Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

ΑΡΧΗ arrow Νέα
Νέα
Run Greece - Ηράκλειο 2018 - Δελτίο τύπου - Αίτηση Εθελοντή Εκτύπωση E-mail

«RUN GREECE ΗΡΑΚΛΕΙΟ» - ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2018  -  ΔΕΥΤΕΡΑ  16 ΑΠΡΙΛΙΟΥ Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

 ΜΕΧΡΙ ΤΡΙΤΗ 17 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΕΑ  ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΤΟΥ - ΑΙΤΗΣΗ ΕΘΕΛΟΝΤΗ

 run_greece_2018_mini.jpg

 Ως το μαζικότερο αθλητικό γεγονός  του Ηρακλείου και της Κρήτης, εξελίσσεται  και φέτος o αγώνας RUN GREECE ΗΡΑΚΛΕΙΟ (29 Απριλίου), αφού οι εγγραφές συνεχίζονται καθημερινά με αυξανόμενο ρυθμό.

 

► Τη  Δευτέρα 16  Απριλίου ώρα 11.00  θα διεξαχθεί στο Ηράκλειο, στην αίθουσα του Περιφερειακού Συμβουλίου, η επίσημη συνέντευξη τύπου των εκδηλώσεων RUN GREECE ΗΡΑΚΛΕΙΟ.

 

► Την  Τρίτη 17 Απριλίου ολοκληρώνεται η πρώτη φάση των εγγραφών. Όσοι κάνουν την εγγραφή τους μέχρι 17 Απριλίου  θα αναφέρεται το ονοματεπώνυμο του δρομέα επάνω στον αριθμό συμμετοχής του.

 

Αγωνίσματα:

10.00:   Δρόμος 10 χλμ. Ανδρών-Γυναικών, (Από έτος γέννησης 2002 και μεγαλύτεροι / μεγαλύτερες).

11.45:   Δρόμος Παιδιών 1.100μ. Αγοριών και Κοριτσιών, (Μαθητών/τριών  Δημοτικών Σχολείων Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄τάξη και με έτη γέν. 2006 - 07 - 08),.

12.00:   Δρόμος 5 χλμ. Ανδρών-Γυναικών, (Από έτος γέννησης 2005 και μεγαλύτεροι / μεγαλύτερες).

 

Οι εγγραφές πραγματοποιούνται καθημερινά από Δευτέρα μέχρι Παρασκευή:

-       Περιφέρεια Κρήτης - Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου- Ισόγειο γραφείο 8. Ώρες:  08.00 - 14.00

-       Δήμος Ηρακλείου - Λότζια - 1ος όροφος - Γραφείο 14. Ώρες:  09.00 - 14.00.

-       Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης - Στάδιο «Ελευθερίας» Χανιόπορτα.

Ώρες: 09.00 - 14.00 και 17.00 - 20.00 - τηλ. 2810253587

 

► Ειδικά το Σάββατο 14 Απριλίου θα γίνονται εγγραφές και στο Παγκρήτιο στάδιο - Θύρα 1, από τις 11.00 - 20.00

 

-       Επίσης η εγγραφή γίνεται και ηλεκτρονικά στο σαιτ της διοργάνωσης: www.run-greece.gr

 

Οι χρονικές προθεσμίες εγγραφών έχουν ως εξής:

 

► Μέχρι Τρίτη 17 Απριλίου, εγγραφές με τυπωμένο το όνομα του δρομέα στον αριθμό συμμετοχής του.

 

► Από Τετάρτη 18 Απριλίου μέχρι Δευτέρα 23 Απριλίου, εγγραφές χωρίς τυπωμένο το όνομα του δρομέα στον αριθμό συμμετοχής του.

 

► Τέλος εάν υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις θα πραγματοποιούνται εγγραφές στο Παγκρήτιο στάδιο (θύρα 1):

-        Παρασκευή  27/4   (17.00 - 20.00)

-        Σάββατο       28/4   (10.00 - 20.00)

 

Κατεβαστε εδλω την αίτηση εθελοντή : doc Αίτηση Εθελοντή Run Greece 2018 12/04/2018,19:33

 
Προπονητικό Camp στον Αγιο Νικόλαο Εκτύπωση E-mail

 

Εξαιρετικές συνθήκες στο προπονητικό καμπ στον Άγιο Νικόλαο

agiosnikolaos_4x100mini.jpgΣτον Αγιο Νικόλαο της Κρήτης χτυπά η καρδιά του ελληνικού στίβου, αφού εκεί βρίσκονται πολλά μέλη της εθνικής ομάδας. Αθλητές και αθλήτριες όλων των κατηγοριών μετέχουν στο προπονητικό καμπ, που διοργάνωσε και φέτος ο ΣΕΓΑΣ με την συνεργασία και υποστήριξη του Δήμου Αγίου Νικολάου - Πολιτιστικού Αθλητικού Οργανισμού Δήμου Αγίου Νικολάου  (Π.Α.Ο.Δ.Α.Ν.) , και αποτελεί πλέον σημείο αναφοράς για πολλά γκρουπ. Στο καμπ μετέχει και ο εθνικός προπονητής Γιάννης Κουτσιώρας, ο οποίος είχε την ευκαιρία χθες να κάνει συναντήσεις τόσο με τους αθλητές όσο και τους προπονητές και να συζητήσει μαζί τους για θέματα προγραμματισμού και προπόνησης.

"Οι συνθήκες είναι εξαιρετικές, ενώ τα παιδιά έχουν την ευκαιρία να κάνουν κοινές προπονήσεις. Ο στόχος της ομοσπονδίας είναι η συνεργασία και ο διάλογος ανάμεσα στους προπονητές, αφού έτσι θα επέλθει η βελτίωση σε όλα τα επίπεδα. Ευχαριστούμε τον Δήμο Αγίου Νικολάου γιατί είναι αρωγός αυτής της προσπάθειας", είπε ο εθνικός προπονητής. Στην Κρήτη βρίσκονται μεταξύ άλλων οι Κώστας Μπανιώτης (ύψος), Παναγιώτα Δόση (ύψος), Γρηγορία Κεραμιδά (100 μ.), Αρτεμις Αναστασίου (400 μ.), Γιώργος Μηλιαράς (1.500 μ.), Άννα Κιάφα (400μ. Εμπ.) Σοφία Ρήγα (μαραθώνιος), Παύλος Μπόφτσης (τριπλούν), Ειρήνη Μιχαλά (10.000 μ.), Ιωάννα Ζάκκα (ύψος), αλλά και η ομάδα 4Χ100 μ. των εφήβων αποτελούμενη από τους Παπαμαργαρίτη, Γρανιτσιώτη, Καϊκη, Γκαραγκάνη και Δουκατέλη. Το προπονητικό καμπ θα ολοκληρωθεί στις 12 Απριλίου.

agios_nikolaos.jpg

 

 

 

Τελευταία ανανέωση ( Κυριακή, 08 Απρίλιος 2018 )
 
Αγώνες Στίβου ΜΙΡΑΜΠΕΛΟ 2018 - Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail

ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ ΜΙΡΑΜΠΕΛΟ 2018

Αγιος Νικόλαος Λασηθίου - Μεγ.Τετάρτη 4 Απριλίου 2018

 

ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΠΠΒ΄                                                              .              

1              ΝΤΙΜΙΤΡΩΦ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   2005       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          36.46

2              ΜΠΕΚΟ ΑΡΜΠΙ 2006       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  35.28

3              ΣΚΟΥΛΟΥΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ              2006       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   32.15

ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΠΚΒ΄                                                              .              

1              ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΔΑΝΑΗ      2006       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    37.55

2              ΠΑΝΤΑΖΟ ΑΜΜΥ             2005       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          29.87

3              ΚΟΚΚΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ       2005       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   25.75

ΜΗΚΟΣ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                               .              

1              ΜΟΥΡΟΥΓΙΑΝΝΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ          2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝ.    4.17

2              ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗ ΑΡΙΑΔΝΗ 2007       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  4.06

3              ΜΥΡΩΝΑΚΗ ΠΟΠΗ          2007       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    3.78

 

ΜΗΚΟΣ ΜΙΝΙ ΠΠ΄                                                             .              

1              ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ               2008       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  4.00

2              ΣΚΟΥΛΑΪ ΜΑΡΙΟΣ            2008       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    3.97

3              ΑΪΛΑΜΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ     2008       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          3.89

 

600μ ΠΚΑ¨                                                                         

1              ΠΑΤΕΡΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ           2004       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖ.ΚΟΡΝΑΡΟΣ 1.52.73

2              ΤΣΙΝΑΡΗ ΒΑΛΙΑ 2005       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   1.57.78

 

600μ ΠΠΑ΄                                                          .              

1              ΣΦΕΝΔΟΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ          2003       ΓΣ ΒΙΤΣ. ΚΟΡΝΑΡΟΣ        1.39.05

.              

1500Μ ΑΝΔΡΩΝ                                                              .              

1              ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ            2002       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   4.22.52

 

ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                                          .              

1              ΜΠΕΣΗ ΝΑΤΑΛΙΑ             1997       ΓΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝ. 5.54

2              ΝΑΤΣΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ            1997       ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93       5.26

3              ΖΑΧΑΡΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ        1998       ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ   5.11

 

ΜΗΚΟΣ ΠΠΑ΄                                                     .              

1              ΚΑΡΑΒΑΤΣΚΙ ΙΩΑΚΕΙΜ    2004       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               5.09

2              ΠΕΔΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ    2004       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   4.33

3              ΜΠΙΤΖΑΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ      2003       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   5.41

 

ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ                                                             .              

1              ΜΟΝΌΠΩΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ         1998       ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ ΓΣ               6.53

2              ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ              1997       ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ.          6.31

 

ΥΨΟΣ ΠΠΑ'                                                         .              

1              ΤΣΑΜΠΑΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΗΣ               2004       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   1.64

2              ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ        2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1.60

3              ΑΓΑΠΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ           2006       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1.45

 

ΜΠΑΛΑΚΙ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                         

1              ΒΙΟΛΕΤΗΣ ΝΙΚΟΛΟΑΣ     2007       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   31.38

2              ΚΟΥΤΡΑΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ         2008       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   30.65

3              ΜΑΝΙΑΔΑΚΗΣ ΣΑΒΒΑΣ   2007       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   29.00

 

ΜΠΑΛΑΚΙ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                                         

1              ΠΑΡΗΓΟΡΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ              2007       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    27.89

2              ΙΒΑΝΟΒΑ ΜΑΓΝΤΑΛΕΝΑ               2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤ.ΚΟΡΝΑΡΟΣ  18.50

3              ΜΑΡΤΖΙΝΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ    2008       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤ. ΚΟΡΝΑΡΟΣ 17.15

 

ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ                                                

1              ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ               2002       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   1.70

 

80μ ΕΜΠ ΠΚΑ΄                                                                 

1              ΖΑΜΠΕΤΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ  2003       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               13.12

2              ΓΕΡΟΜΑΡΚΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ               2004       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               13.50

 

50Μ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                                    

1              ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΥ ΓΑΛΑΤΕΙΑ 2007       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    7.97

2              ΝΕΡΑΝΤΖΟΥΛΗ ΜΑΡΙΝΑ               2008       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   8.35

3              ΚΟΚΟΓΙΑΝΝΗ ΣΟΦΙΑ      2008       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    8.42

 

50Μ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                                    

1              ΞΟΜΠΛΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ           2008       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               7.81

2              ΠΕΤΣΑΓΚΟΥΡΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ      2008       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               8.97

3              ΑΣΚΟΞΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ            2009       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  9.52

 

80Μ ΠΠΑ΄                                                                          

1              ΤΣΑΜΠΑΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ             2004       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   10.40

2              ΚΟΥΝΕΝΕΣ ΜΑΝΟΣ         2004       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   10.72

3              ΤΣΟΥΜΠΕΛΕΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     2004       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    11.58

 

300Μ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                                  

1              ΜΑΥΡΟΥΓΙΑΝΝΗ ΒΙΚΥ    2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          50.49

2              ΦΟΥΝΤΟΥΡΑΔΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ    2007       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  53.11

3              ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΤΙΝΑ              2008       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤ. ΚΟΡΝΑΡΟΣ 54.37

 

80Μ ΠΚΑ΄                                                          .              

1              ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 11.13

2              ΚΑΡΤΕΡΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ        2004       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   11.28

3              ΚΑΝΤΙΦΕΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ   2004       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          11.31

 

300Μ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                  .              

1              ΣΚΥΒΑΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2007       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   51.92

2              ΑΪΛΑΜΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ     2008       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          54.02

3              ΜΠΑΜΠΑΛΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ            2009       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   1.02.98

 

300Μ ΠΠΒ΄                                                         .              

1              ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ         2005       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               43.34

2              ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ   2005       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   44.88

3              ΖΟΓΛΟΠΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  2006       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          48.19

 

600Μ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                   .              

1              ΠΑΠΑΧΑΤΖΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ              2006       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2.02.75

2              ΚΟΥΒΑΡΝΤΑ ΣΟΦΙΑ        2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          2.09.05

3              ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ            2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          2.11.12

 

600Μ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                  .              

1              ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ   2007       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   2.04.50

2              ΦΡΑΓΚΙΕΔΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 2008       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  2.05.64

3              ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ            2009       ΓΣ ΒΙΤΣ.ΚΟΡΝΑΡΟΣ          2.18.85

 

300Μ ΠΚΒ΄                                                         .              

1              ΣΑΡΙΔΑΚΗ ΟΥΡΑΝΙΑ        2006       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   48.39

2              ΦΙΛΑΝΔΑΡΑΚΗ ΒΑΣΩ     2005       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               50.75

3              ΤΡΙΓΩΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ          2005       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    52.22

 

1000Μ ΠΠΑ΄                                                      .              

1              ΛΕΘΙΩΤΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ             2004       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  4.12.53

.              

1000Μ ΠΚΑ΄                                                      .              

1              ΡΑΦΑΪΛΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 2003       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   3.12.16

 

ΜΗΚΟΣ ΠΚΒ΄                                                      .              

1              ΚΑΖΑΝΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ      2005       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   4.12

2              ΦΙΛΑΝΔΑΡΑΚΗ ΒΑΣΩ     2005       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               3.83

3              ΦΥΓΕΤΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2006       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          3.83

 

400Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                                              .              

1              ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ    2002       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   1.08.49

.              

400Μ ΑΝΔΡΩΝ                                                 .              

1              ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ               1998       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   53.02

2              ΤΖΕΛΙΛΑΪ ΑΓΓΕΛΟΣ           2001       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   55.18

 

ΜΗΚΟΣ ΠΠΒ΄                                                     .              

1              ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ         205         ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ               4.65

2              ΙΩΑΝΝΑΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ             2005       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   4.32

3              ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ           2006       ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ    4.15

Τα αποτελέσματα των υπόλοιπων αγωνισμάτων (ακοντισμού και 110μ μετ΄εμποδίων) στην επόμενη σελίδα σε ξεχωριστό αρχείο (Πλήρη Αποτελέσματα)

Τελευταία ανανέωση ( Παρασκευή, 27 Απρίλιος 2018 )
Διαβάστε περισσότερα...
 
Διασυλλογικό ΠΚ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης - Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Π/Κ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΚΡΗΤΗΣ 2018

Ηράκλειο, Παγκρήτιο Στάδιο και ΕΑΚ Ελευθερίας (Σφυροβολία) - Σάββατο 31 Μαρτίου 2018

noragia_johnson.jpg

Διεξήχθη το Σάββατο 31 Μαρτίου 2018 στο Ηράκλειο στο Παγκρήτιο Στάδιο και στο ΕΑΚ Ελευθερίας (η σφυροβολία) το Παγκρήτιο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΚ που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης με συνδιοργαντε΄ς τις Περιφερειακές ενότητες Χανίων - Ρεθύμνου - Ηρακλείου και Λασηθίου.

Ξεχώρισαν με τις επιδόσεις τους οι αθλητές του ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος Ορέστης Ντουσάκης, Κώστας Μπουζάκης, Νοράγια Τζόνσον και Μαρία Μαυρεδάκη.

Ελπιδοφόρα εμφάνιση πραγματοποίησε ο Ορέστης Ντουσάκης στη σφυροβολία, ο οποίος ήταν νικητής με 68,88 μ., δύο μόλις εκατοστά από το όριο για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ18 του Γκιορ. Ο αθλητής του Κωστή Παπαμαρκάκη θα έχει την ευκαιρία στους αγώνες που ακολουθούν να κλείσει θέση για το κορυφαίο γεγονός της κατηγορίας και να κυνηγήσει βολές πάνω από τα 70,00 μέτρα
Η Νοράγια Τζόνσον ήταν από τις αθλήτριες που ξεχώρισαν, αφού ήταν νικήτρια τόσο στα 100 μ. όσο και στα 100 μ. με 12.37 (1,4) και 25.03 (0,3) αντίστοιχα. 
Ο Κώστας Μπουζάκης ήταν νικητής στη δισκοβολία με 54,09 μ. και έδειξε πως στη διάρκεια της σεζόν θα μπορέσει να κυνηγήσει το όριο για το Γκιορ (56,00 μ.), δεδομένου παράλληλα ότι είναι η καλύτερη επίδοση στην Ελλάδα από 15άχρονο με δίσκο 1.5 κιλού. Η καλύτερη επίδοση όλων των εποχών από 15χρονο με παιδικό δίσκο ήταν 53.56 του Χρήστου ΠΑπαδόπουλου από το 1980. Κάτι ανάλογο ισχύει και για την Μαρία Μαυρεδάκη, που στο αντίστοιχο αγώνισμα κορασίδων πέτυχε 43,95 μ., με το όριο για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα να είναι 46,00 μέτρα.  . Στις βαθμολογίες τόσο των Παίδων όσο και των Κορασίδων κέρδισε ο ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος με μεγάλη διαφορά μπροστά από τον ΟΦΗ στις Κορασίδες και τον Κύδωνα στους Παίδες

Στις φωτογραφίες οι δύο προαναφερόμενοι. Περισσότερες φωτογραφίες στο fb της ΕΑΣ

Οι τρείς πρώτοι : 

100μ Παίδων (Ανεμος 0.0): Χριστοφοράκης Γεώργιος (ΟΦΗ) 11.47, Αρτεμάκης Γεώργιος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 11.59, Πετσαγκουράκης Εμμανουήλ (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 11.72

200μ Παίδων (Ανεμος +0.4) Πετσαγκουράκης Εμμανουήλ (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 23.64, Κιοσες Χαβατζής (ΑΟ Κύδων) 23.79, Λαμψακινός Αλέξανδρος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 23.00

400μ Παίδων : Σερβινάς Δημήτριος (ΑΟ Κύδων) 52.85, Πατεράκης Βαγγέλης (ΑΟ Κύδων) 53.25, Ψύχουλας Κων/νος (ΟΚΑ Αρκάδι) 53.38

800μ Παίδων : Λεσι Σκελζεν (ΑΟ Κισάμου) 2.09.46, Μέγας Γεώργιος ((ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 2.10.30, Πετράκης Πέτρος (ΑΟ Κύδων) 2.17.31

1500μ Παίδων : Παπαγεωργόπουλος νίκος (ΑΟΛ) 4.25.07, Παραγιουδάκης Παντελής (ΟΚΑ Αρκάδι) 4.26.57, Μέγας Στυλιανός (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 4.26.73

3000μ Παίδων : Σπαντιδάκης Αντώνης (ΑΟ Κύδων) 10.15.93, Μανουσάκης Βασίλης (ΓΕΗ) 10.20.01, Μητάκης Ανδρέας (ΓΕΗ) 12.36.95

110 εμπόδια Παίδων (Ανεμος -0.1) : Βασιλόπουλος Άγγελος (ΑΟΛ) 16.79, Κακουδάκης Δαίδαλος (ΟΦΗ) 19.82

400μ εμπόδια Παίδων : Βασιλάκης Γεώργιος (ΓΣ Λιβυκος Ιεράπετρας) 1.00.06, Σχοιναράκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 1.00.07, Τζατζαράκης Αλέξιος (ΟΦΗ) 1.00.58

2000μ Παίδων Στήπλ : Παπαγεωργόπουλος Νίκος (ΑΟΛ) 6.38.43, Βαρδάκης Εμμανουήλ (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 7.42.90

Υψος Παίδων : Τζολάκης Κωνσταντίνος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.80, Κοτζαμπασακης Αλέξανδρος (ΓΕΗ) 1.72, Κουβεδάκης Γεώργιος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.68

Επί κοντώ Παίδων: Τεοντοσιου Εμμανουέλ (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 3.70, Κόζης Κωνσταντίνος (ΟΦΗ) 3.40

Μήκος Παίδων : Κουβεδάκης Γιάννης ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 6.33 (0.0), Καμαρίτης Βασίλειος (ΟΚΑ Αρκάδι) 6.11 (+0.1), Μουδατσάκης Δημήτριος (ΟΦΗ) 5.91 (-1.0)

Τριπλούν Παίδων : Μουδατσάκης Δημήτριος (ΟΦΗ) 12.70 (0.0), Κουβεδάκης Ιωάννης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.65 (-0.1), Κουβεδάκης Γεώργιος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.51

Σφαιροβολία Παίδων (5κιλ) : Μπομπολάκης Βασίλειος (ΓΣ Ελευθ.Βενιζέλος) 13.64, Μπουζάκης Κων/νος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 13.54, Αθανασάκης Θεοχάρης (ΑΟ Κύδων) 13.48

Δισκοβολία Παίδων (1.5κιλ) Μπουζάκης Κων/νος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 54.09, Ντουσάκης Ορέστης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 47.13, Γουρμετάκης Κων/νος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 46.10

Σφυροβολία Παίδων (5κιλ) : Ντουσάκης Ορέστης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 68.88, Τουσισβίλι Γκεόργκι (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 54.96, Φουράκης Κώστας (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 51.18

Ακοντισμός Παίδων (600γρ) : Καλογεράκης Γεράσιμος (ΟΦΗ) 59.23, Πιτσιτάκης Εμμανουήλ (Βενιζέλος) 50.96, Παναγιωτάκης Εμμανουήλ (ΑΟΛ) 48.22

4Χ100μ Παίδων : ΑΟ Κύδων (Βαβουλές-Αμντουλάχ-Μπουρδαντωνάκης-Σουχλάκης) 47.05, ΟΚΑ Αρκάδι 47.13 (Καμαρίτης Β. - Δημητράκης Μ. - Κουγεντάκης Γ. - Κουμπαρ Μπ.)

4X400μ Παίδων : ΟΦΗ 3.38.09 (Λίλος Γ. - Χριστοφοράκης Ι. - Σχοιναράκης Α. - Τζατζαράκης Α), ΑΟ Κύδων 3.39.83 (Πατεράκης Ε. - Σερβίνας Δ. - Χιντεράσα Ε. - Μανουσάκης Ε.), ΓΣ Ελ.Βενιζέλος 3.49.33 (Ντουντουνάκης Ι. - Μέγας Γ. - Μέγας Στ. - Παπαηλιάκης Η.)

hammer.jpg

100μ Κορασίδων (Ανεμος +1.4) Νοράγια Τζόνσον (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.37, Καλογιαννάκη Μαρία-Ελένη (ΟΦΗ) 12.87, Σημαντηράκη Ειρήνη (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.98

200μ Κορασίδων (Άνεμος +0.3) Τζόνσον Νοράγια (ΓΣ Ελευθ.Βενιζελος) 25.03, Σκουλά Καλλιόπη (ΟΦΗ) 27.44, Μαυραντωνάκη Ευαγγελία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 27.68 (Άνεμος +0.7)

400μ Κορασιδων : Ψυλλάκη Μαρία (ΑΟ Κύδων) 59.30, Μπιρίκου Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.01.28, Σπαράκη Αγγελική (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.03.94

800μ Κορασίδων : Ραφαϊλάκη Νικολέτα (ΑΟΛΟ) 2.27.88, Κάσλεβα-Τσιριγώτη Ευδοκία (ΑΟ Κύδων) 2.30.44, Σταγογιάννη Μαρία (ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ) 2.32.48

1500μ Κορασίδων : Σπαράκη Χαρά (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 5.18.14, Κάσλεβα Τσιριγώτη Ευδοκία (ΑΟ Κύδων) 5.32.04, Αρτινού Ανδριάνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 5.37.64

3000μ Κορασίδων : ΠΑπαδογιαννάκη Στέλλα (ΑΟΚισάμου) 14.12.78

100μ εμπόδια Κορασίδων (Ανεμος -0.5) : Ραφαέλα Χαραλαμπάκη (Λιβυκός) 16.58, Ελένη Ψυχαράκη (ΟΦΗ) 18.33

400μ εμπόδια Κορασίδων : Τζαγκαράκη Μαρία (ΓΣ Λιβυκός Ιεράπετρας) 1.06.05, Ρεθυμνιωτάκη Σοφία (ΟΦΗ) 1.08.50, Κατσουλη Ελένη (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.09.88

200μ στηπλ Κορασιδων : Μαριδάκη Γεωργία (ΓΣ Λιβυκός) 8.29.20, Σταματάκη Ευαγγελία (ΓΣ Βιτς.Κορνάρος) 10.01.05

5000μ Βαδην Κορασίδων : Τζατζιμάκη Βασιλική (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 29.22.80, Ελληνικάκη Ελένη (ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος) 31.53.08

Άλμα σε ύψος Κορασίδων : Τερεζάκη Έλενα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.53, Παπαδάκη Γεωργία Μαρία (ΓΑΣ Μαλλίων) 1.50, Μουντάκη Κατερίνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.50

Επί κοντώ Κορασίδων : Τερεζάκη Ελένη 3.50, Σταμπολάκη Εβελίνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 3.30, Σπαράκη Σοφία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 3.00

Άλμα σε μήκος Κορασίδων : Τζαγκαράκη Μαρία (ΓΣ Λιβυκός) 5.56 (-0.2) Αναγνωστάκη Ιωάννα (ΟΦΗ) 5.20 (-0.4) Πιτροπάκη Σοφία (ΓΣ Λιβυκός) 5.10 (-1.2)

Άλμα Τριπλούν Κορασίδων : Παπαδάκη Γεωργία-Μαρία (ΓΑΣ Μαλίων) 11.44 (0.0), Καρράκη Ιωάννα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 11.07 (0.0) , Πιτροπάκη Σοφία (ΓΣ Λιβυκός Ιεράπ) 10.59 (0.0)

Σφαιροβολία Κορασίδων (3κιλα) Μπομπολάκη Εμμανουηλία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 13.21, Μυλανάκη Αθηνά-Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.60, Μαυρεδάκη Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 12.32

Δισκοβολία Κορασίδων : Μαυρεδάκη Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 43.95, Φραγκάκη Ειρήνη (ΑΟ Κύδων) 41.89, Τσικαλάκη Αικατερίνη (ΣΜΚ) 32.67

Σφυροβολία Κορασίδων (3κιλ) Σταφλυαράκη Ελπίδα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 51.07, Κουρκουνάκη Μυρσίνη (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 47.40, Ψαλιδάκη Νίκη (ΣΜΚ) 45.59

Ακόντιο Κορασίδων (500γρ) : Παπαχατζάκη Μαρίνα (ΟΦΗ) 41.69, Πασσα Αθηνά (ΟΦΗ) 33.23, Μασέλη Ελένη (ΟΦΗ) 31.05

4Χ100μ Κορασίδων : ΟΦΗ 51.33 (Παπαδάκη Ε.-Ρεθυμνιωτάκη Σ.-Σκουλά Κ.-Καλογιαννάκη Μ.), ΓΣ Ελ.Βενιζέλος 51.43, ( Τάπου - Μαράκη Α. - Γουέλς Μ. - Σημαντηράκη Ε.)

ΟΚΑ Αρκάδι 51.76 (Τσιμπουκάκη Μ. - Σταγκουράκη Μ. - Κατριτζιδάκη Β. - Γιαννουλάτου Ν.)

4Χ400μ Κορασίδων : ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος (Χριστοδουλάκη-Σπαράκη-Κατσούλη-Μπιρίκου) 4.17.96

 

60μ ΠΠΒ΄(Εκτός Βαθμολογίας) Σφακιανάκης Ιωάννης (ΓΕΗ) 8.62

60μ ΠΚΒ΄(Εκτός Βαθμολογίας) Κατζουράκη Μαρκέλα (Πήγασος) 8.65

 

600μ ΠΠΒ΄(Εκτός Βαθμολογίας) : Πάγκαλος Νίκος (ΑΟΛ) 1.48.71

600μ ΠΚΒ¨(Εκτός Βαθμολογίας) : Αποστολάκη Μαρία (ΟΦΗ) 1.47.26

Βαθμολογία Παίδων: Βενιζέλος 178, Κύδων 106,5 ΟΦΗ 84,5 ΑΟΛασηθίου 47, Αρκάδι 35, Λιβυκός 25, ΓΕΗ 23, ΓΑΣ Ιεράπετρας 20, ΑΟ Κισάμου 10, ΣΜΚ 7, Ιδομενέας 1

Κορασίδων : Βενιζέλος 315, ΟΦΗ 123, Λιβυκός 72, ΣΜΚ 39, Κύδων 38, Αρκάδι 31, ΓΑΣ Μαλίων 26,  Βιτσέντζος Κορνάρος 10, ΓΑΣ Ιεράπετρας 10, ΑΟ Λασηθίου 8, ΑΟ Κισάμου 7, ΓΕΗ 3, Πήγασος 2, Νέαρχος 1.

Τα πλήρη αποτελέσματα : xls Αποτελέσματα Διασυλλογικό ΠΚ 2018 09/04/2018,07:59

 

Τελευταία ανανέωση ( Δευτέρα, 09 Απρίλιος 2018 )
 
Διασυλλογικό ΠΚ 2018 - Πρόγραμμα Εκτύπωση E-mail

Η Ε.Α.Σ. ΣΕΓΑΣ Κρήτης με συνδιοργανωτές τις Περιφερειακές Ενότητες Χανίων, Ρεθύμνης, Ηρακλείου, Λασιθίου, τη Δημοτική  Επιχείρηση Ανάπτυξης  Αθλητισμού Ηρακλείου και το Ε.Α.Κ.Η., διοργανώνει τους ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΙΔΩΝ - ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ, το ΣΑΒΒΑΤΟ 31/3/2018  στο Παγκρήτιο στάδιο Ηρακλείου για τα αγωνίσματα  Δρόμων, Αλμάτων και Ρίψεων και στο Εθνικό Αθλητικό Κέντρο  «Ελευθερίας»  Ηρακλείου για τα αγωνίσματα της Σφυροβολίας.

 

Στους αγώνες έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλητές - τριες των σωματείων της Κρήτης, που έχουν γεννηθεί τα έτη 2001 - 2002 - 2003 και 2004.

Κάθε αθλητής - τρια μπορεί να συμμετέχει σε 2 αγωνίσματα, εκτός από τους γεννηθέντες - θείσες το 2003 - 2004 που δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής σε δύο ατομικά αγωνίσματα δρόμων.

Θα διεξαχθούν τα αγωνίσματα: 100- 200 - 400- 800 -1.500-3.000-100εμπ.-110εμπ.- 400εμπ.- 2.000 Φ.Ε.- 5.000 βάδην -Ύψος - Κοντώ - Μήκος - Τριπλούν - Σφαίρα - Δίσκος - Ακόντιο - Σφύρα -  4Χ100 -  4Χ 400.

Θα συμμετέχουν 400 περίπου αθλητές - τριες, από δεκαπέντε σωματεία της Κρήτης (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος - Ο.Φ.Η. - Α.Ο. Λασιθίου - Α.Ο. Κύδων - Γ.Ε.Η. - Γ.Σ. Λιβυκός - Ο.Κ.Α. Αρκάδι  - Συλ. Μαραθωνοδρόμων Κρήτης - Α.Ο. Κισσάμου - Γ.Α.Σ. Ιεράπετρας - Γ.Σ. Βιτ. Κορνάρος -Γ.Α.Σ. Μαλίων - Α.Π.Σ. Πήγασος Ηρακλείου -  Α.Π.Σ. Ιδομενέας Ηρακλείου και Νέαρχος Χανίων)

Οι συμετοχές των Παίδων : xls Συμμετοχές Παίδων 2018 30/03/2018,19:55

Οι συμμετοχές των Κορασίδων : xls Συμμετοχές Κορασίδων 2018 30/03/2018,19:57

Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

 

 

ΩΡΑ

ΔΡΟΜΟΙ

ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ

AKONTIO  -  ΑΛΜΑΤΑ 

ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ

-       ΣΦΥΡΑ:  ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ 

-       ΔΙΣΚΟΣ - ΣΦΑΙΡΑ:

ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ

 

13.00

 

Ακόντιο  Π

 

 

13.15

 

 

  Σφύρα  Π  (ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ)

 

13.30

 

             Κοντώ  Κ

 

 

13.45

100  Εμπ.  Κ

 

 

 

14.00

110  Εμπ.  Π

 

 

 

14.10

100  Κ

 

 Σφύρα  Κ   (ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ)  

 

14.20

 

Ακόντιο  Κ

 

 

14.45

100  Π

 

 

 

15.10

3.000  Κ - Π

 

 

 

15.25

800  Κ - Π

                             Μήκος  Π          

Σφαίρα  Π   (Παγκρήτιο)

 

15.30

10.000 Βάδην  Π

Ύψος  Κ                                

 

 

15.35

5.000 Βάδην    Κ

 

 

 

15.40

400  Εμπ.  Κ

 

 

 

15.50

400  Εμπ.  Π

        Κοντώ  Π 

 

 

16.10

200  Κ

 

 

 

16.25

200  Π

 

 

 

16.40

 

                                Μήκος Κ                                   

 

 

16.50

2.000  Φ. Εμπ.  Κ

 

Σφαίρα  Κ   (Παγκρήτιο)

 

17.10

2.000  Φ. Εμπ.  Π

 Ύψος  Π                                                 

Δίσκος  Π (Παγκρήτιο)

 

17.25

600  ΠΚ Β΄

 

 

 

17.35

600  ΠΠ Β΄

 

 

 

17.55

400  Κ

 

 

 

18.05

400  Π

                Τριπλούν  Π                       

 

 

18.20

1.500  Κ - Π

 

 

 

18.35

      60 ΠΠ - ΠΚ Β΄

 

Δίσκος  Κ  (Παγκρήτιο)

 

18.45

 

                           Τριπλούν  Κ

 

 

18.55

4 Χ 100  Κ

 

 

 

19.10

4 Χ 100  Π

 

 

 

19.25

4 Χ 400  Κ

 

 

 

19.35

4 Χ 400  Π

 

 

Τελευταία ανανέωση ( Παρασκευή, 30 Μάρτιος 2018 )
 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 31 - 35 από 640

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων