Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

ΑΡΧΗ arrow Νέα
Νέα
Πανευρωπαϊκό Εφήβων Νεανιδων 2017 Εκτύπωση E-mail

Ο ΣΤΙΒΟΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΤΑ ΔΙΕΘΝΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

 

► ΜΕ 6  ΑΘΛΗΤΕΣ - ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ  ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

 

2017grosseto.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

► Στην πόλη Γκροσέτο της Ιταλίας 20-23 Ιουλίου διεξάγεται το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων - Νεανίδων.

Για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα έχουν πετύχει τα όρια πρόκρισης και θα συμμετέχουν με την εθνική μας ομάδα,  έξι αθλητές και αθλήτριες  από την Κρήτη:

 

-       Σπανουδάκη Κωνσταντίνα: Δισκοβολία (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

-       Μανιού Αφροδίτη: Ακοντισμός (Ο.Φ. Ηρακλείου)

-       Γκέλη Ελένη: Έπταθλο (Γ.Α.Σ. Ιεράπετρας)

-       Φρατζεσκάκης Χρήστος:  Σφυροβολία (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

-       Μπαλαμούτη Ζωή: Τριπλούν (Ο.Φ. Ηρακλείου)

-       Τζατζιμάκης Γιώργος: 10.000 μ. Βάδην (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

Τελευταία ανανέωση ( Δευτέρα, 17 Ιούλιος 2017 )
 
επιτυχίες του Στίβου της Κρήτης - Αγώνες Δυτικής Κρήτης 2017 Εκτύπωση E-mail

ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ  ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΙΒΟ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ  1 - 2  ΙΟΥΛΙΟΥ

vasiliou_irini.jpg ► Μεγάλες επιτυχίες για το στίβο της Κρήτης το Σαββατοκύριακο 1 - 2 Ιουλίου, με επιτεύξεις ορίων για το παγκόσμιο πρωτάθλημα Γυναικών,  το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων και μετάλλια στους Βαλκανικούς αγώνες Εφήβων - Νεανίδων:

► Στους αγώνες «Τοφάλεια» που διεξήχθησαν στην Πάτρα το Σάββατο 1 Ιουλίου, η πρωταθλήτρια μας Βασιλείου Ειρήνη  (Γ.Ε. Ηρακλείου) με επίδοση 51.86 στα 400μ πέτυχε το όριο συμμετοχής για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών - Γυναικών (Λονδίνο 4 - 13 /8).

► Στους Βαλκανικούς αγώνες Εφήβων - Νεανίδων στην πόλη Πιτέστι της Ρουμανίας το Σαββατοκύριακο  1-2 Ιουλίου, η πρωταθλήτρια μας Γκέλη Ελένη (Γ.Α.Σ. Ιεράπετρας) με επίδοση 5.257 βαθμούς στο Έπταθλο και με 51,03μ. στον Ακοντισμό Επτάθλου πέτυχε  και στα δύο αγωνίσματα τα όρια συμμετοχής για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων - Νεανίδων (Ιταλία 20-23/7). Η πρωταθλήτρια μας ήταν πρώτη νικήτρια  στο Έπταθλο στους Βαλκανικούς αγώνες Νεανίδων.

Στους ίδιους αγώνες η πρωταθλήτρια μας Μανιού Αφροδίτη (Ο.Φ. Ηρακλείου) ήταν τρίτη νικήτρια στον Ακοντισμό.

Οι θέσεις των άλλων αθλητών μας στους Βαλκανικούς  Ε/Ν ήταν:

4ος -  Καλογεράκης Γιώργος:   400 Εμπόδια (Ο.Φ. Ηρακλείου)

4η  -  Σπανουδάκη Κωνσταντίνα: Δισκοβολία (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

4ος - Φραντζεσκάκης Χρήστος:  Σφυροβολία (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

8η -  Μπαλαμούτη Ζωή: Τριπλούν (Ο.Φ. Ηρακλείου)

Οι αθλητές μας Φραντζεσκάκης Χρήστος και Μπαλαμούτη Ζωή αν και ανήκουν  στην κατηγορία Παίδων - Κορασίδων,  αγωνίστηκαν στη μεγαλύτερη ηλικιακή

κατηγορία Εφήβων - Νεανίδων.

 Αγώνες Δυτικής Κρήτης στα Χανιά

Παράλληλα το Σάββατο έγιναν στα Χανιά οι Αγώνες Δυτικής Κρήτης με συμμετοχή αθλητών και αθλητριών από την Δυτική Κρήτη. Από το Καστέλι Κισσάμου, τα Χανιά και το Ρέθυμνο. Σημειώθηκαν μερικές καλές επιδόσεις όπως το 12.3 της Εύας Λιναράκη στα 100μ και 25.5 στα 200μ και τα 12.4 και 25.9 της Ναταλίας Γιαννουλάτου στα ίδια αγωνίσματα. Η Κατερίνα Δόβρου πέτυχε 4.36.1 στα 1500μ και η Χριστίνα Μπικέσκου 12.6 στα 100μ και 25.7 στα 200μ. Η Νοράγια Τζόνσον πέτυχε 12.5 στα 100μ. Ο Μανώλης Κουτσουκλάκης κέρδισε στα 100μ τον Γιάννη Καλογερή με 11.0 έναντι 11.2 ενώ ο τελευταίος έκανε ντεμπούτο στα 400μ με 51.3

Τα πλήρη αποτελέσματα : xls Αποτελέσματα Δυτικής Κρήτης 2017 58.50 Kb

 

 

 

 

 
Βαλκανικοί Ε/Ν - Αγώνες Δυτικής Κρήτης - Πρόγραμμα Εκτύπωση E-mail

Ο ΣΤΙΒΟΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΜΕ 6  ΑΘΛΗΤΕΣ - ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ

           ΣΤΟΥΣ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΥΣ  ΑΓΩΝΕΣ ΕΦΗΒΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

 

► ΑΓΩΝΕΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 1 ΙΟΥΛΙΟΥ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

 

► Στην πόλη Πιτέστι της Ρουμανίας το Σαββατοκύριακο  1-2 Ιουλίου διεξάγονται οι Βαλκανικοί αγώνες στίβου για την κατηγορία Εφήβων - Νεανίδων, στους οποίους  συμμετέχει και η Ελλάδα.

Με την εθνική μας ομάδα θα αγωνιστούν στη Ρουμανία έξι αθλητές και αθλήτριες  από την Κρήτη:

-       Καλογεράκης Γιώργος:   400 Εμπόδια (Ο.Φ. Ηρακλείου)

-       Φραντζεσκάκης Χρήστος:  Σφυροβολία (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

-       Μπαλαμούτη Ζωή: Τριπλούν (Ο.Φ. Ηρακλείου)

-       Σπανουδάκη Κωνσταντίνα: Δισκοβολία (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

-       Μανιού Αφροδίτη: Ακοντισμός (Ο.Φ. Ηρακλείου)

-       Γκέλη Ελένη: Έπταθλο (Γ.Α.Σ. Ιεράπετρας)

 

Από τους προπονητές των σωματείων της Κρήτης, συνοδός - προπονητής της εθνικής μας ομάδας ορίστηκε ο κ. Κώστας Παπαμαρκάκης.

 

► Η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης στα πλαίσια της προετοιμασίας των αθλητών της Κρήτης για τα πανελλήνια πρωταθλήματα ΠΠ - ΠΚ Α΄, Ε - Ν και ΝΕΩΝ, διοργανώνει αγώνες στίβου με την επωνυμία «ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ ΔΥΤΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ». Οι αγώνες θα διεξαχθούν το Σάββατο 1 Ιουλίου στο Εθνικό Στάδιο Χανίων, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

 

 

17.30

 

Επί Κοντώ  ΠΚ Α΄

                          

 

18.00

80 ΠΠ – ΠΚ Α΄

 

Σφαίρα ΠΚ Α΄ -  Γ

 

18.15

100 Α - Γ

 

 

 

18.30

300 Εμπ. ΠΚ Α΄

Επί Κοντώ  ΠΠ Α΄ - Ν

 

 

18.45

300 ΠΠ – ΠΚ Α΄

Μήκος ΠΚ Α΄ -  Γ

Δίσκος ΠΠ Α΄

 

19.00

600 ΠΠ – ΠΚ Α΄

 

 

 

19.15

1.000 ΠΠ – ΠΚ Α΄

 

 

 

19.30

80 Εμπ. ΠΚ Α΄

Επί Κοντώ Ε

 

 

19.45

150 ΠΠ – ΠΚ Α΄

Μήκος  Α       

Δίσκος Ε

 

20.00

200 Α - Γ

 

 

 

20.15

400 Α - Γ

 

 

 

20.30

1.500 Α - Γ

 

 

 

20.45

4 Χ 80 ΠΠ – ΠΚ Α΄

 

 

 

 

 
Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων - Δελφίνεια 2017 Εκτύπωση E-mail

Ο ΣΤΙΒΟΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΜΕ 8 ΑΘΛΗΤΕΣ - ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ

           ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΣΤΗ ΛΙΛ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ

european_team_champs_sl_2017.png

 

Στη πόλη Λίλ της Γαλλίας 23 - 25 Ιουνίου αγωνίζεται η εθνική μας ομάδα του στίβου, στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ομάδων στην ανώτερη κατηγορία SUPER LEAGUE, μαζί με τις καλύτερες ευρωπαϊκές ομάδες.

Η εθνική μας ομάδα κέρδισε την άνοδο στην αθλητική ελίτ της Ευρώπης super league, από το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ομάδων Α΄ κατηγορίας, που διεξήχθη πριν από δύο χρόνια στο Ηράκλειο και στο Παγκρήτιο στάδιο.

Με την εθνική μας ομάδα θα αγωνιστούν στη Γαλλία οκτώ αθλητές και αθλήτριες μας από την Κρήτη και τα σωματεία μας:

-       Τσάκωνας Λύκουργος Στέφανος:  100μ - 200μ - 4Χ100μ (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

-       Βασιλείου Ειρήνη:  400μ - 4Χ400μ (Γ.Ε. Ηρακλείου)

-       Αναστασάκης Μιχάλης:  Σφυροβολία (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

-       Μανιαδάκη Μαρίνα: 3.000μ Φ.Ε. (Α.Ο. Λασιθίου)

-       Βασιλείου Άννα: 4Χ400μ (Γ.Ε. Ηρακλείου)

-       Μπελιμπασάκη Μαρία: 200μ - 4Χ100μ. Η πρωταθλήτρια μας από τη Σητεία που για το 2017 ανήκει στον Παναξιακό Α.Ο.

-       Νυφαντόπουλος Γιάννης: 4Χ100μ (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

-       Αλμπάνης Χρήστος 4Χ400μ (Γ.Σ.Ελ.Βενιζέλος)

 

Από τους προπονητές των σωματείων της Κρήτης, συνοδός - προπονητής της εθνικής μας ομάδας ορίστηκε ο κ. Βισκαδουράκης Αριστείδης.

 

Δελφίνεια 2017

Εν τω μεταξύ το Σάββατο 17 Ιουνίου διεξήχθησαν τα Δελφίνεια 2017 στο ΔΑΚ Γάλλου στο Ρέθυμνο με διοργανωτη την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

 

Τα αγωνίσματα του επί κοντώ διεξήχθησαν στο ΕΣ Χανίων. 

Ξεχώρισαν με τις επιδόσεις τους η Εύα Λιναράκη στα 100μ (12.54)  που κέρδισε την Ναταλία Γιαννουλάτου (12.66) και η Νοράγια Τζόνσον στα 200μ με 25.79 (με άνεμο -1.1)

Τα πλήρη αποτελέσματα:xls Δελφίνεια 2017 - Αποτελέσματα 63.00 Kb

 

 

 
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών Γυναικών 2017 Εκτύπωση E-mail

logo.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Πάτρα, Παμπελοπονησιακό Στάδιο Σάββατο17 - Κυριακή 18 Ιουνιου 2017

 

Αποτελέσματα 1ης Ημέρας

 

Σφυροβολία Ανδρών

1. Αναστασάκης Μιχαήλ (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 74.56

2. Γαβριηλίδης Νικόλαος (Αιολος Μακεδονιας)69.05

3. Μεγκλέμπεη Ιβάν (ΓΑΣ Τρικάλων ο Ζεύς) 68.75

4. Κωστογλίδης Κωνσταντίνος (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 67.35

5. Κορακίδης Γεώργιος (ΓΣ Μανδρών) 62.26

6. Γουμςενάκης Ιωάννης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 61.14

7. Ζουλιέν Σπυρίδων (Εθνικός ΓΣ) 61.03

8. Καμτσικλής Εμμανουήλ (ΓΣ Μανδρών) 57.94

 

100μ εμπόδια Γυναικών (Ανεμος:-0.8)

1. Πεσιρίδου Ελισάβετ (ΓΣ Κηφισιάς) 13.23

2. Πινή Μαρία (ΑΟ Ροδου Εμ.Σταματίου) 14.01

3. Καραγιάννη Αναϊς (ΓΣ Κηφισιάς) 14.14

4. Σαντά Κλεάνθη (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) 14.39

5. Σάββα Βασιλική (ΓΣ Σέρρες 93) 14.81

6. Φραντ΄ζη Δήμητρα (ΓΣ Νεαπολη Χαλκίδας) 14.96

7. Μενεξή Μαρία (ΓΣ Σέρρες 93) 15.11

-. Ράμμου Τσαμπίκα Νεφέλη (ΑΓΕΣ Καμειρός 2009) ΕΓΚΑΤ

 

 

110μ Εμπόδια Ανδρών (Άνεμος :-0.7)

1. Δουβαλίδης Κώστας (ΣΚΑ Δράμας) 13.57

2. Χίντας Κωνσταντίνος (ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος) 14.40

3. Τσούγιας Δήμος (ΓΣ Κηφισιάς) 14.48

4. Σαϊσανάς Νίκος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 14.51

5. Κιάφας Μιχάλης (ΑΕΚ) 14.83

6. Χατζησάββας Αλέξανδρος (ΜΕΑΣ Τρίτων) 14.90

7. Λυρής Χαράλαμπος (ΑΣ Θησέας) 14.93

-. Καμπάνης Κώστας (ΑΓΕΣ Κάμειρος) ΔΕΝ ΜΕΤΕΙΧΕ

 

 

 

100μ Γυναικών Τελική Κατάταξη

1. Κερμαιδά Γρηγορία (ΑΟ Βάρης Δρομέας)11.39 (-0.2)

2. Μπελιμπασάκη Μαρία (Πανναξιακός ΑΟ) 11.46 (-0.2)

3. Δαλάκα Αικατερίνη (ΓΣ Νεάπολη Χαλκίδας) 11.57 (-0.2)

4. Γάτου Μαρία (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 11.75 (-0.2)

5. Πολίτη Κορίνα (ΓΣ Χαϊδαρίου) 11.95

6. Σπανουδάκη-Χατζηρήγα Ραφαηλία (ΓΣ Ηλιούπολης) 11.97 (-0.2)

7. Φακιδάρη Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 11.99 (+1.2)

8. Λαφτσή Κατερίνα (ΟΦΚΑ Φίλιπποι Καβάλας) 11.99 (+1.2)

 

Τριπλούν Ανδρών

1. Τσιάμης Δημήτριος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 16.39 (+0.9)

2. Μπόφτσης Παύλος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 16.09 (+0.5)

3. Μπαλταδούρος Παναγιώτης (Εθνικός ΓΣ) 16.02 (+0.1)

4. Ανδρικόπουλος Νικόλαος (ΑΕ Μεσογείων) 15.88 (+0.2)

5. Σαράκης Κωνσταντίνος (ΜΕΑΣ Τρίτων Θεσ/κης) 15.45 (-0.2)

6. Μονοπώλης Δημήτριος (Κερκυραϊκός ΓΣ) 15.44 (+0.3)

7. Μακρής Εμμανουήλ (ΠΑΟΚ) 15.40 (-0.2)

8. Προδρόμου Αθανάσιος (ΠΑΟΚ) 14.92 (+0.9)

 

Δισκοβολία Γυναικών

1. Αναγνωστοπούλου Χρυσούλα (ΓΣ Κερατέας) 58.95

2. Σπανουδάκη Κωνσταντίνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 51.10

3. Σοφάνη Ευαγγελία (Πανελλήνιος ΓΣ) 47.93

4. Δημητριάδου Δέσποινα (ΠΑΟΚ) 47.36

5. Ψαράκη Ευαγγελία (ΟΦΗ) 45.88

6. Καϊσίδου Σοφία (ΓΕ Νάουσας) 44.33

7. Αιβαλιώτη Αικατερίνη (ΓΕ Ηρακλείου) 43.84

8. Μπασινά Φωτεινή (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 40.92

 

 

400μ Γυναικών

1. Βασιλείου Ειρήνη (ΓΕ Ηρακλείου) 52.33

2. Βασιλείου Αννα 9ΓΕ Ηρακλέιου) 52.99

3. Φέρρα Ανδριάννα (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 53.25

4. Μουρτά Δέσποινα (ΑΕ Ολυμπιάδας Πάτρας) 53.82

5. Καρκαλάτου Ελπίδα (ΣΔΥ Αργολίδας) 54.96

6. Ζυγόρη Ευαγγελία (ΓΣ Γλτφάδας) 55.44

7. Γεωργαλά Ειρήνη (Παναξιακός ΑΟ) 56.21

8. Αργυρού Μαρία (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) 58.67

 

 

Σφαιροβολία Ανδρών

1. Ζώτος Κυριάκος (ΓΣ Μανδρών) 19.34

2. Σκαρβέλης Νικόλας-Κωνστ.(ΓΣ Τρικάλων)19.23

3. Σταματόγιαννης Μιχάλης (ΓΣ Πίνδαρος Θηβών) 18.73

4. Λατιφλάρι Φράντσι (ΑΣ Κένταυρος) 18.72

5. Μουζενίδης Οδυσσέας (ΑΣ Κενταυρος) 18.25

6. Θεοδώρου Γεράσιμος (Ολυμπιακός) 17.91

7. Μπαχαρίδης ΠΑναγιώτης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 17.17

8. Ακτύπης Παναγιώτης (Παναξιακός) 16.71

 

400μ Ανδρών

1. Παππάς Μιχάλης (ΕΚΑ Δοδώνη Ιωαννίνων) 47.02

2. Κουτσούκης Κώστας (Φίλιππος Βέροιας) 47.11

3. Κυριακίδης Πέτρος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 47.20

4. Λαμπρόπουλος Γιώργος (Ολυμπιακή ΔΟμή) 47.24

5. Αλμπάνης Χρήστος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 48.11

6. Δαρδανελιώτης Μιχάλης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 48.31

7. Λογοθέτης Γιάννης (ΓΣ Κηφισιάς) 48.64

8. Γεωργίου Θανάσης (Πρωτέας Ηγουμενίτσας) 49.11

 

100μ Ανδρών Τελική Κατάταξη από δύο σειρές

1. Τσάκωνας Λυκούργος Στέφανος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 10.19 (0.0)

2. Νυφαντόπουλος Γιάννης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 10.37 (0.0)

3. Τριβυζάς Παναγιώτης (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 10.43 (0.0)

4. Μουντρίχας Προκόπιος (ΓΣ Πίνδαρος Θηβών) 10.58 (0.0)

5. Ζήκος Κωνσταντίνος (ΓΕΑ Τρικάλων) 10.63 (0.0)

6. Δαμίρης Αναστάσιος (ΓΑΣ Χολαργού) 10.75 (+0.5)

7. Δουλγέρης Γιάννης (Πρωτ/των Κομοτινής) 10.80 (0.0)

8. Πατρινιός Γιάννης (Μεσσηνιακός) 10.84 (+0.5)

 

1500μ Γυναικών

1. Κυριακοπούλου Κοραίνη-Ανθή (ΓΣ Γλυφάδας) 4.19.53

2. Μαρινάκου Αναστασία (ΓΕΑ Τρικάλων) 4.20.59

3. Κοτσαχείλη Ισαβέλα (Πανιώνιος ΓΣΣ) 4.32.92

4. Πετρουλάκη Ελευθερία (ΑΟ Μυκόνου) 4.35.57

5. Δόβρου Αικατερίνη (ΑΟ Κύδων Χανίων) 4.38.83

6. Κουτλη Αικατερίνη (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 4.41.25

7. Καλογεροπούλου Κυριακή Βασιλική (Πανιώνιος ΓΣΣ) 4.42.44

8. Λουκίδου Μαρία (ΑΣΣ Ηρακλής Θεσνικης) 4.43.54

 

 

Υψος Γυναικών

1. Γκούσιν Τατιάνα (ΓΣ Κηφισιάς) 1.85

2. Κυριακοπούλου Κατερίνα (Παναχαϊκή ΓΕ) 1.76

3. Ζάκκα Ιωάννα (ΑΟ Φιλοθέης) 1.71

3. Γαστεράτου Κατερίνα (ΠΑΟΚ) 1.71

5. Ρετζιου Αθηνά (ΓΣ Κηφισιάς) 1.71

6. Βαγγέλη Άλκηστις (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.71

7. Καλαθά Ελισάβετ (ΓΣ Τρικάλων) 1.66

8. Μετρίδου Αθηνά (ΓΣ Γλυφάδας) 1.66

 

1500μ Ανδρών

1. Δημητράκης Ανδρέας (Παναξιακός ΑΟ) 3.47.80

2. Νακόπουλος Κωνσταντίνος (ΓΕΑ Τρικάλων) 3.54.70

3. Μούτσο Έντισον (ΓΕΑ Τρικάλων) 3.54.93

4. Παπούλιας Χρήστος (ΠΑΟ) 3.56.57

5. Τρομπούκης Χρήστος (ΓΕ Αγρινίου) 3.57.14

6. Πανταζόπουλος Αντώνης (ΑΟ Λασηθιου) 3.58.11

7. Μαυριδόπουλος Στάθης (ΓΣ Λαγκαδα) 3.58.98

8. Χριστόπουλος Χρήστος (ΓΣ Γλυφάδας) 4.02.00

 

Τριπλούν Γυναικών

1. Παπαχρήστου Βούλα (ΑΕΚ) 14.07 (+0.3)

2. Αλβερτσιάν Κριστίνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 13.60 (-0.2)

3. Ρωμαίου Κωνσταντίνα (Κερκυραϊκός ΓΣ) 12.76 (+0.4)

4. Σταματέλλου Μαρία (Πανελλήνιος ΓΣ) 12.65 (+0.2)

5. Ταχταρά Βασιλική (ΑΟ Μεγάρων) 12.51 (-0.1)

6. Φουτστζίδου Αναστασία (ΑΕ Ολυμπιάδα Πάτρας) 12.43 (+0.1)

7. Κωστή Χριστίνα (Πανιώνιος) 11.99 (+0.8)

8. Παναγιωτοπούλου Νεφέλη (ΓΣ Κηφισιάς) 11.96 (-0.1)

 

Επι κοντώ Ανδρών

1. Φιλιππίδης Κωνσταντίνος (Πανελλήνιος ΓΣ) 5.75 (μπαράζ)

2. Πατσουκάκης Δημήτριος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 5.60

3. Καραλής Εμμανουήλ (ΓΣ Κηφισιάς) 5.60

4. Χρυσανθόπουλος Παναγιώτης Θεοδ.(Πανιώνιος ΓΣΣ) 5.20

5. Χατζίου Πέτρος (ΑΣ Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) 5.05

6. Νταμοτσίδης Βαλεντίνος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 4.90

6. Καραγιάννης Δημήτριος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4.90

8. Μπέλλος Θεοφάνης (ΑΣ Ρήγας Θεσσαλονίκης) 4.70

8. Ματούκας Μάριος (ΓΣ Ηλιούπολης) 4.70

 

Ακοντισμός Γυναικών

1. Υφαντίδου Σοφία (ΜΕΑΣ Τρίτων Θεσ/νικης) 59.23

2. Αραμπατζή Θεοδώρα (ΓΣ Σερρες 93) 53.53

3. Κόκκαλη Αθανασία (ΓΑΣ Τρικάλων ο Ζευς) 51.94

4. Μανιού Αφροδίτη (ΟΦΗ) 51.88

5. Καστανά Όλγα (ΜΕΑΣ Τρίτων) 48.36

6. Κοτσοβού Βασιλική (ΓΣΦΑ Άργους Αριστέας) 47.34

7. Καρσα Τριανταφυλλιώ (Αναγέννηση Σάμου) 46.24

8. Κατσούλα Χριστίνα (ΓΑΣ Ζευς Τρικάλων) 45.43

 

3000μ Στηπλ Γυναικών

1. Μανιαδάκη Μαρίνα (ΑΟ Λασηθίου) 10.42.43

2. Ντίνα Μαργαρίτα (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 10.48.35

3. Μιχαλά Ειρήνη Ρία (ΣΑΠ Νεάπολης) 11.00.34

4. Δημητριάδου Γεωρ΄για (ΑΟ Δράμας) 11.08.73

5. Χρυσαϊδη Σταυρούλα (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 11.12.66

6. Ανδρικοπούλου Ζωή (ΓΣ Ηλιούπολης) 11.21.12

7. Δημητριάδου Φανή (ΓΣ Έδεσσας) 11.30.58

8. Κωνσταντινοπουλου Βασιλική (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 11.39.08

 

3000μ Στηπλ Ανδρών
1. Γκότσης Νίκος (ΣΑΚ Αθηνών) 9.04.27
2. Μίνος Γιώργος (ΑΟ Μυκόνου) 9.05.11
3. Φιλάϊ Στέλιος (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ) 9.09.39
4. Τζανετόπουλος Αχιλλέας ( ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 9.10.80
5. Καραϊσκος Παναγιώτης (Πανελλήνιος ΓΣ) 9.13.36
6. Σάκης Νίκος (ΑΕΚ) 9.14.92
7. Ιωαννίδης Ιάσων (ΓΣ Ηρακλής) 9.15.76
8. Βρανάς Κωνσταντίνος (ΓΣ Ηρακλής) 9.22.86

 

4Χ100μ Γυναικών

1. ΓΣ Ηλιούπολης 46.73

2. ΓΣ Κηφισιάς 47.42

3. ΜΕΑΣ Τρίτων Θεσ.νικης 48.25

4. ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ 48.61

5. Πανιώνιος ΓΣΣ 48.67

6. ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας 48.80

7. ΓΣ Νέαπολη Χαλκίδας 48.82

8. ΟΚΑ Καβάλας 48.87

9. ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος 49.02

Βαθμολογία Ανδρών

1. ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος 108.5

2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 91

3. ΓΕΑ Τρικάλων  και ΑΟ Μυκόνου 52

5. ΑΕ Ολυμπιας Πατρών  48

6. ΑΠΣ Φίλιππος Βεροιας  45

7. ΓΣ Κηφισιάς 42

8. ΜΕΑΣ Τριτων 39

32 ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος 12

47. ΑΟ Λασηθίου 7

66. ΟΦΗ 3

 

Βαθμολογία Γυναικών (Α΄Ημέρα)

1. ΓΣ Κηφισιάς 80

2. ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος 58

3. ΜΕΑΣ Τρίτων 54

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 53

5. Πανιώνιος 43

6. ΓΣ Ηλιούπολης 42

7. ΑΕ Ολυμπιάς Πατρών 38

8. ΓΑΣ Ιλισσός 33

11. ΓΕ Ηρακλείου 31

19. ΟΦΗ 17

23. ΓΑΣ Ιεράπετρας 14

26. ΑΟ Λασηθίου 13

45. ΑΟ Κύδων Χανίων 8

61. ΓΣ Λιβυκός Ιεράπετρας 5

83. ΣΜ Κρήτης1

 

Αποτελέσματα 2ης Ημέρας

 

Σφυροβολία Γυναικών
1. Κοροσίδου Ηλιάννα (Αίολος Μακεδονίας) 64.65
2. Σκαρβέλη Σταματία (ΓΣ Τρικάλων) 62.91
3. Βαμβουκάκη Αικατερίνη (Ζεύς Τρικάλων) 59.48
4. Ναξάκη Νίκη Πανιώνιος 53.96
5. Αργύρη Φωτεινή (Ζεύς Τρικάλων) 49.31
6. Δασκαλογιαννη Γεωργία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 49.11
7. Γρηγοριάδου Ραφαηλία (Αίολος Μακεδονίας) 48.20
8. Τσώκου Παναγιώτα (Εθνικός ΓΣ) 47.86

 

400μ εμπόδια Γυναικών
1. Δαλάκα Κατερίνα (ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδας) 59.47
2. Λιτσένη Μαρία (ΜΕΑΣ Τρίτων) 59.91
3. Τόκα Ελπίδα (ΑΕ Ολυμπιάδα Πάτρας) 59.97
4. Κιάφα Άννα (ΓΣ Κηφισιάς) 1.00.02
5. Κανάκη Αλέξια (ΟΦΗ) 1.00.17
6. Γεράση Ίρις (ΓΣ Νεάπολη Χαλκίδας)
7. Γναφάκη Δήμητρα (ΑΟ Κύδων Χανίων) 1.01.96
8. Καραμπέτσου Ελένη (ΓΣ Νεάπολη Χαλκίδας) 1.02.76 

 

Άλμα σε μήκος Γυναικών
1. Αλεξούλη Χάϊδω (ΑΣ Πελασγός Λάρισας) 6.44 (+2.5)
2. Παπαχρήστου Βούλα (ΑΕΚ) 6.29 (+3.2)
3. Γράβαλου Ανδριάνα (ΑΕΚ) 6.17 (+2.2)
4. Κορένεβα Οξένα (ΓΣ Κηφισιάς) 6.09 (+2.9)
5. Μάρκου Χριστιάνα (ΓΣ Κηφισιάς) 6.06 (+2.7)
6. Αλβερτσιάν Κριστίνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 6.00 (+2.4)
7. Κουτσαλιάρη Ελένη (ΓΣ Γρεβενών) 5.98 (+2.5)
8. Ιωάννου Ιωάννα (ΓΕ Νάουσας) 5.86 (+0.6)

Δισκοβολία Ανδρών
1. Θανόπουλος Ιάσων (ΠΑΣ Πρωτ.Κομοτινής) 56.01
2. Ζώτος Κυριάκος (ΓΣ Μανδρών) 55.85
3. Δελής Δημήτριος (ΓΣ Πίδαρος Θηβών) 54.34
4. Πεντίκης Εμμανουήλ (Αλέξανδρος ΑΣ) 51.58
5. Καρτσίνη Μιχαηλ (Πανελλήνιος ΓΣ) 50.76
6. Σταματάκης Εμμανουήλ (Πανελλήνιος ΓΣ) 50.61
7. Παπαδάκης Στέφανος (ΠΑΟΚ) 50.36
8. Λατιφλάρι Φράντσι (ΑΣ Κένταυρος) 49.64

400μ Εμπόδια Ανδρών
1. Νάκος Κώστας (ΓΣ Τρικάλων) 52.01
2. Κωνσταντής Κωνσταντίνος (ΑΟ Φιλοθέης) 52.98
3. Σκάρπας Κυριάκος (ΓΑΣ Χολαργού) 53.37
4. Ασλανίδης Γεώργιος (ΜΕΑΣ Τρίτων) 53.89
5. Ψάλτης Δημήτριος (ΟΦΚΑ Σερρες) 53.94
6. Γαλανόπουλος Ιωάννης (Πανελλήνιος ΓΣ) 54.52
7. Βασιλούνης Σταύρος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 54.64
8. Ανυφαντής Γεωργιος (Πανελευσινιακός) 55.16

 

Σφαιροβολία Γυναικών
1. Σκαρβέλη Σταματία (ΓΣ Τρικάλων) 16.76
2. Σοφάνη Ευαγγελία (Πανελλή νιος ΓΣ) 16.09
3. Γερομαρκάη Ευαγγελία (Έσπερος Λαμίας) 14.71
4. Μαρκοπούλου Χρυσάνθη (ΣΚΑ Δράμας) 13.00
5. Καϊσίδου Σοφία (ΓΕ Νάουσας) 12.93
6. Τζήκα Ελένη (ΑΕΚ) 12.79
7. Καφαλη Ειρήνη (ΜΑΣ Αετός) 12.78
8. Παπαϊωάννου Ευαγγελία (Διομήδης Ξάνθης) 12.75

200μ Γυναικών
1. Κεραμιδά Γρηγορία (ΑΟ Βάρης Δρομέας) 23.16 (+2.8)
2. Πολίτη Κορίνα (ΓΣ Χαϊδαρίου) 24.19 (+2.8)
3. Καρκαλάτου Ελπίδα (ΣΔΥ Αργολίδας) 24.27 (+2.8)
4. Θεοδώρου Ευφροσύνη (Νεάπολη Χαλκίδας) 24.56 (+2.2)
5. Σαμάνη Κυριακή (Αίολος Μακεδονίας) 24.86 (+2.8)
6. Μπέκου Φέρες Ολυμπια (Βεργίνα) 24.87 (+2.2)
7. Πετρίδου Μαρία (ΟΦΚΑ ΣΕρρες) 25.00 (+2.2)
8. Αμανατίδου Ελένη (ΜΕΑΣ Τρίτων) 25.13 (+2.8)

 

200μ Ανδρών Τελική Κατάταξη
1. Τσάκωνας Λυκούργος-Στέφανος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 20.26 (+2.5)
2. Τριβυζάς Παναγιώτης (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 20.90 (+2.5)
3. Δουλγέρης Γιάννης (ΠΑΣ Πρωτ/ων Κομοτινής) 21.48 (+2.3)
4. Μουράτης Κωνσταντίνος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 21.53 (+2.5)
5. Δαρδανελιώτης Μιχάλης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 21.62 (+2.3)
6. Διάκος Γεώργιος (ΟΦ Ηρακλειου) 21.70 (+2.5)
7. Αλεξανδρίδης Αντώνης (ΑΟ Μεγάρων) 21.74 (+2.3)
8. Αρβανίτης Παναγιώτης (ΑΓΣ Ιωαννίνων) 21.75 (+2.3)

800μ Γυναικών
1. Γιαννοπούλου Κωνσταντίνα (ΓΣ Κηφισιάς) 2.08.11
2. Κυριακοπούλου Κοραίνη Ανθή (ΓΣ Γλυφάδας) 2.10.89
3. Λευκοπούλου Ελένη (ΓΣ Γλυφάδας) 2.11.85
4. Δόβρου Αικατερίνη (ΑΟ Κύδων Χανίων) 2.15.72
5. Λιάκου Δανάη (Σπύρος Λούης Κορυδαλού) 2.16.46
6. Σπανούλη Σταυρούλα (ΓΑΣ Χολαργού) 2.17.94
7. Θωμαϊδου Αναστασία (Αναγέννηση Λαμίας) 2.18.95
-. Λίβα Βασιλική (Αναγέννηση Λαμίας) Δεν μετείχε

 

800μ Ανδρών
1. Καλάκος Αθανάσιος (ΓΣ Γλυφάδας) 1.52.40
2. Δημητράκης Ανδρέας (Παναξιακός) 1.52.88
3. Κοτίτσας Χρήστος (ΓΣ Δεσκάτης) 1.53.03
4. Σουλιώτης Ευτύχιος (ΓΣ Τρικάλων) 1.53.13
5. Βασιλάκης Κώστας (ΓΣ Ελευθ.Βενιζέλος) 1.53.64
6. Λαγός Χαράλαμπος (ΓΣ Τρικάλων) 1.53.68
7. Μούτσο Έντισον (ΓΕΑ Τρικάλων) 1.53.72
8. Τρομπούκης Χρήστος (ΓΕ Αγρινίου) 1.56.23

 

Αλμα σε ύψος Ανδρών
1. Τεσσαρομάτης Γιώργος (ΟΦΚΑ Σερρες) 2.15
2. Μέρλος Αντώνιος (Ποσειδών Λουτρακίου) 2.12
3. Χαλιμούρδας Γιάννης (ΓΣ Πίνδαρος Θηβών) 2.03
4. Φράγγογλου Γιώργος (ΟΦΚΑ Σέρρες) 1.98
5. Τζουγκαράκης Νίκος (ΣΑΚ Αθηνών) 1.98
6. Πήττας ΠΑναγιώτης (ΓΣ Βόλου) 1.92
7. Παπαδημητρίου Χρήστος (Αίολος Μακεδονίας) 1.86
-. Κίλογλου Άγγελος (ΓΣ Ηρακλής) Άκυρος


Άλμα επι κοντώ γυναικών
1. Στεφανίδη Κατερίνα (ΑΟ Φιλοθέης) 4.81
2. Λεδάκη Στέλλα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 4.25
3. Πόλλακ Ελεν (ΑΟ Μεγάρων) 4.20
4. Τριχοπούλου Μαρία-Μαγδαληνή (ΓΣ Σέρρες 93) 3.75
5. Τελα Βασιλική (ΓΣ Αρκαδίας) 3.60
5. Μανίκη Γαβριέλα (Πανιώνιος ΓΣΣ) 3.60
5. Γκοτζάη Νεραϊντα (ΓΣ Αρκαδίας) 3.60
8. Σολομωνίδου Δήμητρα(Πανιώνιος ΓΣΣ) 3.40
8. Θεοδώρου Αννα-Κλεονίκη (ΑΟ Ρόδου Εμ.Σταματίου) 3.40
8. Τέλα Αγγελική (ΓΣ Αρκαδίας) 3.40 

5000μ Γυναικών
1. Ρεμπούλη Ουρανία (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 16.54.28
2. Μιχαλά Ειρήνη-Ρία (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 17.29.03
3. Κοτσαχείλη Ισαβέλλα (Πανιώνιος ΓΣ) 17.39.08
4. Τσουπάκη Ειρήνη (ΓΣ Αμαρουδσίου) 17.47.82
5. Λεβεντάκη-Γιαννικάκη Ελένη (Παναθηναϊκός ΑΟ) 17.47.87
6. Γαζέα Μαγδαληνή (ΑΓΕ Ζακύνθου) 17.51.72
7. Ρήγα Σοφία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 17.59.10
8. Παναγιωτοπούλου Ιουλία-Ελένη (ΓΣ Αμαρουσίου) 18.00.64

 

Αλμα σε μήκος Ανδρών
1. Τεντόγλου Μίλτος (ΓΕ Γρεβενών) 8.30 (+1.8) Νέο Πανελλήνιο Ρεκόρ Εφήβων
2. Καψής Νίκος (ΑΕΚ) 7.83 (+2.3)
3. Γαλαζούλας Τάσος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 7.82 (+1.1)
4. Μερτζανίδης Μιχάλης (Ολυμπιακός) 7.75 (+2.4)
5. Στυλιανίδης Αντώνης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 7.58 (+3.1)
6. Τσάκωνας Γιώργος (ΑΕ Μεσογείων) 7.50 (+2.0)
7. Ξενικάκης Νίκος (ΜΕΑΣ Τρίτων) 7.48 (+2.6)
8. Σαράκης Κώστας (ΜΕΑΣ Τρίτων) 7.38 (+2.6)

Ακοντισμός Ανδρών
1. Μπατζάβαλης ΠΑρασκευάς (Παναθηνηαίκός ΑΟ) 76.27
2. Ευθαλιάδης Νίκος (ΜΕΑΣ Τρίτων) 66.19
3. Αναγωνστόπουλος Κώστας (ΑΕΚ) 65.88
4. Ηλτσιος Γεώργιος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 65.85
5. Μπουραζανάς Γεώργιος (Ζευς Τρικάλων) 65.14
6. Μυλωνάς Κώστας (Αστέρας Πρέβεζας) 62.66
7. Κολώνιας Λεωνίδας (ΟΠΘεσ/νικης) 62.55
8. Περιστέρης Άρης (ΓΑΣ Παιανίας) 61.59

 

Βαθμολογία Ανδρών
1. Ολυμπιακός ΣΦΠ 159
2. ΓΣ Ελ.Βενιζέλος 156.5
3. ΜΕΑΣ Τρίτων 94

Βαθμολογία Γυναικών
1. ΓΣ Κηφισιάς 147
2. ΓΣ Ελ.Βενιζέλος 106
3. Νεάπολη Χαλκίδας 90
 

 

5000μ Ανδρών
1. Γκελαούζος Κώστας (Παναθηναϊκός ΑΟ) 14.33.00
2. Γκούρλιας Μάρκος (ΜΓΣ Εθν.Αλεξ/πολης) 14.35.57
3. Μαγγίνας Δήμος (ΑΟ Μυκόνου) 14.36.64
4. Ζερβάκης Ιωάννης (ΓΣ Βιτσ.Κορνάρος) 14.46.27
5. Τάσσης Γεώργιος-Μιχαηλ (ΑΟ Τρίτων Χαλκίδας) 14.46.27
6. Σταμούλης Κωνσταντίνος (ΓΕ Αγρινίου) 14.55.26
7. Ιωαννίδης Ιάσων (ΓΣ Ηρακλης) 15.03.24
8. Αναγνώστου Μάριος ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας) 15.09.88

 

 

Τα αποτελέσματα και στο blog της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρητης (http://eas-segas-kritis.blogspot.gr/2017/06/2017_17.html)
Τελευταία ανανέωση ( Κυριακή, 18 Ιούνιος 2017 )
 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 1 - 5 από 584

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων