Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

ΑΡΧΗ arrow Νέα
Νέα
Αγώνες Δυτικής Κρήτης - Πρόγραμμα Εκτύπωση E-mail

Η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης διοργανώνει τους αγώνες στίβου «Δυτικής Κρήτης», την Κυριακή 17/6/2018 με ώρα έναρξης 18.00, στο Εθνικό Στάδιο Χανίων.

            Στους αγώνες θα συμμετέχουν 200 περίπου αθλητές και αθλήτριες από τα  σωματεία στίβου της Κρήτης.

 

Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

 

 

ΩΡΑ

ΔΡΟΜΟΙ

ΑΛΜΑΤΑ

ΡΙΨΕΙΣ

 

18.00

80  ΠΠ – ΠΚ Α΄

Μήκος Α

Σφαίρα ΠΚ Α΄

 

18.20

100 Α – Γ

 

 

 

18.40

400 Α

 

Δίσκος Π – ΠΠ Α΄

 

18.50

800 Α

Μήκος Γ

 

 

19.05

150 ΠΠ – ΠΚ Α΄

 

 

 

19.25

600    ΠΠ Α΄

1.000 ΠΚ  Α΄

 

Ακόντιο Π – ΠΠ Α΄- ΠΚ Α΄

 

19.35

200 Α

Ύψος Γ - Α

 

 

19.50

1.500 Α - Γ

 

 

 

20.00

300 ΠΚ Α΄

 

 

 

20.15

4 Χ 80 ΠΚ Α΄

 

 

 

       

 
30α κνωσεια 2018 - Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail

knosia_2018.jpgΗ Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης με συνδιοργανωτές,  την Περιφέρεια Κρήτης - Περιφερειακές ενότητες Χανίων, Ρεθύμνης, Ηρακλείου, Λασιθίου, το Δήμο Ηρακλείου, το Δημοτικό Οργανισμό Προσχολικής Αγωγής Φροντίδας και Μαζικής Άθλησης Ηρακλείου  και  με  την υποστήριξη της Δημοτικής  Επιχείρησης Ανάπτυξης  Αθλητισμού Ηρακλείου και του Ε.Α.Κ.Η., διοργανωσε το Σάββατο 9 Ιουνίου 2018 τους αγώνες στίβου  «31α ΚΝΩΣΕΙΑ 2018».

Οι αγώνες διεξήχθησαν στο Ηράκλειο στο Παγκρήτιο στάδιο, εκτός από το αγώνισμα της Σφυροβολίας που  διεξήχθη στο Εθνικό στάδιο  «Ελευθερίας».

Στους αγώνες  συμμετείχαν 300 περίπου αθλητές από όλη την Κρήτη

Ξεχώρισαν με τις επιδόσεις τους οι Νίκος Ξενικάκης στο μήκος 7.60μ, Αλεξία Κανάκη 60.91 στα 400μ εμπόδια, Κατερίνα Δόβρου 4.36.74 στα 1500μ γυναικών, ο Θοδωρής Τσολάκης με 4.06.86 στα 1500μ Ανδρών και Βαγγελιώ Ψαρακη 44.47μ στην δισκοβολία. Στους διαχρονικούς αθλητές ο Νίκος Γιανναδάκης σημείωσε ρεκόρ τρέχοντας τα 100μ σε 11.42 και τα 200μ σε 22.90 και η Νικ.Ραφαϊλακη σημείωσε την καλύτερη επίδοση στην Ελλάδα στην κατηγορία της στα 2000μμε 6.44.32

100μ Ανδρών (Άνεμος : +0.1) Επταμηνιτάκης Γιώργος (ΟΦΗ) 11.61, Λαπιδάκης Νίκος (ΑΟΛ) 11.79, Δημοπουλος Αλεξ.(ΣΜΚ) 11.81

Εκτός Συναγωνισμού : Γιανναδάκης Νίκος (Ανεξάρτητος) 11.42

200μ Ανδρών (Ανεμος -1.1): Παθιάκης Νικόλαος (Πήγασος Αγ.Δημ) 23.53, Τζατζαράκης Αλέξιος (ΟΦΗ) 23.64, Δημόπουλος Αλεξ.(ΣΜΚ) 23.92

Εκτός Συναγωνισμου : Γιανναδάκης Νικόλαος (Ανεξάρτητος) 22.90

400μ Ανδρών : Βασιλόπουλος Δημήτριος (ΑΟΛ) 51.66, Γαβριλάκης Χάρης (ΑΟΛ) 52.03, Σταυρίδης Κοϊνα-Αλεξανδρος (ΣΜΚ) 52.11

1500μ Ανδρών : Θοδωρής Τσολάκης (ΟΣΦΠ) 4.06.86, Παραγιουδάκης Παντελής (Αρκάδι)4.30.01, Καζιαλες Ευάγγελος (Αρκάδι) 4.32.99

5000Μ Ανδρών (με λαϊκή συμμετοχή) : Μαστοράκης Γεώργιος (Λιβυκός Ιεράπετρας) 17.05.77, Παπαλεωνίδας Ιωάννης (ΟΦΗ) 17.08.19, Κιούσης Μαρίνος (ΟΦΗ) 17.11.02

2000Μ ΦΥΣΙΚΆ ΕΜΠΌΔΙΑ Ανδρών : Παπαγεωργόπουλος Νίκος (ΑΟΛ) 6.27.29

Άλμα σε ύψος Ανδρών: Λαπιδάκης Νίκος (ΑΟΛ) 1.76μ, Κοτζαμπασάκης Αλεξ.(ΓΕΗ) 1.68μ, Σφακιανάκης Δημ.(ΟΦΗ) και Τσαμπανάκης Δημ.(ΑΟΛ) 1.60μ

Άλμα επί κοντω Ανδρών : Τεοντοσίου Εμμαν.(Βενιζέλος) 3.80μ, Κόζης Κων/νος (ΟΦΗ) 3.50μ, Χάλαρης Εμ.(ΟΦΗ) 2.30μ

Άλμα σε μήκος Ανδρών : Ξενικάκης Νικόλαος (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 7.60μ (0.0), Χαϊτίδης Σάββας (Κύδων) 6.96μ (-0.5), Κουβεδάκης Ιωάννης (Βενιζέλος) 6.37μ (0.0)

Άλμα Τριπλούν Ανδρών : Μουδατσάκης Δημήτριος (ΟΦΗ) 13.13 (0.0), Αγάπης Σόλων (ΟΦΗ) 11.28 (-0.8)

Σφαιροβολία Ανδρών : Ξενικάκης Ιωάννης (ΟΦΗ) 13.75μ

Δισκοβολία Ανδρών : Ξενικάκης Ιωάννης (ΟΦΗ) 43.71μ, Φρουδάκης Μιχαήλ (ΓΕΗ) 38.91μ, Βαρούχας Εμμανουήλ (ΓΕΗ) 33.99μ

Σφυροβολία Ανδρών : Γουμενάκης Ελευθέριος (Βενιζέλος) 53.53μ

4Χ100μ Ανδρών : ΑΟ Λασηθιου 43.95, ΓΣ Ελ.Βενιζέλος 46.81, ΟΚΑ Αρκάδι 47.22

100μ Γυναικών (Άνεμος:+0.8) Καλογιαννάκη Μαρία-Ελένη (ΟΦΗ) 12.71, Γιαννουλάτου Ναταλία (Αρκάδι) 12.78, Μαυραντωνάκη Ευαγ.(Βενιζέλος)  13.28

200μ Γυναικών (Άνεμος : +0.7) : Χανιωτάκη Γεωργία-Μαρία (ΟΦΗ) 25.94, Σκουλά Καλλιόπη (ΟΦΗ) 27.12, Σουρανάκη Σαββίνα (ΓΑΣ Μαλίων) 28.81

400μ Γυναικών: Σαϊτη Γιόλα (ΓΕΗ) 1.04.08, Ροκάκη Κατερίνα (ΟΦΗ) 1.17.13

1500μ Γυναικών : Δόβρου Αικατερίνη (Κύδων) 4.36.74

5000μ Γυναικών με Λαϊκή Συμμετοχή) : Πευκιανάκη Ειρήνη (ΟΦΗ) 21.02.95, Λυραράκη Κατερίνα (ΠΕΔΑ) 23.10.02, Νταγκούδη Μαριλένα (ΠΕΔΑ) 23.53.78

100μ Εμπόδια Γυναικών (Άνεμος 0.3)  : Γεωργοπούλου Μαρία (ΓΣ Αστέρας Αιγάλεω) 14.95, Μωραϊτη Σμαράγδη (Διαγόρας Ρόδου) 15.59

400μ εμπόδια Γυναικών : Κανάκη Αλεξια (ΟΦΗ) 1.00.91, Λοπινέ Μπεατρίς (ΟΦΗ) 1.04.22, Ανδρουλάκη Νίκη (ΟΦΗ) 1.09.51

2000μ ΦΕ Γυναικών : Μαριδάκη Γεωργία : ΓΣ Λιβυκός Ιεραπ) 7.48.75

Άλμα σε ύψος Γυναικών : Παπαδάκη Γεωργία (Μάλια) 1.49μ, Δούλια Νικολέτα (Μάλια) 1.46μ, Κουρκουνάκη Μαριάννα (Βενιζέλος) 146μ

Άλμα επι κοντώ Γυναικών: Τερεζάκη Έλενα (Βενιζέλος) 3.60μ, Σταμπολάκη Εβελίνα (Βενιζέλος) 3.40μ, Σπαράκη Σοφία (Βενιζέλος) 3.00μ

Άλμα σε μήκος Γυναικών : Μπαλαμούτη Ζωή (ΟΦΗ) 5.65 (0.0), Κουκοδήμου Αθανασία (ΓΑΣ Αρχέλαος) 5.58 (0.0), Κοκκινάκη Εύα (Βενιζέλος) 4.47 (0.0)

Τριιπλούν Γυναικών : Μπαλαμούτη Ζωή (ΟΦΗ) 11.74 (-0.4), Παπαδάκη Γεωργία (Μάλια) 11.43 (0.0) Καράκη Ιωάννα (Βενιζέλος) 10.88 (0.7)

Σφαιροβολία Γυναικών : Γερομαρκάκη Ευαγγελία (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 13.40μ, Ξεζωνάκη Κατερίνα (ΟΦΗ) 11.55μ, Ψαράκη Βαγγελιώ (ΟΦΗ) 11.34μ

Δισκοβολία Γυναικών : Ψαράκη Ευαγγελία (ΟΦΗ) 44.47μ, Αϊβαλιώτη Αικατερίνη (ΓΕΗ) 41.11μ, Ξεζωνάκη Κατερίνα (ΟΦΗ) 36.38μ

Σφυροβολία Γυναικών : Αγγελάκη Άννα (Βενιζέλος) 40.15

Ακοντισμος Γυναικών : Δογιάκη Μαρία (ΑΟΛ) 34.89

4χ100Μ Γυναικών : ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 51.07, ΟΦΗ 51.11, Ελ.Βενιζέλος 52.32

110μ εμπόδια Εφήβων (0.99) (Άνεμος -0.4) : Κουκουρογιαννάκης Παντελής (ΑΟΛ) 14.82

Σφαιροβολία Εφήβων (6κιλ) : Πολίτης Γεώργιος (ΓΕΗ) 12.47μ, Κωνσταντουλάκης Αθανάσιος (ΓΕΗ) 10.58μ, Ζαχαράκης Ιωάννης (ΓΕΗ) 9.45μ

Δισκοβολία Εφήβων (1.750γρ) Νινιράκης Στάυρος (ΓΕΗ) 39.56μ, Ζαχαράκης Ιωάννης (ΓΕ) 31.26μ

3000μ Παίδων : Μανουσάκης Βασίλης (ΓΕΗ) 10.04.67, Αποστολάκης Ιωάννης (Αρκάδι) 10.54.43

110μ εμπόδια Παίδων (Ανεμος -0.4) : Βασιλόπουλος Αγγελος (ΑΟΛ) 16.01

Σφαιροβολία Παίδων (5κιλ) : Μπομπολάκης Βασίλειος (Βενιζέλος) 14.24μ, Αθανασάκης Χάρης (Κύδων) 13.38μ, Χύσο Φατιόν (ΓΑΣ Περάματος) 10.00μ

Δισκοβολία Παίδων (1.5κιλ) : Αδαμάκης Αρτέμιος (Βενιζέλος) 45.93μ, Μπομπολάκης Βασίλειος (Βενιζέλος) 44.39μ, Στειακάκης Εμμαν.(ΓΕΗ) 30.64μ

Σφυροβολία Παίδων (5κιλ): Ντουσάκης Ορέστης (Βενιζέλος) 66.31μ, Τουσισβίλι Γεώργιος (Βενιζέλος) 52.78μ, Φουράκης Κων/νος (Βενζέλος) 49.69μ

Ακοντισμός Παίδων (700γρ) : Πιτσιτάκης Εμμ.(Βενιζέλος) 53.90μ, Παναγιωτάκης Εμαν.(ΑΟΛ) 46.77μ, Κουτρούλης Νικολ.(Βενιζέλος) 45.83μ

Σφαιροβολία Κορασίδων (3ΚΙΛ) : Μπομπολάκη Εμμανουέλα (Βενιζέλος) 13.00μ, Μυλωνάκη Ζαχαρένια (Βιτς.Κορνάρος) 12.42μ, Τσικαλάκη Αικατερίνη (ΣΜΚ) 10.27μ

Σφυροβολία Κορασίδων (3κιλ) : Σταφυλαράκη Ελπίδα (Βενιζέλος) 50.12μ, Μπουντάκη Μυρτώ (Βενιζέλος) 39.51μ, Παρασκάκη Μαρία (Βενιζέλος) 35.58μ

Ακοντισμός Κορασίδων (500γρ) Παπαχατζάκη Μαρίνα (ΟΦΗ) 41.76μ, Μικρογιαννάκη Ευαγγελία (ΟΦΗ) 35.21μ, Φάκου Αννα-Μαρία 30.25μ

80Μ ππα΄(Ανεμος :+0.1): Τσαμπανάκης Αλέξιος (ΑΟΛ) 9.97, Περάκης Στυλιαν.ος (Αρκάδι) 10.31, Μαλιχούτης Βασίλειος (Βενιζέλος) 10.53

150μ ΠΠΑ΄(Ανεμος : -1.2) : Κουγεντάκης Γεώργιος (Αρκάδι) 19.09, Φετοκάκης Αριστ.(Αρκάδι) 19.58, Τσδουμπλάκης Δη.(Πήγασος) 20.66

300μ ΠΠΑ΄: Χριστοφοράκης Γιάννης (ΟΦΗ) 37.15, Χιντέρσα Ερνέστο (ΓΕΗ) 38.89, Μαμαλάκης Ιωάννης (Αρκάδι) 39.22

1000μ ΠΠΑ΄: Γκαντάτσιος Δημήτριος (ΓΕΗ) 2.41.46, Σφενδουράκης Γιώργοε (Β.Κορνάρος) 2.56.84, Μανουσάκης Στυλ.(ΓΕΗ) 3.07.48

100Μ εμπόδια ΠΠΑ΄(Ανεμος +0.3) : Πλατοκούκης Νικόλαος (ΓΑΣ Περάματος) 15.90

300Μ εμπόδια ΠΠΑ΄: Λίλος Γεώργιος (ΟΦΗ) 44.19

Άλμα σε μήκος ΠΠΑ΄: Χαραλαμπάκης Σάββας (ΟΦΗ) 5.46 (+01.), Μπιτζαράκης Αλεξ.(ΓΕΗ) 5.44 (1.0)

Σφαιροβολία ΠΠΑ΄(4κιλ) : Γάβαρης Ιωάννης (Βενιζέλος) 13.41μ, Πενταράκης Ανδρέας (Βενιζέλος) 9.05μ

Δισκοβολία ΠΠΑ΄(1κιλ) : Αδαμάκης Αρτέμιος (Βενιζέλος) 55.54μ, Καρυωτάκης Ιωάννης (Κύδων) 46.49μ, Γάβαρης Ιωάννης (Βενιζέλος) 40.28μ

Σφυροβολία ΠΠΑ΄(4κιλ) : Φουράκης Κων/νος (Βενιζέλος) 53.44μ, Κουβεδάκης Σοφοκλης (Βενιζέλος) 44.36μ, Μαρμαριτσάκης Σταυρος (Βενιζέλος) 39.74μ

Ακοντισμός ΠΠΑ΄(600γρ) : Κολέτσι Γκαμπριέλ (ΓΕΗ) 50.80μ, Δημητρουλάκης Εμμαν.(Βενιζέλος) 39.80μ, Καρυωτάκης Ιωανν.(Κύδων) 37.91μ

80μ ΠΚΑ΄(Άνεμος : +0.5): Σημαντηράκη Ειρήνη (Βενιζέλος) 10.44, Σταγκουράκη Μαρίνα (Αρκάδι) 10.82, Μπατσάκη Χριστίνα (Νέαρχος) 10.95

150μ ΠΚΑ¨(Ανεμος :-1.2) : Παπαδάκη Ειρήνη (ΟΦΗ) 19.76, Πλερωνάκη Ανδριανή (ΣΜΚ) 20.00, Γουέλς Μαρια-Γιολάντα (Βενιζέλος) 20.30

600μ ΠΚΑ΄: Μαρνέλλη Νίκη (ΓΕΗ) 1.44.90, Μπιρκικου Μαρία (Βενιαζέλος) 1.46.13, Παντελιδάκη Εμμανουέλα (Αρκάδι) 1.52.60

2000μ ΠΚΑ΄: Ραφαϊλάκη Νικολέτα (ΑΟΛ) 6.44.32, Σταγογιάννη Μαρία (Αρκάδι) 7.21.07, Σπαράκη Χαρίκλεια (Βενιζέλος) 7.25.07

300μ εμπόδια ΠΚΑ¨: Κατσούλη Έλενα (Βενιζέλος) 46.81, Ρεθυμνιωτάκη Σοφία (ΟΦΗ) 47.37, Χλιαουτάκη Χαρίκελια (Αρκάδιι) 52.80

Άλμα σε μήκος ΠΚΑ¨: Αναγνωστάκη Ιωάννα (ΟΦΗ) 5.10 (+0.6), Τσιμπισκάκη Μυρτώ (Αρκάδι) 4.87μ (+0.2), Μακρή Ηλιάνα-Μιχαέλα (Πήγασος) 4.75μ (+1.3)

Δισκοβολία ΠΚΑ¨: Τσικαλάκη Αικατερίνη (ΣΜΚ) 35.26μ, Μιχελάκη Κυριακή (ΟΦΗ) 22.66μ, Τσίχλα Γεωργία (ΓΕΗ) 21.51μ

Σφυροβολία ΠΚΑ¨(3κιλ) : Τζατζιμάκη Αφροδίτη (Βενιζέλος) 52.77μ, Ψαλλιδάκη Νίκη (ΣΜΚ) 44.15μ, Μιχελάκη Κυριακή (ΟΦΗ) 43.11μ

Τα πλήρη αποτελέσματα των 31ων Κνωσείων : xls Αποτελέσματα 31α Κνώσεια 2018 84.00 Kb

 

Τελευταία ανανέωση ( Δευτέρα, 11 Ιούνιος 2018 )
 
31α ΚΝΩΣΕΙΑ 2018 - Πρόγραμμα Εκτύπωση E-mail

logo_eas_segas_kritis_2.pngΗ Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης με συνδιοργανωτές,  την Περιφέρεια Κρήτης - Περιφερειακές ενότητες Χανίων, Ρεθύμνης, Ηρακλείου, Λασιθίου, το Δήμο Ηρακλείου, το Δημοτικό Οργανισμό Προσχολικής Αγωγής Φροντίδας και Μαζικής Άθλησης Ηρακλείου  και  με  την υποστήριξη της Δημοτικής  Επιχείρησης Ανάπτυξης  Αθλητισμού Ηρακλείου και του Ε.Α.Κ.Η., διοργανώνει τους αγώνες στίβου  «31α ΚΝΩΣΕΙΑ 2018».

Οι αγώνες θα διεξαχθούν το Σάββατο 9 Ιουνίου στο Παγκρήτιο στάδιο, εκτός από το αγώνισμα της Σφυροβολίας που θα διεξαχθεί στο Εθνικό στάδιο  «Ελευθερίας».

Στους αγώνες θα συμμετέχουν 300 περίπου αθλητές από όλη την Κρήτη, ηλικίας από 13 ετών και μεγαλύτεροι - μεγαλύτερες.

Το ωρολόγιο πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «31α  ΚΝΩΣΕΙΑ  2018»  -  ΣΑΒΒΑΤΟ  9  ΙΟΥΝΙΟΥ

 

 

ΣΤΑΔΙΟ  ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

13.00     ΣΦΥΡΑ  ΠΚ Α΄ (2003 – 05)  -   Π  (2001 – 03)

14.30     ΣΦΥΡΑ  ΠΠ Α΄ (2003 – 05)    Κ  (2001 – 02)  – Α (2000 & Μεγαλύτεροι)

 

ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ  ΣΤΑΔΙΟ

ΩΡΑ       ΔΡΟΜΟΙ              ΑΛΜΑΤΑ             ΡΙΨΕΙΣ

16.00     Δίσκος ΠΚ Α΄ (2003 – 05)

16.45     Δίσκος  Γ   (2002 & Μεγαλύτερες)

17.00     400 Εμπ. Γ  (2002 & Μεγαλύτερες) Μήκος ΠΚ Α΄ (2003 – 05) Μήκος ΠΠ Α΄ (2003 – 05) Επί Κοντώ  Γ (2005 & Μεγαλύτερες)  Σφαίρα  Π  (2001 – 03)

Σφαίρα  Ε  (1999 – 01) Σφαίρα  Α (2000 & Μεγαλύτεροι)

17.15     300 Εμπ. ΠΠ – ΠΚ Α΄ (2003 – 04)

17.30     300 ΠΠ – ΠΚ Α΄ (2003 – 05) Δίσκος ΠΠ Α΄ (2003 – 05)

17.45     80 ΠΠ – ΠΚ Α΄ (2003 – 05)  Σφαίρα  Κ  (2001 – 05) Σφαίρα Γ (2001 & Μεγαλύτερες)

18.05     100 Α – Γ (2004 & Μεγαλύτεροι - ες)       Μήκος  Γ  (2002 & Μεγ/ρες) Μήκος Α  (2002 & Μεγ/ροι)

18.20     600 ΠΚ Α΄ (2003 – 2004)  Ύψος Γ (2005 & Μεγαλύτερες) Δίσκος  Π  (2001 – 2003)

Δίσκος  Ε  (1999 – 2001) Δίσκος  Α  (2000  &  Μεγ/ροι)

18.30     1.000 ΠΠ Α΄ (2003 – 05) Επί Κοντώ  Α (2005 & Μεγαλύτεροι) Σφαίρα ΠΠ Α΄ (2003 – 05)

18.40     150 ΠΠ – ΠΚ Α΄ (2003 – 05)

18.50     200 Α – Γ (2004 & Μεγαλύτεροι – ες)                     

19.00     400 Α -  Γ (2003 & Μεγαλύτεροι – ες)                     

19.10     1.500 Α – Γ (2004 & Μεγαλύτεροι – ες)                 

19.20     100 Εμπ  Γ (2001 & Μεγαλύτερες) 100 Εμπ. ΠΠ Α΄ (2003 – 04) 110 Εμπ.  Ε (1999 – 01) Τριπλούν Γ (2002 & Μεγαλύτερες) Τριπλούν  Α (2004 & Μεγαλύτεροι) Ακόντιο  ΠΠ Α΄  (2003 – 05) Ακόντιο Π  (2001 – 03) Ακόντιο Ε (1999 – 00)

19.35     5.000 Α – Γ   (2000 &  Μεγαλύτεροι - ες)   ΜΕ  ΛΑΙΚΗ   ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ - 3.000 Π (2001 – 04)

2.000 ΠΚ Α΄ (2003 – 04) Ύψος Α (2005 & Μεγαλύτεροι) 

20.05     4 Χ 80 ΠΠ – ΠΚ Α΄

20.15     4 Χ 100 Α – Γ - Ακόντιο Κ  (2001 – 05) Ακόντιο Γ  (2001 & Μεγαλ/ρες)

20.30     2.000 Φ.Ε.  Π  (2001 – 02)                            

20.45     2.000 Φ.Ε.  Κ  (2001 – 02)                             

 

Τελευταία ανανέωση ( Πέμπτη, 07 Ιούνιος 2018 )
 
Ομάδα της Κρήτης - Run Greece 2018 Εκτύπωση E-mail

Εκδήλωση απονομής «εισιτηρίου συμμετοχής» και παρουσίαση  της ομάδας «RUN GREECE ΚΡΗΤΗΣ 2018»

 run_greece_irakleio3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Την Πέμπτη 31 Μαΐου ώρα 18.00  στο Ηράκλειο, στην οδό  Δημοκρατίας 3 - Ισόγειο (δίπλα στο Καπετανάκειο), στα γραφεία της "ERGO Ασφαλιστικής» που είναι και ο χορηγός - υποστηρικτής του τελικού αγώνα RUN GREECE, θα πραγματοποιηθεί η εκδήλωση απονομής του «εισιτηρίου συμμετοχής» και η παρουσίαση της ομάδας της Κρήτης, που συγκροτήθηκε μετά τη διεξαγωγή του αγώνα RUN GREECE ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2018.

Ο τελικός αγώνας RUN GREECE, διοργανώθηκε από το Σ.Ε.Γ.Α.Σ. την περσινή χρονιά για πρώτη φορά με μεγάλη επιτυχία. Όλοι οι συμμετέχοντες δρομείς εκφράστηκαν με τα καλύτερα λόγια για τον αγώνα, χαρακτηρίζοντας τον τελικό σαν μια εξαιρετική ευχάριστη  αγωνιστική εμπειρία και ότι ανάλογες πρωτοβουλίες συμβάλουν καθοριστικά στην ανάπτυξη του δρομικού κινήματος στην Ελλάδα.

H ομάδα RUN GREECE της Κρήτης αποτελείται από 10 άνδρες και 10 γυναίκες αθλήτριες, οι οποίοι είναι ενήλικοι, κάτοικοι της Κρήτης για ένα τουλάχιστον χρόνο πριν από τις 29/4/2018, συμμετείχαν στα 5χλμ στο αγώνα RUN GREECE Ηράκλειο 2018 και τερμάτισαν σε θέση πρόκρισης για την αντίστοιχη ηλικιακή τους κατηγορία.

Η ομάδα της Κρήτης μαζί με τις υπόλοιπες ομάδες των άλλων έξι Run Greece, θα συμμετέχει στον τελικό αγώνα RUN GREECE, με την ονομασία «Αγώνας Δρόμου 3χλμ ERGO». Ο αγώνας αυτός, που έχει και κοινωνικό σκοπό, θα διεξαχθεί στην Αθήνα την Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018 στα πλαίσια των εκδηλώσεων του «ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ».

 

ΟΜΑΔΑ  RUN  GREECE  ΚΡΗΤΗΣ:

 

Κατηγορία 18-34:

Ριζονάκης Γιώργος, Μαστοράκης Γιώργος, Δαβράδος Σπύρος, Κιούσης Μιχάλης

Επιτροπάκη Ζωή, Καραγιάννη Δάφνη, Μαλιωτάκη Αθηνά, Καραταράκη Κατερίνα

 

Κατηγορία 35 - 39:  Ζαγκανάς Σταύρος, Βενέρη Ελένη

 

Κατηγορία 40 - 44: Παπαγιαννάκης Γιώργος, Τρούλη Μαριάννα

 

Κατηγορία 45 - 49: Μαγκαφουράκης Εμμανούηλ,  Χαλκιαδάκη Ελένη

 

Κατηγορία 50 - 54: Καμπιτάκης Μιλτιάδης, Βογιατζή Δήμητρα

 

Κατηγορία 55 - 59: Φιλιππάκης Μάνος, Πεδιαδίτου Ρένα

 

Κατηγορία 60 +:  Σαριδάκης Γιάννης, Τζαγκαράκη Ειρήνη

Τελευταία ανανέωση ( Τρίτη, 29 Μάιος 2018 )
 
Διασυλλογικοί ΠΠ-ΠΚ Β΄(Δίαθλα) - Μίνι Ηράκλεο 2018 - Πρόγραμμα Εκτύπωση E-mail

ΠΑΓΚΡΗΤΙΑ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΣΤΙΒΟΥ  ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄ ΚΑΙ ΜΙΝΙΤΟ  ΣΑΒΒΑΤΟ  26  ΜΑΙΟΥ  ΣΤΟ  ΗΡΑΚΛΕΙΟ

 ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ  ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΣΤΑΔΙΟ

 

koykiadakis_mini.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Με εκατοντάδες χαμόγελα, πολλά χαρούμενα πρόσωπα και ενθουσιώδεις φωνές, θα γεμίσει το Σάββατο 26  Μαΐου  το Παγκρήτιο στάδιο Ηρακλείου, όπου θα διεξαχθούν τα ΠΑΓΚΡΗΤΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΠΑΜΜΠΑΙΔΩΝ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄ (ΔΙΑΘΛΑ) ΚΑΙ ΜΙΝΙ.

 

Τους αγώνες διοργανώνει η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης με την υποστήριξη της Περιφέρειας Κρήτης - Περιφερειακές Ενότητες Χανίων, Ρεθύμνης, Ηρακλείου, Λασιθίου, του Δήμου Ηρακλείου, της Δημοτικής  Επιχείρησης Ανάπτυξης  Αθλητισμού Ηρακλείου και του Δ.Ο.Π.Α.Φ.Μ.Α.Η.

Τα πρωταθλήματα  περιλαμβάνουν δύο κατηγορίες αγώνων για νεαρούς αθλητές και αθλήτριες, από εννιά μέχρι δεκατριών ετών και συγκεκριμένα:

-       Παγκρήτιο πρωτάθλημα Διάθλων ΠΠ-ΠΚ Β΄ (12-13 ετών)

-       Παγκρήτιο πρωτάθλημα ατομικών αγωνισμάτων ΜΙΝΙ ΠΠ-ΠΚ (9 - 11 ετών)

Προβλέπεται συμμετοχή 700 περίπου νεαρών αθλητών, αφού τα σωματεία στίβου της Κρήτης δίνουν ιδιαίτερη  βαρύτητα στην προσέλκυση και αξιοποίηση νέων παιδιών, μέσα από ειδικά προγράμματα εκμάθησης του κλασικού αθλητισμού, αλλά και μέσα από την υποστήριξη των δραστηριοτήτων των παιδιών από το σύνολο των οικογενειών τους.

Συμμετοχές Δίαθλα: xls Συμμετοχές Δίαθλα ΠΠ-ΠΚ Β¨2018 270.00 Kb

xls Συμμετοχές Μίνι 665.00 Kb

xls Πινάκια 50μ ΜΙΝΙ ΠΠ-ΠΚ 2018 596.50 Kb

xls Πινάκιο 60μ Αγοριών Α 153.50 Kb

xls Πινάκιο 60μ Κοριτσιών Α 140.50 Kb

xls Πινάκιο 60μ Αγοριών Β 150.50 Kb

xls Πινάκιο 60μ Κοριτσιών Β 138.50 Kb

Το πρόγραμμα  των αγώνων έχει ως εξής:

 

Τελευταία ανανέωση ( Παρασκευή, 25 Μάιος 2018 )
Διαβάστε περισσότερα...
 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 6 - 10 από 632

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων