Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

ΑΡΧΗ arrow Νέα
Νέα
Διασυλλογικό Α/Γ Α΄Αγωνιστική - Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ - ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ - Α΄ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ηράκλειο, Παγκρήτιο Στάδιο - Σάββατο 14 Απριλίου 2018 (Σφυροβολία : ΕΑΚ Ελευθερίας)

 imgp6600.jpg

 

Διεξήχθη στο Παγκρήτιο Στάδιο Ηρακλείου το Σάββατο 14 Απιλίου 2018 η Α΄Αγωνιστική για το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα των Ανδρών - Γυναικών για το ν όμιλο της Κρήτης.

Ξεχώρισαν οι επιδόσεις του Στέφανου-Λυκούργου Τσάκωνα στα 100μ με 10.57, του Μιχάλη Αναστασάκη στην σφυροβολία με 73.24, της Κατερίνας Σαρρή στα 100μ Γυναικών με 11.88, της Αλεξίας Κανάκη στα 400μ με 56.37 της Κριστίνας Αλβερτσιάν στο μήκος με 6.02 και μισή φορά, του Νίκου Φιλανδαράκη στα 110μ εμπόδια με 14.28 και της Αφροδίτης Μανιού στον Ακοντισμό με 49.55

Στις βαθμολογίες εν όψει της 2ης αγωνιστικής (12 Μαϊου) προηγείται και στις δύο κατηγορίες ο ΓΣ Ελευθέριος Βενιζελος και ακολουθεί ο ΟΦΗ

 

100μ Γυναικών (Άνεμος +0.4): Σαρρή Αικατερίνη (Βενιζέλος) 11.88, Φακιδάρη Μαρία (Βενιζέλος) 12.43, Τζόνσον Νοράγια (Βενιζέλος) 12.49

400μ Γυναικών : Κανάκη Αλεξία (ΟΦΗ) 56.37, Αθανασιάδου Ιωάννα (ΓΕΗ) 58.33, Τσαλουκίδου Ελενα (Βενιζέλος) 59.39

1500μ Γυναικών : Δόβρου Αικατερίνη (ΑΟ Κύδων) 4.43.86, Επιτροπάκη Ζωή (ΟΦΗ) 4.58.45, Ρήγα Σοφία (Βενιζέλος) 5.02.77

3000μ ΦΕ Γυναικών: Μαλλιωτάκη Αθηνά (ΑΟΛ) 12.37.67, Γουνάκη Βασιλεία (Βενιζέλος) 13.17.37

100μ εμπόδια Γυναικών (Άνεμος  -0.6) : Καστρινού Μελίνα (ΟΦΗ) 15.09, Λοπινέ Μπεατρίς (ΟΦΗ) 15.74, Μέτα Εγκλαντίνα (ΟΦΗ) 16.48

Μήκος Γυναικών : Αλβερτσιάν Κριστίνα (Βενιζέλος) 6.02 (+0.6), Τσαγκαράκη Μαρία (Λιβυκός) 5.54, Μπαλαμούτη Ζωή (ΟΦΗ) 5.51

Σφυροβολία Γυναικών : Αγγελάκη Άννα (Βενιζέλος) 45.90

Ακοντισμός Γυναικών : Μανιού Αφροδίτη (ΟΦΗ) 49.55, Γκέλη Ελένη (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 48.48, Βερυκάκη Εμμανουέλα (Κύδων) 47.14

4Χ100μ Γυναικών : Βενιζέλος (Φακιδάρη - Αλβερτσιάν - Τζόνσον - Σαρρή) 47.63, ΟΦΗ 50.60 (Καστρινού - Σκουλά - Καλογιαννάκη - Χανιωτάκη) Λιβυκός 52.40 (Χαραλαμπάκη - Μπλαβογιαννάκη - Τσαγκαράκη)

Βαθμολογία Γυναικών (Ανεπ)  : Βενιζέλος 129, ΟΦΗ 117, ΓΣ Λιβυκός Ιεράπετρας 38, ΑΟ Λασηθίου 33, Κύδων 26, ΓΕΗ 17, ΓΑΣ Ιεράπετρας 11, ΟΚΑ Αρκάδι 3, ΑΟ Κισάμου 1

 

100μ Ανδρών (Ανεμος : -0.5) Τσάκωνας Λυκούργος (Βενιζέλος) 10.57, Κόκκινος Γιάννης (ΟΦΗ) 10.88, Μουντρίχας Προκόπης (Βενιζέλος) 11.08

400μ Ανδρών : Σταμπούλος Αθανάσιος (ΣΜΚ) 51.38, Λοπινέ Θωμάς (ΟΦΗ) 51.54, Καλογερής Ιωάννης (Κύδων) 51.66

1500μ Ανδρών : Βασιλάκης Κώστας (Βενιζέλος) 4.07.26, Βώτσος Χρήστος (Β.Κορνάρος) 4.17.22, Παραγιουδάκης Παντελής (Αρκάδι) 4.26.72

3000μ ΦΕ Ανδρών : Ριζωνάκης Γιώργος (ΑΟΛ) 9.53.43, Ελ Αρφαουι Αμπντελατίφ (ΟΦΗ) 9.56.85

110μ εμπόδια Ανδρών (Άνεμος -0.70) Φιλανδαράκης Νίκος (ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ) 14.28, Σαϊσανάς Νίκος (Βενιζέλος) 14.84, Νατσίδης Πασχάλης (ΓΕΗ) 15.45

1000μ Βάδην Ανδρών : Κατσίλας Νίκος (ΣΜΚ) 51.27.02, Καμπιτάκης Νίκος (ΟΦΗ) 1.00.27.16

Ύψος Ανδρών : Κοτζαμπασάκης Αλεξ.(ΓΕΗ) 1.67

Τριπλούν Ανδρών : Μπόφτσης Παύλος (Βενιζέλος) 15.35 (0.00) Γαλαζούλας Αναστάσιος (Βενιζέλος) 15.52 (0.00) Παττακός Λεωνίδς (ΟΦΗ) 13.51 (0.00)

Σφαιροβολία Ανδρών : Βουρλάκης Ελευθέριος (Κύδων) 14.90, Παπαδάκης Στέφανος (ΣΜΚ) 14.16, Ξενικάκης Ιωάννης (ΟΦΗ) 13.85

Δισκοβολία Ανδρών : Παπαδάκης Στέφανος (ΣΜΚ) 47.55, Ξενικάκης Ιωάννης (ΟΦΗ) 46.37, Κίτος Σταύρος (ΟΦΗ) 42.75

Σφυροβολία Ανδρών : Αναστασάκης Μιχάλης (Βενιζέλος) 73.24, Φραντζεσκάκη Χρήστος (Βενιζέλος) 64.38, Γουμενάκης Ιωάννης (Βενιζέλος) 60.10

4Χ100μ Ανδρών : Βενιζέλος 42.84 (Παπαδάκης Ελ.-Μουντρίχας Πρ.-Σαϊσανάς Ν.-Τσάκωνας Λυκ.) ΓΑΣ Ιεράπετρας 43.63 (Καρασάββας - Ξενικάκης - Πετσαγκουράκης - Φιλανδαράκης) Κύδων 43.98 (Κλαδάς Ι.-Βαρδής Α.-Μάλαμος Α.-Κατσίφας Β.)

 

Βαθμολογία Ανδρών (Ανεπ) : Βενιζέλος 179, ΟΦΗ 86, ΑΟ Κύδων 78, ΑΟΛ 61, ΣΜΚ 51, ΓΑΣ Ιεράπετρας 41, ΓΕΗ 10, Σητειακός 4, ΑΣ Νέαρχος 3, ΑΟ Κισάμου 1, Β.Κορνάρος 1, Αρκάδι 1.

 

Παράλληλα με το Διασυλλογικό Α/Γ διεξήχθη το Διασυλλογικό ΠΠ-ΠΚ Α΄ με καλύτερη επίδοση τα 67.15μ στην Δισκοβολία ΠΠΑ (1κιλο) που πέτυχε ο Κώστας Μπουζάκης (Βενιζέλος) και είναι η Καλύτερη στην Ελλάδα στην κατηγορία ΠΠΑ΄

Πλήρη αποτελέσματα και για τους δύο αγώνες στο blog της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης (http://eas-segas-kritis.blogspot.gr/)

Αποτελέσματα Ανδρων: xls Αποτελέσματα Διασυλλογικού Ανδρών Α 2018 169.50 Kb

Αποτελέσματα Γυναικών : xls Αποτελέσματα Διασυλλογικού Γυναικών Α 2018 135.50 Kb


Φωτογραφίες από τους αγώνες στην σελίδα της ΕΑΣ στο ΦΒ  https://www.facebook.com/eas.segas.kritis

Τελευταία ανανέωση ( Παρασκευή, 20 Απρίλιος 2018 )
Διαβάστε περισσότερα...
 
Διασυλλογικό Α/Γ Α΄Αγωνιστική - ΠΠ-ΠΚ Α΄- Πρόγραμμα Εκτύπωση E-mail
► ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ  ΤΩΝ  ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΣΤΙΒΟΥ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΛΗ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΜΑΣ ΟΜΑΔΩΝ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 14 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ  ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΠ-ΠΚ Α΄ (Κ16)

 

RUN GREECE ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 14 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΣΤΑΔΙΟ - ΩΡΕΣ  11.00 - 20.00 - ΘΥΡΑ 1.

tsakonas.jpg

Ένας από τους σημαντικότερους διασυλλογικούς αγώνες στίβου της Κρήτης για το 2018, προβλέπεται ότι θα διεξαχθεί το Σάββατο 14 Απριλίου στο Ηράκλειο, όπου η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης, με την υποστήριξη της Περιφέρειας Κρήτης, των Περιφερειακών Ενοτήτων Χανίων, Ρεθύμνης, Ηρακλείου, Λασιθίου, της Δημοτικής  Επιχείρησης Ανάπτυξης  Αθλητισμού Ηρακλείου και του Ε.Α.Κ.Η., διοργανώνει δύο πρωταθλήματα μαζί:

 

            Α) Ανδρών - Γυναικών  Α΄ Αγωνιστική ημέρα

(Από 16 ετών και μεγαλύτεροι - ρες)

            Β) Παμπαίδων - Παγκορασίδων Α΄ - Κ16 - (Από 13 μέχρι 15 ετών).

 

Ο συνδυασμός διεξαγωγής δύο διασυλλογικών αγώνων μαζί, θα δώσει τη δυνατότητα στους νεαρούς αθλητές μας 13 - 15 ετών να αγωνιστούν την ίδια ώρα, σε διαφορετικά αγωνίσματα φυσικά, με τους μεγάλους πρωταθλητές των σωματείων της Κρήτης και μέλη των εθνικών μας ομάδων, οι οποίοι αποτελούν πρότυπα και ινδάλματα για αυτούς.

Η συμμετοχή γνωστών πρωταθλητών μας και μελών των εθνικών ομάδα δίνει ιδιαίτερη αίγλη στους αγώνες και αποτελεί ευκαιρία για τους φιλάθλους του στίβου να παρακολουθήσουν και να χειροκροτήσουν τις προσπάθειες των πρωταθλητών μας που στη συνέχεια θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στους διεθνείς αγώνες.

Στους διασυλλογικούς αγώνες και των δύο κατηγοριών θα συμμετέχουν 500 περίπου αθλητές  - αθλήτριες και ξεχωρίζουν οι συμμετοχές:

ΑΝΔΡΩΝ: 100: Τσάκωνας Λυκούργος (φωτό) , Νυφαντόπουλος Γιάννης (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος), Κόκκινος Γιάννης (Ο.Φ.Η.), Ξενικάκης Νίκος (ΓΑΣ Ιεράπετρας)

400: Αλμπάνης Χρήστος (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος), Καλογεράκης Γιώργος (Ο.Φ.Η.)

1.500: Βασιλάκης Κώστας (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος), Βότσος Χρήστος (Γ.Σ. Β. Κορνάρος)

110 Εμπ: Σαϊσανάς Νίκος (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος), Φιλανδαράκης Νίκος (Γ.Α.Σ. Ιεράπετρας), Κουκουρογιαννάκης Παντελής (Α.Ο. Λασιθίου)

Τριπλούν: Μπόφτσης Παύλος, Γαλαζούλας Τάσος (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

Σφύρα: Αναστασάκης Μιχάλης, Φραντζεσκάκης Χρήστος (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

vasiliou_sarri.jpg

ΓΥΝΑΙΚΩΝ: 100: Βασιλείου Ειρήνη (Γ.Ε. Ηρακλείου-φωτο 335), Σαρρή Κατερίνα (φωτο 342), Φακιδάρη Μαρία (φωτο-212) Τζόνσον Νοράγια (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος).

400: Βασιλείου Άννα (Γ.Ε. Ηρακλείου), Κανάκη Αλέξια (Ο.Φ. Ηρακλείου), Τσαλουχίδου Ελένη (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος), Ψυλλάκη Μαρία (Α.Ο. Κύδων).

1.500: Δόβρου Κατερίνα (Α.Ο. Κύδων), Ρήγα Σοφία (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος).

3.000 Φ.Ε.: Μανιαδάκη Μαρίνα, Μαλιωτάκη Αθηνά (Α.Ο. Λασιθίου), Γουνάκη Βασιλεία (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος).

 

100 Εμπ: Καστρινού Μελίνα, Λόπινε Μπεατρίς (Ο.Φ. Ηρακλείου)

Μήκος: Αλβερτσιάν Κριστίνα (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος), Μπαλαμούτη Ζωή (Ο.Φ. Ηρακλείου).

Ακόντιο: Μανιού Αφροδίτη (Ο.Φ. Ηρακλείου), Γκέλη Ελένη (Γ.Α.Σ. Ιεράπετρας)

Οι συμμετοχές αναλυτικά : xls Συμμετοχές Ανδρών 143.50 Kb

xls Συμμετοχές Γυναικών 120.00 Kb

xls Συμμετοχες ΠΠΑ΄ 181.00 Kb

xls Συμμετοχές ΠΚΑ¨ 104.50 Kb

Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Παγκρήτιο στάδιο για τα όλα τα αγωνίσματα,  εκτός από τη Σφυροβολία που θα διεξαχθεί  στο Ε.Α.Κ. «Ελευθερίας».

anastasakis.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RUN GREECE (29/4) : Για διευκόλυνση όλων όσων παραβρεθούν το Σάββατο στο  Παγκρήτιο, αλλά και για κάθε άλλο ενδιαφερόμενο συμπολίτη μας δρομέα του RUN GREECE, θα διεξάγονται εγγραφές στη θύρα 1 και από ώρες 11.00 - 20.00

 

Τελευταία ανανέωση ( Παρασκευή, 13 Απρίλιος 2018 )
Διαβάστε περισσότερα...
 
Run Greece - Ηράκλειο 2018 - Δελτίο τύπου - Αίτηση Εθελοντή Εκτύπωση E-mail

«RUN GREECE ΗΡΑΚΛΕΙΟ» - ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2018  -  ΔΕΥΤΕΡΑ  16 ΑΠΡΙΛΙΟΥ Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

 ΜΕΧΡΙ ΤΡΙΤΗ 17 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΕΑ  ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΤΟΥ - ΑΙΤΗΣΗ ΕΘΕΛΟΝΤΗ

 run_greece_2018_mini.jpg

 Ως το μαζικότερο αθλητικό γεγονός  του Ηρακλείου και της Κρήτης, εξελίσσεται  και φέτος o αγώνας RUN GREECE ΗΡΑΚΛΕΙΟ (29 Απριλίου), αφού οι εγγραφές συνεχίζονται καθημερινά με αυξανόμενο ρυθμό.

 

► Τη  Δευτέρα 16  Απριλίου ώρα 11.00  θα διεξαχθεί στο Ηράκλειο, στην αίθουσα του Περιφερειακού Συμβουλίου, η επίσημη συνέντευξη τύπου των εκδηλώσεων RUN GREECE ΗΡΑΚΛΕΙΟ.

 

► Την  Τρίτη 17 Απριλίου ολοκληρώνεται η πρώτη φάση των εγγραφών. Όσοι κάνουν την εγγραφή τους μέχρι 17 Απριλίου  θα αναφέρεται το ονοματεπώνυμο του δρομέα επάνω στον αριθμό συμμετοχής του.

 

Αγωνίσματα:

10.00:   Δρόμος 10 χλμ. Ανδρών-Γυναικών, (Από έτος γέννησης 2002 και μεγαλύτεροι / μεγαλύτερες).

11.45:   Δρόμος Παιδιών 1.100μ. Αγοριών και Κοριτσιών, (Μαθητών/τριών  Δημοτικών Σχολείων Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄τάξη και με έτη γέν. 2006 - 07 - 08),.

12.00:   Δρόμος 5 χλμ. Ανδρών-Γυναικών, (Από έτος γέννησης 2005 και μεγαλύτεροι / μεγαλύτερες).

 

Οι εγγραφές πραγματοποιούνται καθημερινά από Δευτέρα μέχρι Παρασκευή:

-       Περιφέρεια Κρήτης - Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου- Ισόγειο γραφείο 8. Ώρες:  08.00 - 14.00

-       Δήμος Ηρακλείου - Λότζια - 1ος όροφος - Γραφείο 14. Ώρες:  09.00 - 14.00.

-       Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης - Στάδιο «Ελευθερίας» Χανιόπορτα.

Ώρες: 09.00 - 14.00 και 17.00 - 20.00 - τηλ. 2810253587

 

► Ειδικά το Σάββατο 14 Απριλίου θα γίνονται εγγραφές και στο Παγκρήτιο στάδιο - Θύρα 1, από τις 11.00 - 20.00

 

-       Επίσης η εγγραφή γίνεται και ηλεκτρονικά στο σαιτ της διοργάνωσης: www.run-greece.gr

 

Οι χρονικές προθεσμίες εγγραφών έχουν ως εξής:

 

► Μέχρι Τρίτη 17 Απριλίου, εγγραφές με τυπωμένο το όνομα του δρομέα στον αριθμό συμμετοχής του.

 

► Από Τετάρτη 18 Απριλίου μέχρι Δευτέρα 23 Απριλίου, εγγραφές χωρίς τυπωμένο το όνομα του δρομέα στον αριθμό συμμετοχής του.

 

► Τέλος εάν υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις θα πραγματοποιούνται εγγραφές στο Παγκρήτιο στάδιο (θύρα 1):

-        Παρασκευή  27/4   (17.00 - 20.00)

-        Σάββατο       28/4   (10.00 - 20.00)

 

Κατεβαστε εδλω την αίτηση εθελοντή : doc Αίτηση Εθελοντή Run Greece 2018 12/04/2018,19:33

 
Προπονητικό Camp στον Αγιο Νικόλαο Εκτύπωση E-mail

 

Εξαιρετικές συνθήκες στο προπονητικό καμπ στον Άγιο Νικόλαο

agiosnikolaos_4x100mini.jpgΣτον Αγιο Νικόλαο της Κρήτης χτυπά η καρδιά του ελληνικού στίβου, αφού εκεί βρίσκονται πολλά μέλη της εθνικής ομάδας. Αθλητές και αθλήτριες όλων των κατηγοριών μετέχουν στο προπονητικό καμπ, που διοργάνωσε και φέτος ο ΣΕΓΑΣ με την συνεργασία και υποστήριξη του Δήμου Αγίου Νικολάου - Πολιτιστικού Αθλητικού Οργανισμού Δήμου Αγίου Νικολάου  (Π.Α.Ο.Δ.Α.Ν.) , και αποτελεί πλέον σημείο αναφοράς για πολλά γκρουπ. Στο καμπ μετέχει και ο εθνικός προπονητής Γιάννης Κουτσιώρας, ο οποίος είχε την ευκαιρία χθες να κάνει συναντήσεις τόσο με τους αθλητές όσο και τους προπονητές και να συζητήσει μαζί τους για θέματα προγραμματισμού και προπόνησης.

"Οι συνθήκες είναι εξαιρετικές, ενώ τα παιδιά έχουν την ευκαιρία να κάνουν κοινές προπονήσεις. Ο στόχος της ομοσπονδίας είναι η συνεργασία και ο διάλογος ανάμεσα στους προπονητές, αφού έτσι θα επέλθει η βελτίωση σε όλα τα επίπεδα. Ευχαριστούμε τον Δήμο Αγίου Νικολάου γιατί είναι αρωγός αυτής της προσπάθειας", είπε ο εθνικός προπονητής. Στην Κρήτη βρίσκονται μεταξύ άλλων οι Κώστας Μπανιώτης (ύψος), Παναγιώτα Δόση (ύψος), Γρηγορία Κεραμιδά (100 μ.), Αρτεμις Αναστασίου (400 μ.), Γιώργος Μηλιαράς (1.500 μ.), Άννα Κιάφα (400μ. Εμπ.) Σοφία Ρήγα (μαραθώνιος), Παύλος Μπόφτσης (τριπλούν), Ειρήνη Μιχαλά (10.000 μ.), Ιωάννα Ζάκκα (ύψος), αλλά και η ομάδα 4Χ100 μ. των εφήβων αποτελούμενη από τους Παπαμαργαρίτη, Γρανιτσιώτη, Καϊκη, Γκαραγκάνη και Δουκατέλη. Το προπονητικό καμπ θα ολοκληρωθεί στις 12 Απριλίου.

agios_nikolaos.jpg

 

 

 

Τελευταία ανανέωση ( Κυριακή, 08 Απρίλιος 2018 )
 
Αγώνες Στίβου ΜΙΡΑΜΠΕΛΟ 2018 - Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail

ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ ΜΙΡΑΜΠΕΛΟ 2018

Αγιος Νικόλαος Λασηθίου - Μεγ.Τετάρτη 4 Απριλίου 2018

 

ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΠΠΒ΄                                                              .              

1              ΝΤΙΜΙΤΡΩΦ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   2005       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          36.46

2              ΜΠΕΚΟ ΑΡΜΠΙ 2006       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  35.28

3              ΣΚΟΥΛΟΥΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ              2006       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   32.15

ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΠΚΒ΄                                                              .              

1              ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΔΑΝΑΗ      2006       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    37.55

2              ΠΑΝΤΑΖΟ ΑΜΜΥ             2005       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          29.87

3              ΚΟΚΚΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ       2005       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   25.75

ΜΗΚΟΣ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                               .              

1              ΜΟΥΡΟΥΓΙΑΝΝΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ          2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝ.    4.17

2              ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗ ΑΡΙΑΔΝΗ 2007       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  4.06

3              ΜΥΡΩΝΑΚΗ ΠΟΠΗ          2007       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    3.78

 

ΜΗΚΟΣ ΜΙΝΙ ΠΠ΄                                                             .              

1              ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ               2008       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  4.00

2              ΣΚΟΥΛΑΪ ΜΑΡΙΟΣ            2008       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    3.97

3              ΑΪΛΑΜΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ     2008       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          3.89

 

600μ ΠΚΑ¨                                                                         

1              ΠΑΤΕΡΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ           2004       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖ.ΚΟΡΝΑΡΟΣ 1.52.73

2              ΤΣΙΝΑΡΗ ΒΑΛΙΑ 2005       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   1.57.78

 

600μ ΠΠΑ΄                                                          .              

1              ΣΦΕΝΔΟΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ          2003       ΓΣ ΒΙΤΣ. ΚΟΡΝΑΡΟΣ        1.39.05

.              

1500Μ ΑΝΔΡΩΝ                                                              .              

1              ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ            2002       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   4.22.52

 

ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                                          .              

1              ΜΠΕΣΗ ΝΑΤΑΛΙΑ             1997       ΓΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝ. 5.54

2              ΝΑΤΣΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ            1997       ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93       5.26

3              ΖΑΧΑΡΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ        1998       ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ   5.11

 

ΜΗΚΟΣ ΠΠΑ΄                                                     .              

1              ΚΑΡΑΒΑΤΣΚΙ ΙΩΑΚΕΙΜ    2004       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               5.09

2              ΠΕΔΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ    2004       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   4.33

3              ΜΠΙΤΖΑΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ      2003       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   5.41

 

ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ                                                             .              

1              ΜΟΝΌΠΩΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ         1998       ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ ΓΣ               6.53

2              ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ              1997       ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ.          6.31

 

ΥΨΟΣ ΠΠΑ'                                                         .              

1              ΤΣΑΜΠΑΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΗΣ               2004       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   1.64

2              ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ        2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1.60

3              ΑΓΑΠΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ           2006       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1.45

 

ΜΠΑΛΑΚΙ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                         

1              ΒΙΟΛΕΤΗΣ ΝΙΚΟΛΟΑΣ     2007       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   31.38

2              ΚΟΥΤΡΑΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ         2008       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   30.65

3              ΜΑΝΙΑΔΑΚΗΣ ΣΑΒΒΑΣ   2007       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   29.00

 

ΜΠΑΛΑΚΙ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                                         

1              ΠΑΡΗΓΟΡΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ              2007       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    27.89

2              ΙΒΑΝΟΒΑ ΜΑΓΝΤΑΛΕΝΑ               2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤ.ΚΟΡΝΑΡΟΣ  18.50

3              ΜΑΡΤΖΙΝΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ    2008       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤ. ΚΟΡΝΑΡΟΣ 17.15

 

ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ                                                

1              ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ               2002       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   1.70

 

80μ ΕΜΠ ΠΚΑ΄                                                                 

1              ΖΑΜΠΕΤΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ  2003       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               13.12

2              ΓΕΡΟΜΑΡΚΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ               2004       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               13.50

 

50Μ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                                    

1              ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΥ ΓΑΛΑΤΕΙΑ 2007       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    7.97

2              ΝΕΡΑΝΤΖΟΥΛΗ ΜΑΡΙΝΑ               2008       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   8.35

3              ΚΟΚΟΓΙΑΝΝΗ ΣΟΦΙΑ      2008       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    8.42

 

50Μ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                                    

1              ΞΟΜΠΛΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ           2008       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               7.81

2              ΠΕΤΣΑΓΚΟΥΡΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ      2008       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               8.97

3              ΑΣΚΟΞΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ            2009       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  9.52

 

80Μ ΠΠΑ΄                                                                          

1              ΤΣΑΜΠΑΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ             2004       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   10.40

2              ΚΟΥΝΕΝΕΣ ΜΑΝΟΣ         2004       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   10.72

3              ΤΣΟΥΜΠΕΛΕΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     2004       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    11.58

 

300Μ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                                  

1              ΜΑΥΡΟΥΓΙΑΝΝΗ ΒΙΚΥ    2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          50.49

2              ΦΟΥΝΤΟΥΡΑΔΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ    2007       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  53.11

3              ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΤΙΝΑ              2008       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤ. ΚΟΡΝΑΡΟΣ 54.37

 

80Μ ΠΚΑ΄                                                          .              

1              ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 11.13

2              ΚΑΡΤΕΡΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ        2004       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   11.28

3              ΚΑΝΤΙΦΕΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ   2004       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          11.31

 

300Μ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                  .              

1              ΣΚΥΒΑΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2007       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   51.92

2              ΑΪΛΑΜΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ     2008       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          54.02

3              ΜΠΑΜΠΑΛΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ            2009       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   1.02.98

 

300Μ ΠΠΒ΄                                                         .              

1              ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ         2005       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               43.34

2              ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ   2005       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   44.88

3              ΖΟΓΛΟΠΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  2006       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          48.19

 

600Μ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                   .              

1              ΠΑΠΑΧΑΤΖΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ              2006       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2.02.75

2              ΚΟΥΒΑΡΝΤΑ ΣΟΦΙΑ        2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          2.09.05

3              ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ            2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          2.11.12

 

600Μ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                  .              

1              ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ   2007       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   2.04.50

2              ΦΡΑΓΚΙΕΔΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 2008       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  2.05.64

3              ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ            2009       ΓΣ ΒΙΤΣ.ΚΟΡΝΑΡΟΣ          2.18.85

 

300Μ ΠΚΒ΄                                                         .              

1              ΣΑΡΙΔΑΚΗ ΟΥΡΑΝΙΑ        2006       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   48.39

2              ΦΙΛΑΝΔΑΡΑΚΗ ΒΑΣΩ     2005       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               50.75

3              ΤΡΙΓΩΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ          2005       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    52.22

 

1000Μ ΠΠΑ΄                                                      .              

1              ΛΕΘΙΩΤΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ             2004       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  4.12.53

.              

1000Μ ΠΚΑ΄                                                      .              

1              ΡΑΦΑΪΛΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 2003       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   3.12.16

 

ΜΗΚΟΣ ΠΚΒ΄                                                      .              

1              ΚΑΖΑΝΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ      2005       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   4.12

2              ΦΙΛΑΝΔΑΡΑΚΗ ΒΑΣΩ     2005       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               3.83

3              ΦΥΓΕΤΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2006       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          3.83

 

400Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                                              .              

1              ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ    2002       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   1.08.49

.              

400Μ ΑΝΔΡΩΝ                                                 .              

1              ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ               1998       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   53.02

2              ΤΖΕΛΙΛΑΪ ΑΓΓΕΛΟΣ           2001       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   55.18

 

ΜΗΚΟΣ ΠΠΒ΄                                                     .              

1              ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ         205         ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               4.65

2              ΙΩΑΝΝΑΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ             2005       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   4.32

3              ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ           2006       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    4.15

Τα αποτελέσματα των υπόλοιπων αγωνισμάτων (ακοντισμού και 110μ μετ΄εμποδίων) στην επόμενη σελίδα σε ξεχωριστό αρχείο (Πλήρη Αποτελέσματα)

Τελευταία ανανέωση ( Παρασκευή, 27 Απρίλιος 2018 )
Διαβάστε περισσότερα...
 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 21 - 25 από 632

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων