Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

ΑΡΧΗ arrow Νέα
Νέα
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ Α΄- Αποτελέσματα Β΄ Ημέρας Εκτύπωση E-mail

Με τα αγωνίσματα της 2ης ημέρας συνεχίστηκε και έληξε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ Α΄που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ. Οι αθλητές και οι αθλήτριες της Κρήτης κέρδισαν ένα χρυσό μετάλλιο με τον Ριζάι Ταουλάντι (ΑΟ Λασηθίου) στα 100μ εμπόδια που ήταν πρώτος με 13.37, ενα δεύτερο χρυσό με την Ευαγγελία Ψαράκη (Παγκρήτιος) στην διακοβολία με 41.14μ, ένα αργυρό με την Φωτεινή Μαλλιαρού (ΓΕΗ) στην σφυροβολία με 53.15μ και ένα χάλκινο στο ίδιο αγώνισμα με την Φρόσω Ντουντουλάκη (Ελ.Βενιζέλος) 49.61μ. Τέλος ένα ακόμη χάλκινο μετάλιο κατέκτησε η Μαρία Ιβάνοβα (ΑΟ Λασηθιου) στο ύψος με 1.63μ και ένα αργυρό η ομάδα 4Χ300μ του ΑΟ Λασηθίου στους ΠΠΑ΄με 2.37.45. Στις ΠΚΑ΄η ΓΕΗ κέρδισε την βαθμολογία με 72 βαθμούς

Τα αποτελέσματα της 2ης ημέρας

Παγκορασίδες
Σφυροβολία
1.Αγ Προσκυνητοπούλου (Αίολος Μακεδ) 56.52
2.Φωτ Μαλλιαρού (ΓΕ Ηρακλείου)       53.15
3.Ευφρ Ντουντουλάκη (Ελ Βενιζέλος)   49.61
4.Κατ βαμβουκάκη (ΓΕ Ηρακλείου)      48.16
5.Ελις Κοροσίδου (Αίολος Μακεδ)      46.80
6.Χριστ Γραμματικάκη (ΓΕ Ηρακλείου)  46.23
7.Μαρ Γραμματικάκη (ΓΕ ηρακλείου)    44.87
8.Βας Κόμπου (Πήγασος Λαρισας)       41.81
80μ εμπόδια 
1.Ελ-Φιλ Καλαϊτζή (ΓΣ Λαγκαδά)         12.00
2.Μαρ Μήτσου (ΑΟ Μεγάρων)              12.13
3.Μαριανθη Συκιώτου (ΓΣ Ηρακλής)       12.38
4.Γεωρ Καραγιώργου (Ηρακλής Λάρδου)    12.41
5.Μαρ Αλμπαντάκη (ΟΦΗ)                 12.49
6.Βας Πολυχρονίδου (Βισάλτης Νιγρίτας) 12.62
7.Βας Λορεντζάτου (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)      12.86
8.Καλ Δασκάλου (ΓΕ Έδεσσας)            12.96 
150μ (2.40)
1.Κατ Τόλιου (ΓΣ Ν Λιοσίων-Ιλίου)        18.99
2.Κατ Σαρρή (ΓΣ Γλυφάδας)                19.01
3.Μαργ Τσιουτσιομάνου (Ολυμπιάδα Κηφ)    19.39
4.Μαρ Γρετού (ΑΕ Λεχαινών)               19.39
5.Βας ΠΑππά (ΕΚΑ Δωδώνη)                 19.52
6.Χριστ Μαλάκη (ΑΣ Ρήγας)                19.57
7.Ιωαν Παπασταϊκούδη (Ολυμπ Πολυκάστρου) 19.63
8.Αρ Ζερβάκη (ΟΦΗ)                       19.63 
80μ (τελ κατ/ξη από 2 τελ σειρές) 
1.Παν Κωστούλα (Πανιώνιος)            10.45 
2.Ηλ Κοσμίδη (ΓΣ Γλυφάδας)            10.50
3.Μαρ Φιλιππίδου (ΓΑΣ Κουφαλίων)      10.53
4.Ασημ Παπαδοπούλου (Κόροιβος Αμαλ)   10.59
5.Αδ Κιουλάφα (ΑΟ Αρισβαίος)          10.66
6.Αλ-Μαρ Κουτσοδόντη (Ποσειδών Λουτρ) 10.69
7.Εντζυ Τσέρπιά (ΓΣ Λιβυκός)          10.72
8.Στ Λαμπροπούλου (Μεσσηνιακός)       10.76  
Υψος
1.Αλεξ Ζαγόρα (ΠΓΣ)              1.65
2.Νατ Νικοπούλου (Κερκυραϊκός)   1.63
3.Μαρ-Μαγ Ιβάνοβα (ΑΟ Λασιθίου)  1.63
4.Ευδ Ευαγγέλου (Φωκιανός Καρδ)  1.60
5.Κατ Κυριακοπούλου (Παναχαϊκή)  1.60
6.Γλυκ Αυγερινού (Αίολς Μακεδ)   1.55
7.Βας Μαρίνου (ΟΦΚΑ Ν Αρτάκης)   1.55
8.Ανδρ Χριστοφίλη (ΓΣ Τα Λύκαια) 1.55
8.Βας Παύλου (ΑΟ Φιλοθέης)       1.55
Δισκοβολία
1.Ευαγ Ψαράκη (Παγκρήτιος ΓΣ)     41.14
2.Αν-Μαρ Κάτρη (Καζώνης Καλυμνου) 38.60
3.Ιφ Ακράνη (Κάσσανδρος)          35.67
4.Αννα Σεϊτανίδου (ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης) 33.85
5.Ελ Γρυλλάκη (ΓΕ Ηρακλείου)      32.98
6.Ευαγ Θωΐδου (φίλιππος Γιαν)     32.96
7.Φλωρ Καλογεράκη (ΟΦΗ)           32.22
8.Ευλ Παρχαρίδου (ΣΚΑ Δράμας)     32.11
4χ300μ
1.Πανελλήνιος ΓΣ    2.58.15
Αγιλάρα, Χαζίζα
Ραυτοπούλου, Θεοδώρου
2.ΓΣ Ηρακλής        2.58.19
3.Πελασγός Λάρισας  2.59.20
4.ΓΣ Αρκαδίας        2.59.91
5.ΓΕΝάουσας          3.00.60
6.ΓΣ Ν Λιοσίων-Ιλίου 3.00.73
7.ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης      3.00.77
8.ΟΦΚΑ Οδυσσέας      3.01.01
3.000μ Βάδην 
1.Κατ Θεοδωροπούλου (Κόνδωρ Αγρινίου)     14.18.53
2.Χριστ Παππά (Κόνδωρ Αγρινίου)           14.06.34
3.Ευστ Μάρκου (Αίολος Πάτρας)             15.13.36
4.Ζωή Νίτσα (ΦΣΚΑ Κοζάνης)                15.22.52
5.Ολ Αθανασίου (Πήγασος Λάρισας           15.39.18
6.Ιωαν Παπακωνσταντίνου (Πήγασος Λάρισας) 15.40.76
7.Μαρ Κακαφώνη (Ολυμπιάς Πάτρας)          15.53.81
8.Ευστρ Τζανέτη (ΑΟ Αρισβαίος)            16.29.14
Τελική Βαθμολογία
1.ΓΕ Ηρακλείου      72
2.Αίολος Μακεδονίας 71
3.Πανελλήνιος ΓΣ    68
4.ΓΣ Γλυφάδας       60
5.ΓΣ Αρκαδίας       58,5
6.ΓΣ Ηρακλής        46
7.Πελασγός Λάρισας  42
8.ΚαζώνηςΚαλύμνου   37

 

Πηγή : ΣΕΓΑΣ (www.segas.gr)

 

Τελευταία ανανέωση ( Δευτέρα, 30 Ιούνιος 2008 )
Διαβάστε περισσότερα...
 
Πανελλήνιοι Παμπαίδων Παγκορασίδων Α΄2008 Εκτύπωση E-mail

Με αρκετά μετάλλια για τους κρητικούς αθλητές ξεκίνησε στο ΟΑΚΑ η πρώτη ημέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος Παμπαίδων Παγκορασίδων Α΄

Τα αποτελέσματα στους Παμπαίδες :

Παμπαίδες
300μ εμπόδια
1.Εμ Καραγεώργος (ΓΑΣ Αρχέλαος)  40.16
2.Ιωαν Ταίρης (ΓΣ Σέρρες 93)     40.31
3.Αθην Κων/νίδης (Νίκη Ρόδου)    41.17
4.Παν Σπανουδάκης (ΑΟ Λασιθίου)  42.27
5.Λαζ Ρεντίφης (ΓΕ Αγρινίου)     42.47
6.Νικ Τζαβέλας (ΓΕ Νάουσας)      43.21
7.Στελ Τσατσάκης (ΟΦΗ)           43.65
8.Ευαγ Εξαρχος (ΣΜΑ Κούρος)      44.24 
300μ
1.Χρ Αλμπάνης (Φειδιππίδης Μαραθώνα) 36.87
2.Κων Καπρινιώτης (ΟΦΚΑ Σέρρες)      37.01
3.Δημ Κοντζεδάκης (ΑΟ Κύδων)         37.60
4.Γιαν Βασιλόπουλος (ΓΑΣ Αρχέλαος)   37.81
5.Σταυρ Κούφαλης (Ηρακλής Φιλιατών)  38.69
6.Αθ Κρίκης (Αίας Ευόσμου)           38.93
7.Ιωαν Μηνάς (Αίολος Μακεδ)          39.62
8.Αλεξ-Βας Μπιντάς (ΑΓΣ Ιωαννίνων)   41.01  
600μ
1.Χρ Μεχίλι (ΠΓΣ) 1.27.82
2.Ευστ Μαυριδόπουλος (ΓΣ Λαγκαδάς)        1.27.88
3.Αλκ Κόλλιας (ΑΟ Λασιθίου)               1.28.31
4.Γεωρ Χριστογιαννόπουλος (Κόροιβος Αμαλ) 1.29.02
5.Κων Βάνας (ΑΓΣ Ιωαννίνων)               1.30.26
6.Νικ Βογιατζής (Αρίων Μυτιλήνης)         1.30.76
7.Χαρ Θεοδώρου (ΓΑΣ Καματερού)            1.31.91
8.Δημ Βασιλόπουλος (Εσπερος 2004)         1.32.01
Μήκος  
1.Ιας Κυριακουλάκος (ΦΓΣ Σπάρτης)        6.77
2.Γεωρ-Σπυρ Μπράτσος (Σχολή Μωραΐτη)     6.57
3.Παν Ρόντος (ΓΑΣ Σκάλας)                6.48
4.μ Μακρής (Ενιππεύς Λιτοχ)              6.46
5.Παντ Σεϊτανίδης (Ιπποκράτης Κω)        6.10
6.Ιωαν Τογκαλίδης (Αίολος Μακεδ)         6.06
7.Νικ Κυριακόπουλος (Κόροιβος Αμαλιάδας) 6.03
8.Κων Χριστοδούλου (ΑΣΕ Δούκα)           5.94
Σφυροβολία
1.Νεκτ Φυλλαδιτάκης (Ελ Βενιζέλος)  69.81
2.Ευστρ Σπιτιέρης (Πήγασος Λάρισας) 59.32
3.Χρ Κοτρώτσος (Ζευς Τρικάλων)      58.68
4.Αθ Μανωλόπουλος (Πήγασος Λάρισας) 58.02
5.Ευαγ Σομάτος (ΠΑΟ)                56.06
6.Τηλ Σφιγκάκης (Ελ Βενιζέλος)      54.10
7.Νικ Μυλωνάς (Πήγασος Λάρισας)     53.87
8.Δημ Στούκας (Πήγασος Λάρισας)     53.79
Ακοντισμός 
1.Ευαγ Βόλτσης (Ελ Βενιζέλος)      60.16
2.Ελευθ Φρισύρας (ΓΕ Αργολίδας)    56.25
3.Δημ Καλύκας (ΝΟ Ζαχάρως)         54.32
4.Αρ Βούλκος (Πρωτέας Αλεξ/λης)    53.70
5.Λαζ Ουζούνογλου (Δοξάτου Δράμας) 53.28
6.Χους Τζιουρόγλου (Ιπποκράτης κω) 49.71
7.Νικ Γκάρτσος (Βισάλτης Νιγρίτας) 49.33
1.000μ
1.Γεωρ-Αθαν Δημητράκης (ΓΣ Γλυφάδας) 2.43.51
2.Χρ Σμιθ (Ζευς Τρικάλων)            2.43.63
3.Αν Μπάκος (ΓΣ Βόλου)               2.44.10
4.Παν Ρήγος (Φειδιππίδης Μαραθώνα)   2.45.74
5.Αντ Κοτζιάς (ΣΑΚ Αθηνών)           2.45.99
6.Γιωρ Παπαδάκης (ΑΟ Λασιθίου)       2.46.92
7.Δημ Τηγάνης (ΓΕ Αγρινίου)          2.49.17
8.Παντ Μάντικας (Ολυμπιάδα Χίου)     2.49.47
Υψος 
1.Νικ Δεβλέτογλου (ΣΑΚ Αθηνών)     1.80
2.Λυκ Ιωάννου (ΓΣ Σέρρες 93)       1.75
3.Πετρ Γρηγορίου (ΓΕΑ τρικάλων)    1.70
4.Αγγ Βολονάκης (ΑΟ Ρόδου)         1.70
5.Κοσμ Ζιώγκας (ΓΕ Γρεβενών)       1.70
6.Κων Κανίδης (ΓΣ Ηρακλής)         1.65
7.Βας Σιβάκ (Παναχαϊκή)            1.65
8.Χαρ Μπεσλεμές (Εθνικός Αλεξ/λης) 1.60
8.Κων Τσάμαλης (ΓΣ Κηφισιάς)       1.60

 Πηγή : ΣΕΓΑΣ (www.segas.gr)

 

Διαβάστε περισσότερα...
 
Πανελλήνιοι Εφήβων Νεανίδων 2008 Εκτύπωση E-mail

Θαυμάσια εμφάνιση πραγματοποίησηαν οι αθλητές της Κρήτης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων Νεανίδων που πραγματοποιήθηκε στο ΔΑΚ Κατερίνης το Σαββατοκύριακο 21-22 Ιουνίου 2008 και ήταν αφιερωμένο στη μνήμη του Περικλή Χονδροματίδη.

Τα αποτελέσματα

100μ Εφήβων (Άνεμος -1.5) 3ος Κώστας Κουτσουκλάκης (Κύδων) 10.99 (Στον προκριματικό 1ος στην 1η σειρά με 10.83 (άνεμος 1.00), Τζωρτζινάκης Γιώργος (ΟΚΑ Αρκάδι) 8ος στην 2η σειρά (άνεμος 0.90) με 11.64

200μ εφήβων Προκριματικός 1η σειρά (άνεμος 0.0) 3ος Τζωρτζινάκης Γιώργος (ΟΚΑ Αρκάδι) 22.88 9ος στην τελική κατάταξη, 7ος στην 2η σειρά Δρυγιαννάκης Ανδρέας (ΕΑΡ) 23.71 (14ος στην γενική)

400μ εφήβων Τελικός : 1ος Λάμπρος Φραντζεσκάκης (Κύδων) 49.50 (1ος στον προκριματικό στην 1η σειρά με 50.10

800μ εφήβων : 11ος Δαβράδος Σπύρος (ΑΟ Λασηθίου) 2.00.02. Στον προκριματικό ο Ταγιέμπ Ταγιέμπ (Βενιζέλος) 6ος στην 1η σειρά με 2.00.78 (14ος στην γενική) και ο Σπύρος Δαβράδος 3ος στην 3η σειρά με 2.00.17

1500μ Εφήβων Τελικός : 5ος Ταγιέμπ Ταγιέμπ (Βενιζέλος) 4.05.60, 10ος Σπύρος Δαβράδος (ΑΟΛ) 4.08.84

5000μ Εφήβων : 7ος Στιβαχτής Δημητριος (ΑΟΛ) 16.41.78

400μ εμπόδια Εφήβων : 1ος Κώστας Λύτης (Βενιζέλος) 53.57 (και 54.51 στον προκριματικό)

3000μ στηπλ εφήβων : 4ος Μασσάρος Ελευθέριος (ΑΟΛ) 10.05.75

Ύψος Εφήβων : 5ος Ανδρουλιδάκης Μανόλης (Βενιζέλος) 1.90μ

Επί κοντώ Εφήβων : 2ος Παπαγρηγοράκης Ευτύχης (ΟΦΗ) 4.60μ

Τριπλούν Εφήβων : 16ος Ανδριοανίδης Αναστάσης (Βενιζέλος) 13.55

Μήκος Εφήβων : 2ος Δημητρης Μιχαλέλης (Βενιζέλος) 7.13 (1.30). Στον προκριματικό Μιχαλέλης 6.82 (2ος), Βαμβακάκης Νίκος (Βενιζέλος) 13ος 6.28μ, Ανδριανίδης Αναστάσης (Βενιζέλος) 6.13μ, 24ος Χαιρετάκης Σταύρος (Βενιζέλος) 5.93μ

Σφαιροβολία Εφήβων : 15ος Μουντάκης Γιάννης (Βενιζέλος) 13.44μ

Δισκοβολία Εφήβων Τελικός : 9ος Μουντάκης Γιάννης (Βενιζέλος) 43.19μ, 11ος Γρηγοριάδης Κώστας (ΟΦΗ) 42.05μ. Στον προκριματικό : Μουντάσκης 9ος 42.47μ, 8ος Γρηγοριάδης 42.72μ

Σφυροβολία Εφήβων : 9ος Νητσικάκη Μιχάλης (ΓΕΗ) 47.06μ, 11ος Νικολιδάκης Νικος (ΓΕΗ) 46.56μ, 12ος Κακούρης Μανόλης (Βενιζέλος) 46.35μ, 13ος Ντουντουλάκη Νίκος (Βενιζέλος) 43.19μ

Ακοντισμός Εφήβων : 14ος Λιντσενκίδης Κώστας (Κύδων) 49.84μ

4Χ100μ Εφήβων :1οι στην 3η σειρά και 1οι στην γενική κατάταξη οι Σαριδάκης Ο.-Μανωλεδάκης Γ.-Πατεράκης Ε.-Κουτσουκλάκης Κ.(Κύδων) με 43.50. Ακόμη 2οι στην 1η σειρά οι Βαμβακάκης-Χαιρετάκης-Ανδρουλιδάκης-Μιχαλέλης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) με 45.30 και 10οι στην γενική κατάταξη

4Χ400μ : 2οι στην τελική κατάταξη οι Τζέλεσης Π.-Μανωλεδάκης Γ.-Πατεράκης Μ-Φραντζεσκάκης Λάμπρος (Κύδων) 3.23.65

Σύντομα θα υπάρχει φωτορεπορτάζ από τους αγώνες

 

 

 

Τελευταία ανανέωση ( Πέμπτη, 26 Ιούνιος 2008 )
Διαβάστε περισσότερα...
 
Θεοχαράκεια 2008 - Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail

Διεξήχθησαν στο Εθνικό Στάδιο Χανίων τα Θεοχαράκεια 2008 που διοργάνωσε ο ΑΟ Κισάμου σε συνεργασία με την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης. Τα αποτελέσματα:

Δίσκος Παίδων : Φωτιάδης (Βεν) 48.77, Δουρουντάκης (Βεν) 36.96

Σφαίρα Παίδων : Φωτιάδης (Βεν) 15.90, Δουρουντάκης (Βεν) 14.26

Σφαίρα ΠΚΑ΄: Ψαράκη (Παγκρ) 13.65, Αναστασάκη (Βεν) 11.02

Ακόντιο Νεανίδων : Καρεφυλάκη (ΑΟΚ) 31.74, Αλεξοπούλου (Μεσσαρά) 27.31

Σφαίρα ΠΚΒ¨: Καπνισάκη Ε.(Βενιζέλος) 9.50

Σφαίρα ΠΠΑ΄: Βόλτσης Β.(Βενιζ) 15.00, Καβρός Ν.(Βενιζ) 14.22, Δουρουντάκης Γ.(Βενιζ) 12.64

150μ ΠΚΑ¨: Αρναντωνάκη Γ. (Βενιζ) 21.0, Καποκάκη Παν.(Κυδ) 21.4

1000μ ΠΠΒ΄: Σκαφιδάς Γ.(Βενιζ) 3.23.0

100μ Α: Στρατινάκης Ν.(Κύδ) 12.1, Γιακουμάκης Μ.(Κύδ) 12.4, Καλυκάκης Σ.(Κυδ) 13.3

600μ ΠΚΒ΄: Στρογγυλούν Ν.(Βενιζ) 1.32.7

600μ ΠΠΑ΄: Καρυμπίδης Δ.(Κύδων) 1.33.3, Παπαδάκης Γ.(Βενιζ) 1.37.9, Λαβούτας Π.(Κυδ) 1.39.2

60μ ΠΠΒ΄: Ντούγια Β.(Κυδ) 8.1, Ματσαμάκης Στ.(Βεν) 8.2, Αλιβρούβας Γ.(Κ) 8.2

600μ ΠΠΒ΄: Παπαδοβασιλάκης Γ. (ΓΑΣ Μεσσαρας) 1.41.5

1000μ ΠΚΑ¨: Επιτροπάκη Ζωή (ΗΕΗ) 2.59.4

150μ ΠΠΑ΄: Κοντζεδάκης Δημ.(Κυδ) 17.9, Σκουλάκης Γ.Κυδ) 18.1, Σινάνι Αμαρ.(Βενιζ) 18.5

80μ ΠΠΑ΄: Κοντζεδάκης Δ.(Κυδ) 9.4, Κιουρτζίδης Γ.(Βενιζ) 9.5, Σινάνι Αμαρ.(Βενιζ) 9.7

80μ ΠΚΑ¨: Τζουγκαράκη Δ.(Βενιζ) 10.9, Σταθουδάκη Ν.(Βενιζ) 11.2, Μαλιαράκη Ε.(Μεσσαρας) 11.4

60μ ΠΚΒ΄: Παιζάκη (Κύδ) 8.5

100μ Γυναικών: Ροκάκη Κ.(Βενιζ) 13.3, Μανίτη Α.(Βενιζ) 14.0, Μπερτάκη Γ.(Βενιζ) 14.5

400μ Ανδρών: Μπούτζουκας Μ.(Βενιζ) 52.6, Κοντζεδάκης Δ. (Κυδ) 53.8, Στρατινάκης (Κυδ) 58.5

Ύψος Ανδρών : Πεντάρης (Βενιζ) 1.50

Ύψος Γυναικών : Μπουράκη Αργ.(Βενιζ) 1.50, Τζέλεση Πολ.(Κύδ) 1.45, Καραγιαννάκη (Μεσσαράς) 1.40

Επι κοντώ : Κουλιζάκης Γ.(Βενιζ) 4.60

Επι κοντώ Κορασίδων : Μηχταριάν Αγγ.(Βενιζ) 2.60

Μήκος ΠΚΒ¨: Κρητικάκη Αρ.(Κ) 4.12

Μήκος ΠΠΒ΄: Ντούντια Β.(Κ) 5.01

Μήκος ΠΠΑ΄: Αποστολίδης Γ.(Βενιζ) 6.00, Καλαιτζάκης Ν.(Κυδ) 5.92

Μήκος Γυναικών : Σιουμάλα Ν.(Κυδ) 5.69, Βαλσαμάκη Μαρ.(Βενιζ) 4.90, Γιακουμογιαννάκη (Κυδ) 4.70

Τα πλήρη αποτελέσματα μπορείτε να τα καεβάσετε εδω  xls Αποτελέσματα 45.00 Kb

Τελευταία ανανέωση ( Πέμπτη, 26 Ιούνιος 2008 )
Διαβάστε περισσότερα...
 
Πανελλήνιοι ΕΝ - Θεοχαράκεια - Κύπελλο Ευρώπης Εκτύπωση E-mail

Διεξάγονται σήμερα Σάββατο 21 Ιουνίου 2008 στο Εθνικό Στάδιο των Χανίων τα Θεοχαράκεια 2008 που διοργανώνει ο ΑΟ Κισάμου σε συνεργασία με την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης. Για το πρόγραμμα των αγώνων μπορείτε να πατήστε εδώ

Στο Ανσεύ της Γαλλίας διεξάγεται το Σαββατοκύριακο 21-22 Ιουνίου 2008 το Ευρωπαικό Κύπελλο στην Σούπερ Λίγκα με συμμετοχή τριων Κρητικών του Μανόλη Κουτσουκλάκη (ΑΟ Κύδων) που θα λάβει μέρος στα 4Χ100μ με την εθνική μας ομάδα του Σταύρου Κουρουπάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) στο επί κοντώ και  Σπύρου Αραμπατζή (ΕΑΡ) στην δισκοβολία)

Στην Κωνσταντινούπολη διεξάγεται η Πρώτη κατηγορία των γυναικών με συμμετοχή στην εθνική μας ομάδα της Στέλλας Πιλάτου που θα αγωνιστεί στο μήκος και της Χριστίνας Χατζή που θα αγωνιστεί στα 400μ εμπόδια

Εν τω μεταξύ στην Κατερίνη στο Εθνικό Σάδιο ξεκίνησε με τα προκριματικά το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων Νεανίδων. Στα προκριματικά των 100μ νεανίδων η Βασιλική Πετρομιχελή (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) πέτυχε την 2η καλύτερη επίδοση με 12.36 (0.90) κερδίζοντας την 2η σειράκαι προκρίθηκε για τον τελικό που θα διεξαχθεί το απόγευμα και θα τρέξει στην 3η διαδρομή. Η Αργυρώ Γιακουμάκη (ΟΦΗ) προκρίθηκε στον τελικό του ύψους με 1.55 ενώ η Ειρήνη Μανουσακάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) ήταν 14η με 1.50 και δεν κατάφερε να προκριθεί για τον τελικό. Στον τελικό του τριπλούν η Χριστίνα Κουριδάκη πέρασε με 10.86μ με την 12η επίδοση, ενώ στα 100μ των ανδρών ο Κώστας Κουτσουκλάκης (Κύδων) προκρίθηκε για τον τελικό, η Ελένη Λευκοπούλου (ΕΑΡ) και η Μαρία Μπελιμπασάκη (Σητειακός) πέρασαν στον τελικό των 400μ νεανίδων, και οι Αναστασία Αποστολάκη (ΓΕΗ), Κατερίνα Αιβαλιώτη (ΓΕΗ) και Ελένη Κανίδη (ΟΚΑ Αρκάδι) πέρασαν στον τελικό της δισκοβολίας των νεανίδων (η τελευταία με την 12η επίδοση) 33.86

Στον τελικό των αγωνισμάτων τους δεν κατάφεραν να προκριθούν οι Γιώργος Τζωρτζινάκης στα 100μ και Γιάννης Μουντάκης στην σφαιροβολία Εφήβων
Τελευταία ανανέωση ( Σάββατο, 21 Ιούνιος 2008 )
 
<< Αρχική < Προηγ. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 586 - 590 από 638

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων