Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

ΑΡΧΗ arrow ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ/ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ/ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ
Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κ16 - Όμιλος Ηρακλείου Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail

afissa_k16_mini.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Τα αποτελέσματα του διασυλλογικού Κ16 στον όμιλο του Ηρακλείου μπορείτε να τα βρείτε στο παρακάτω link:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1uObpL-YlBYCFKFs3EH8P_bsNm8R3qVb3joIESUqFTOU/edit?usp=sharing

 Να σημειώσουμε ότι η τελική βαθμολογία τα ονόματα στις σκυταλοδρομίες και οι χρόνοι 2ης και 3ης  στα 3000μ Κοριτσιών Κ16 θα συμπληρωθούν

αύριο μετά την εξέταση του φώτοφίνις

Από την πλευρά της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον Σύνδεσμο Κριτών Κλασσικού Αθλητισμού Ηρακλείου για την βοήθειά του 

στην σωστή διεξαγωή των αγώνων και την συμβολή του στην έγκαιρη ανακοίνωση των αποτελεσμάτων

 

 

 

 

 

 

 
Αγώνες Μάχης της Κρήτης 2020 - Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail

Ο Φραντζεσκάκης επικράτησε του Αναστασάκη στην "Μάχη της Κρήτης"

Το ξεκίνημα της φετεινής αγωνιστικής χρονιάς βρήκε τους καλύτερους σφυροβόλους της Ελλάδας τα τελευταία χρόνια στην Ιδιαίτερη πατρίδα τους στα Χανιά

να ξεπερνάνε και οι δύο τα 70μ. Νικητής ο Χρήστος Φραντζεσκάκης με 72.38μ έναντι 70.08μ του Μιχάλη Αναστασάκη. Τρίτος ο χάλκινος στο περσινό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ιβάν Μεγκλεμπέη επίσης από τα Χανιά. 

Στους πρωϊνούς αγώνες ξεχώρισαν ακόμη ο Ορέστης Ντουσάκης με 71.38μ με την 6κιλη σφύρα και η Αφροδίτη Τζατζιμάκη με 61.60μ στην σφύρα Κ16 (4Κ)

Τα αποτελέσματα

Σφύρα Ανδρών: Φραντζεσκάκης Χρ΄.(Βεβιζέλος) 72.38, Αναστασάκης Μ.(Βενιζέλος) 70.08μ, Μεγκλεμπέη Ιβαν (ΟΣΦΠ) 66.31μ, Γουμενάκης Λευτ.(Βενιζέος) 57.45μ, Χριστινάκης Ι.(Βενιζέλος) 51.58μ

Σφύρα Γυναικών (4κιλ) : Βαμβουκάκη Κατερίνα (Βενιζέλος) 56.06μ

Σφύρα Κ20 (6κιλ) Ντουσάκης Ορεστης (Βενιζέλος) 71.37μ, Φουράκης Κώστας (Βενιζέλος) 53.47μ

Σφύρα Κ18 (5ΚΙΛ) Κουβεδάκης Σοφοκλής (Βενιζέλος) 57.50μ, Φουράκης Κώστας (Βενιζέλος) 56.90μ, Γουμενάκης Κυριάκος (Βενιζέλος) 51.62μ

Σφύρα Κ16 Κορίτσια (3ΚΙΛ) : Τζατζιμάκη Αφροδίτη (Βενιζέλος) 61.60μ, Χελιουδάκη Κυριακή (Βενιζελος) 44.69μ, Γιαννικάκη Σοφία (Βενιζέλος) 41.41μ, Πολέντα Κυριακή Βασιλική (Βενιζέλος) 37.93μ, Μόνι Αμαλία (Βενιζέλος) 32.87μ, Τσιλιμιγκάκη Μαρκέλα (Βενιζέλος) 27.11μ, Φραντζεσκάκη Αμάντα (Βενιζέλος) Άκυρη.

Όλοι οι παραπάνω αθλητές είναι στο γκρούπ του Κώστα Παπαμαρκάκη εκτός από τον Μιχάλη Αναστασάκη που γυμνάζεται με τον Αλέξανδρο Παπαδημητρίουfrantze-anasta.jpg

Οι Αγώνες της μάχης της Κρήτης συνεχίζονται το απόγευμα με τα δρομικά και αλτικά αγωνίσματα του προγράμματςο και τις υπόλοιπες ρίψεις.

Στα απογευματινά αγωνίσματα καλύτερη επίδοση πέτυχε ο Κώστας Μπουζάκης στην δισκοβολία Κ18 (με όργανο 1.5κιλ) ενώ οι υπόλοιποι νικητές ήταν:

100μ Γυναικών (Άνεμος +1.1) Σημαντηράκη Ειρήνη (Βενιζέλος) 12.84, Μαρία Γουέλς (Βενιζέλος 13.27 (σε άλλη σειρά, άνεμος +2.2), Μπατσάκη Χριστίνα (Κύδων) 13.37

200μ Γυναικών: (Άνεμος +1.8) Μπατσάκη Χριστίνα (Κύδων) 27.63, Ανουσάκη Αναστασία (Θύελλα) 28.18, Γουέλς Μαρία (Βενιζέλος) 28.46

400μ Γυναικών: Νικολιδάκη Όλγα (Βενιζέλος) 1:07.76

600μ Γυναικών: Δ'οβρου Αικατερίνη (ΓΣ Γλυφάδας) 1:36.43, Ευδοκία Κάσλεβα-Τσιριγώτη(Κύδων) 1:47.84

3000μ Γυναικών: Σπαράκη Χαρά (Βενιζέλος) 12:17.91, Αρτινού Ανδριάνα (Βενιζέλος) 13:50.78, Χοχλάκη Άννα (Θύελλα) 14:08.98

Άλμα σε ύψος Γυναικών: Ανγίνο-Παπαδάκη Ελισάβετ (Βενιζέλος) 1.60, Σολιδάκη Δανάη (ΑΟ Κύδων) 1.35, Τσοντάκη Ευτυχία (Βενιζέλος) 1.30

Άλμα επί κοντώ: Σπαράκη Σοφία (Βενιζέλος) 3.20μ, Σταφυλαράκη Αγγελική (Βενιζέλος) 2.40μ, Γρηγορομιχελάκη Θάλεια (Βενιζέλος) 2.00μ

Άαλμα σε μήκος γυναικών: Βαβουλέ Αικατερίνη (ΑΟ Κύδων) 4.80μ, Φακιδάρη Μαρία (ΓΑΣ Περάματος) 4.22μ, Βαβουλέ Αρετή (ΓΣ Νέαρχος) 4.08μ

Δισκοβολία Γυναικών: Μαυρεδάκη Μαρία (Βενιζέλος) 40.81μ, Πολομαρκάκη Μαρία (Βενιζέλος) 23.11μ

100μ εμπόδια Γυναικών Κ18: (Άνεμος +1.1) Βαβουλέ Αικατερίνη (ΑΟ Κύδων) 16.23

400μ εμπόδια Γυναικών Κ18: Κατσούλη Έλενα (Βενιζέλος) 1:10.38

Δίσκος Γυναικών Κ18: Φάκου Δήμητρα (Βενιζέλος) 33.79μ, Μπονάτου Σταυρούλα (Βενιζέλος) 29.43μ, Καραγκιεζίδη Βικτωρία (Βενιζέλος) 28.69μ

80μ Κοριτσιών Κ16: Κωστανταράκη Μαρία (Βενιζέλος) 10.94 (άνεμος +2.60) Σαμπάνη Βενετία (Βενιζέλος) 11.13 (άνεμος +2.50) Κωνσταντουλάκη Ανδριάννα (Θύελλα) 11΄48 (άνεμος +2.60)

150μ Κοριτσιών Κ16 : Τζανακάκη Αθηνά (Θησέας) 22.16 (άνεμος -1.00) Φραγκάκη Μάρθα-Σοφία (Θησέας) 22.30 (άνεμος +0.40) Λαμψακινού Γεωργία (Θησέας) 22.49 (άνεμος +0.40)

1200μ Κοριτσιών Κ16: Γκούμα Δέσποινα (Βενιζελος) 4:20.27, Τρύφωνος Ελευθερία (Βενιζέλος) 4:29.03, Συμπόνη Αικατερίνη (ΑΟ Κισσάμου) 4:34.12

80μ εμπόδια Κοριτσιών Κ16: (Άνεμος :+2.30) Καράκη Μιχαέλα (Βενιζέλος) 13.13, Αργυροπούλου Τζωρτζίνα (Βενιζέλος) 13.17

200μ εμπόδια Κοριτσιών Κ16 (Άνεμος : -0.10) : Λαδιανού Αλεξάνδρα (ΓΑΣ Περάματος) 31.93, Διαμαντάκη Ευαγγελία (Θύελλα) 33.30

Σφαιροβολία Κοριτσιών Κ16 (3κιλ) Φακιδάρη Μαρία (ΓΑΣ Περάματος) 9.51μ, Σχοινοπλοκάκη Σταυρούλα (ΑΟ Κισάμου) 8.99μ, Μαραθάκη Καλλιόπη (ΑΟ Κισάμου) 8.74μ

Δισκοβολία Κοριτσιών Κ16: Κιμιωνή Νίκη (Βενιζέλος) 28.21μ, Καραγκεζίδη Βικτωρία (Βενιζέλος) 28.12μ, Μπονάτου Σταυρούλα (Βενιζέλος) 27.54μ

Ακοντσμός Κοριτσιών Κ16 (500γρ) : Φάκου Άννα Μαρία (Βενιζέλος) 31.39μ, Τεοντοσίου Μιναδώρα (Βενιζέλος) 28.15μ, Λουπασάκη Ειρήνη (ΑΟ Κισάμου) 13.81μ

4Χ80μ Κοριτσιών Κ16: Βενιζέλος 43.74 (Σαμπάνη - Κωστανταράκη - Αργυροπούλου - Καράκη) ΓΣ Νέαρχος 45.64 (Παπασταματάκη - Ορφανίδη - Συκαμιά - Μπουζάκη) ΕΦΑ Θησέας 46.04 (Τζανακάκη - Κωσταντουδάκη - Φραγκάκη - Λαμψακινού)

100μ Ανδρών: (Ανεμος +0.30) Τατάρογλου Δημήτριος (Κύδων) 12.12, Βουλγαράκης Ανδρέας (Κύδων) 12.14, Σπάθας Χρήστος (ΓΣ Νέαρχος) 12.75

200μ Ανδρών : (Άνεμος +0.50) Τζόκα Ορλιντ (Θύελλα) 24.86, Βουλγαράκης Ανδρέας (Κύδων) 25.04, Τατάρογλου Δημήτριος (Κύδων) 25.24

400μ Ορφανός Ιωάννης (Βενιζέλος) 59.70

800μ Ανδρών: Δήμας Γρηγόρης (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμ.) 2:08.65

600μ Ανδρών: Περάκης Πέτρος (Κύδων) 1:35.04, Μακρογεννάκης Αντώνης (Κύδων) 1:35.39

3000μ Ανδρών: Σπαντιδάκης Αντώνης (Κύδων) 10:15.99, Θωμαδάκης Ιωάννης (Κύδων) 10.30.78

Άλμα σε ύψος Ανδρών: Ταρλάμης Δημήτρης (Βενιζέλος) 1.59μ, Δραγάσης Εμμανουήλ (ΓΑΣ Περάματος) 1.55μ

Άλμα σε μήκος Ανδρών: Χαϊτίδης Σάββας (Κύδων) 6.37μ, Τζεϊράνης Εμμανουήλ (Κύδων)  5.95μ, Παπαδοκοκολάκης Ελευθέριος (Κύδων) 4.60μ

Ακόντιο Ανδρών: Κουτρούλης Νίκος (Βενιζέλος) 45.59μ

110μ εμπόδια Κ18 (0.91μ) Άνεμος +3.30: Φλουρής Γεώργιος (ΓΑΣ Περάματος) 16.46, Πλατοκούκης Νίκος (ΓΑΣ Περάματος) 16.89

Σφαιροβολία Αγοριών Κ18 (5κιλ) Καρυωτάκης Ιωάννης (Κύδων) 16.49μ, Μοδιανάκης Άγγελος (Θύελλα) 14.36μ, Πενταράκης Ανδρέας (Βενιζέλος) 12.67μ

Δισκοβολία Αγοριών Κ18 (1.5κιλ) Μπουζάκης Κώστας (Βενιζέλος) 56.46μ, Αδαμάκης Αρτέμης (Βενιζέλος) 53.65μ, Καρυωτάκης Ιωάννης (Κύδων) 42.26μ

80μ Αγοριών Κ16: Μήλιος Βασίλειος (Βενιζέλος 9.49 (άνεμος : +2.80) Καλανδράνης Αθανάσιος (Βενιζέλος) 10.24 (άνεμος +2.80), Φραγκούλης Φημήτρης (Κύδων) 10.37 (άνεμος +2.80)

150μ Αγοριών Κ16 : Μαλιχούτης Βα΄σιλειος (Βενιζέλος) 18.59 (ανεμος 0.0), Φραγκούλης Δημήτριος (Κύδων) 19.48 (άνεμος +1.2) Κοσμαδάκης Στέλιος (Κύδων) 19.64 (άνεμος 0.0)

1200μ Αγοριών Κ16: Παπαδάκης Ιωάννης (Κύδων) 4:07.85

200μ εμπόδια Αγοριών Κ16 (άνεμος +0.80) Στριλιγκάς Δημόκριτος (ΓΑΣ Περάματος) 28.71, ΛΛιόλιος Ιωάννης (Βενιζέλος) 34.23

Σφαιροβολία Αγοριών Κ16 (4κιλ) Πενταράκης Ανδρέας (Βενιζέλος) 14.40μ, Σημαντηράκης Σταύρος (Θύελλα) 12.31μ, Μπιτσάκης Ιωάννης (ΑΟ Κισάμου) 11.17μ

Δισκοβολία Αγοριών Κ16 (1κιλ) Γρηγορομιχελάκης Ιωάνης (Βενιζέλος) 29.03μ, Παρασκευόπουλος Σταμάτιος (Βενιζέλος) 23.01μ, Μαργαριτάκης Βαγγέλης (Βενιζέος) 19.14μ

Ακοντισμός Αγοριών Κ16 (600γρ) Μαμαλάκης Γεώργιος (ΟΚΑ Αρκάδι) 47.08μ, Δημητρουλάκης Μανος (Βενιζέλος) 46.40μ, Κομπογιαννητάκης Αντώνης (ΑΟ Κισάμου) 33.32μ

4Χ80μ Αγοριών Κ16, ΓΣ Ελ.Βενιζέλος 39.74 (Ζώης - Καλανδράνης - Μαλιχούτης - Μήλιος) Κύδων 40.54 (Παπαδοκοκολάκης - Φραγκούλης Δ.- Κοσμαδάκης - Φραγκούλης Ε.) Θησέας 45.24 (Χοτζα - Παπαγεωργίου - Μαμουλάκης - Σμάλι)

Να σημειώσουμε ότι την επόμενη Κυριακή στο ΕΑΚ Χανίων διεξάγεται το Διασυλλογικό Πρω΄ταθλημα Κ16 που αποτελέι πρόκριση για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της κατηγορίας

 

 

 

Τελευταία ανανέωση ( Τετάρτη, 24 Ιούνιος 2020 )
Διαβάστε περισσότερα...
 
Αποτελέσματα 2019 Εκτύπωση E-mail
ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

20 Κ: ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΣΤΙΒΟΥ-ΑΝΑΠ/ΚΟΙ  ΑΝΩΜΑΛΟΥ (Α. ΝΙΚΟΛΑΟΣ) : pdf Αποτελέσματα Αγιος Νικόλαος_2019 73.31 Kb

26 Σ:  Ημερίδα   «κλειστού στίβου»   (Ιεράπετρα) : xls Ημερίδα Κλειστού Στίβου Ιεράπετρας 2019 56.00 Kb

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

 2  Σ:  Ημερίδα  Αλμάτων «κλειστού  στίβου»  &  Σφαιροβολίας (Ηράκλειο) : xls Ημερίδα Αλμάτων ΚΣ & Σφαιροβολίας Ηράκλειο 2019 56.00 Kb

 3  Κ:  ΔΡΟΜΟΣ  ΚΙΣΑΜΟΥ  (ΚΑΣΤΕΛΙ) xls Δρόμος Κισάμου 2019 - Αποτελέσματα 73.50 Kb

9-10 Σ-Κ: Πανελλήνιο  Πρωτάθλημα  «κλειστού  στίβου»  Α / Γ   (Σ.Ε.Φ.) 

10 Κ:  Βαλκανικοί  Αγώνες  «κλειστού στίβου»  Κ20   (Κωνσταντινούπολη)

16 Σ:  Βαλκανικοί  Αγώνες  «κλειστού στίβου»  Α / Γ  (Κωνσταντινούπολη)

16 Σ:  Ημερίδα  Αλμάτων «κλειστού  στίβου» (Ηράκλειο)

16 Σ:  Αγώνες Ρίψεων (Ηράκλειο -  Στάδιο Ελευθερίας)

24 Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  ΔΡΟΜΟΥ  ΣΕ  ΑΝΩΜΑΛΟ  ΕΔΑΦΟΣ (ΤΡΙΚΑΛΑ) xls Αποτελεσματα Πανελληνίου ανωμάλου 2019 105.50 Kb

 ΜΑΡΤΙΟΣ

1-3  Παρ-Κ:  Ευρωπαϊκό  Πρωτ/μα  «κλειστού  στίβου»  Α / Γ  (Γλασκώβη) : xls Αποτελέσματα Πανευρωπαϊκού ΚΣ 2019 225.00 Kb

16 Σ:   ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  ΡΙΨΕΩΝ   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)΄: xls Παγκρήτιοι Αγώνες Ρίψεων 2019 - Αποτελέσματα 51.00 Kb

17 Κ:   Πανελλήνιο  Πρωτάθλημα  Ημιμαραθωνίου  Α / Γ  (Αθήνα)

23 Σ:   Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων (Θεσσαλονίκη)

23 Σ:   «ΡΕΘΥΜΝΙΑ»   (ΡΕΘΥΜΝΟ) : xls Ρεθύμνια 2019 - Αποτελέσματα 77.50 Kb

24  Κ:   ΠΑΝΕΛ. ΒΑΔΗΝ 20 χλμ  Κ23 «ΝΕΩΝ»  & Αγώνες Βάδην Α/Γ- Κ20 - Κ18 (Μέγαρα)

30 Σ:   ΔΙΑΣΥΛ.  Κ14 «ΤΕΤΡΑΘΛΟ - Α΄ ΑΓΩΝΑΣ» (ΧΑΝΙΑ - ΡΕΘΥΜ- ΛΑΣΙΘΙ)

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

 7   Κ:   RUN  GREECE  (HΡΑΚΛΕΙΟ)

13  Σ:   «ΑΠΤΕΡΑ» & αγώνας 5.000 μ. Α/Γ (ΧΑΝΙΑ) : xls Απτερα 2019 Αποτελέσματα 88.50 Kb

16  T-Τ:   Β΄ Φάση  Σχολικών  Αγώνων  Λυκείων  (Χανιά) pdf Β΄Φάση Σχολικού 7ος Ομιλος Χανιά 1.20 Mb

20 Σ:  ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ  Κ18   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ): pdf Διασυλλογικό Κ18 Αποτελέσματα 321.58 Kb

20 Σ:  ΠΑΝΕΛ. ΒΑΔΗΝ 20 χλμ  Α/Γ & Βαλκ. Αγ. Βάδην Α/Γ -Κ20 - Κ18 (ΑΛΕΞ/ΛΗ)

21 Κ:  ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΧΑΝΙΑ)pdf Αποτελέσματα Marathon Crete_2019 317.19 Kb

23-24 Τ-Τ:  ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  ΣΥΝΘΕΤΩΝ   Α/Γ -  Κ18  (ΑΓΙΟΣ  ΚΟΣΜΑΣ)

24 Τετ:   ΜΙΡΑΜΠΕΛΟ  (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ) : pdf Αποτελέσματα Μιραμπελο 2019 421.20 Kb

24 Τετ:   ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤ.  10.000 μ.  Α/Γ -  Κ23 - Κ20 «Ε»  (ΜΕΓΑΡΑ) : xls Πανελλήνο Πρωτάθλημα 10km ΑΓ Νέων Κ20 2019 71.50 Kb

ΜΑΙΟΣ

 4   Σ:   ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ   Α / Γ  «Α΄ ΗΜΕΡΑ»  &  «Κ16»  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) : xls Διασυλλογικό Α/Γ Ά΄Αγωνιστική 2019 - Αποτελέσματα 333.00 Kb

8-9 Τ-Π:  Πανελλήνιοι  Σχολικοί  Αγώνες  Λυκείων : xls Αποτελέσματα Πανελλήνιοι Σχολικοί 2019 519.00 Kb

11  Σ:   ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ  Κ14 «ΤΕΤΡΑΘΛΟ - Β΄ ΑΓΩΝΑΣ»  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) : xls Αποτελέσματα Τετράθλων Κ-14 Β΄Αγώνας 2019 701.00 Kb

11  Σ:   «Φεστιβάλ Ρίψεων» (Τρίπολη): xls Αποτελέσματα Φεστιβαλ Ρίψεων Τρίπολη 2019 259.00 Kb

18  Σ:   ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  Α / Γ  «Β΄  ΗΜΕΡΑ» &  ΣΥΝΘΕΤΑ  Κ16  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ): xls Διασυλλογικό Συνθέτων Κ-16 2019 31.00 Kb

19  Κ:   «ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ»   (ΧΑΝΙΑ) : xls Δρόμος ΙΚΑΡΟΣ 2019 47.50 Kb  

19  Κ:   «ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ»   (ΧΑΝΙΑ)  xls 71ος ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ_2019 194.50 Kb

29 Τετ:  1ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  «Αλεξάνδρεια» (Έδεσσα): xls Αποτελέσματα Ανδρών 2019 109.50 Kb    xls Αποτελέσματα Γυναικών 2019

ΙΟΥΝΙΟΣ

1   Σ:    «ΗΡΑΚΛΕΙΑ»  &  5.000 μ. Α/Γ  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) : xls Ηράκλεια 2019 - Αποτελέσματα 75.50 Kb

1  Σ:   Αγώνες Στίβου «ΜΑΧΗ   ΚΡΗΤΗΣ»   (ΧΑΝΙΑ) : xls Μάχη της Κρήτης 2019 Αποτελέσματα 78.00 Kb

5 Τετ:   Μίτινγκ Αλμάτων (Καλλιθέα): xls Αγώνες Αλμάτων Καλλιθέας 2019 Αποτελέσματα 273.00 Kb

 9  Κ:    «ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ - ΧΑΝΙΑ 2019»  EAA  CLASSIC (ΧΑΝΙΑ) : xls Αποτελέσματα Βενιζέλεια Χανιά 2019 913.00 Kb

9 Κ:    " ΝΕΝΙΖΕΛΕΙΑ - ΧΑΝΙΑ 2019 " Αγωνίσματα Αναπτυξιακών Κατηγορριών: xls Βενιζέλεια - ΧΑΝΙΑ - 2019 Αγωνίσματα Κ16 - Κ18 126.50 Kb

12 Τετ:  «Filothei Women Gala»   (Φιλοθέη): xls Αποτελέσματα Γκαλά Γυναικών_2019 68.50 Kb

15  Σ:    «ΒΑΣΑΡΜΙΔΕΙΑ»  (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ) :xls Βασαρμίδεια 2019 - Αποτελέσματα 47.50 Kb

19 Τετ:  Παπαφλέσσεια   (Καλαμάτα) : xls Αποτελέσματα Παπαφέσεια_2019 323.50 Kb

22-23 Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛ.  ΠΡΩΤ. «Κ20» & ΣΥΝΘΕΤΑ «Κ20» (ΚΑΤΕΡΙΝΗ) : 

22 Σ:    «ΑΓΩΝΕΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ»   (ΧΑΝΙΑ) : xls Αποτελέσματα Δυτικής Κρήτης 2019 55.50 Kb

26 Τετ: «ΔΕΛΦΙΝΙΑ»     (ΡΕΘΥΜΝΟ) : xls Αποτελέσματα Δελφίνεια 2019 73.00 Kb

29  Σ:   «ΚΝΩΣΕΙΑ» & αγώνας 5.000 μ. Α/Γ  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

29-30 Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  «Κ23»   (ΛΑΡΙΣΑ)

ΙΟΥΛΙΟΣ

3  Τετ:    2ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Άργος  Ορεστικό)

5-6  Π-Σ:  Βαλκανικό Πρωτάθλημα  «Κ20»   (Κλουζ - Ρουμανία)

6-7  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ   «Κ18»  (ΤΡΙΚΑΛΑ)

10  Τετ:    3ο  Ελληνικό  "Grand  Prix'  «Τοφάλεια» (Πάτρα)

11-14 Πεμ-Κ:  ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ  «Κ23»  (ΓΚΕΛΒΕ - ΣΟΥΗΔΙΑ)

13  Σ:       Βαλκανικό Πρωτάθλημα   «Κ18»  (Κράγιεβο - Σερβία)

13-14  Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝ. ΠΡΩΤ. Κ16  &  ΣΥΝΘΕΤΑ  Κ16  (ΧΑΛΚΙΔΑ)

17 Τετ:     4ο  Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  «Δαβιτζόγλεια»  (Καβάλα)

18-21 Πεμ-Κ:  ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ  «Κ20»  (ΜΠΟΡΑΣ - ΣΟΥΗΔΙΑ)

20-28 Σ-Κ:  ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΦΕΣΤΙΒ. ΝΕΟΤΗΤΑΣ Κ18 (ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ)

27-28  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Α / Γ  (ΠΑΤΡΑ)

27-28 Σ-Κ:    Βαλκανικό Πρωτάθλημα Σκυταλοδρομιών (Τουρκία)

31/7-1/8 Τετ-Π: «Ελλάδα - Κύπρος»  Διεθνής Συνάντηση  «Κ18»  

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

3-4 Σ-Κ:     ΠΑΝ/ΝΙΟ  ΣΥΝΘΕΤΩΝ  Α/Γ - Κ23 - Κ18  (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)

9-11 Παρ-Κ: ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤ. ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ  (ΠΟΛΩΝΙΑ)

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

2-3  Δ-Τρ:  Βαλκανικό Πρωτάθλημα   Α / Γ   (Πράβετς - Βουλγαρία)

 6 Παρ:      Σιθώνεια (Χαλκιδική)

28  Σ:  ΔΙΑΣΥΛ.  Κ14 «ΤΕΤΡΑΘΛΟ - Γ΄ ΑΓΩΝΑΣ» & Κ12 (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

28/9-6/10 Σ-Κ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Α / Γ (ΝΤΟΧΑ - ΚΑΤΑΡ)

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

 6  Κ:   ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ)

12  Σ:   Δήλεια (Μύκονος)

27  Κ: «ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ»   (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

  2 Σ & 3 K: «ΑΡΚΑΔΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ»   και 76α ΑΡΚΑΔΙΑ (ΡΕΘΥΜΝΟ)

10  Κ:   ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΜΑΡΑΘΩΝ. Α / Γ  &  Διεθ. Μαραθώνιος  (ΑΘΗΝΑ) : 

10 Κ : Τελικός Run Greece 2019 (Αθήνα)  xls Αποτελέσματα Τελικού 3Κμ_Εrgo-_Run_Greece 138.50 Kb

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

15  Κ:  «SITIA GEOPARK ROAD RACE»   (ΣΗΤΕΙΑ)

 

Τελευταία ανανέωση ( Τρίτη, 12 Νοέμβριος 2019 )
 
Αποτελέσματα 2018 Εκτύπωση E-mail

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

13  Σ:    Ημερίδα  Αλμάτων «κλειστού  στίβου»  &  Σφαιροβολίας (Ηράκλειο): xls Αποτελέσματα 1ης Ημερίδας ΚΣ Ηρακλείου 2018 11/03/2018,16:45

20  Σ:    Ημερίδα   «κλειστού στίβου»   (Ιεράπετρα): xls Αποτελέσματα Ημερίδας ΚΣ Ιεράπετρας 11/03/2018,16:42

28  Κ:   ΦΕΣΤΙΒΑΛ  ΚΡΗΤΙΚΟΥ  ΣΤΙΒΟΥ   (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ): xls Αποτελέσματα 5ου Φεστιβάλ Κρητικού Στίβου 2018 67.50 Kb

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

3   Σ:  Ημερίδα  Αλμάτων «κλειστού  στίβου»  & Σφαιροβολίας (Ηράκλειο) xls Αποτελέσματα 2ης Ημερίδα ΚΣ 2018 06/02/2018,09:16

4    Κ:   ΔΡΟΜΟΣ  ΚΙΣΑΜΟΥ  (ΚΑΣΤΕΛΙ) xls Αποτελέσματα Δρόμου Κισάμου 2018 05/02/2018,19:12

10  Σ:  Βαλκανικοί  Αγώνες  «κλειστού στίβου»  Ε / Ν «Κ20» (Σόφια) : pdf Αποτελέσματα Βαλκανικών ΕΝ ΚΣ 2018 11/03/2018,16:33

10-11 Σ-Κ: Πανελλήνιο  Πρωτ.  «κλειστού  στίβου»  Α / Γ   (Σ.Ε.Φ. - Πειραιάς) xls Αποτελέσματα Πανελληνίων ΚΣ 2018 11/03/2018,16:27

17  Σ:  Βαλκανικοί  Αγώνες  «κλειστού στίβου»  Α / Γ  (Κωνσταντινούπολη) pdf Αποτελέσματα Ανδρών 11/03/2018,16:18

pdf Αποτελέσματα Γυναικών 11/03/2018,16:20

25  Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  ΔΡΟΜΟΥ  ΣΕ  ΑΝΩΜΑΛΟ  ΕΔΑΦΟΣ (ΤΡΙΚΑΛΑ): pdf Αποτελέσματα Πανελληνίου Ανωμάλου 2018 11/03/2018,16:09

ΜΑΡΤΙΟΣ

1 - 4  Πεμ-Κ:  Παγκόσμιο   πρωτ/μα  «κλειστού  στίβου»  Α / Γ  (Μπέρμινχαμ)

10  Σ:    ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΡΙΨΕΩΝ   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΕΑΚ Ελευθερίας): xls Αποτελέσματα Παγκρήτιων Αγώνων Ρίψεων 2018 11/03/2018,15:42

11   Κ:    ΠΑΝΕΛ. ΒΑΔΗΝ 20 χλμ  Α/Γ-ΝΕΩΝ  & Αγ. Βάδην 10 χλμ  Ε/Ν/Π - 5 χλμ (Μέγαρα): xls Αποτελέσματα Πανελλήνιο Βάδην 20ΚΜ 2018 18/03/2018,23:58

17  Σ:    «ΑΠΤΕΡΑ» & αγώνας 5.000 μ. Α/Γ (ΧΑΝΙΑ)¨: xls Απτερα 2018 - Αποτελέσματα 148.50 Kb

17  Σ:    Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων (Θεσσαλονίκη): xls Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων 2018 Αποτελέσματα 59.50 Kb

18  Κ:    Πανελλήνιο  Πρωτ/μα  Ημιμαραθωνίου  Α / Γ  (Αθήνα): xls Αποτελέσματα Ημιμαραθωνίου 2018 09/04/2018,09:23

24  Σ:    «ΡΕΘΥΜΝΙΑ»   (ΡΕΘΥΜΝΟ) - ΑνεβλήθησανΔιεξήχθησαν την Κυρ 22 Απρ 2018 : xls Αποτελέσματα Ρεθύμνια 2018 44.00 Kb

27-28  T-Τ:   Β΄ Φάση  Σχολικών  Αγώνων  Λυκείων  (Ηράκλειο) pdf Αποτελέσματα 7ου Ομίλου Σχολικού Κρήτης 2018 09/04/2018,08:05

31  Σ:    ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ    Π / Κ   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) xls Αποτελέσματα Διασυλλογικό ΠΚ 2018 09/04/2018,07:59

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

4 Τετ:   ΜΙΡΑΜΠΕΛΟ  (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ): xls Αγώνες Στίβου ΜΙΡΑΜΠΕΛΟ 2018 - Αποτελέσματα 58.50 Kb

14  Σ:    ΔΙΑΣ/ΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ   Α / Γ  «Α΄ ΗΜΕΡΑ» Ανδρών : xls Αποτελέσματα Ανδρών Α 169.50 Kb-  Γυναικών :  xls Αποτελέσματα Γυναικών Α 135.50 Kb

14 Σ:     ΔΙΑΣΥ/ΚΟΙ   ΠΠ/ΠΚ Α΄  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ):Αποτελέσματα ΠΠΑ: xls Διασυλλογικο ΠΠΑ (Κ16) 2018 205.50 Kb- ΠΚΑ :  xls Διασυλλογικοί ΠΚΑ 2018 134.50 Kb

doc Έκθεση Στατιστικά ΠΠ-ΠΚΑ΄(Κ16) 2018 179.50 Kb   : xls Στατ.Πίνακες (Κ16) 2018 124.00 Kb 

15  Κ:   ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΧΑΝΙΑ): Αποτελέσματα Μαραθωνίου : pdf Μαραθώνιος 782.32 Kb- 10ΚΜ : pdf 10ΚΜ 1.04 Mb- Αγώνας 5ΚΜ :  pdf 5km 1.17 Mb

19-20 Π-Π:  Πανελλήνιοι  Σχολικοί  Αγώνες  Λυκείων: xls Αποτελέσματα Σχολικών Α και Β ημέρα 2018 782.50 Kb

21 Σ:    ΔΙΑΣΥΛ.    ΠΠ / ΠΚ Β΄ «ΔΙΑΘΛΑ - Α΄ ΑΓΩΝΑΣ» (ΧΑΝΙΑ - ΡΕΘ.- ΛΑΣΙΘΙ): xls Αποτελέσματα Βαθμολογίες Διάθλων ΠΠ-ΠΚ Β΄Χανιά 2018 122.50 Kb

22 Κ:    ΠΑΝ/ΝΙΟ ΟΡΕΙΝΟΥ ΔΡΟΜ. & ΒΟΥΝΟΥ (ΚΡΙΤΣΑ   ΑΓΙΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ) xls Παενλληνιο Ορεινού Δρόμου_2018 40.50 Kb

22 Κ:    «ΔΕΛΦΙΝΙΑ»     (ΡΕΘΥΜΝΟ) : xls Αποτελέσματα Ρεθύμνια 2018 44.00 Kb

29 Κ:    RUN  GREECE  (HΡΑΚΛΕΙΟ):  Αποτελέσματα 10ΚΜ - Αποτελέσματα 5ΚΜ 

ΜΑΙΟΣ

2-9 Τετ - Τετ: Παγκόσμια Γυμνασιάδα (Μαρόκο):

5  Σ:       «ΜΑΧΗ   ΚΡΗΤΗΣ»  &  αγώνας 5.000 μ. Α/Γ  (ΧΑΝΙΑ) ¨: Οι αγωνες ανεβλήθησανΘα διεξαχθούν Παράλληλα με τα Βενιζέλεια 2018

5-6 Σ-Κ:  ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  ΣΥΝΘΕΤΩΝ   Α/Γ -  Π/Κ  (ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ): xls Αποτελέσματα Διασυλλογικού Συνθέτων 2018 315.00 Kb

6   Κ:       ΠΑΝΕΛ.   ΠΡΩΤ.  10.000 μ.  Α/Γ -  ΝΕΩΝ «Α/Γ» - Ε  (ΛΟΥΤΡΑΚΙ) xls Αποτελέσματα Πανελληνίου 10ΚΜ 2018 113.50 Kb

13  Κ:    ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  Α/Γ  «Β΄  ΗΜΕΡΑ» (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) : Αποτελέσματα

13  Κ:    ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ  ΣΥΝΘ. ΠΠ/ΠΚ Α΄ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ): Αποτελέσματα

19  Σ:      «8α ΧΑΝΙΑ  2018»       (ΧΑΝΙΑ): xls Αποτελέσματα ΧΑΝΙΑ 2018 226.50 Kb

20  Κ:      «ΒΑΣΑΡΜΙΔΕΙΑ»  (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ): xls Αποτελέσματα Βασαρμίδεια_2018 53.50 Kb

24 Πεμ:      Athens Street Pole Vault  (Αθήνα - Σύνταγμα) : Ανεβλήθη

26  Σ:     ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΙ  ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  ΠΠ / ΠΚ Β΄ «ΔΙΑΘΛΑ - Β΄ ΑΓΩΝΑΣ» ΚΑΙ ΜΙΝΙ ΠΠ - ΠΚ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ): xls Δίαθλα Ηράκλειο 2018 676.00 Kb

 

27  Κ:    «ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ  - ΓΥΡΟΣ  ΠΟΛΗΣ»  (ΧΑΝΙΑ): xls Αποτελέσματα Βενιζέλειος Δρόμος 2018 54.50 Kb

30 Τετ:   1ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Έδεσσα): xls Αποτελέσματα Αλεξάνδρεια Ανδρες_2018 103.00 Kb

¨: xls Αποτελέσματα Αλεξάνδρεια Γυναικών_2018 105.00 Kb

ΙΟΥΝΙΟΣ

2  Σ:         «70α ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ»  (ΧΑΝΙΑ): xls Αποτελέσματα Βενιζέλεια_2018 98.00 Kb

9  Σ:         «ΚΝΩΣΕΙΑ» & αγώνας 5.000 μ. Α/Γ  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ):xls Αποτελέσματα Κνώσεια 2018 43.00 Kb

9  Σ:         Παπαφλέσσεια   (Καλαμάτα): xls Αποτελέσματα Παπαφλέσεια_2018 321.50 Kb

9  Σ:         Βαλκανικό Πρωτάθλημα   Π / Κ    «Κ 18»  (Κων/πολη) : xls Αποτελέσματα Βαλκανικών ΠΚ 2018 125.50 Kb

9-10 Σ-Κ: Μεσογειακοί Αγώνες Νέων Α/Γ  «Κ 23» xls Αποτελέσματα Μεσσογειακοί Κ23 2018 88.00 Kb

13 Τετ:     «Filothei Women Gala»   (Φιλοθέη) xls Αποτελέσματα Γκαλά Γυναικών Φιλοθέης_2018 55.00 Kb

17  Κ:       «ΑΓΩΝΕΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ»  & 5.000 μ. Α/Γ  (ΧΑΝΙΑ): xls Αγώνες Δυτικής Κρήτης 2018 62.50 Kb

16-17 Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤ.  Ε / Ν  «Κ20»   (ΤΡΙΚΑΛΑ): doc Αποτελέσματα Πανελλήνιοι Κ20 2018 806.00 Kb

23-24  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤ.  Π / Κ  «Κ18»  (ΚΑΤΕΡΙΝΗ): xls Αποτελέσματα Πανελλήιοι Κ18 2018 436.00 Kb

23-24  Σ-Κ:  Βαλκανικό Πρωτ.   Ε / Ν   «Κ20» (Προύσα - Τουρκία):

27-30 Τετ.-Σ: Μεσογειακοί Αγώνες  Α/Γ  (Ισπανία-Ταρραγώνα) : xls Αποτελέσματα Μεσσογειακών 2018 311.00 Kb

30  Σ:     ΠΑΝΕΛ. ΠΡΩΤ. ΠΠ / ΠΚ Α΄  &  ΣΥΝΘ.  ΠΠ/ΠΚ Α΄ (ΧΑΛΚΙΔΑ)

ΙΟΥΛΙΟΣ

1    Κ:   ΠΑΝΕΛ. ΠΡΩΤ.  ΠΠ / ΠΚ Α΄  &  ΣΥΝΘ.  ΠΠ / ΠΚ Α΄ (ΧΑΛΚΙΔΑ)

4  Τετ:   2ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Άργος  Ορεστικό)

5-8 Πεμ.-Κ:  ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ  ΠΡΩΤ.   Π / Κ  «Κ18»  (Γκιορ - ΟΥΓΓΑΡΙΑ) xls Πανευρωπαϊκό Παίδων Κορασίδων 2018 Αποτελέσματα 448.50 Kb

7  Σ:       «ΗΡΑΚΛΕΙΑ»  & 5.000 μ. Α/Γ  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ): xls Αποτελέσματα Ηράκλεια_2018 52.00 Kb

7-8 Σ-Κ: ΠΑΝ/ΝΙΟ  ΣΥΝΘΕΤΩΝ  Α/Γ-ΝΕΩΝ-Ε/Ν-Π/Κ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ): pdf Αποτελέσματα Πανελληνίου Συνθέτων ΑΓ Νέων ΕΝ ΠΚ 2018 524.56 Kb

8  Κ:       ΤοφάΛΕΙΑ - 3ο  Ελληνικό  ‘Grand  Prix'    (Πάτρα)

10-15 Τρ-Κ:  ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ   Ε / Ν  «Κ20» (ΦΙΛΑΝΔΙΑ)

14-15  Σ-Κ:   ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ  Α / Γ (ΠΑΤΡΑ)

18   Τετ:        4ο  Ελληνικό  ‘Grand  Prix'    (Καβάλα)

20-21  Παρ-Σ:  Βαλκανικό Πρωτάθλημα   Α / Γ   (Βουλγαρία)

24 - 25 Τ - Τ:   « Κύπρος - Ελλάδα»  Διεθ.  Συν/ση  Π / Κ  (Κύπρος)

28-29  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ   ΝΕΩΝ   «Α / Γ»   (ΛΑΡΙΣΑ)

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

5  Κ:              Μαράκεια   (Φουρφουράς - Ρέθυμνο)

7-12 Τρ.-Κ:   ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Α/Γ   (ΒΕΡΟΛΙΝΟ)

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

7    Κ:     ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ)

13  Σ:      Δήλεια (Μύκονος)

20  Σ:     Αγώνες  Νέων  Αθλητών «ΠΠ-ΠΚ Β΄  &  ΜΙΝΙ»  (Ηράκλειο)

27  Σ:    «ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ»   (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

3    Σ :  «ΑΡΚΑΔΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ»   (ΡΕΘΥΜΝΟ)

4    Κ:    Βαλκανικό Πρωτ. Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Ρουμανία)

11  Κ:  ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΜΑΡΑΘΩΝ. Α / Γ  &  Διεθ. Μαραθώνιος  (ΑΘΗΝΑ)

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

Τελευταία ανανέωση ( Τρίτη, 10 Ιούλιος 2018 )
 
Αποτελέσματα 2017 Εκτύπωση E-mail

   Ε.Α.Σ.  Σ.Ε.Γ.Α.Σ.  ΚΡΗΤΗΣ     ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2017

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

15  Κ:  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ ΔΡΟΜΟΥ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΟΔΟ  (ΚΑΣΤΕΛΙ)

22  Κ:  ΦΕΣΤΙΒΑΛ  ΚΡΗΤΙΚΟΥ  ΣΤΙΒΟΥ   (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

28  Σ:  Ημερίδα   «κλειστού στίβου»   (Ιεράπετρα)

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

 4 & 11  Σ:  Ημερίδες   Αλμάτων «κλειστού  στίβου»  & Σφαιροβολίας (Ηράκλειο) 

11       Σ:  Βαλκανικοί  Αγώνες  «κλειστού στίβου»  Ε / Ν  (Κωνσταντινούπολη)

18-19 Σ-Κ: Πανελλήνιοι  Αγώνες  «κλειστού  στίβου»  Α / Γ   (Σ.Ε.Φ.)

25       Σ:  Βαλκανικοί  Αγώνες  «κλειστού στίβου»  Α / Γ  (Βελιγράδι)

ΜΑΡΤΙΟΣ

3 - 5  Παρ-Κ:  Ευρωπαϊκό   πρωτ/μα  «κλειστού  στίβου»  Α / Γ  (Βελιγράδι)

5   Κ:   ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  ΔΡΟΜ.  ΣΕ  ΑΝΩΜΑΛΟ  ΕΔΑΦΟΣ (ΤΡΙΚΑΛΑ)

11  Σ:    ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΙ  ΕΑΡΙΝΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ  ΡΙΨΕΩΝ   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

18  Σ:    Ελληνικό Κύπελλο Χειμερινών Ρίψεων (Θεσσαλονίκη)

19  Κ:    Πανελλήνιοι  Αγώνες  Ημιμαραθωνίου  Α / Γ  (Αθήνα)

26  Κ     «ΑΠΤΕΡΑ»  (ΧΑΝΙΑ)

 

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

1  Σ:    «ΡΕΘΥΜΝΙΑ»   (ΡΕΘΥΜΝΟ)

2  Κ:    ΔΙΑΣΥΛ.   ΑΓ.  ΠΠ / ΠΚ Β΄ «ΔΙΑΘΛΑ - Α΄ ΑΓΩΝΑΣ» (ΧΑΝΙΑ - ΛΑΣΙΘΙ)

3-4  Δ-Τ:   Β΄ Φάση  Σχολικών  Αγώνων  Λυκείων  (Ηράκλειο)

8   Σ:     ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ    Π / Κ   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

8   Σ:    ΠΑΝΕΛ.  ΒΑΔΗΝ  20.000 μ.  Α / Γ - ΝΕΩΝ  & Αγ. Βάδην 10.000  Ε/Ν/Π - 5.000 Κ

11-12 Τ-Τ:  ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  ΣΥΝΘΕΤΩΝ   Α/Γ -  Π/Κ  (ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ)

12  Τετ:  ΜΙΡΑΜΠΕΛΟ  (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

22  Σ:     ΔΙΑΣ/ΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ   Α / Γ  «Α΄ ΗΜΕΡΑ»  &   ΠΠ/ΠΚ Α΄  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

30  Κ:     RUN  GREECE  (HΡΑΚΛΕΙΟ)

ΜΑΙΟΣ

3-4  Τ-Π:   Πανελλήνιοι  Σχολικοί  Αγώνες  Λυκείων

6  Σ:      ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΙ  ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  ΠΠ / ΠΚ Β΄ «ΔΙΑΘΛΑ -  Β΄ ΑΓΩΝΑΣ»

             ΚΑΙ ΜΙΝΙ ΠΠ / ΠΚ  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

7  K:       «ΜΑΧΗ   ΚΡΗΤΗΣ»    (ΧΑΝΙΑ)

14  K:  ΔΙΑΣΥΛ. ΑΓΩΝΕΣ  Α/Γ  «Β΄  ΗΜΕΡΑ» & ΣΥΝΘ, ΠΠ/ΠΚ Α΄ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

20  Σ:       «ΧΑΝΙΑ  2017»       (ΧΑΝΙΑ)

22  Δ:       «ΒΑΣΑΡΜΙΔΕΙΑ»  (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

27  Σ:       «ΗΡΑΚΛΕΙΑ»         (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

27  Σ:       Παπαφλέσσεια       (Καλαμάτα)

27  Σ:       ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤ.  10.000 μ.  Α/Γ -  ΝΕΩΝ  «Α/Γ» - Ε  (ΜΕΓΑΡΑ)

27-28  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  ΣΥΝΘΕΤΩΝ  Α/Γ - ΝΕΩΝ  (ΣΕΡΡΕΣ)

28  Κ:      «ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ  - ΓΥΡΟΣ  ΠΟΛΗΣ»  (ΧΑΝΙΑ)

31 Τετ:    1ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Έδεσσα)

                ΙΟΥΝΙΟΣ

1 Πεμ:      Athens Street Pole Vault  (Αθήνα - Σύνταγμα)

3   Σ:       «69α ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ»  (ΧΑΝΙΑ)

3   Σ:       Βαλκανικό Πρωτάθλημα   Π / Κ   (Αλβανία)

4 Κ: ΠΑΝ/ΝΙΟ ΟΡΕΙΝΟΥ ΔΡ. & ΒΟΥΝΟΥ (ΚΡΙΤΣΑ ΔΗΜΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛ)

7 Τετ:      «Gala  Γυναικών»   (Φιλοθέη)

10 Σ:       «ΚΝΩΣΕΙΑ»   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

10 Σ:        2ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Άργος  Ορεστικό)

11 K:          Σιθώνεια  (Χαλκιδική)

17  Σ:      «ΔΕΛΦΙΝΙΑ»       (ΡΕΘΥΜΝΟ)

17-18  Σ-Κ:   ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ  Α / Γ (ΠΑΤΡΑ)

24-25  Σ-Κ:   ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  Π / Κ  &  ΣΥΝΘ.  Π/Κ (ΤΡΙΚΑΛΑ)

24-25 Σ-Κ:  ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΠΡΩΤ.  ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ Α/Γ  (ΓΑΛΛΙΑ)

ΙΟΥΛΙΟΣ

 1  Σ:        «ΑΓΩΝΕΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ»   (ΧΑΝΙΑ)

1-2  Σ-Κ:    Βαλκανικό Πρωτάθλημα   Ε / Ν   (Ρουμανία)

8-9 Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛ.   ΠΡΩΤ.  Ε / Ν  &  ΣΥΝΘΕΤΑ  Ε / Ν  (ΚΑΤΕΡΙΝΗ)

12   Τετ:   3ο  Ελληνικό  ‘Grand  Prix'    (Πάτρα)

12-16 Τετ.-Κ:   ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Π / Κ    (ΚΕΝΥΑ)

13-16 Πεμ-Κ:   ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ   ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  ΝΕΩΝ   (ΠΟΛΩΝΙΑ)

15-16  Σ-Κ:   ΠΑΝΕΛ.  ΠΠ / ΠΚ Α΄  &  ΣΥΝΘ.  ΠΠ / ΠΚ Α΄ (ΧΑΛΚΙΔΑ)

19   Τετ:         4ο  Ελληνικό  ‘Grand  Prix'    (Καβάλα)

20-23 Πεμ-Κ:  ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ   ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Ε / Ν   (ΙΤΑΛΙΑ)

22-23  Σ-Κ:  Βαλκανικό Πρωτάθλημα   Α / Γ   (Σερβία)

22-30 Σ-Κ:   ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΕΟΤΗΣΤΑΣ Π/Κ (ΟΥΓΓΑΡΙΑ)

29-30  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ   ΝΕΩΝ   «Α / Γ»   (ΛΑΡΙΣΑ)

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

2 - 3 Τετ - Π:  «Ελλάδα  - Κύπρος»  Διεθνής  Συν/ση  Π / Κ  (Ελλάδα)

4-13 Παρ.-Κ:  ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Α/Γ   (ΛΟΝΔΙΝΟ)

6  Κ:              Μαράκεια   (Φουρφουράς - Ρέθυμνο)

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

8  Κ:       Βαλκανικός  Μαραθώνιος        (Σερβία)

14  Σ:     Αγώνες  Νέων  Αθλητών «ΠΠ-ΠΚ Β΄  &  ΜΙΝΙ»  (Ηράκλειο)

27  Παρ: «ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ»   (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

5  Κ ή 8 Τετ:  «ΑΡΚΑΔΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ»   (ΡΕΘΥΜΝΟ)

11 Σ:       Βαλκανικό Πρωτ. Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Τουρκία)

12  Κ:  ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΜΑΡΑΘΩΝ. Α / Γ  &  Διεθνής Μαραθώνιος  (ΑΘΗΝΑ)

Τελευταία ανανέωση ( Τρίτη, 06 Μάρτιος 2018 )
 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 1 - 9 από 16

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων