Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

ΑΡΧΗ arrow Νέα
Νέα
Περιφερειακοί Αγώνες Νέων Αθλητών 2016 Εκτύπωση E-mail

eak_eleftherias.jpgΣε ένα κατάμεστο ΕΑΚ Ελευθερίας τόσο από νέους αθλητές όσο και από θεατές η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης, με τη συνεργασία και υποστήριξη του Δημοτικού  Οργανισμού Προσχολικής Αγωγής Φροντίδας και Μαζικής Άθλησης Ηρακλείου και του Ε.Α.Κ. Ηρακλείου, διοργανωσε με μέγάλη επιτυχία τους Περιφερειακούς Αγώνες Νέων Αθλητών για ΠΠ-ΠΚ Β΄και Μίνι το Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2016. Τα αποτελέσματα:

 

 

 

 

 

 

 

 

60Μ ΠΠΒ΄                                                           

1              ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ         2003       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        7.95

2              ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ   2004       ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ   8.65

3              ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  2004       ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ              8.69

150Μ ΠΠΒ΄                                                        

1              ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ         2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                18.69

2              ΧΙΝΤΕΡΣΑ ΕΡΝΕΣΤΟ        2003       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   19.82

3              ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2003       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   20.25

1000Μ ΠΠΒ΄                                                     

1              ΚΑΡΑΜΕΤΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ   2003       ΚΑΣΤΕΛΙ               3.03.50

2              ΜΕΓΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ                2003       ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ         3.03.60

3              ΜΕΓΑΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ               2003       ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ         3.04.40

60Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΠΒ΄                                                     

1              ΣΧΟΙΝΑΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ              2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                09.49

2              ΚΑΚΟΥΔΑΚΗΣ ΔΑΙΔΑΛΟΣ             2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                11.64

3              ΑΓΑΠΗΣ ΣΟΛΩΝΑΣ          2004       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                14.64

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΠΒ΄                                                    

1              ΚΟΥΒΕΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     1.55

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΠΠΒ΄                                                

1              ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ  ΜΑΝΟΛΗΣ               2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     5.12

2              ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     4.64

3              ΤΟΜΑΔΑΚΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ 2003       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   4.42

ΣΦΑΙΡΑ ΠΠΒ΄                                                    

1              ΜΠΟΥΖΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ     2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     13.80

2              ΚΑΡΙΩΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ  2003       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        13.17

3              OIKOΝΟΜΟΥ ΠΕΤΡΟΣ    2003       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   10.18

ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΠΠΒ΄                                                            

1              ΣΟΦΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ             2004       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                31.80

2              ΠΗΡΟΥΝΑΚΗΣ  ΚΩΣΤΑΣ 2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                48.40

3              ΜΑΜΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ               2004       ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ             38.80

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ  ΠΠ Β'                                                       

1              ΦΟΥΡΑΚΗΣ  ΚΩΣΤΑΣ       2003       ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ         36.97

2              ΠΑΚΟΣ  ΟΡΕΣΤΗΣ             2004       ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ         21.49

3              ΓΟΥΜΕΝΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ              2004       ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ         18.69

4Χ60Μ ΠΠΒ΄                                                      

1              ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ                        ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        34.66

2              ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ                   ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ   32.39

3              ΓΣ ΒΟΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ                        ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          41.50

60Μ ΠΚΒ΄                                                           

1              ΚΑΤΣΟΥΛΗ  ΕΛΕΝΑ          2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     8.55

2              ΚΑΡΤΕΡΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ       2004       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   8.97

3              ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ         2003       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        9.03

150Μ ΠΚΒ΄                                                         

1              ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ               2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                21.06

2              ΣΗΜΑΝΤΗΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ               2004       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     21.38

3              ΑΣΚΙΑΝΑΚΗ ΑΘΗΝΑ       2004       ΣΜ ΚΡΗΤΗΣ        21.54

600Μ ΠΚ Β'                                                        

1              ΡΑΦΑΪΛΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ                2003       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   1.47.70

2              ΜΠΙΡΙΚΟΥ  ΜΑΡΙΑ           2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     1.51.10

3              ΣΠΑΡΑΚΗ  ΧΑΡΑ               2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     1.51.35

60Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΚΒ΄                                                      

1              ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΜΑΡΙΑ      2003       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          11.61

2              ΜΠΙΚΕΣΚΟΥ ΓΑΒΡΙΕΛΑ   2003       ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ             11.91

3              ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ             2004       ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ   13.34

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΚ Β΄                                                   

1              ΚΟΚΟΖΟΒΑ  ΡΟΖΑΛΙΝΑ 2003       ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ     1.45

2              ΔΟΥΛΙΑ    ΝΙΚΟΛΕΤΑ       2003       ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ     1.40

3              ΒΑΒΟΥΛΕ ΚΑΤΕΡΙΝΑ       2004       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        1.40

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΠΚ΄Β                                                

1              ΦΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ           2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     4.11

2              ΚΕΣΙΣΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     4.06

3              ΠΕΤΡΑΚΗ  ΦΡΑΤΖΕΣΚΑ   2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     4.05

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΚ΄Β                                                      

1              ΓΚΙΝΗ  ΤΖΟΒΑΝΑ              2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     8.40

2              ΠΑΠΑΓΡΗΓΟΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ          2003       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        8.02

3              ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗ ΑΝΝΑ    2003       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        7.82

ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΠΚΒ΄                                                             

1              ΠΑΣΣΑ ΑΘΗΝΑ 2003       ΓΕ  ΜΕΣΣΑΡΑΣ   44.20

2              ΣΠΑΡΑΚΗ  ΣΟΦΙΑ             2004       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     42.40

3              ΜΕΣΑΡΧΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ     2004       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        34.50

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ  ΠΚ Β'                                                       

1              ΟΜΙΑΤΣΕ  ΤΙΚΟ 2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     30.13

2              ΚΟΥΡΚΟΥΝΑΚΗ  ΜΥΡΤΩ                2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     29.29

3              ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2004       ΣΜ ΚΡΗΤΗΣ        23.78

4Χ60Μ ΠΚΒ΄                                       .              

1              ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ                     ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     32.11

2              ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ             33.56

3              ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ                        ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        34.07

50Μ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                    

1              ΜΗΛΙΟΣ  ΒΑΣΙΛΗΣ           2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     7.55

2              ΕΥΘΥΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  2005       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        7.69

3              ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ                2005       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        7.99

600Μ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                 

1              ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  2005       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   1.58.46

2              ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ   2007       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   2.02.70

3              ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   2005       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          2.02.81

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                             

1              ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 2005       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  1.35

2              ΑΓΑΠΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ            2006       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                1.35

3              ΤΣΙΦΕΤΑΚΗΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ    2006       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  1.25

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                         

1              ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗΣ ΣΑΒΒΑΣ           2005       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                4.60

2              ΜΑΚΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ           2007       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                3.70

3              ΚΟΥΤΣΟΡΙΝΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ              2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     3.65

ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                     

1              ΠΕΝΤΑΡΑΚΗΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ               2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     43.20

2              ΚΟΥΒΕΔΑΚΗΣ  ΣΟΦΟΚΛΗΣ           2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     41.60

3              ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     2005       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        36.30

50Μ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                    

1              ΣΑΜΠΑΝΗ  ΒΕΤΑ              2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     7.62

2              ΚΑΤΖΟΥΡΑΚΗ ΜΑΡΚΕΛΑ               2005       ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ              7.88

3              ΜΕΤΖΙΔΑΚΗ ΑΓΟΡΩ        2005       ΑΟ ΚΙΣΑΜΟΥ     8.07

600Μ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                  

1              ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ    2005       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                1.52.87

2              ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ  ΧΑΡΙΣΙΑ     2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     1.55.33

3              ΤΣΙΝΑΡΗ ΒΑΛΙΑ                2005       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   2.03.80

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                             

1              ΒΛΑΧΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ      2005       ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ     1.20

2              ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗ  ΕΛΙΣΑΒΕΤ           2005       ΓΑΣ  ΜΑΛΙΩΝ    1.20

3              ΝΤΑΝΟΥ ΕΛΠΙΔΑ              2006       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     1.15

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                         

1              ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ               2006       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   3.78

2              ΜΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗ ΒΙΚΥ      2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          3.64

3              ΜΑΝΩΛΗ ΘΕΟΔΩΡΑ      2005       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        3.60

ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                      

1              ΦΑΚΟΥ ΑΝΝΑ - ΜΑΡΙΑ 2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     38.10

2              ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΔΑΝΑΗ     2006       ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ              33.00

3              ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗ  ΑΦΡΟΔΙΤΗ             2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     29.40

 
Περιφερειακοί Αγώνες Νέων Αθλητών Εκτύπωση E-mail

Η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης, με τη συνεργασία και υποστήριξη του Δημοτικού  Οργανισμού Προσχολικής Αγωγής Φροντίδας και Μαζικής Άθλησης Ηρακλείου και του Ε.Α.Κ. Ηρακλείου, διοργανώνει:

 ► ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΝΕΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ,  ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄ και  ΜΙΝΙ  ΠΠ - ΠΚ.

 Οι αγώνες θα διεξαχθούν σύμφωνα με τους παρακάτω όρους:

 1) ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ - ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ:

 -  ΣΑΒΒΑΤΟ  22 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ  2016, στο    ΣΤΑΔΙΟ  ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 2)  ΗΛΙΚΙΕΣ

-  ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ  Β΄:       2003 - 2004.

-  ΜΙΝΙ  ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ  - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:   2005 - 2006 -  2007.

ΚΑτεβάστε εδώ ολόκληρη την προκήρυξη : doc Προκήρηξη Αγώνων Νέων Αθλητών 2016 190.00 Kb

 Κατεβάστε εδώ τη φόρμα για δηλώσεις συμμετοχής ΠΠ-Β : xls Φόρμα Συμμετοχής ΠΠΒ΄ 2016 125.50 Kb

 Κατεβάστε εδώ τη φόρμα για δηλώσεις συμμετοχής ΠΚ-Β : xls Φόρμα Συμμετοχής ΠΚ Β¨2016 125.50 Kb

 Κατεβάστε εδώ τη φόρμα για δηλώσεις συμμετοχής ΜΙΝΙ ΠΠ-ΠΚ : xls Φόρμα Συμμετοχής Μίνι ΠΠ-ΠΚ 2016 77.50 Kb

 

Ματαίωση των αγώνων στίβου ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ 2016

 Η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης, σε ένδειξη πένθους για την απώλεια του Μακαριστού Μητροπολίτη Ιεραπύτνης και Σητείας Ευγένιου, ενημερώνει τα σωματεία στίβου της Κρήτης, τους αθλητές και κάθε ενδιαφερόμενο, ότι οι αγώνες στίβου ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ, που ήταν προγραμματισμένοι να διεξαχθούν στην Ιεράπετρα στις 27 Οκτωβρίου 2016, δεν θα διεξαχθούν.

 

 

 
ΜΑΤΑΙΩΣΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΣΤΙΒΟΥ «ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ» ΓΙΑ ΤΟ 2016 Εκτύπωση E-mail

            Η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης, σε ένδειξη πένθους για την απώλεια του Μακαριστού Μητροπολίτη Ιεραπύτνης και Σητείας Ευγένιου, ενημερώνει τα σωματεία στίβου της Κρήτης, τους αθλητές και κάθε ενδιαφερόμενο, ότι οι αγώνες στίβου ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ, που ήταν προγραμματισμένοι να διεξαχθούν στην Ιεράπετρα στις 27 Οκτωβρίου 2016, δεν θα διεξαχθούν.

 
Εκτακτη Γενική Συνέλευση ΕΑΣ 2016 Εκτύπωση E-mail

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης με την υπ' αριθμό   42/20-9-2016 απόφασή του και σύμφωνα με το ισχύον καταστατικό καλεί τα μέλη του σε:

 

ΕΚΤΑΚΤΗ  ΓΕΝΙΚΗ  ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ η οποία θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 21 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 18.00 στο Ηράκλειο στα γραφεία της Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης (Εθνικό στάδιο Ελευθερίας Ηρακλείου), με τα παρακάτω θέματα.

 

1.    Εκλογή Προεδρείου Γενικής Συνέλευσης

2.    α) Έκθεση πεπραγμένων Διοικητικού Συμβουλίου από 21-10-2012 μέχρι 21/10/2016. Έγκριση και απαλλαγή της διοίκησης.

     β) Οικονομικός και Ταμειακός απολογισμός εσόδων - εξόδων και έκθεση Εξελεγκτικής επιτροπής από 21-10-2010 μέχρι 21/10/2016.  Έγκριση απολογισμού και απαλλαγή της διοίκησης από κάθε   διαχειριστική ευθύνη.

3.   Εκλογή Εφορευτικής Επιτροπής.

4. Αρχαιρεσίες για την ανάδειξη Νέου Διοικητικού Συμβουλίου αποτελούμενου από επτά (7) τακτικά μέλη και δύο (2) αναπληρωματικά και  Εξελεγκτικής Επιτροπής αποτελούμενης από τρία (3) τακτικά μέλη και δύο (2) αναπληρωματικά.

 

Σε περίπτωση που δεν υπάρξει απαρτία η συνέλευση θα πραγματοποιηθεί την επόμενη ημέρα ΣΑΒΒΑΤΟ 22 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016 και ώρα 18.00 στον ίδιο χώρο και με τα ίδια θέματα ημερήσιας διάταξης.

 

Κάθε αθλητικό σωματείο με δικαίωμα ψήφου εκπροσωπείται στην  Γενική Συνέλευση με ΕΝΑ (1) αντιπρόσωπο και τον αναπληρωτή του. Οι αντιπρόσωποι πρέπει να είναι μέλη του σωματείου και μόνιμοι κάτοικοι της γεωγραφικής περιοχής που έχει έδρα η Ε.Α.Σ. (δηλαδή στην Κρήτη) τουλάχιστον τα τρία τελευταία χρόνια ή να ασκούν σε αυτήν τα εκλογικά τους δικαιώματα.

Οι αντιπρόσωποι ορίζονται με απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου του σωματείου και πρέπει κατά τον χρόνο του ορισμού τους, να έχουν αποκτήσει το δικαίωμα να εκλέγουν και να εκλέγονται στα όργανα του σωματείου τους.

 

Α/Α

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

ΜΕ  ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΨΗΦΟΥ

ΤΑΚΤΙΚΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ

1

Α.Ο. ΚΥΔΩΝ

ΣΩΤΗΡΗΣ 

ΛΑΒΟΥΤΑΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΚΟΥΒΑΤΣΟΣ

2

Ο.Φ.Η.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ

ΣΑΜΨΩΝ

ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ

3

Γ.Σ. ΛΙΒΥΚΟΣ

ΦΩΤΕΙΝΗ

ΠΑΠΑΔΑΚΗ

ΙΩΑΝΝΗΣ

ΧΑΤΖΑΚΗΣ

4

Γ.Ε. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΑΝΔΡΕΑΣ

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΝΤΩΝΙΑ

ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ

5

Ο.Κ.Α. ΑΡΚΑΔΙ

ΦΩΤΗΣ

ΤΣΙΜΠΟΥΚΑΣ

ΝΙΚΟΣ

ΑΛΕΞΑΚΗΣ

6

Γ.Σ. ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ

ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ

ΓΙΩΡΓΟΣ

ΓΙΑΤΡΟΥΔΑΚΗΣ

7

Α.Ο. ΛΑΣΙΘΙΟΥ

ΘΩΜΑΣ

ΧΑΡΙΤΑΚΗΣ

ΝΕΚΤΑΡΙΑ

ΠΑΓΚΑΛΟΥ

8

ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ Α.Ο.

ΜΙΧΑΛΗΣ

ΧΑΜΗΛΑΚΗΣ

ΠΕΤΡΟΣ

ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ

9

Α.Ο. ΚΙΣΣΑΜΟΥ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΣΗΜΑΝΤΗΡΑΚΗΣ

ΜΑΡΙΑ

ΜΠΙΚΑΚΗ

10

ΣΥΛ. ΜΑΡΑΘ. ΚΡΗΤΗΣ

ΓΡΗΓΟΡΗΣ

ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ

 

11

Γ.Α.Σ.  ΜΑΛΛΙΩΝ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΛΙΛΕΣ

ΜΑΡΙΑ

ΦΑΝΟΥΡΑΚΗ

12

Γ.Σ. ΒΙΤΣ.   ΚΟΡΝΑΡΟΣ

ΛΕΩΝΙΔΑΣ

ΤΕΡΖΗΣ

 

13

ΓΑΣ  ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΦΙΛΑΝΔΑΡΑΚΗΣ

ΕΛΕΝΗ

ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗ

 

Α/Α

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

ΧΩΡΙΣ   ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΨΗΦΟΥ*

ΤΑΚΤΙΚΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ

1

Ε.Α. ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΥ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΜΕΛΙΓΚΟΥΝΑΚΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΠΙΝΘΟΥΡΑΚΗΣ

2

Γ.Ε.  ΜΕΣΣΑΡΑΣ

ΛΟΡΕΤΑ

ΛΑΜΠΑΚΗ

ΙΩΑΝΝΗΣ

ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ

3

Γ.Σ.  ΡΕΘΥΜΝΗΣ

 

 

 

4

Α.Ο.  ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ

 

 

 

5

ΑΠΣ  ΠΗΓΑΣΟΣ 

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

 

6

ΑΠΣ  ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

 

 

 

* Τα σωματεία χωρίς δικαίωμα ψήφου, έχουν μόνο δικαίωμα λόγου.

 

Τα Σωματεία πρέπει να γνωστοποιήσουν στην Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης τους αντιπροσώπους τους τακτικούς και αναπληρωματικούς δεκα πέντε (15) ημέρες πριν από τη Γενική Συνέλευση και συγκεκριμένα το αργότερο μέχρι την ΠΕΜΠΤΗ 6 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016 και ώρα 14.00, διαφορετικά οι αντιπρόσωποι παραμένουν οι ίδιοι που αναφέρονται στον παραπάνω πίνακα.

Οι αρχαιρεσίες θα διεξαχθούν σύμφωνα με τα άρθρα 10, 11, 12 και 15 του καταστατικού της Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης, οι δε υποψηφιότητες για το Διοικητικό Συμβούλιο και την Εξελεγκτική Επιτροπή πρέπει να υποβληθούν πέντε (5) ημέρες πριν από τη Γενική Συνέλευση και συγκεκριμένα το αργότερο μέχρι τη ΔΕΥΤΕΡΑ  17 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016 και ώρα 14.00, στα γραφεία της  Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης.

 
Ο Στίβος της Κρήτης στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο Εκτύπωση E-mail

Ο ΣΤΙΒΟΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΑΡΩΝ  ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΤΕΤΡΑΕΤΙΑΣ  ΑΦΟΥ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙΤΑΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟ ΕΞΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΣΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΡΙΟ.

 

Σε λίγες ώρες ξεκινούν τα αγωνίσματα του κλασικού αθλητισμού στο Ρίο και οι αθλητές - αθλήτριές των σωματείων μας  που θα συμμετέχουν είναι:

 

-  Αναστασάκης  Μιχάλης - Σφυροβολία - (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

anastasakis.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-  Μπελιμπασάκη Μαρία  - 200 μ. - (Σητειακός Α.Ο.)

belibasaki_2015.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-  Βασιλείου Ειρήνη - 400 μ. - (Γ.Ε. Ηρακλείου)

vasiliou_2016.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-  Τσάκωνας Λυκούργος - Στέφανος - 200 μ. - ( Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

tsakonas.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-  Ρήγα Σοφία -  Μαραθώνιος - (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

riga.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-  Παππά  Αλεξία - 10.000 μ. -  ( Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

aleji_pappas.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Η ανάπτυξη του κρητικού στίβου τα τελευταία χρόνια είναι σημαντική και οφείλεται στη προγραμματισμένη και επιστημονικά σχεδιασμένη προσπάθεια που γίνεται στα σωματεία της Κρήτης, από τους αθλητές - αθλήτριες όλων των ηλικιών, τους προπονητές και τους διοικητικούς εκπροσώπους, με αρωγούς τον Σ.Ε.Γ.Α.Σ., την πολιτεία, την περιφερειακή και τοπική αυτοδιοίκηση που αποτελούν «τον μεγάλο σύμμαχο του στίβου της Κρήτης», τις οικογένειες των αθλητών μας, τους κριτές, τις διοικήσεις των σταδίων και τους ιδιωτικούς φορείς.

 

Από την Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης.

 

 

 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 46 - 50 από 590

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων