Ε.Α.Σ.
Σ.Ε.Γ.Α.Σ. ΚΡΗΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
2 0 1 8
ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ
13 Σ:
Ημερίδα Αλμάτων «κλειστού στίβου»
& Σφαιροβολίας (Ηράκλειο)
20 Σ:
Ημερίδα «κλειστού στίβου» (Ιεράπετρα)
28 Κ:
ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΣΤΙΒΟΥ
(ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)
ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ
3
Σ: Ημερίδα Αλμάτων «κλειστού στίβου»
& Σφαιροβολίας (Ηράκλειο)
4 Κ:
ΔΡΟΜΟΣ ΚΙΣΑΜΟΥ (ΚΑΣΤΕΛΙ)
10 Σ:
Βαλκανικοί Αγώνες «κλειστού στίβου» Ε / Ν «Κ20» (Σόφια)
10-11 Σ-Κ:
Πανελλήνιο Πρωτ. «κλειστού
στίβου» Α / Γ (Σ.Ε.Φ. - Πειραιάς)
17 Σ:
Βαλκανικοί Αγώνες «κλειστού στίβου» Α / Γ
(Κωνσταντινούπολη)
25 Κ:
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. ΔΡΟΜΟΥ
ΣΕ ΑΝΩΜΑΛΟ ΕΔΑΦΟΣ (ΤΡΙΚΑΛΑ)
ΜΑΡΤΙΟΣ
1 - 4 Πεμ-Κ:
Παγκόσμιο πρωτ/μα «κλειστού
στίβου» Α / Γ (Μπέρμινχαμ)
10 Σ:
ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΚΥΠΕΛΛΟ
ΡΙΨΕΩΝ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
11 Κ:
ΠΑΝΕΛ. ΒΑΔΗΝ 20 χλμ Α/Γ-ΝΕΩΝ & Αγ. Βάδην 10 χλμ Ε/Ν/Π - 5 χλμ (Μέγαρα)
17 Σ:
«ΑΠΤΕΡΑ» & αγώνας 5.000 μ. Α/Γ (ΧΑΝΙΑ)
17 Σ:
Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων (Θεσσαλονίκη)
18 Κ:
Πανελλήνιο Πρωτ/μα Ημιμαραθωνίου
Α / Γ (Αθήνα)
24 Σ:
«ΡΕΘΥΜΝΙΑ» (ΡΕΘΥΜΝΟ)
27-28 T-Τ:
Β΄ Φάση Σχολικών Αγώνων
Λυκείων (Ηράκλειο)
31 Σ:
ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Π / Κ
(ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
ΑΠΡΙΛΙΟΣ
4 Τετ: ΜΙΡΑΜΠΕΛΟ
(ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)
14 Σ:
ΔΙΑΣ/ΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Α / Γ
«Α΄ ΗΜΕΡΑ» & ΠΠ/ΠΚ Α΄
(ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
15 Κ:
ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΧΑΝΙΑ)
19-20
Π-Π: Πανελλήνιοι Σχολικοί
Αγώνες Λυκείων
21 Σ: ΔΙΑΣΥΛ.
ΠΠ / ΠΚ Β΄ «ΔΙΑΘΛΑ - Α΄ ΑΓΩΝΑΣ» (ΧΑΝΙΑ - ΡΕΘ.- ΛΑΣΙΘΙ)
22 Κ: ΠΑΝ/ΝΙΟ ΟΡΕΙΝΟΥ ΔΡΟΜ. & ΒΟΥΝΟΥ
(ΚΡΙΤΣΑ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ)
22 Κ: «ΔΕΛΦΙΝΙΑ» (ΡΕΘΥΜΝΟ)
29 Κ: RUN
GREECE (HΡΑΚΛΕΙΟ)
ΜΑΙΟΣ
2-9 Τετ -
Τετ: Παγκόσμια Γυμνασιάδα (Μαρόκο)
5 Σ:
«ΜΑΧΗ ΚΡΗΤΗΣ» &
αγώνας 5.000 μ. Α/Γ (ΧΑΝΙΑ)
5-6
Σ-Κ: ΔΙΑΣΥΛ. ΑΓΩΝΕΣ
ΣΥΝΘΕΤΩΝ Α/Γ - Π/Κ
(ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ)
6 Κ:
ΠΑΝΕΛ. ΠΡΩΤ. 10.000 μ.
Α/Γ - ΝΕΩΝ «Α/Γ» - Ε (ΛΟΥΤΡΑΚΙ)
12 Σ:
ΔΙΑΣΥΛ. ΑΓΩΝΕΣ Α/Γ
«Β΄ ΗΜΕΡΑ» & ΣΥΝΘ. ΠΠ/ΠΚ Α΄
(ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
19 Σ:
«8α ΧΑΝΙΑ 2018» (ΧΑΝΙΑ)
20 Κ:
«ΒΑΣΑΡΜΙΔΕΙΑ» (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)
24 Πεμ: Athens Street Pole Vault (Αθήνα - Σύνταγμα)
26 Σ:
ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΙ ΔΙΑΣΥΛ. ΑΓΩΝΕΣ
ΠΠ / ΠΚ Β΄ «ΔΙΑΘΛΑ - Β΄ ΑΓΩΝΑΣ»
ΚΑΙ ΜΙΝΙ ΠΠ - ΠΚ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
ΜΑΙΟΣ
27 Κ:
«ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ - ΓΥΡΟΣ ΠΟΛΗΣ»
(ΧΑΝΙΑ)
30 Τετ: 1ο Ελληνικό
‘Grand Prix' (Έδεσσα)
ΙΟΥΝΙΟΣ
2 Σ:
«70α ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ» (ΧΑΝΙΑ)
9 Σ:
«ΚΝΩΣΕΙΑ» & αγώνας 5.000 μ. Α/Γ
(ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
9 Σ:
Παπαφλέσσεια (Καλαμάτα)
9 Σ:
Βαλκανικό Πρωτάθλημα Π / Κ «Κ 18»
(Κων/πολη))
9-10 Σ-Κ:
Μεσογειακοί Αγώνες Νέων Α/Γ «Κ 23»
13 Τετ:
«Filothei Women Gala» (Φιλοθέη)
16 Σ:
«ΑΓΩΝΕΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ» &
5.000 μ. Α/Γ (ΧΑΝΙΑ)
16-17
Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ.
Ε / Ν «Κ20» (ΤΡΙΚΑΛΑ)
23-24 Σ-Κ:
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. Π / Κ
«Κ18» (ΚΑΤΕΡΙΝΗ)
23-24 Σ-Κ:
Βαλκανικό Πρωτ. Ε / Ν «Κ20» (Προύσα - Τουρκία)
27-30
Τετ.-Σ: Μεσογειακοί Αγώνες Α/Γ (Ισπανία)
30 Σ:
ΠΑΝΕΛ. ΠΡΩΤ. ΠΠ / ΠΚ Α΄
& ΣΥΝΘ. ΠΠ/ΠΚ Α΄ (ΧΑΛΚΙΔΑ)
ΙΟΥΛΙΟΣ
1 Κ:
ΠΑΝΕΛ. ΠΡΩΤ. ΠΠ / ΠΚ Α΄ &
ΣΥΝΘ. ΠΠ / ΠΚ Α΄ (ΧΑΛΚΙΔΑ)
4 Τετ:
2ο Ελληνικό ‘Grand Prix'
(Άργος Ορεστικό)
5-8
Πεμ.-Κ: ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤ.
Π / Κ «Κ18» (Γκιορ - ΟΥΓΓΑΡΙΑ)
7 Σ:
«ΗΡΑΚΛΕΙΑ» & 5.000 μ.
Α/Γ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
7-8 Σ-Κ:
ΠΑΝ/ΝΙΟ ΣΥΝΘΕΤΩΝ Α/Γ-ΝΕΩΝ-Ε/Ν-Π/Κ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ)
8 Κ:
3ο Ελληνικό ‘Grand
Prix' (Πάτρα)
10-15
Τρ-Κ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ
Ε / Ν «Κ20» (ΦΙΛΑΝΔΙΑ)
14-15 Σ-Κ:
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ Α / Γ (ΠΑΤΡΑ)
18 Τετ:
4ο Ελληνικό ‘Grand
Prix' (Καβάλα)
20-21 Παρ-Σ:
Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α / Γ (Βουλγαρία)
24 - 25 Τ -
Τ: « Κύπρος - Ελλάδα» Διεθ.
Συν/ση Π / Κ (Κύπρος)
28-29 Σ-Κ:
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ ΝΕΩΝ
«Α / Γ» (ΛΑΡΙΣΑ)
ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ
5 Κ: Μαράκεια (Φουρφουράς - Ρέθυμνο)
7-12
Τρ.-Κ: ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Α/Γ (ΒΕΡΟΛΙΝΟ)
ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ
7 Κ:
ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ)
13 Σ:
Δήλεια (Μύκονος)
20 Σ:
Αγώνες Νέων Αθλητών «ΠΠ-ΠΚ Β΄ &
ΜΙΝΙ» (Ηράκλειο)
27 Σ:
«ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ» (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)
ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ
3 Σ :
«ΑΡΚΑΔΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ» (ΡΕΘΥΜΝΟ)
4 Κ:
Βαλκανικό Πρωτ. Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Ρουμανία)
11 Κ:
ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΜΑΡΑΘΩΝ. Α / Γ
& Διεθ. Μαραθώνιος (ΑΘΗΝΑ)
ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ
16 Κ :
«SITIA GEOPARK ROAD RACE»
(ΣΗΤΕΙΑ)
|