Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

ΑΡΧΗ arrow ΝΕΑ
ΝΕΑ
Τελικός Run Greece - 2019 Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

Πρώτη η Ομάδα της Κρήτης τόσο σε Άνδρες όσο και σε Γυναίκες

Η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης Συγχαιρει τους 20 αθλητες και αθλήτριες της ομάδας της Περιφερειας Κρήτης για τη μοναδική τους επιτυχία να κερδίσουν και τις δυο πρώτες θέσεις ( Ανδρών και Γυναικων) στις ομαδικες βαθμολογίες του τελικου Run Greece μεταξύ των 7 περιφερειών . Ευχαριστουμε την Περιφέρεια Κρήτης - Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου και το Δήμο Ηρακλείου που διοργανώνουν μαζι με το ΣΕΓΑΣ τον αγώνα Run Greece Ηράκλειο και έτσι δίνεται η δυνατότητα στους αθλητες μας να συμμετέχουν και να διακρίνονται σε μεγάλους αγωνες. Συγχαρητήρια στον Θοδωρή Τσολάκη (2ο στην κατάταξη των Ανδρών) την Κατερίνα Δόβρου (3η στην κατάταξη των Γυναικών) και σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες που τερμάτισαν. (Πλήρη Αποτελέσματα Εδώ) Ιδιαίτερα συγχαρητηρια στην Ελευθερια Πετρουλακη από τη Σητεια για την Πρώτη θέση στην κατάταξη στον Αυθεντικό Μαραθώνιο Αθηνών !!!

xls Αποτελέσματα 3Κμ Τελικού Run Greece 2019 & Βαθμολογία 138.50 Kb

aponomi_run_greece_2019.jpg

Τελευταία ανανέωση ( Τρίτη, 12 Νοέμβριος 2019 )
 
Τελικός Run Greece - Ομάδα της Κρήτης 2019 Εκτύπωση E-mail
Στίβος

Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ RUN GREECE ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

 

aponomi_irakleioy_2019.jpg

            Την Κυριακή 10 Νοεμβρίου στην Αθήνα, στα πλαίσια της διεξαγωγής του Αυθεντικού Μαραθωνίου Αθηνών, θα διεξαχθεί και ο τελικός αγώνας του RUN GREECE 2019.

            Ο αγώνας αυτός έχει την ονομασία «ΑΓΩΝΑΣ RUN GREECE  3 χλμ. ERGO», με ώρα εκκίνησης 10.35 επί της Βασ. Σοφίας στο ύψος της οδού Ζαχάρωφ και τερματισμό στο Καλλιμάρμαρο, με την παρουσία χιλιάδων θεατών στις κερκίδες.

            Στο τελικό του RUN GREECE έχουν δικαίωμα συμμετοχής μόνο οι αθλητές και αθλήτριες που προκρίθηκαν από τον αντίστοιχο αγώνα 5χιλ. στο Run Greece της περιφέρειας που ανήκουν και συγκεκριμένα για την Κρήτη από το RUN GREECE HΡΑΚΛΕΙΟ, που διοργανώνουν κάθε χρόνο ο Σ.Ε.Γ.Α.Σ. – Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης, η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ – ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ και ο ΔΗΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ.

            Από κάθε αγώνα Run Greece, προκρίνονται 10 Άνδρες αθλητές και 10 Γυναίκες αθλήτριες, που έχουν κλείσει το 18ο έτος της ηλικίας τους και έχουν τερματίσει σε θέση πρόκρισης, ανάλογα με την ηλικιακή κατηγορία που ανήκουν.

            Οι αγώνες Run Greece έγιναν σε επτά πόλεις και συγκεκριμένα:

Λάρισα, Ηράκλειο, Καστοριά, Ιωάννινα, Αλεξανδρούπολη, Πάτρα και Ρόδο.

            Συνολικά θα συμμετέχουν 70 Άνδρες και 70 Γυναίκες.

 

            Η ομάδα της Κρήτης απαρτίζεται από τους παρακάτω αθλητές - αθλήτριες:

 

Κατηγορία 18-34: Τσολάκης Θεόδωρος, Μαστοράκης Γιώργος, Βαρδάκης Εμμανουήλ,  Κοκοκιός Βαγγέλης, Δόβρου Κατερίνα, Λεμοντζόγλου Αδαμαντία, Μπελαδάκη Νίκη, Καραταράκη Κατερίνα.

Κατηγορία 35-39: Χατζάκης – Καζάνης Χρήστος, Ζαραφωνίτη Μαρία

Κατηγορία 40-44: Κωστάκης Αντώνης, Διακάκη Ζωή

Κατηγορία 45-49:  Παπαδάκης Σταμάτης, Τρούλη Μαριάννα

Κατηγορία 50-54: Κορνάρος Γεώργιος, Βογιατζή Δήμητρα

Κατηγορία 55-59: Γρυφάκης Εμμανουήλ, Τελιοπούλου Ράνια

Κατηγορία 60 +  : Φιλιππάκης Εμμανουήλ, Τζαγκαράκη Ειρήνη

 

Οι αθλητές -  αθλήτριες της Κρήτης που θα ταξιδέψουν για Αθήνα, θα συναντηθούν το Σάββατο 9 Νοεμβρίου, όσοι είναι από Ηράκλειο και Λασίθι στο αεροδρόμιο Ηρακλείου μπροστά από τα γραφεία της Aegean ώρα 10.00 και όσοι είναι από Χανιά στο αεροδρόμιο Χανίων, στο εκδοτήριο εισιτηρίων της Aegean, ώρα 08.00

 

Στην φωτό στιγμιότυπο από την τελετή Παράδοσης του εισιτηρίου στην Ομάδα της Κρήτης από την εταιρεία ERGO

Δείτε στο παρακάτω σύνδεσμο συνέντευξη του Τεχνικού Συβούλου της ΕΑΣ  ΣΕΓΑΣ Κρήτης κ.Μάρκου Καλούδη για την διοργάνωση στο cretalive.gr

 https://www.cretalive.gr/sports/

Τελευταία ανανέωση ( Παρασκευή, 08 Νοέμβριος 2019 )
 
Ασημένιος ο Φραντζεσκάκης στο Πανευρωπαϊκό Κ20 Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

- ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ Ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΤΗΣ  ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗΣ ΤΟΥ Γ.Σ. ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ

 - ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΚΑΙ  ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΙΒΟ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΤΟ 2019

 

      frantzesk_2019_5_res.jpgΣτην κορυφή της Ευρώπης ο στίβος της Κρήτης με την τεράστια επιτυχία του Χρήστου Φραντζεσκάκη, ο οποίος κατέκτησε τη ΔΕΥΤΕΡΗ  θέση με νέα πανελλήνια επίδοση, στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου Κ20 - Εφήβων Νεανίδων στο αγώνισμα της Σφυροβολίας.

Ο Χρήστος Φραντζεσκάκης είναι αθλητής του Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλου και γυμνάζεται στα Χανιά με προπονητή τον Κώστα Παπαμαρκάκη.

             Στο ίδιο πρωτάθλημα που διεξήχθη στη Σουηδία (18-21/7), η αθλήτρια Κυριακή Φιλτισάκου (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος) κατέκτησε την 5η θέση στην Ευρώπη στα 10.000μ. Βάδην.

 ► Ο στίβος της Κρήτης είχε και άλλες σημαντικές διεθνείς συμμετοχές και επιτυχίες το 2019, αφού βρίσκεται σε ιδιαιτέρα υψηλό επίπεδο τα τελευταία χρόνια, με την αμέριστη υποστήριξη ιδιαίτερα της Περιφέρειας Κρήτης - Αντιπεριφέρειες των τεσσάρων Νομών, του συνόλου των Δήμων της Κρήτης, του Σ.Ε.Γ.Α.Σ., της πολιτείας, αλλά και ιδιωτικών φορέων.

 

 Επιτυχίες και Διεθνείς Συμμετοχές για το 2019 μέχρι σήμερα:

 -       Βαλκανικό πρωτάθλημα Κ20 (Ρουμανία 5-6 / 7):

-       Τζόνσον Νοράγια - 1η στα 400μ (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος - Ασσαριωτάκης Βαγγέλης)

Καλογεράκης Γεράσιμος - 2ος στον Ακοντισμό  (Ο.Φ.Η - Αντωνακάκης Γιάννης)

 -       Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ23 (Σουηδία  11-14 / 7):

Τζατζιμάκης Γιώργος - Συμμετοχή στα 20.000 Βάδην (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

 

-       2οι Ευρωπαϊκοί Αγώνες  (Λευκορωσία  23-28 / 7):

Νυφαντόπουλος Γιάννης - 3ος στα 100μ (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος)

 -       Βαλκανικό  πρωτάθλημα Κ18 (Σερβία 13/7):

Φραγκάκη Ειρήνη - 3η στη Δισκοβολία (Α.Ο. Κύδων - Παπαδουλάκης Νίκος)

 -       Ευρωπαϊκό Φεστιβάλ Νεότητας (Αζερμπαϊτζάν 20-28 / 7):

Συμμετέχουν:

Μπουζάκης Κώστας - Δισκοβολία (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος - Μήλιος Γιώργος)

Ντουσάκης Ορέστης - Σφυροβολία (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος - Παπαμαρκάκης Κώστας)

   -       Ελλάδα - Κύπρος (Βόλος 7-8 / 8)

Συμμετέχουν:

Πετσαγκουράκης Μάνος - 200μ. (Γ.Α.Σ. Ιεράπετρας - Φιλανδαράκης Μιχάλης)

Τζατζαράκης Αλέξιος - 400μ (Ο.Φ.Η. - Κόκκινος Γιώργος)

Γκαντάτσιος Δημήτρης  - 1.500μ. (Γ.Ε.Η. - Διάκος Περικλής)

Παπαγεωργόπουλος Νίκος - 2.000 Φ.Ε. (Α.Ο. Λασιθίου - Ραφαηλάκης Λευτέρης)

Κοτζαμπασάκης Αλέξανδρος - Ύψος (Γ.Ε.Η. - Καστρινάκης Κώστας)

Αδαμάκης Αρτέμιος - Δισκοβολία - (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος - Μήλιος Γιώργος)

Τεοντοσίου Εμάνουελ - Επί Κοντώ Ε.Σ. - (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος - Σταμπολάκης Γιωρ)

Ψυλλάκη Μαρία - 200μ - (Α.Ο. Κύδων - Μανουσάκης Μιχάλης)

Μαριδάκη Γεωργία - 3.000μ - (Γ.Σ. Λιβυκός)

Παπαδάκη Γεωργία Μαρία - Τριπλούν - (Γ.Α.Σ. Μαλίων - Λιλές Θανάσης)

Τζατζιμάκη Αφροδίτη - Σφυροβολία - (Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος - Παπαμαρκάκης Κωσ)

Παπαχατζάκη Μαρίνα - Ακόντισμός - (Ο.Φ.Η. - Αντωνακάκης Γιάννης)

 
Αγώνες Δυτικής Κρήτης - Δελφίνεια - Κνώσεια 2019 Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

Δύο διοργανώσεις έγιναν την τελευταία εβδομάδα στην Κρήτη με διοργανωτή την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης. Το Σάββατο  22 Ιουνίου (παράλληλα με το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20) έγιναν στα Χανιά στο ΕΣ Χανίων - Έλενα Βενιζέλου οι Αγώνες Δυτικής Κρητης με καλύτερη επίδοση το ατομικό ρεκόρ της Ιωάννας Αθανασιάδου (ΑΟ Κύδων Χανίων) στα 400μ και τα 4.35.15 της ΚΑτερίνας Δόβρου (ΑΟ Κύδων Χανίων)

Τα αποτελέσματα : xls Αποτελέσματα Αγώνων Δυτικής Κρήτης 2019 55.50 Kb

Την Τετάρτη 26 Ιουνίου έγιναν στο Ρέθυμνο στο ΔΑΚ Γάλλου τα Δελφίνεια 2019 όπου χρησιμοποιήθηκε χρονόμετρο χειρός και συμμετείχαν αθλητές από το ΟΚΑ Αρκάδι τον ΑΣ Πήγασος και τον ΓΑΣ Περάματος στις κατηγορίαες Α/Γ - Κ16 (ΠΠ-ΠΚ Α΄) και Κ14 (ΠΠ-ΠΚ Β¨)

Τα αποτελέσματα : xls Αποτελέσματα Δελφίνεια 2019 73.00 Kb

   Το Σαββατο 29 Ιουνίου διεξήχθησαν στο Ηράκλειο (στο Παγκρήτιο Στάδιο οι δρόμοι και τα άλματα) και στο ΕΑΚ Ελευθερίας οι ρίψεις έγιναν οι προγραμματισμένοι αγώνες 32α Κνώσεια 2019με συμμετοχή αρκετών Κυπρίων πρωταθλητων και με τα αγωνίσματα της δισκοβολίας να είναι στο επίκεντρο τόσο στους άνδρες όσο και στις γυναίκες

Τα αποτελέσματα: xls Αποτελεσματα 32α Κνωσεια 2019 98.50 Kb
Τελευταία ανανέωση ( Τρίτη, 02 Ιούλιος 2019 )
 
Βασαρμίδεια 2019 - Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

vasarimia_afissa_2019_.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Διεξήχθησαν στην Ιεράπετρα το Σάββατο 15 Ιουνίου 2019 οι Αγώνες "Βασαρμίδεια 2019" αφιερωμένοι στην πρωταθλήτρια του στίβου Μαρίνα Βασαρμίδου που κατάγεται από την Ιεράπετρα και τίμησε με την παρουσία της τις εθνικές ομάδες της Ελλάδας για 20 σχεδόν χρόνια.

Διοργανωτής ήταν ο ΓΑΣ Ιεράπετρας και η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Τα αποτελέσματα


100Μ. ΑΝΔΡΩΝ  ΑΝΕΜΟΣ  + 4,8

1 ΠΕΤΣΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ 2002 ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 10.77

2 ΤΖΕΛΙΛΑΙ ΑΓΓΕΛΟΣ 2001 Α.Ο.Λ. 11.28

3 ΜΟΝΑΣΤΗΡΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2002 ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛ. 11.59

4 ΜΠΙΡΜΟΥΤΣΑΚΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ 1997 Α.Π.Σ.ΔΑΙΔΑΛΟΣ 11.67

5 ΠΑΠΑΔΟΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΙΟΑΝΝ. 1995 ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 11.73

6 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 1997 ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛ. 11.92

7 ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2002 Γ.Ε.Η. 12.03

8 ΖΟΓΛΟΠΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1968 Ο.Φ.Η. 12.12

 

200Μ. ΑΝΔΡΩΝ ΑΝΕΜΟΣ + 6,50

1 ΠΕΤΣΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ 2002 ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 22.13

2 ΤΖΕΛΙΛΑΙ ΑΓΓΕΛΟΣ 2001 Α.Ο.Λ. 23.03

3 ΧΙΝΤΕΡΣΑ ΕΡΝΕΣΤΟ 2003 Γ.Ε.Η. 23.55

4 ΜΠΙΡΜΟΥΤΣΑΚΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ 1997 Α.Π.Σ.ΔΑΙΔΑΛΟΣ 24.43

5 ΜΟΝΑΣΤΗΡΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2002 ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛ. 24.59

6 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1997 ΑΘΛΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛ. 24.68

7 ΑΓΓΕΛΑΓΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2003 ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 24.75

8 ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2003 Γ.Ε.Η. 26.28

 

800 Μ. ΑΝΔΡΩΝ

1 ΓΚΑΓΚΑΤΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2003 Γ.Ε.Η. 2.07.10

2 ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2002 Γ.Ε.Η. 2.17.86

 

ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

1 ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2003 ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛ. 1.65

2 ΑΓΑΠΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2006 Ο.Φ.Η. 1.50

3 ΠΑΤΡΑΜΑΝΗΣ ΑΡΗΣ 2004 ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛ. 1.45

 

 

ΑΚΟΝΤΙΟ ΑΝΔΡΩΝ

1. ΜΗΝΑΣΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1990 Γ.Σ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ 60.76

 

110 Μ. ΕΜΠ. ΕΦΗΒΩΝ

1 ΚΟΥΚΟΥΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΠΑΝΤ 2000 Α.Ο.Λ. 14.96

 

ΑΚΟΝΤΙΟ ΕΦΗΒΩΝ

1 ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 2000 Γ.Ε.Η. 45.83

2 ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2000 Γ.Ε.Η. 42.76

 

 ΑΚΟΝΤΙΟ ΠΑΙΔΩΝ

1 ΚΟΛΕΤΣΗ ΓΚΑΜΠΡΙΕΛ 2003 Γ.Ε.Η. 56.30

 

80Μ. ΠΠ Α ΄  ΑΝΕΜΟΣ + 3,5

1 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2004 ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 9.48

2 ΤΣΑΜΠΑΛΑΚΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 2004 Α.Ο.Λ. 9.67

3 ΠΑΤΡΑΜΑΝΗΣ ΑΡΗΣ 2004 ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛ. 9.68

4 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2004 Ο.Φ.Η. 9.81

5 ΣΑΡΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2004 Α.Ο.Λ. 9.87

 

300Μ. ΠΠ Α ΄ 

1 ΣΜΑΙΛΙ ΣΚΕΛΖΟΙΜ 2004 Α.Ο.Λ. 42.49

2 ΔΗΜΗΤΡΟΦ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2005 ΒΙΤΣ.ΚΟΡΝΑΡΟΣ 43.53

3 ΤΟΠΙ ΑΓΓΕΛΟΣ 2004 Α.Ο.Λ. 44.49

4 ΛΙΤΣΙΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 2006 ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚ. 47.01

 

600Μ. ΠΠ Α ΄

1 ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 2005 Γ.Ε.Η. 1.40.43

2 ΓΚΑΝΤΑΤΣΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΠΑΝ. 2004 Γ.Ε.Η. 1.44.02

3 ΙΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2004 Ο.Φ.Η. 1.48.00

4 ΒΛΑΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2004 Γ.Ε.Η. 1.49.25

 

 

ΜΗΚΟΣ ΠΠ Α ΄

1 ΚΑΡΑΒΑΣΚΙ ΙΩΑΚΕΙΜ 2004 ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 6.46

2 ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 2005 Ο.Φ.Η. 6.10

3 ΑΓΑΠΗΣ ΣΟΛΩΝ 2004 Ο.Φ.Η. 5.86

 

4Χ80 Μ. ΠΠ Α ΄

1 ΚΑΡΑΣΚΙ Ι.-ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΦΙΛ.

ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ Γ.- ΤΟΥΡΠΟΥΚΗΣ  ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 41.79

 

 

100 Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ  ΑΝΕΜΟΣ + 2,7

1 ΜΑΚΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2003 Ο.Φ.Η. 13.20

2 ΝΤΟΥΜΗ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 2003 Ο.Φ.Η. 13.24

3 ΡΟΚΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1984 Ο.Φ.Η. 14.15

4 ΚΙΖΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 2000 Α.Π.Σ.ΔΑΙΔΑΛΟΣ 2017 14.34

 

200 Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΝΕΜΟΣ + 6,0

1 ΝΤΟΥΜΗ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 2003 Ο.Φ.Η. 27.05

2 ΚΟΥΚΙΑ ΕΡΙΣΑ 2003 ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 28.62

3 ΚΟΚΟΛΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 2003 Γ.Ε.Η. 29.09

4 ΡΟΚΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1984 Ο.Φ.Η. 29.97

5 ΕΚΙΖΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΑΝΝΑ 2000 ΑΠΣ ΔΑΙΔΑΛΟΣ 2017 30.09

6 ΡΟΥΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑΜ 2002 ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 30.95

 

ΤΡΙΠΛΟΥΝ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1 ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ -ΜΑΡΙΑ 2002 ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ 11.87

2 ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2002 ΛΥΒΙΚΟΣ 11.69

3 ΖΑΜΠΕΤΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 2003 ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 11.53

4 ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΜΕΛΙΝΑ 20902 Ο.Φ.Η. 11.12

5 ΜΑΚΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2003 Ο.Φ.Η. 11.03

6 ΨΥΧΑΡΑΚΗ ΕΛΕΝΑ 2002 Ο.Φ.Η. 10.08

 

ΥΨΟΣ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1 ΚΟΚΟΖΟΒΑ ΡΟΖΑΛΙΝΑ 2003 ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ 1.50

2 ΔΟΥΛΙΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 2003 ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ 1.50

3 ΣΟΥΡΛΑΝΤΖΗ ΕΛΕΝΗ 2004 Ο.Φ.Η. 1.40

 

 

80Μ. ΠΚ Α΄  ΑΝΕΜΟΣ + 4

1 ΣΑΡΙΔΑΚΗ ΟΥΡΑΝΙΑ 2006 Γ.Ε.Η. 10.49

2 ΑΡΝΑΟΥΤΙΔΗ ΕΛΕΝΗ 2006 Ο.Φ.Η. 10.69

3 ΚΑΦΕΤΖΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΑΝΝΑ 2004 Ο.Φ.Η. 10.97

4 ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΛΕΝΑ 2006 Ο.Φ.Η. 11.07

5 ΣΩΜΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2005 ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛ. 11.19

6 ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗ ΚΑΙΤΗ 2005 ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛ. 11.39

7 ΚΑΖΑΝΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 2005 Α.Ο.Λ. 11.73

8 ΖΕΥΓΥΔΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2005 Α.Ο.Λ. 12.16

 

 150Μ. ΠΚ Α ΄ ΑΝΕΜΟΣ + 2,5

1 ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 2004 Ο.Φ.Η. 19.22

2 ΚΙΟΚΑΙ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 2006 ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 19.60

3 ΣΑΒΒΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ 2007 Ο.Φ.Η. 19.85

4 ΚΟΥΝΕΛΑΚΗ ΑΝΝΑ 2004 ΒΙΤΣ.ΚΟΡΝΑΡΟΣ 20.11

5 ΚΑΦΕΤΖΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΑΝΝΑ 2004 Ο.Φ.Η. 20.42

6 ΚΑΡΤΕΡΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ 2004 Α.Ο.Λ. 20.72

7 ΣΩΜΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2005 ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛ. 20.96

8 ΓΙΑΝΑΚΑΚΗ ΚΑΙΖΗ 2005 ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛ. 21.94

 

300Μ. ΠΚ Α΄

1 ΒΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΙΑ 2004 Α.Ο.Λ. 47.81

2 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 2005 Γ.Ε.Η. 48.64

 

600Μ. ΠΚΑ΄

1 ΑΣΤΡΙΝΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 2005 Ο.Φ.Η. 1.50.00

2 ΛΟΥΡΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ 2004 Ο.Φ.Η. 1.50.45

3 ΜΠΑΡΜΠΑΓΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2004 ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛ. 1.50.54

4 ΜΑΡΝΕΛΛΟΥ ΝΙΚΗ 2005 Γ.Ε.Η. 1.52.51

5 ΤΣΙΝΑΡΗ ΒΑΛΙΑ 2005 Α.Ο.Λ. 1.53.40

6 ΚΟΥΒΑΡΝΤΑ ΣΟΦΙΑ 2007 ΒΙΤΣ.ΚΟΡΝΑΡΟΣ 2.01.51

7 ΜΑΥΡΟΦΟΡΟΥ ΧΡΥΣΑ 2004 Α.Ο.Λ. 2.02.39

8 ΚΟΥΤΣΕΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2007 ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 2.03.23

9 ΚΡΑΣΑΔΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ 2007 ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 2.14.76

10 ΒΙΟΛΕΤΗ ΖΩΗ 2005 Α.Ο.Λ. 2.15.64

 

1.000 Μ. ΠΚ Α΄

1 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2005 Ο.Φ.Η. 3.16.34

2 ΠΑΠΑΧΑΤΖΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2006 Ο.Φ.Η. 3.28.26

3 ΠΑΤΕΡΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ 2004 ΒΙΝΤΣ.ΚΟΡΝΑΡΟΣ 3.32.66

 

300Μ. ΕΜΠ.ΠΚ Α΄

1 ΚΟΥΝΕΛΑΚΗ ΑΝΝΑ 2004 ΒΙΤΣ.ΚΟΡΝΑΡΟΣ 51.34

2 ΓΕΡΟΜΑΡΚΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 2004 ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 52.76

 

ΜΗΚΟΣ ΠΚ Α΄

1 ΠΕΡΔΙΚΗ ΑΘΗΝΑ 2003 Ο.Φ.Η. ΕΚΤ.ΣΥΝ/ΣΜΟΥ 5.51

2 ΓΚΑΓΚΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 2004 Ο.Φ.Η. 5.34

3 ΧΟΡΕΥΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2005 ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 5.33

4 ΦΙΛΑΝΔΑΡΑΚΗ ΒΑΣΩ 2005 ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 5.19

5 ΣΑΡΙΔΑΚΗ ΟΥΡΑΝΙΑ 2006 Γ.Ε.Η. 4.74

6 ΑΝΔΡΗ ΑΝΒΝΑ 2006 Γ.Ε.Η. 3.82

 

 

ΑΚΟΝΤΙΟ ΠΚ Α΄ 

1 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ 2007 Γ.Ε.Η. 28.30

2 ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗ ΙΡΙΣ 2004 Σ.Μ.ΚΡΗΤΗΣ 24.13

3 ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ 2004 Ο.Φ.Η. 19.30

 

 Τα πλήρη αποτελέσματα σε αρχείο excel : xls Αποτελέσματα Βασαρμίδεια 2019 47.50 Kb

 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 1 - 9 από 673

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων