Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

ΑΡΧΗ arrow ΝΕΑ
ΝΕΑ
Ημερίδα Κλειστού Στίβου Ιεράπετρας Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

 

afissa_ierapetras_midi.jpg

Η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης προκηρύσσει ημερίδα κλειστού στίβου που θα διεξαχθεί, το ΣΑΒΒΑΤΟ  4 / 2 / 2023  στο κλειστό γυμναστήριο της Ιεράπετρας, σύμφωνα με τους παρακάτω όρους.

Στην ημερίδα έχουν δικαίωμα συμμετοχής, μόνο οι αθλητές - τριες των σωματείων του Σ.Ε.Γ.Α.Σ.

 Οι δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται στη γραμματεία των αγώνων μέχρι και 1 ώρα πριν από την έναρξη κάθε αγωνίσματος.

 Στην ημερίδα θα ισχύσουν οι κανονισμοί του Σ.Ε.Γ.Α.Σ., έκδοσης 2021 -2022.

 Ότι δεν προβλέπεται από την προκήρυξη θα ρυθμίζεται από τον αλυτάρχη και τον τεχνικό υπεύθυνο των αγώνων, σύμφωνα με τους κανονισμούς.

Δείτε εδώ την Προκήρυξη:doc Προκήρυξη Ημερίδας 137.50 Kb

Και εδώ το Πρόγραμμα της Ημερίδας: programm_ierapetra_4feb

Δείτε εδώ τα Αποτελέσματα της Ημερίδας :  Αποτελέσματα

 

 

 

 
Παγκρήτιοι Αναπτυξιακοί Αγώνες Κ12 - Ηράκλειο Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

afisse_k12__17___web.jpgΗ Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης με συνδιοργανωτές την Περιφέρεια Κρήτης, το Δήμο Ηρακλείου - Δ.Ο.Π.Α.Φ.Μ.Α.Η. και με την υποστήριξη της Επιτροπής Ανάπτυξης Αθλητισμού Ηρακλείου και του Ε.Α.Κ. Χανίων, προκηρύσσει τους Παγκρήτιους Αναπτυξιακούς Αγώνες Στίβου Κατηγορίας Κ12 (Αγοριών - Κοριτσιών). Οι αγώνες του Β΄Ομίλου θα διεξαχθούν στο Παγκρήτιο Στάδιο Ηρακλείου το Σάββατο 17 Δεκεμβρίου - Ώρα έναρξης 12.00Συμμετέχουν τα σωματεία των νομών Ηρακλείου - Λασιθίου και τα σωματεία των Χανίων - Ρεθύμνης, ανεξάρτητα εάν συμμετείχαν ή όχι στους αντίστοιχους αγώνες του ομίλου Χανίων.Πληροφορίες για τις συμμετοχές και το πρόγραμμα των αγώνων στο παρακάτω αρχείο.Μετά το τέλος των αγώνων θα μπορείτε να βρείτε τα αποτελέσματα στο ίδιο αρχείο

Πρόγραμμα - Συμμετοχές - Αποτελέσματα 

 

Η προκήρυξη των αγώνων υπάρχει στο παρακάτω Αρχείο: pdf Προκήρυξη Παγκρήτιου Αναπτυξιακού Κ12 2022 221.97 Kb

 
Γύρος Σητείας 2022 - Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

Γύρος Σητείας - GEOPARK Road Race 2022

 gyros_sitias_2022__mini.jpg

O Δήμος Σητείας, το Υπουργείο Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής, η Περιφέρεια Κρήτης, η Περιφερειακή  Ενότητα Λασιθίου, η Ιερά Μητρόπολις Ιεραπύτνης και Σητείας, ο Δημοτικός Οργανισμός Κοινωνικοπολιτιστικής Ανάπτυξης Σητείας (Δ.Ο.Κ.Α.Σ.), ο Οργανισμός Ανάπτυξης Σητείας (Ο.Α.Σ.), ο Σητειακός Α.Ο, ο Γ.Σ. Βιτσέντζος Κορνάρος και η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης, διοργανωσαν ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ την Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2022 στην Σητεία  οι οποίες περιλαμβαναν:

  ► Αγώνες δρόμου σε δημόσια οδό με την ονομασία: «Γύρος της Σητείας»

► Σφαιροβολία (Αγώνας Επίδειξης)

► Kids' Athletics.

Τα αποτελέσματα των αγώνων:


10.000 μ.    ΑΝΔΡΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1.    ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2.    ΣΗΦΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝ
3.    ΑΦΟΡΔΑΚΟΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ

10.000 μ.      ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1.    ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
2.    ΠΑΡΙΝΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΑ
3.    ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΛΑΜΑΤΕΝΙΑ

5.000 μ.         ΑΝΔΡΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1.    ΒΟΤΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
2.    ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
3.    ΒΑΡΔΑΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  18-29
1.    ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
2.    ΒΑΡΔΑΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
3.    ΣΥΡΙΑΝΟΓΛΟΥ ΓΑΒΡΙΗΛ

ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   30-39
1.    ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΘΩΜΑΣ  
2.    ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ
3.    ΧΡΗΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49
1.    ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ
2.    ΣΟΥΦΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
3.    ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ    50+
1.    ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
2.    ΖΟΓΛΟΠΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
3.    ΣΦΕΝΔΟΥΡΑΚΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ

5.000 μ.        ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1.    ΠΑΝΤΕΖΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
2.    ΒΑΡΔΑ ΔΑΦΝΗ
3.    ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  18-29
1.    ΒΑΡΔΑ ΔΑΦΝΗ
2.    ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗ  ΜΑΡΙΑ
3.    ΒΡΑΒΟΡΙΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   30-39
1.    ΜΠΕΛΙΜΠΑΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
2.    ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ
3.    ΡΟΚΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  40-49
1.    ΒΛΑΧΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
2.    ΔΑΜΟΥΛΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
3.    ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ

ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  50+
1.    ΒΑΝΤΑΡΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ
2.    ΒΑΝΤΑΡΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ
3.    ΜΠΕΛΙΒΑΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

2.000 μ.         ΑΓΟΡΙΩΝ
1. ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ   2008 ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ      5.39.36
2. ΜΠΕΚΙΟ ΔΙΟΝΥΣΗΣ    2008   ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ      6.05.19
3.  ΚΑΣΣΩΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ     ΑΟΛ    6.13.41

2.000 μ.        ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
1. ΚΟΥΝΕΛΑΚΗ ΕΛΛΗ    2008    Β.ΚΟΡΝΑΡΟΣ    6.30.20
2.ΣΤΑΜΠΟΥΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 2008   ΑΟΛ         6.44.50
3. ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΥ  ΦΩΤΕΙΝΗ     2010     Β.ΚΟΡΝΑΡΟΣ   6.55.70
    ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑΜ    2009      Β. ΚΟΡΝΑΡΟΣ  6.55.70

1.000 μ.        ΑΓΟΡΙΩΝ
1. ΑΙΛΑΜΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ    2011 Β.ΚΟΡΝΑΡΟΣ   3.25.40
2. ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ    2011    Β.ΚΟΡΝΑΡΟΣ   3.27.05
3.ΛΕΣΣΙ ΑΡΗΣ         2011      ΑΘΛΗΣΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ   3.27.09
 
1.000 μ.        ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
1. ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ     2011 ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ    3.22.10
2.  ΚΑΡΑΤΖΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ     2012    ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ     3.28.70
3. ΖΟΥΜΠΕΡΗ ΜΑΝΩΛΙΑ           2011   ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ      3.30.90


ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Κ12  Αγοριών
1.    ΛΕΣΙ ΑΡΗΣ       2011   ΑΘΛΗΣΥ                 7.08

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Κ14  Αγοριών
    1. ΡΑΚΟΣ ΒΑΛΑΝΤΗΣ        2010           Β.ΚΟΡΝΑΡΟΣ   7.27
    2. ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     2010                                     6.47

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Κ18  Ανδρών
1.    ΣΑΜΩΝΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ   2005 ΑΘΛΗΣΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ  10.26
2.    ΓΚΙΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ   2005      ΑΘΛΗΣΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ    9.36
3.    ΜΠΑΣΤΟΥΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ   2005  ΑΘΛΗΣΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ  9.15

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Κ12  Κοριτσιών
1.    ΑΛΕΒΥΖΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ       2011  ΑΘΛΗΣΥ      7.97
2.    ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ    2011   ΑΘΛΗΣΥ     5.56
3.    ΑΛΕΞΑΚΗ ΚΑΛΛΙΑ            2011   ΑΘΛΗΣΥ     4.94
4.    ΒΛΑΣΤΟΥ ΜΑΡΙΛΕΝΑ       2011   ΑΘΛΗΣΥ     4.74
5.    ΚΩΝΙΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ          2011    ΑΘΛΗΣΥ      4.49

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Κ14  Κοριτσιών
1.    ΠΑΞΙΜΑΔΑΚΗ ΒΑΡΒΑΡΑ 2009 1Ο Γυμνάσιο Σητείας     7.97
2.    ΚΑΚΟΥΡΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ   2010   ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ              7.81

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Κ16  Κοριτσιών
1.    ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ       2008     Β. ΚΟΡΝΑΡΟΣ        10.07
2.    ΜΑΚΡΟΓΑΜΒΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ    2007      ΑΘΛΗΣΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ      7.51

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Κ18  Γυναικών
1.    ΠΟΛΙΣΙ ΑΝΤΖΕΛΑ    2005    ΑΘΛΗΣΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ   9.17
2.    ΣΗΦΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ   2005    ΑΘΛΗΣΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ   8.36
3.    ΤΟΨΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ  2005     ΑΘΛΗΣΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ     7.50

Περισσότερες πληροφορίες στο site της Διοργάνωσης: Γύρος Σητείας - Geopark Road Race 2022

 

 
Γύρος Σητείας 2022 - Προκήρυξη Πρόγραμμα Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

gyros_sitias_logo_mini.pngO Δήμος Σητείας, το Υπουργείο Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής, η Περιφέρεια Κρήτης, η Περιφερειακή  Ενότητα Λασιθίου, η Ιερά Μητρόπολις Ιεραπύτνης και Σητείας, ο Δημοτικός Οργανισμός Κοινωνικοπολιτιστικής Ανάπτυξης Σητείας (Δ.Ο.Κ.Α.Σ.), ο Οργανισμός Ανάπτυξης Σητείας (Ο.Α.Σ.), ο Σητειακός Α.Ο, ο Γ.Σ. Βιτσέντζος Κορνάρος και η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης, διοργανώνουν ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ οι οποίες περιλαμβάνουν:

  ► Αγώνες δρόμου σε δημόσια οδό με την ονομασία: «Γύρος της Σητείας»

► Σφαιροβολία (Αγώνας Επίδειξης)

► Kids' Athletics.

 

Οι αθλητικές εκδηλώσεις θα διεξαχθούν την Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2022 στην Σητεία. Χώρος συγκέντρωσης αθλητών - αθλητριών, τελετή έναρξης, αίθουσα κλήσης και εκκινήσεις δρόμων:   ΠΛΑΤΕΙΑ «ΗΡΩΩΝ  ΣΗΤΕΙΑΣ».

Περισσότερες Πληροφορίες : Στο site της διοργάνωσης (https://runntrail.gr/agones/gyros-tis-siteias-2022/ )

Δείτε παρακάτω το Πρόγραμμα και την προκήρυξη των αγώνων.

Προκήρυξη και Πρόγραμμα: doc Προκήρυξη Γύρου Σητείας 2022 114.00 Kb

Σημείωση Λόγω μεγάλης συμμετοχής η Εκκίνηση στα 5κμ δια δοθεί 11.10-11.15

gyros_sitias_2022__mini.jpg
Τελευταία ανανέωση ( Saturday, 10 December 2022 )
 
Παγκρήτιοι Αναπτυξιακοί Αγώνες Κ12 - Χανιά Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΙ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Κ12

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΚΡΗΤΗΣ - ΧΑΝΙΑ ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2022

logo_eas_segas_kritis_2.png

Με μεγάλη επιτυχία και ακόμα μεγαλύτερη συμμετοχή νέων αθλητών έγιναν στο ΕΑΚ Χανίων «Έλενα Βενιζέλου» οι Παγκρήτιοι Αναπτυξιακοί  Αγώνες  Κ12 με διοργανώτρια την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης και σωματεία από την Δυτική Κρήτη

Τα αποτελέσματα:

50μ Αγοριών: 1ος Βεγλιρής Γιώργος (ΓΣ Νέαρχος) 7.45, 2ος Κοντοπυράκης Δημήτριος ΑΠΟΚ Θύελλα 7.50

3ος Χατζής Αθανάσιος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 7.63

600μ Αγοριών: 1ος Κακαβελάκης Διονύσης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1:56.66, 2ος Κοκογιαννάκης Ιωάννης (ΑΟ Κύδων) 2:01.00, Φαντάκης Νικόλαος (ΑΠΟΚ Θύελλα) 2:05.00

Άλμα σε ύψος: Δαργατζάκης Ιωάννης (ΓΣ Νέαρχος) 1.20, Ανγίνο-Παπαδάκης Ιωάννης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.00

Άλμα σε μήκος αγοριών: Τριανταφύλλου Νίκος (ΑΟ Κύδων) 3.92, Κουτρούλης Αλέξανδρος (ΓΣ Νέαρχος) 3.81, Μαρτσάκης Αλέξανδρος (ΓΣ Νεαρχος) 3.65

Μπαλλάκι Αγοριών: Μαρκάκης Χρήστος (ΑΣ Αποκόρωνας) 36.03, Λεβεντάλης Άγγελος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 33.73, Νικολόπουλος Αλέξανδρος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 31.49

 

50μ Κοριτσιών: Πλατοκούκη Αννα-Μαρία (ΓΑΣ Περάματος) 7.61, Γουβεράκη Ματθίλδη (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 7.84, Γιούδα Χριστίνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 7.85

600μ Κοριτσιών: Γιαννίου Αννα-Ελένη (ΑΟ Κύδων) 1:57.03, Φελεσάκη Καλλιόπη (ΑΠΟΚ Θύελλα) 2:07.06, Τσούρα Μέγκι (ΑΠΟΚ Θύελλα) 2:18.00

Άλμα σε ύψος Κοριτσιών: Χαϊδεμενάκη Δέσποινα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.25, Παπαδάκη Αθηνά (ΓΣ Νέαρχος) 1.15, Σέλμαν-Κατζουράκη Σοφία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.05

Αλμα σε μήκος Κοριτσιών: Ανουσάκη Αικατερίνη (ΑΠΟΚ Θύελλα) 3.49, Τσισμενάκη Λυδία (ΓΣ Αίολος Χανίων) 3.32, Τζαγκαράκη Αννα-Μαρία ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 3.29

Μπαλάκι Κοριτσιών: Νιάρου Μαριάννα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 27.81, Παραγιουδάκη Χαρά (ΓΑΣ Περάματος) 24.03, Μαρονικολάκη Μαρία Αριάδνη (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 20.29

 

 

Τελευταία ανανέωση ( Sunday, 04 December 2022 )
 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 1 - 9 από 750

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων