-bottom: 0cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); text-align: justify; }p.western { font-family: "Arial",sans-serif; font-size: 12pt; }p.cjk { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 12pt; }p.ctl { font-family: "Arial",sans-serif; font-size: 10pt; }a:link { color: rgb(0, 0, 255); }

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθησαν την Κυριακή 6 Μαρτίου στο Εθνικό Στάδιο Χανίων οι Διασυλλογικοί - Αναπτυξιακοί Αγώνες ΠΠ-ΠΚ Β΄ (Πολύαθλα), των νομών Χανίων και Ηρακλείου για αθλητές - αθλήτριες ηλικίας 12 - 13 ετών.

Οι νεαροί αθλητές στα πλαίσια της εκμάθησης τους στο σύνολο των αγωνισμάτων του στίβου, συμμετείχαν σε τρία αγωνίσματα ο καθένας και συγκεκριμένα σε ένα δρόμο, ένα άλμα και μία ρίψη.

Στους αγώνες συμμετείχαν 200 περίπου νεαροί αθλητές από τα σωματεία μας Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλο, Ο.Φ. Ηρακλείου, Α.Ο. Κύδων, Γ.Ε. Ηρακλείου, Α.Ο. Καστέλι Κισσάμου, Α.Π.Σ. Πήγασος Ηρακλείου, που γέμισαν το στάδιο με τα χαμογελά, τις φωνές τους και την αγωνιστική τους προσπάθεια. Δεκάδες ήταν επίσης οι γονείς των παιδιών που παρακολούθησαν με ενδιαφέρον τους αγώνες και χειροκρότησαν τα παιδιά.

Η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης και τα σωματεία στίβου ευχαριστούν τους μεγάλους συμμάχους του στίβου της Κρήτης και συγκεκριμένα την Περιφέρεια Κρήτης, τις Περιφερειακές Ενότητες Ηρακλείου και Χανίων, το Εθνικό Στάδιο Χανίων και το Σύνδεσμο Κριτών Στίβου Χανίων, που στήριξαν με κάθε τρόπο τους αγώνες.

Οι έξι πρώτοι νικητές - νικήτριες της συνολικής βαθμολογίας στα Πολύαθλα είναι:


ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄

1) Σχοιναράκης Ανδρέας Ο.Φ.Η. 255 Βαθμούς

-) Χριστοφοράκης Γιάννης Ο.Φ.Η. 255

3) Μπουζάκης Κώστας Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος 225

4) Ανδρουλάκης Μανόλης Α.Ο. Κύδων 215

-) Μανινάκης Αντώνης Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος 215

-) Κουβεδάκης Γιώργος Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος 215

-) Μαρεντάκης Μανόλης Α.Ο. Κισσάμου 215

-) Αγκόλι Αλέξανδρος Α.Ο. Κισσάμου 215

-) Μαρεντάκης Μανόλης Α.Ο. Κισσάμου 215


ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄

1) Παπαγρηγοράκη Γεώργια Α.Ο. Κύδων 275 Βαθμούς

-) Κατσούλη Ελένη Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος 275

3) Κοκόζοβα Ροζαλία Γ.Α.Σ. Μαλλίων 265

4) Οικονομάκη Άννα Α.Ο. Κύδων 250

-) Μπιτσάκη Νικολέτα Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος 250

6) Σημαντηράκη Ειρήνη Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος 230


Στα ατομικά αγωνίσματα πρώτευσαν : 60μ ΠΠΒ': Χριστοφοράκης Γιάννης (ΟΦΗ) 7.92, Σχοιναράκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 8.12, Ανδρουλάκης Μανόλης (Κύδων) 8.21

1000μ ΠΠΒ': Καραμέτα Άγγελος (ΑΟ Κισσάμου) 3.27.65, Άγκολι Αλέξανδρος (ΑΟ Κισσάμου) 3.31.56, Πετράκης Πέτρος (Κύδων) 3.44.73

Άλμα σε μήκος ΠΠΒ': Χριστοφοράκης Γιάννης (ΟΦΗ) 4.88, Σχοιναράκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 4.43 Κουβεδάκης Γιώργος (Βενιζέλος) 4.40

Μπαλάκι ΠΠΒ': Μπουζάκης Κωνσταντίνος (Βενιζέλος) 49.90, Μανινάκης Αντώνιος (Βενιζέλος) 47.20, Σχοιναράκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 43.80

1000μ ΠΚΒ': Κατσούλη Έλενα (Βενιζέλος) 3.20.00, Μπιτσάκη Νικολέτα (Βενιζέλος) 3.24.50, Παπαθεοφίλου Νεφέλη (Κύδων) 3.31.08

60μ Εμπόδια ΠΚΒ": Παπαγηγοράκη Γεωργία (Κύδων) 10.40, Σημαντηράκη Ειρήνη (Βενιζέλος) 10.48, Οικονομάκη Άννα (Κύδων) 10.57

Άλμα σε ύψος ΠΚΒ": Κοκόζοβα Ροζαλία (ΓΑΣ Μαλίων) 1.50, Κατσούλη Ελένη (Βενιζέλος) 1.40, Βαβουλέ (Κύδων) 1.30, Παπαγρηγοράκη Γεωργία (Κύδων) 1.30, Δούλια Νικολέτα (ΓΑΣ ΜΑλίων) 1.30, Σαρημανώλη Αντωνία (Βενιζέλος) 1.30

Σφαιροβολία ΠΚΒ": Οικονομάκη Άννα (Κύδων) 8.79, Παπαγρηγοράκη Γεωργία (Κύδων) 8.44, Δασκαλάκη Μαριάνθη (ΟΦΗ) 7.68

 

Τα πλήρη αποτελέσματα : xls Πολύαθλα ΠΠ-ΠΚ Β'- Α' Αγώνας - Αποτελέσματα 2016 158.00 Kb

 

 

 

Τελευταία ανανέωση ( Τετάρτη, 09 Μάρτιος 2016 )
 
Αποτελέσματα 2015 Εκτύπωση E-mail

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

18   Κ:  ΦΕΣΤΙΒΑΛ  ΚΡΗΤΙΚΟΥ  ΣΤΙΒΟΥ   (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

24   Σ:  Ημερίδα   «κλειστού  στίβου»          (Ηράκλειο)

31   Σ:  Ημερίδα   «κλειστού  στίβου»          (Ιεράπετρα)

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

5       Π:  Πανελ. Σχολικοί Αγώνες  Δρ.  σε  Ανώμαλο Έδαφ.  Λυκείων (Ολυμπία)

14-15  Σ- Κ: Πανελλήνιοι   Αγώνες   «κλειστού  στίβου»  Α / Γ   (Σ.Ε.Φ.)

15       Κ:  ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ  ΔΡΟΜΟΥ ΣΕ  ΔΗΜΟΣΙΑ ΟΔΟ   (ΧΑΝΙΑ)

21       Σ:  Βαλκανικοί Αγώνες  «κλειστού στίβου»  Α / Γ  (Κωνσταντινούπολη)

ΜΑΡΤΙΟΣ

1    Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  ΔΡΟΜ.  ΣΕ  ΑΝΩΜΑΛΟ  ΕΔΑΦΟΣ  (ΤΡΙΚΑΛΑ)

6-8 Π-Κ:  Ευρωπαϊκό πρωτ/μα  «κλειστού  στίβου»  Α / Γ  (Πράγα)

14  Σ     ΡΕΘΥΜΝΙΑ   (ΡΕΘΥΜΝΟ)

14  Σ:    Κύπελλο Χειμερινών Ρίψεων (Θεσσαλονίκη)

21  Σ:    ΑΓΩΝΕΣ ΡΙΨΕΩΝ  «Σφύρας - Σφαίρας»  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

21  Σ:    ΔΙΑΣΥΛ.   ΠΟΛΥΑΘΛΩΝ  ΠΠ / ΠΚ Β΄ «Α΄ ΑΓΩΝΑΣ» (ΧΑΝΙΑ - ΛΑΣΙΘΙ)

28  Σ:    ΑΠΤΕΡΑ  (ΧΑΝΙΑ)

29   Κ:    ΠΑΝΕΛ.  ΒΑΔΗΝ  20.000 μ.  Α / Γ - ΝΕΩΝ  & Αγ. Βάδην 10.000  Ε/Ν/Π - 5.000 Κ

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

 4   Σ:     ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ    Π / Κ   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

5   Κ:     Διεθνής Μαραθώνιος Θεσσαλονίκης (Θεσσαλονίκη)

18  Σ:     ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ    Α / Γ  «Α΄  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΗΜΕΡΑ»       

ΚΑΙ  ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  ΠΠ / ΠΚ Α΄  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

22  Τετ:  Β΄ Φάση  Σχολικών  Αγώνων  Λυκείων (Ηράκλειο)

24-25 Π-Σ:  ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  ΣΥΝΘΕΤΩΝ   Α/Γ -  Π/Κ  (ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ)

26  Κ:     RUN  GREECE  (HΡΑΚΛΕΙΟ)

26  Κ:     ΔΕΛΦΙΝΙΑ         (ΡΕΘΥΜΝΟ)

ΜΑΙΟΣ

3   Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝ. ΠΡΩΤ.  ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ Α/Γ & Διεθ. Ημιμ/νιος (ΑΘΗΝΑ)

6-7  Τ-Π:   Πανελλήνιοι  Σχολικοί  Αγώνες  Λυκείων

9   Σ:        ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ  Α / Γ  «Β΄ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΗΜΕΡΑ»(ΧΑΝΙΑ)

16 Σ         ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΠΠ / ΠΚ Α΄ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

16 Σ:        ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝ  ΠΟΛΥΑΘΛΩΝ   ΠΠ / ΠΚ Β΄ «Β΄ ΑΓΩΝΑΣ»

ΚΑΙ ΜΙΝΙ ΠΠ / ΠΚ  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

23  Σ:       «ΜΑΧΗ   ΚΡΗΤΗΣ»   (ΧΑΝΙΑ)

24  Κ:     ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤ.  10.000 μ.  Α/Γ -  ΝΕΩΝ  «Α/Γ» - Ε (ΜΕΓΑΡΑ)

27  Τ:     «Gala  Γυναικών»   (Φιλοθέη)

27  Τ:      1ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Έδεσσα)

30  Σ:      Παπαφλέσσεια  ‘διεθνής συνάντηση'  (Καλαμάτα)

30 Σ :      Μιραμπέλο 2015 - Άγιος Νικόλαος : xls Αποτελέσματα Μιραμπέλο 2015 01/06/2015,23:07


 

 
ΙΟΥΝΙΟΣ

1  Δ:      ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ  (ΧΑΝΙΑ) : xls Αποτελέσματα 67α Βενιζέλεια 2015 01/06/2015,23:10

6   Σ:     ΧΑΝΙΑ  2015    (ΧΑΝΙΑ)

6-7  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.   ΣΥΝΘΕΤΩΝ  Α/Γ - ΝΕΩΝ 

7   Κ:      ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ  - ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ  (Χανιά)

7  Κ:      ΒΑΣΑΡΜΙΔΕΙΑ  2015  (Ιεράπετρα)

13 Σ:      «ΚΝΩΣΕΙΑ»   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

13-14  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.   ΝΕΩΝ   «Α/Γ»   (ΛΑΡΙΣΑ)

20-21  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.   Π / Κ &  ΣΥΝΘΕΤΑ Π/Κ  (ΤΡΙΚΑΛΑ)

20-21  Σ-Κ:  ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ  ΟΜΑΔΩΝ  Α / Γ  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

27-28 Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤ.  Ε / Ν  &  ΣΥΝΘΕΤΑ  Ε / Ν  (ΣΕΡΡΕΣ)

ΙΟΥΛΙΟΣ

1 Τετ:      2ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Άργος Ορεστικό)

4    Σ:      «ΗΡΑΚΛΕΙΑ»    (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

4    Σ:    Βαλκανική  Συνάντηση   Π / Κ   (Βουκουρέστι)

4-5  Σ-Κ:  Βαλκανικοί  Αγώνες        Ε / Ν   (Πιτέστι - Ρουμανία)

5    Κ:       ΑΓΩΝΕΣ  ΔΥΤΙΚΗΣ  ΚΡΗΤΗΣ (ΧΑΝΙΑ)

8-12 Τετ. - Κ: Πανεπιστημιάδα (Κορέα)

9-12 Τετ.-Κ:   ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  ΝΕΩΝ U23   (ΤΑΛΙΝ)

11-12  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛ.   ΠΠ / ΠΚ Α΄  &  ΣΥΝΘΕΤΑ  ΠΠ / ΠΚ Α΄ (ΠΕΛ/ΣΟΣ)

15  Τετ:     3ο  Ελληνικό  ‘Grand  Prix'   (Πάτρα 2015)

15-19 Τετ.-Κ:   ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ   ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Π / Κ   (ΚΟΛΟΜΒΙΑ)

16-19 Πεμ.-Κ:   ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Ε / Ν    (ΣΟΥΗΔΙΑ)

25-26  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  Α/Γ   (Ο.Α.Κ.Α.)

26-31 Κ - Π: ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ  Π / Κ  (ΓΕΩΡΓΙΑ)

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

1- 2  Σ-Κ:   Βαλκανικοί  Αγώνες  Α / Γ 

2  Κ:           Μαράκεια   (Φουρφουράς - Ρέθυμνο)

5 Τετ:         «Ελλάδα - Κύπρος»  Διεθνής  Συν/ση  Π / Κ  (Ελλάδα)

22-30  Σ-Κ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Α / Γ   (ΠΕΚΙΝΟ)

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

 3   Σ:    Αγώνες  Νέων  Αθλητών «ΠΠ-ΠΚ Β΄  &  ΜΙΝΙ» (Ηράκλειο)

10  Σ:    Νυκτερινός Ημιμαραθώνιος (Θεσσαλονίκη)

25   Κ:   Βαλκανικός Μαραθώνιος (Μαυροβούνιο)

27  Τρ:  «ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ»   (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

8  Κ: ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΜΑΡΑΘΩΝ. Α / Γ  &  Διεθ. Κλασ. Μαραθώνιος  (ΑΘΗΝΑ)

8    Κ:  «ΑΡΚΑΔΙΟΣ  ΔΡΟΜΟΣ  20 χιλ/τρα»   (ΡΕΘΥΜΝΟ)

21  Σ:  Βαλκανικοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Ρουμανία)

22  Κ:  ΓΥΡΟΣ  ΣΗΤΕΙΑΣ  (ΣΗΤΕΙΑ)

Τελευταία ανανέωση ( Τρίτη, 06 Μάρτιος 2018 )
 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 1 - 9 από 14

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων