Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

ΑΡΧΗ arrow Νέα
Νέα
Αγώνες Νέων Αθλητών 2018 - Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail

Η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης, με συνδιοργανωτές  την Περιφέρεια Κρήτης, τις Περιφερειακές Ενότητες Χανίων, Ρεθύμνης, Ηρακλείου, Λασιθίου, το Δημοτικό  Οργανισμό Προσχολικής Αγωγής Φροντίδας και Μαζικής Άθλησης Ηρακλείου, τη  Δημοτική  Επιχείρηση  Ανάπτυξη  Αθλητισμού Ηρακλείου και το Ε.Α.Κ.Η. διοργάνωσε τους  ► ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΝΕΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ,  Κ14 (ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄) και  Κ12 (ΜΙΝΙ  ΠΠ - ΠΚ). το Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2018 στο Παγκρήτιο Στάδιο Ηρακλείου (Η Σφυροβολία έγινε στο στο Στάδιο Ελευθερίας)

 

Στους αγώνες έλαβαν μέρος αθλητές ηλικίας 9-10-11-12 και 13 ετών και σημειώθηκαν τα αποτελέσματα που μπορείτε να βρειτε στα παρακάτω αρχεία

xls Νέων Αθλητών Αποτελέσματα ΠΠΒ΄ 2018 511.00 Kb

xls Νέων Αθλητων Αποτελέσματα ΠΚΒ 2018 115.50 Kb

xls Νέων Αθλητών Αποτελέσματα Μινι 2018 123.50 Kb

 
Αξιολόγηση Σωματείων ΣΕΓΑΣ 2018 Εκτύπωση E-mail

logo.jpg
Για δεύτερη διαδοχική χρονιά ο ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος κατέλαβε την πρώτη θέση στην αξιολόγηση των σωματείων του ΣΕΓΑΣ. Ο σύλλογος των Χανίων κατάφερε να συγκεντρώσει 11.871 βαθμούς και να δείξει όχι μόνο τη δυναμική του, αλλά και τη σταθερότητα του.

Κάτι ανάλογο ισχύει και για τον δεύτερο της λίστας,  τον ΓΣ Κηφισιάς (11.477), που εδώ και αρκετά χρόνια βρίσκεται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Μια θέση υψηλότερα σε σχέση με το 2017 ανέβηκε ο ΑΓΣ Ιωαννίνων, ενώ αντίθετα μία θέση έχασε ο ΣΑΚΑ, που φέτος είναι τέταρτος.

Για μία ακόμη χρονιά ο ΓΣ Γλυφάδας εμφανίστηκε βελτιωμένος, αφού πέρυσι ήταν ένατος και φέτος "σκαρφάλωσε" στην πέμπτη θέση. Αγωνιστική πρόοδο σημείωσε το έκτο σωματείο, ο ΓΣ Σέρρες 93, που το κλείσιμο της περσινής χρονιάς τον βρήκε στην ένατη θέση. Στην πρώτη δεκάδα της βαθμολογίας επέστρεψε για πρώτη φορά από το 2015 ο Πανελλήνιος ΓΣ. Το ιστορικό σωματείο δείχνει να ανακάμπτει, αφού από από την 18η θέση του 2017 ανέβηκε στην 8η θέση. Στην πρώτη δεκάδα βρέθηκαν για ακόμη μία χρονιά οι Αμεινίας Μεσογείων, Αίολος Μακεδονίας και ΟΦΗ. 
Η αξιολόγηση των σωματείων επικυρώθηκε στο συμβούλιο της ομοσπονδίας, την Τετάρτη (19/9). Η κατάταξη δύο σωματείων της Κρήτης στην πρώτη δεκάδα αποτελεί μεγάλη επιτυχία για τον Κλασσικό Αθλητισμό του νησιού.

 Η πρώτη δεκάδα
axiologisi18
1. ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος 11.871 β. 
2. ΓΣ Κηφισιάς 11.477 
3. ΑΓΣ Ιωαννίνων 9.516 
4. ΣΑΚ Αθηνών 9.439 
5. ΓΣ Γλυφάδας 8.831 
6. ΓΣ Σέρρες 93 8.794 
7. ΑΕ Μεσογείων Αμενίας 8.147 
8. Πανελλήνιος ΓΣ 7.046 
9. Αίολος Μακεδονίας ΓΕΠΘ 7.046 
10. ΟΦΗ 6.319 

Η Συνολική και αναλυτική λίστα όλων των σωματείων :  xls ΑξιολόγησηΣωματείων 2018 80.50 Kb

 
Συγχαρητήρια στους Αθλητές της Κρήτης Εκτύπωση E-mail

Προς τον Σ.Ε.Γ.Α.Σ.

κ. Κώστα Παναγόπουλο Πρόεδρο

κ. Βασίλη Σεβαστή Γενικό Γραμματέα

ΘΕΜΑ:  Συγχαρητήρια για τις επιτυχίες  του ελληνικού στίβου στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του Βερολίνου.

Κύριε Πρόεδρε,

Κύριε Γενικέ,

Η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης και τα σωματεία του στίβου της Κρήτης, σας συγχαίρουν για την εξαιρετική αγωνιστική παρουσία του συνόλου των αθλητών και αθλητριών της εθνικής μας ομάδας, στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου του Βερολίνου.

Τα έξι μετάλλια που κέρδισαν οι αθλητές και οι αθλήτριες μας, η πέμπτη θέση της χώρας μας στην κατάταξη των μεταλλίων μεταξύ των χωρών της Ευρώπης, οι αγωνιστικές παρουσίες των αθλητών και αθλητριών μας σε όλα τα αγωνίσματα και οι επιτεύξεις ατομικών και φετινών επιδόσεων κατά τη διάρκεια της κορυφαίας αγωνιστικής εκδήλωσης της χρονιάς, απέδειξαν για μια ακόμα φορά ότι ο ελληνικός στίβος, μέσα από τον προγραμματισμό και τις αποφάσεις της ομοσπονδίας μας, έχει παρόν, αλλά το σημαντικότερο έχει μέλλον και τις δυνατότητες να προβάλει τη χώρα μας σε όλο τον κόσμο στέλνοντας μηνύματα χαράς και αισιοδοξίας.

Παρακαλούμε να διαβιβάσετε, τα συγχαρητήρια μας και τις ευχαριστίες μας για τη χαρά του μας έδωσαν, στους 37 αθλητές - αθλήτριες μας που συμμετείχαν, στους προπονητές τους, στα μέλη του διοικητικού συμβουλίου και στο τεχνικό και ιατρικό επιτελείο της ομοσπονδίας μας.

20180806___2018.jpg

 
Ηράκλεια 2018 - Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΣΤΙΒΟΥ ΄΄ΗΡΑΚΛΕΙΑ ΄΄   07/07/2018  ΗΡΑΚΛΕΙΟ  
         
100Μ.  ΑΝΔΡΩΝ      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΜΑΥΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝ. 1998 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11.39
2 ΠΟΤΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2000 Γ.Ε.Η. 11.40
3 ΠΑΘΙΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1998 ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤ. 11.81
4 ΣΑΑΤΣΑΚΗΣ ΑΠΟΛΛΟΔΩΡΟΣ 2001 Ο.Φ.Η. 12.10
5 ΑΔΙΚΗΜΕΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2002 Γ.Ε.Η. 12.35
6 ΜΟΥΔΑΤΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2002 Ο.Φ.Η. 12.53
         
400 Μ. ΑΝΔΡΩΝ      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΠΟΤΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2000 Γ.Ε.Η. 50.60
2 ΚΑΤΑΝΤΩΝΑΚΗΣ  ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1977 Ο.Φ.Η. 51.02
3 ΤΖΑΤΖΑΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2002 Ο.Φ.Η. 52.12
4 ΕΠΤΑΜΗΝΙΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2003 Ο.Φ.Η. 52.53
5 ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1998 Ο.Φ.Η. 52.74
6 ΣΜΙΘ ΧΡΗΣΤΟΣ 1994 Ο.Φ.Η. 53.01
7 ΠΑΘΙΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1998 ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡ 53.79
         
1.500Μ. ΑΝΔΡΩΝ      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2002 Γ.Ε.Η. 4.39.89
         
         
ΔΙΣΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΣΩΝ 1994 ΠΑΣ ΠΡΩΤ/ΤΩΝ ΚΟΚ. 55.76
2 ΚΑΡΤΣΙΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 1998 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 50.87
3 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1997 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 47.74
4 ΠΑΠΑΡΓΥΡΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1993 ΓΑΣ ΑΡΧ.ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 46.95
5 ΞΕΝΙΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1996 Ο.Φ.Η. 44.37
6 ΦΡΟΥΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 1961 Γ.Ε.Η. 36.45
7 ΝΙΝΙΡΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 2000 Γ.Ε.Η. 33.75
8 ΝΙΝΙΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 1998 Γ.Ε.Η. 30.50
         
ΣΦΥΡΑ ΑΝΔΡΩΝ      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΓΟΥΜΕΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1997 ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 54.60
2 ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΑΧ. 1999 ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 47.94
         
ΣΦΑΙΡΑ ΑΝΔΡΩΝ      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΒΟΥΡΛΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1998 ΚΥΔΩΝ 14.20
2 ΠΟΛΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1999 Γ.Ε.Η. 11.38
3 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΘΑΝ.   Γ.Ε.Η. 09.30
         
100Μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝ      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ - ΕΛΕ 2002 Ο.Φ.Η. 12.84
2 ΡΟΚΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1984 Ο.Φ.Η. 14.64
3 ΦΑΝΟΥΡΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ 1987 Γ.Ε.Η. 14.78
         
400Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΧΑΝΙΩΤΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ-ΜΑΡΙΑ 2000 Ο.Φ.Η. 59.52
2 ΨΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2002 ΚΥΔΩΝ 59.60
3 ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗ ΖΩΗ 1993 Ο.Φ.Η. 1.00.85
4 ΛΑΜΠΡΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 2000 Γ.Ε.Η. 1.08.96
5 ΡΟΚΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1984 Ο.Φ.Η. 1.11.75
         
         
ΔΙΣΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΨΑΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 1993 Ο.Φ.Η. 45.44
2 ΜΑΥΡΕΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2001 ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 45.10
3 ΑΙΒΑΛΙΩΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1990 Γ.Ε.Η. 42.70
4 ΞΕΖΩΝΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1999 Ο.Φ.Η. 40.96
5 ΠΟΛΟΜΑΡΚΑΚΗ ΜΑΡΙ 1966 ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 27.16
         
ΣΦΑΙΡΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΞΕΖΩΝΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1999 Ο.Φ.Η. 11.08
2 ΨΑΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 1993 Ο.Φ.Η. 10.81
         
         
ΔΙΣΚΟΣ ΕΦΗΒΩΝ      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΝΙΝΙΡΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 2000 Γ.Ε.Η. 37.45
2 ΠΟΛΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1999 Γ.Ε.Η. 36.18
3 ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ 2001 Γ.Ε.Η. 26.00
4 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΘΑΝ. 1999 Γ.Ε.Η. 18.55
         
ΣΦΑΙΡΑ ΕΦΗΒΩΝ      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΠΟΛΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1999 Γ.Ε.Η. 12.76
2 ΝΙΝΙΡΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 2000 Γ.Ε.Η. 11.21
3 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΘΑΝΑΣ. 1999 Γ.Ε.Η. 11.00
4 ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ 2001 Γ.Ε.Η. 8.06
         
ΣΦΑΙΡΑ ΠΑΙΔΩΝ      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΝΑΟΥΜΕΝΚΟ ΒΟΛΟΝΤΙΜΙΡ 2002 ΑΟ.ΜΥΚΟΝΟΥ 13.86
2 ΑΔΑΜΑΝΑΚΗΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ 2003 ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 12.40
3 ΓΑΒΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2003 ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 12.17
4 ΜΠΟΥΤΣΙ ΕΥΑΡΙΣΤΟ 2002 Α.Ο.ΜΥΚΟΝΟΥ 11.68
5 ΣΤΕΙΑΚΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ 2002 Γ.Ε.Η. 9.78
6 ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ 2001 Γ.Ε.Η. 9.15
         
ΔΙΣΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΑΔΑΜΑΚΗΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ 2003 ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 46.05
2 ΝΑΟΥΜΕΓΚΟ ΒΛΑΝΤΙΜΙΡ 2002 Α,.Ο.ΜΥΚΟΝΟΥ 41.05
3 ΣΤΕΙΑΚΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ 2002 Γ.Ε.Η. 33.40
4 ΜΠΟΥΤΣΙ ΒΑΡΙΣΤΟ 2002 Α.Ο.ΜΥΚΟΝΟΥ 31.60
5 ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ 2001 Γ.Ε.Η. 27.68
         
ΔΙΣΚΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΜΑΥΡΕΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2001 ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 45.58
2 ΤΣΙΚΑΛΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 2004 Σ.Μ.ΚΡΗΤΗΣ 33.57
3 ΜΠΑΡΜΠΑΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 2001 Π.Γ.Σ. 31.56
4 ΨΑΛΙΔΑΚΗ ΝΙΚΗ 2004 Σ.Μ.ΚΡΗΤΗΣ 25.85
5 ΤΣΙΧΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ 2004 Γ.Ε.Η. 22.85
6 ΓΕΡΕΟΥΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2003 ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 20.74
7 ΧΡΟΝΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ 2004 Γ.Ε.Η... 16.20
         
ΣΦΑΙΡΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΜΠΟΜΠΟΛΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛ 2002 ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 13.42
2 ΜΑΥΡΕΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2001 ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 11,.71
3 ΜΠΑΡΜΠΑΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 2001 Π.Γ.Σ. 11.490
4 ΤΣΙΧΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ 2004 Γ.Ε.Η. 7.78
5 ΧΡΟΝΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ 2004 Γ.Ε.Η. 5.25
         
ΑΚΟΝΤΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΠΑΠΑΧΑΤΖΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ 2002 Ο.Φ.Η. 37.10
2 ΦΑΚΟΥ ΑΝΝΑ - ΜΑΡΙΑ 2002 ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 27.60
         
150Μ. ΠΠ Α΄      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2003 Ο.Φ.Η. 17.72
2 ΤΣΑΜΠΑΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΗΣ 2004 Α.Ο.Λ. 18.14
3 ΠΑΤΡΑΜΑΝΗΣ ΑΡΗΣ 2004 Ο.Φ.Η. 18.88
4 ΠΕΡΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 2003 ΑΡΚΑΔΙ 19.23
5 ΦΕΤΟΚΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 2004 ΑΡΚΑΔΙ 19.76
6 ΚΟΖΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2004 Ο.Φ.Η. 20.69
7 ΜΑΝΔΑΛΕΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝ. 2005 ΠΗΓΑΣΟΣ 22.93
         
300 Μ. ΠΠ Α ΄      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΣΧΟΙΝΑΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2003 Ο.Φ.Η. 38.13
2 ΧΙΝΤΕΡΣΑ ΕΡΝΕΣΤΟ 2003 Γ.Ε.Η. 39.03
3 ΤΣΟΥΜΠΛΕΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2004 ΠΗΓΑΣΟΣ 46.47
         
600Μ. ΠΠ Α ΄      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΓΚΑΝΤΑΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2003 Γ.Ε.Η. 1.29.10
2 ΛΙΟΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2003 ΑΡΚΑΔΙ 1.30.07
3 ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 2003 Ο.Φ.Η. 1.35.21
4 ΠΡΩΤΟΣΥΓΚΕΛΟΣ ΤΙΤΟΣ 2003 Γ.Ε.Η. 1.40.08
5 ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 2005 Γ.Ε.Η,. 1.46.06
6 ΒΛΑΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2004 Γ.Ε.Η. 1.48.48
7 ΠΡΩΤΣΥΓΚΕΛΟΣ ΙΩΑΚΕΙΜ 2005 Γ.Ε.Η. 1.56.18
         
ΣΦΥΡΑ ΠΠ Α ΄       
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΦΟΥΡΑΚΗΣ Κ. 2003 ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 56.77
         
ΑΚΟΝΤΙΟ ΠΠ  Α΄       
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΚΟΛΕΤΣΙ ΓΚΑΜΠΡΙΕΛ 2003 Γ.Ε.Η. 51.86
2 ΑΔΑΜΑΚΗΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ 2003 ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 42.28
3 ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝ. 2003 ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 40.67
         
80Μ.ΠΚ Α΄      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΜΑΚΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2003 ΠΗΓΑΣΟΣ 11.16
2 ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ 2004 Ο.Φ.Η. 11.33
3 ΣΤΑΘΟΡΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ 2003 ΠΗΓΑΣΟΣ 12.19
         
150Μ. ΠΚ Α ΄      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΜΑΚΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2003 ΠΗΓΑΣΟΣ 20.43
2 ΚΑΦΕΤΖΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΑΝΝΑ 2004 Ο.Φ.Η. 21.72
3 ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΝΙΚ. 2004 Γ.Ε.Η. 22.03
4 ΧΛΙΑΟΥΤΑΚΗ ΧΑΡΑ 2004 ΑΡΚΑΔΙ 22.29
5 ΣΤΑΘΟΡΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ 2003 ΠΗΓΑΣΟΣ 22.82
6 ΜΑΥΡΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 2004 Ο.Φ.Η. 22.91
         
300Μ. ΠΚ Α΄       
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 2003 Ο.Φ.Η. 44.36
2 ΛΟΓΟΘΕΤΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ 2003 Ο.Φ.Η. 45.49
3 ΔΡΑΜΙΤΙΝΟΥ ΑΓΑΠΗ 2003 ΑΡΚΑΔΙ 45.87
4 ΣΩΜΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2005 Ο.Φ.Η. 46.92
5 ΣΗΦΑΚΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 2004 Γ.Ε.Η. 47.43
6 ΚΟΚΟΛΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 2003 Γ.Ε.Η. 48.36
7 ΜΑΚΡΗ ΗΛΙΑΝΑ-ΜΙΧΑΕΛΑ 2005 ΠΗΓΑΣΟΣ 49.22
         
600Μ.ΠΚ Α΄      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΠΑΠΑΓΡΗΓΟΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 2003 ΚΥΔΩΝ 1.46.70
2 ΡΑΣΕΝΤ ΜΑΡΙΝΑ 2003 Γ.Ε.Η. 1.52.18
3 ΠΑΝΤΕΛΙΔΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛ 2003 ΑΡΚΑΔΙ 1.58.82
         
1.000Μ. ΠΚ Α΄       
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΡΑΦΑΙΛΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 2003 Α.Ο.Λ. 3.00.01
2 ΣΤΑΓΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ 2003 ΑΡΚΑΔΙ 3.13.91
         
ΣΦΥΡΑ ΠΚ Α ΄       
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΨΑΛΙΔΑΚΗ ΝΙΚΗ 2004 Σ.Μ.ΚΡΗΤΗΣ 48.92
2 ΜΙΧΕΛΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 2004 Ο.Φ.Η. 44.17
         
ΣΦΑΙΡΑ ΠΚ Α ΄      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΠΑΠΑΓΡΗΓΟΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 2003 Α.Ο.ΚΥΔΩΝ 10.29
2 ΓΕΡΕΟΥΔΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 2003 ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 9.83
3 ΖΕΡΒΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 2005 ΠΗΓΑΣΟΣ 9.71
4 ΜΑΚΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2003 ΠΗΓΑΣΟΣ 9.13
5 ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ 2004 Ο.Φ.Η. 8.57
         
80Μ. ΠΚ Β΄      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΣΚΟΡΔΑΛΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 2005 Ο.Φ.Η. 11.29
2 ΑΡΝΑΟΥΤΙΔΗ ΕΛΕΝΑ 2006 Ο.Φ.Η. 11.40
3 ΜΑΚΡΗ ΗΛΙΑΝΑ-ΜΙΧΑΕΛΑ 2005 ΠΗΓΑΣΟΣ 11.55
4 ΣΗΦΑΚΗ ΕΛΕΝΗ 2006 Γ.Ε.Η. 11.55
5 ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΥ ΓΑΛΑΤΕΙΑ 2007 ΠΗΓΑΣΟΣ 12.21
6 ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔ. 2006 Γ.Ε.Η. 12.52
7 ΜΠΑΝΤΟΥΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 2006 Γ.Ε.Η. 12.61
         
150Μ. ΠΚ Β΄      
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
    ΓΕΝ.    
1 ΣΑΡΙΔΑΚΗ ΟΥΡΑΝΙΑ 2006 Γ.Ε.Η. 20.48
2 ΣΑΒΒΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ 2007 Ο.Φ.Η. 20.77
3 ΣΚΟΡΔΑΛΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 2005 Ο.Φ.Η. 21.44
4 ΤΣΕΡΕΒΕΛΑΚΗ ΑΡΙΣΤΕΑ 205 Γ.Ε.Η. 22.84
5 ΠΕΡΟΓΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ 2006 Γ.Ε.Η. 24.19
 
Gyor 2018 - Γεράσιμος Καλογεράκης Εκτύπωση E-mail

kalogerakis-1_share.jpgΔεν έχουν τελειωμό που επιτυχίες των αθλητών μας στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ18 στο Γκιορ. Μια ομάδα με ταλέντο και ψυχή ξεχωρίζει στη διοργάνωση και στέλνει μηνύματα αισιοδοξίας για το μέλλον.

Το Σάββατο 7/7/2018  ήταν σειρά του Γεράσιμου Καλογεράκη να κάνει την μεγάλη ανατροπή και με νέο ατομικό ρεκόρ στον ακοντισμό στην έκτη και τελευταία του βολή να κατακτήσει το ασημένιο μετάλλιο. 


Ο αθλητής του ΟΦΗ, που γυμνάζεται με τον Γιάννη Αντωνακάκη είχε καλύτερη προσπάθεια στα 77,45 μ. και ανέβηκε από την τέταρτη στην δεύτερη θέση κερδίζοντας επάξια το μετάλλιο. 

Ο 17χρονος ξεκίνησε τον αγώνα του με 71.71 μ. και συνέχισε με 68.96 μ., 66,12 μ. δύο άκυρες νολές και το 77,45 μέτρα. Νικητής του αγώνα με το εντυπωσιακό 80,01 μ. (ρεκόρ διοργάνωσης) ήταν ο Μάρεκ Μούχα από την Πολωνία και τρίτος ο Φιλανδός Τόπιας Λάιν με 75,83 μέτρα.  Η χώρα μας έφτασε στα τέσσερα μετάλλια και είναι στην 16η θέση στον πίνακα των μεταλλίων.

 Πηγή : www.segas.gr . Fvto : www.capitano.gr

Στην Φωτογραφία ο Γεράσιμος Καλογεράκης στην βολή του στον προκριματικό. Πίσω διακρίνεται ο πρπονητής του Γιάννης Αντωνακάκης

Την μεγάλη βολή που χάρισε το μετάλλιο στονΓεράσιμο και έκανε περήφανη όλη την Κρήτη μπορείτε να την δείτε σε video στην σελίδα της ΕΑΣ στο fb

 

 

 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 1 - 5 από 634

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων