Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

ΑΡΧΗ arrow ΝΕΑ
ΝΕΑ
Διασυλλογικό Ανδρών Γυναικών 2016 - Β΄Αγωνιστική - Πρόγραμμα Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ

segas_logo2.jpgΗ κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση σε επίπεδο Κρήτης, οι Διασυλλογικοί αγώνες Ανδρών - Γυναικών ολοκληρώνονται το Σάββατο 7 Μαΐου στο Παγκρήτιο Στάδιο Ηρακλείου, μαζί με τους διασυλλογικούς αγώνες συνθέτων αγωνισμάτων ΠΠ-ΠΚ Α΄. 

Η συμμετοχή γνωστών πρωταθλητών μας και μελών των εθνικών ομάδων όπως των: Βασιλείου Ρένας, Βασιλείου Άννας, Ρήγας Σοφίας, Νυφαντόπουλου Γιάννη, Λεδάκη Στέλλας, Γερομαρκάκη Ευαγγελίας, Σπανουδάκη Κων/νας, Μανιαδάκη Μαρίνας, Χουλάκη Γιάννη, Γράβαλου Δημήτρη, Φιλανδαράκη Νίκου, Σαϊσανά Νίκου,  Καλογεράκη Γιώργου, Χατζάκη - Καζάνη Χρήστου, Καστρινού Μελίνας, Σαρρή Κατερίνας, Διάκου Γιώργου, Δόβρου Κατερίνας, Κανάκη Αλεξίας, Ψαράκη Ευαγγελίας, Μωυσίδου Χρυσής, Σταματελόπουλου Γιάννη, Κολομβάκη Κυριάκου, Ρουσσάκη Ιορδάνη, Βότσου Χρήστου, Γιανναδάκη Νίκου, Νταμοτσίδη Βαλεντίνου, Κασωτάκη Μυρτώς, Γαλαζούλα Τάσου, Μπόφτση Παύλου, Γναφάκη Δημήτρας, Γκέλη Κων/νας, Μπαλαμούτη Ζωής, Βασιλάκη Κώστα, Αϊβαλιώτη Κατερίνας, Συνολάκη Ηρώς, Καραταράκη Κατερίνας κ.α, αποτελεί ευκαιρία για τους φιλάθλους του στίβου να παρακολουθήσουν και να χειροκροτήσουν τις προσπάθειες των πρωταθλητών μας, που πολλοί από αυτούς θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στις διεθνείς διοργανώσεις του 2016.

Στους αγώνες θα συμμετέχουν 300 περίπου αθλητές - τριες, από τα σωματεία της Κρήτης:  Γ.Σ. ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ -  Ο.Φ.Η - Γ.Ε.Η. - Α.Ο. ΚΥΔΩΝ  - Α.Ο. ΛΑΣΙΘΙΟΥ- Ο.Κ.Α. ΑΡΚΑΔΙ - Γ.Α.Σ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ - Α.Ο. ΚΙΣΣΑΜΟΥ - Γ.Σ. ΛΙΒΥΚΟΣ- Γ.Σ. ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ.

Οι δηλώσεις συμμετοχής : 

xls Λίστες Συμμετοχής Ανδρών 64.50 Kb

xls Λίστες Συμμετοχής Γυναικών 68.50 Kb

xls Λίστες Συμμετοχής Συνθέτων 212.00 Kb

Το πρόγραμμα των αγώνων:

ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ  ΣΤΑΔΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ    ΣΑΒΒΑΤΟ  7  ΜΑΙΟΥ  2016

 

ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

 

12.00

  80 Εμπ.  ΠΚ  Α΄

12.15

100 Εμπ.  ΠΠ Α΄

12.45

Μήκος ΠΠ – ΠΚ Α΄

13.30

Σφαίρα ΠΠ – ΠΚ Α΄

 

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ  ΣΤΑΔΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ  7  ΜΑΙΟΥ  2016

 

ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

 

12.00

  80 Εμπ.  ΠΚ  Α΄

12.15

100 Εμπ.  ΠΠ Α΄

12.45

Μήκος ΠΠ – ΠΚ Α΄

13.30

Σφαίρα ΠΠ – ΠΚ Α΄

 

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

15.45

200  Α   Προκριματικός

Οι Προκριματικοί σειρές θα διεξαχθούν μόνο στην περίπτωση

        που οι τελικές συμμετοχές είναι περισσότερες από 16

16.00

200  Γ   Προκριματικός  

17.15

400 Εμπ.  Α

 

                               Δίσκος Γ

17.30

400 Εμπ.  Γ

                           Τριπλούν Γ                            

 

17.45

200  Α

Επί Κοντώ Γ     

 

18.00

200  Γ

Ύψος ΠΠ Α΄ ΕΞΑΘΛΟΥ

 Ακόντιο  Α                            

18.15

800  Α – Γ                        

 

 

18.30

                        150 ΠΠ Β΄

                             Μήκος Α               

 

18.45

                        150 ΠΚ Β΄                         

Επί Κοντώ  Α

                              

19.00

5.000 Α - Γ

              Ύψος Γ

                                Σφαίρα Γ

19.15

 

 

Ακόντιο ΠΠ – ΠΚ Α΄

ΕΞΑΘΛΟΥ  - ΠΕΝΤΑΘΛΟΥ

19.30

                 1.000 ΠΠ-ΠΚ Β΄

 

 

19.45

4 Χ 400  Α                         

 

 

20.00

4 Χ 400  Γ

 

 

20.15

1.000 ΠΠ Α΄ ΕΞΑΘΛΟΥ

 

 

20.30

600 ΠΚ Α΄  ΠΕΝΤΑΘΛΟΥ

 

 

 

Τελευταία ανανέωση ( Παρασκευή, 06 Μάιος 2016 )
 
Ανακοίνωση σχετικά με το Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Εκτύπωση E-mail
Διάφορα

Σχετικά με τα προβλήματα που έχουν προκύψει από τον ορισμό του Πανελληνίου Σχολικού Πρωταθλήματος στις 10 και 11 Μαΐου, ενώ έχει προγραμματισθεί έγκαιρα η διεξαγωγή της Β φάσης του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Α/Γ στις  7 ή 8 Μαΐου, ο ΣΕΓΑΣ κοινοποίησε την παρακάτω Απόφασή του στις Ενώσεις και τα Σωματεία Μέλη του.  Αναλυτικά:

"Σας ενημερώνουμε ότι μετά την απόφαση του Υπουργείου Παιδείας για τη διεξαγωγή των Πανελληνίων Σχολικών Αγώνων κατά μία ημέρα νωρίτερα (10-11 Μαΐου)  και προκειμένου να μην επιβαρυνθούν αγωνιστικά οι Αθλητές -τριες που θα συμμετάσχουν στους παραπάνω αγώνες, αλλά και να μην υπάρχουν, όσο είναι δυνατόν, βαθμολογικές απώλειες για τα Σωματεία τους στη Β Αγωνιστική ημέρα των Διασυλλογικών Αγώνων Α/Γ (7 ή 8/5), ισχύουν τα εξής:

Α) Τα σωματεία των  αθλητών - αθλητριών, που θα συμμετέχουν στους πανελλήνιους σχολικούς αγώνες (10-11/5) και δεν θα συμμετέχουν στα ατομικά αγωνίσματα των Διασυλλογικών Α/Γ (στους ομίλους που θα διεξαχθούν στις 7 ή 8/5), θα πριμοδοτηθούν με «βαθμούς αξιολόγησης» διασυλλογικών αγώνων, σύμφωνα με το παρακάτω πλαίσιο: 1)Οι αθλητές - αθλήτριες που γεννήθηκαν το 1998 (Έφηβοι - Νεανίδες), πριμοδοτούνται με 10 βαθμούς αξιολόγησης για κάθε ΑΤΟΜΙΚΟ αγώνισμα που έχουν δικαίωμα συμμετοχής στη Β΄ αγωνιστική ημέρα (7 ή 8/5). 2)Οι αθλητές - αθλήτριες που γεννήθηκαν τα έτη 1999 - 2000 (Παίδες-Κορασίδες), πριμοδοτούνται με 8 βαθμούς αξιολόγησης για κάθε ΑΤΟΜΙΚΟ αγώνισμα που έχουν δικαίωμα συμμετοχής στη Β΄ αγωνιστική ημέρα (7 ή 8/5). 3)Ειδικά οι αθλητές - αθλήτριες που θα συμμετέχουν στα ΣΥΝΘΕΤΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ, πριμοδοτούνται με 6 βαθμούς αξιολόγησης για κάθε ΑΤΟΜΙΚΟ αγώνισμα που έχουν δικαίωμα συμμετοχής στη  Β΄ αγωνιστική ημέρα (7 ή 8/5). Β) Για την πριμοδότηση των Σωματείων με τους παραπάνω βαθμούς αξιολόγησης, για τους αθλητές - αθλήτριες που θα συμμετέχουν στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες, θα πρέπει απαραίτητα να ισχύσουν τα εξής: 1)Να αναφέρονται στη δήλωση συμμετοχής του Σωματείου τους στα ΑΤΟΜΙΚΑ αγωνίσματα που έχουν δικαίωμα συμμετοχής στη Β΄ αγωνιστική ημέρα, παρότι δεν θα συμμετάσχουν. 2)ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΤΟΜΙΚΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑ στη Β΄ αγωνιστική ημέρα Α/Γ (μπορούν να συμμετέχουν μόνο στα αγωνίσματα των σκυταλοδρομιών, αφού για τις σκυταλοδρομίες δεν μπορεί να υπάρχει πριμοδότηση σωματείων). 3)Η πριμοδότηση με «βαθμούς αξιολόγησης» των Σωματείων θα υπολογιστεί μετά την επίσημη ανακοίνωση των  αποτελεσμάτων  των Σχολικών Αγώνων, από τα οποία θα τεκμαίρεται η συμμετοχή και κατάταξη των Αθλητών- Αθλητριών. Αυτοί οι βαθμοί αξιολόγησης θα προστίθενται  στην ετήσια αξιολόγηση των σωματείων του 2016 και σε καμία περίπτωση στην βαθμολογία των διασυλλογικών, η οποία υπολογίζεται σύμφωνα με τα αγωνιστικά αποτελέσματα των Αθλητών -Αθλητριών που συμμετείχαν στη Β΄ αγωνιστική ημέρα των Διασυλλογικών Αγώνων Α/Γ. Παρακαλούνται οι Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. ανά όμιλο (Διοργανώτριες και συμμετέχουσες) για την άμεση και έγκαιρη ενημέρωση των σωματείων στην περιοχή ευθύνης τους.

Κατεβάστε εδώ ολόκληρη την εγκύκλιο: pdf Προμοδότηση Σωματείων λόγω μή συμμετοχής 1.31 Mb

 
Μιραμπέλο 2016 - Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

mirambelo_2016.jpg

Μερικές θαυμάσιες επιδόσεις σημειώθηκαν κατα την διάρκεια των αγώνων Μιραμπέλο 2016 που έγιναν σήμερα Μεγάλη Τετάρτη 27 Απριλίου στον Άγιο Νικόλαο. Οι αγώνες έγιναν στο περιθώιριο του προπονητικού κάμπ της εθνικής ομάδας Εφήβων/Νεανίδων και Παίδων/Κορασίδων ενώ παράλληλα διεξάγεται και το προπονητικό σεμινάριο.

Ξεχώρισαν με τις επιδόσεις τους

Η Παναγιώτα Δόση (ΑΟ Κερκύρας) στο άλμα σε ύψος με 1.77μ που είναι η καλύτερη επίδοση στην Ελλάδα που έχει σημειωθεί  από παγκορασίδα

Ο Δημήτρης Πατραμάνης στο άλμα σε ύψος ανδρών που πέρασε τα 2.10μ πετυχαίνοντας νέο ατομικό ρεκόρ σε ανοικτό στίβο

Η Κωνσταντίνα Ρωμαίου με 12.42 στο τριπλούν χωρίς την πλήρη φορά της

Ο Μίλτος Τεντογλου με 7.54 στο μήκος αν και είναι σε περίοδο βαριάς προπόνησης

Ο Άγγελος Τζελιλάϊ στα 300μ με 37.18 που πλησιάσε στα 3 εκατοστά το Παγκρήτιο ρεκόρ

Τα αποτελέσματα 

100μ Ανδρών : Λαπιδάκης Νίκος (ΑΟΛ) 11.66, Νεραντζούλης Ανδρέας (ΑΟΛ) 12.01, Λίλος Εμμανουήλ (ΟΦΗ) 12.06, Δερμιτζάκης Ιωάννης (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 14.54
1500μ Ανδρών : Ριζωνάκης Γιώργος (ΑΟΛ) 4.18.53, Βαγιανός Γιώργος (ΑΟ Κύδων) 4.18.87
Άλμα  σε ύψος Ανδρών: Πατραμάνης Δημήτρης (ΟΦΗ) 2.10, Μέρλος Αντώνης (Ποσειδών Λουτρακιου) 2.00 Δραμουντάνης Χαράλαμπος (ΟΦΗ) 1.90
Άλμα σε μήκος Ανδρών : Τέντογλου Μιλτιάδης (ΓΕ Γρεβενών) 7.54, Στυλιανίδης Αντώνης (ΜΑΣ Αετός Θ.) 7.16, Κωστάκης Γιώργος (ΑΟΛ) 6.61, Φθενάκης νίκος (ΑΟΛ) 5.55
Τριπλούν Ανδρών: Δημήτρης Μονοπώλης (Κερκυραϊκός) 15.29, Βασιλόπουλος Δημήτριος (ΑΟΛ) 12.46, Μεραϊ Μιχαήλ (ΑΟΛ) 11.44

100μ Γυναικών: Τσουκαλά Δήμητρα (Νίκη Βόλου) 13.10, Ραπανάκη Δέσποινα (ΑΟΛ) 15.26
1500μ Γυναικών: Μανιαδάκη Μαρίνα (ΑΟΛ) 4.51.01, Μαλλιωτάκη Αθηνά (ΑΟΛ) 5.28.18
Άλμα σε ύψος Γυναικών : Δόση Παναγιώτα (ΑΟ Κερκύρας) 1.77 (Καλύτερη επίδοση ΠΚΑ”) Κουναλάκη Ελευθερία (ΓΑΣ Μαλίων) 1.60, Παπαδάκη Όλγα (ΓΑΣ Μαλίων) 1.55, Κοκόζεβα Ροζαλία (ΓΑΣ Μαλίων) 1.55, Παπαδάκη Γεωργία-Μαρία (ΓΑΣ Μαλίων) 1.45, Ρουσοχατζάκη Νικολέτα 1.40, Ανδριανάκη Ραφαέλα (ΓΑΣ Μαλίων) 1.40
Μήκος Γυναικών : Ραπανάκη Δέσποινα (ΑΟΛ) 3.50
Τριπλούν Γυναικών : Ρωμαίου Κωνσταντίνα (Κερκυραϊκός) 12.42, Κωστή Χριστίνα (Πανιώνιος) 11.86, Σκορδίλη Μαρία (Κερκυραϊκός) 10.25

110μ εμπόδια Παίδων : Κουκουρογιαννακης Παντελής (ΑΟΛ) 15.69
Ακοντισμός Παίδων (700γρ) : Λάκο Παναγιωης (ΑΟΛ) 42.32, Αλεξάκης Αντώνης (ΓΕΗ) 41.80, Βασιλικάκης Ιωάννης (ΓΕΗ) 41.80, Αλεξάκης Δημηρης (ΓΕΗ) 41.65, Βούλρος Άγγελος; (ΓΕΗ) 34.34, Τουλουπάκης Επαμνεινώνδας (Βιτσέντζος Κορνάρος) 22.35
Ακοντισμός Κορασίδων (500γρ) : Αλιμάνι Κατερίνα (ΑΟΛ) 35.70, Κούκια Τζουλιάνα (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 21.10, Κουρουπάκη Στέλλα (ΓΕΗ) 15.38

80μ ΠΠΑ': Βασιλόπουλος Άγγελος (ΑΟΛ) 10.10, Σχοιναράκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 10.15
150μ ΠΠΑ': Φορτετζανός Γιώργος (ΑΟΛ) 18.25, Βασιλόπουλος Άγγελος (ΑΟΛ) 19.12, Κοκκίνη Μανώλης (ΑΟΛ) 19.64, Παπαγεωργόπουλος Νίκος (ΑΟΛ) 20.13
300μ ΠΠΑ': Τζελιλάϊ Άγγελος (ΑΟΛ) 37.18, Φορτετζανός Γεωργιος (ΑΟΛ) 39.21, Λεμονάκης Ιωάννης (ΓΑΣ Ιεραπετρας) 50.81
Ακοντισμός ΠΠΑ': Κοκκίνης Εμμανουήλ (ΑΟΛ) 39.04, Παναγιωτάκης Εμμ.(ΑΟΛ) 35.17, Παπαγεωργίου Μιχαήλ (Λιβυκός 31.69, Αθανατος Μιχαήλ (ΑΟΛ) 28.80


80μ ΠΚΑ': Πιτροπάκη Σοφία (Λιβυκός) 11.12, Μανδυλάκη Μιχαέλα (ΟΦΗ) 11.29, Βρυγιωνάκη Ελένη (ΑΟΛ) 11.64, Καφετζογιαννάκη Αννα (ΓΕΗ) 13.16
150μ ΠΚΑ”: Χαραλαμπάκη Γεωργία (Λιβυκός) 22.41, Μίσοβιτς Σαμάνθα (Λιβυκός) 22.41
600μ ΠΚΑ': Τσαγκαράκη Γεωργία (ΑΟΛ) 1.51.32 Μίσοβιτς Σαμάνθα (Λιβυκός) 2.10.80
1000μ ΠΚΑ': Ραφαηλάκη Νικολέτα (ΑΟΛ) 3.10.92
300μ εμπόδια ΠΚΑ”: Χαραλαμπάκη Ραφαέλα (Λιβυκός) 51.71, Τσάκωνα Ναταλία (ΑΟΛ) 52.61, Τσαγκαράκη Γεωργία (ΑΟΛ) 53.59
Μήκος ΠΚΑ”: Πιτροπάκη Σοφία (Λιβυκός) 4.84, Χαραλαμπάκη Ραφαέλα (Λιβυκός) 4.64, Χαρούλη Δέσποινα (ΑΟΛ) 4.32
Ακοντισμός ΠΚΑ'(500γρ) : Χαραλαμπάκη Ραφαέλλα (Λιβυκός) 24.26, Νίχλου Νικολέτα (ΑΟΛ) 20.60, Σάχι Χριστίνα (ΑΟΛ) 20.12, Κουρουπάκη Στέλλα (ΓΕΗ) 15.55,

150μ ΠΠΒ': Χριστοφοροάκης Ιωάννης (ΟΦΗ) 18.84, Χιντέργα Ερνέστο (ΓΕΗ) 20.67, Δαμιανάκης Γεώργιος (ΓΕΗ) 21.11
300μ ΠΠΒ': Σχοιναράκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 43.85, Αγγελάκης Ιωάννης (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 46.86, Ζερβάκης Θεόφιλος (ΑΟΛ) 47.83, Μαρής Σπύρος (ΑΟΛ) 53.74, Λυρώνης Μιχαηλ 1.04.11
Μήκος ΠΠΒ': Δαμιανάκης Γεώργιος (ΓΕΗ) 4.44, Καραβατκι Ιωακείμ (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 4.15
Μπαλάκι ΠΠΒ : Λυρώνης Μιχαήλ (ΓΑΣ Μαλίων) 41.40, Στεφανουδάκης Αντώνης (ΓΕΗ) 40.06, Αμαριωτακης Αναστάσιος (ΑΟΛ) 31.33

150μ ΠΚΒ”: Ρεθυμνιωτάκη Σοφία (ΟΦΗ) 20.93, Καρτεράκης Εμμανουέλα (ΑΟΛ) 22.10, Καντιφεδάκη Μαρία (Βιτσ.Κορνάρος) 22.23, Κεσίσογλου Ευαγγελία (Βιτσ.Κορνάρος) 22.57, Μανουσάκη Ερωφίλη (ΓΕΗ) 22.58, Κοκολάκη Γωγώ'(ΓΕΗ) 22.75
300μ ΠΚΒ': Κουνελάκη Αννα (Βιτσ.Κορνάρος) 48.44, Κουκιά Ερίσα (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 49.91, Πατεράκης Κωνσταντίνα (Σητειακός) 50.25, Κοκολάκη Γωγώ (ΓΕΗ) 50.36, Στεργιοπούοου Άννα (ΑΟΛ) 54.27, Βλαχάκη Ζωή (ΓΕΗ) 57.71
Μήκος ΠΚΒ': Ζαμπετάκη Αγγελική (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 4.45, Κουνελάκη Άννα (Βιτσ.Κορνάρος) 4.38, Βασιλάκη Κατερίνα (Λιβυκός) 4.30, Καντιφεδάκη Μαρία (Βιτσ.Κορνάρος) 4.17, Γερομαρκάκη Γεωργια (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 4.12
Μπαλάκι ΠΚΒ': Δερμιτζάκη Αργυρη (ΣΜΚ) 29.88, Δερμιτζάκη Μαριλένα (Σητειακός) 28.53, Κοκολάκη Ειρήνη (ΓΑΣ Μαλίων) 28.33

50μ Μίνι ΠΠ: (Καλύτερες επιδόσεις από 3 σειρές) Ανδρουλιδάκης Γεώργιος (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 7.71, Μαστοράκης Γεώργιος (ΑΟΛ) 8.05, Μετσαντωνάκης Βασίλης (Βιτσεντζ.Κορνάρος) 8.07, Σταμπούλης Γεωργ.(ΑΟΛ) 8.18, Δαμιανάκης Φώτης (ΓΕΗ) 8.21, Ζογλοπίτης Γιώργος (Βιτσ.Κορνάρος) 8.28
300μ Μίνι ΠΠ: Πάγκαλος Νικόλαος (ΑΟΛ) 51.22 Τουρλούκης Βασίλης (Λιβυκός) 55.90, Βασιλάκης Μιχαηλ (Βιτσ.Κορνάρος) 56.55, Βιολέτης Νίκος (ΑΟΛ) 1.0.94, Παρασκευόπουλος Σωτήρης (Ανεξάρτητος) 1.01.34
600μ Μίνι ΠΠ: Πάγκαλος Ευθύμης (ΑΟΛ) 2.06.79, Ρούτσι Φάμπιο Βιτσέντζος Κορνάρος) 2.15.75
Μήκος Μίνι ΠΠ: Παπαγιάνης Πέτρος (Σητειακός) 4.18, Καμένος Μαρίος (ΓΑΣ Μαλίων)  3.83, Γιατζάκης Στέφανος (ΑΟΛ) 3.54, Ζογλοπίτης Γιώργος (Βιτσέντζος Κορνάρος) 3.44, Βασιλάκης Μιχαήλ (Βιτσ.Κορνάρος) 3.42, Μακράκης απόστολος (ΑΟΛ) 3.40
Μπαλάκι Μίνι ΠΠ: Κουμιανάκης Εμμανουήλ (ΑΟΛ) 32.10, Σουλιώτης Βαγγέλης (Σητειακός) 31.78, Μαστοράκης Γιώργος (ΑΟΛ) 26.05, Μακράκης Απόστολος (ΑΟΛ) 23.67, Δανδουλάκης Αλέξανδρος (Σητειακός) 20.02, Δαμιανάκης Φώτης (ΓΕΗ) 22.35, Παπαγεωργακόπουλος Νικός (ΓΕΗ) 14.35

50μ Μινι ΠΚ (καλύτερες επιδόσεις από 4 σειρές) Ρουσοχατζάκη Μαρίνα (ΓΑΣ Μαλίων) 7.92, Μπρούνα Κολάϊ (ΓΑΣ Μαλίων) 7.99, Πρινέα Ελάνη (ΓΑΣ Μαλίων) 8.22, Φαφαλάκη Αθανασία (ΓΕΗ) 8.24, Ελμάς Σελ (ΓΑΣ Μαλίων), Κοζύρη Κατερίνα (ΑΟΛ) 8.66
300μ Μίνι ΠΚ: Τσινάρη Βάλια (ΑΟΛ) 54.02, Κοντογιάννη Μελίνα (ΓΑΣ Ιεράπςτρας) 54.73, Φαφαλάκη Μαρία (ΓΕΗ) 55.29, Φαϊτου Ευσεβία (ΑΟΛ) 56.03, Μπουράκη Ναταλία (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 57.50, Τραντά Σοφία (ΑΟΛ) 58.08, Βιολέτη Ζωή (ΑΟΛ) 1.00.92
Μήκος Μίνι ΠΚ: Αναγνωστάκη Ελισάβετ (ΓΑΣ Μαλίων) 3.69, Πράντζα Άμμυ (Βιτσέντζος Κορνάρος) 3.65, Κιοκάι Νικολέτα (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 3.56, Φαφαλάκη Αθανασία (ΓΕΗ) 3.44, Καντιφεδάκη Κατερίνα (Βιτσ.Κορνάρος) 2.97
Μπαλάκι Μίνι ΠΚ: Αραμπατζή Δάφνη (Πήγασος) 28.50, Δανδουλάκη Αριάδνη (Σητειακός) 20.55, Ιβάνοβα Ιωάννα (Βιτσέντζος Κορνάρος) 20.00, Λεμπιδάκη Μαρία (ΑΟΛ) 14.18, Δαμαλάκη Μαρία (Βιτσ.Κορνάρος) 11.68, Πολιτάκη Δήμητρα (ΓΕΗ) 8.95

Τελευταία ανανέωση ( Σάββατο, 30 Απρίλιος 2016 )
 
Μιραμπέλλο 2016 - Προπονητικό κάμπ στον Άγιο Νικόλαο Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

mirambelo_2016.jpg

Στο πλαίσιο καλλιέργειας ομαδικού πνεύματος, κοινής προσπάθειας, εξωστρέφειας και συνεργασίας ο ΣΕΓΑΣ συνεχίζει να κάνει πράξη και να συνδέει τις προπονητικές συγκεντρώσεις με την επιμόρφωση.

Για ένα δεκαήμερο, από την Μεγάλη Δευτέρα 25 Απριλίου και μέχρι 5 Μαΐου αθλητές και αθλήτριες των προεθνικών ομάδων παίδων-κορασίδων, εφήβων-νεανίδων και νέων ανδρών-γυναικών θα φιλοξενηθούν από τον Δήμο Αγίου Νικολάου στην Κρήτη.

Οι αθλητές-τριες που συμμετέχουν αναχώρησαν βράδυ της Μ.Δευτέρας 25/4/16  στις 22:00 από τον Πειραιά  με πλοίο της ΜΙΝΟΑΝ-LINES. Η επιστροφή θα γίνει το πρωί της Πέμπτης 5/5/16  06:00.

Κατά την διάρκεια των προπονήσεων θα γίνεται  «βιωματικά» παρουσίαση ειδικών και αγωνιστικών ασκήσεων από εξειδικευμένους προπονητές της ομοσπονδίας μας.

Στις 27 Απριλίου Μ Τετάρτη, αρκετοί από τους αθλητές της ομάδας προετοιμασίας θα λάβουν μέρος στους ετήσιους  που διοργανώνει ο Α.Ο. Λασηθίου στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αγίου Νικολάου με την επωνυμία «Μιραμπέλο 2016».

Την προκήρυξη για τους αγώνες αυτούς μπορείτε να την βρείτε εδώ: doc Προκήρυξη Μιραμπελο 2016 74.50 Kb

Την Μεγάλη Πέμπτη 28 Απριλίου θα διοργανωθεί επιμορφωτική ημερίδα για τους προπονητές που συμμετέχουν στο camp με τη δυνατότητα να την παρακολουθήσουν και οι προπονητές της ΕΑΣ Κρήτης. 

Η ημερίδα θα διεξαχθεί σε αίθουσα του επιμελητηρίου Αγίου Νικολάου με το παρακάτω πρόγραμμα και θέματα: 

20:00-20:15. «Πώς επηρεάζει η προπόνηση αντοχής την καρδιά, μορφολογικά και λειτουργικά, παιδιών αναπτυξιακής ηλικίας». Ομιλιτής ο Προπονητής ΣΕΓΑΣ Λευτέρης Ραφαηλάκης.  

20:15-20:30. «Ενδιάμεσος Μεσόκυκλος-Η διατήρηση της αγωνιστικής φόρμας ανάμεσα σε δύο διαδοχικές αγωνιστικές κορυφώσεις». Ομιλητής ο Εθνικός Προπονητής Ε/Ν  Γιάννης Κουτσιώρας 

20:30-20:45. «Εμβιομηχανική. Πώς μπορεί να με βοηθήσει». Ομιλητής Δημήτρης Τσιράκος Διευθυντής Παγκρήτιου Αθλητικού Κέντρου.

20:45-21:30.  Ερωτήσεις-Τοποθετήσεις.

Τελευταία ανανέωση ( Τρίτη, 26 Απρίλιος 2016 )
 
Διασυλλογικό Ανδρών Γυναικών - Α'Αγωνιστική Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις
100m_start_2016.jpg

Οι τρείς πρώτοι στα αγωνίσματα της 1ης αγωνιστικής ημέρας στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Ανδρών Γυναικών που έγινε στο Ηράκλειο (Παγκρήτιο Στάδιο και ΕΑΚ Ελευθειας για την σφύρα) νικητες´ηταν οι παρακάτω:

 

400μ Γυναικών : Ρένα Βασιλέιου (ΓΕΗ) 53.93, Αννα Βασιλέιου (ΓΕΗ) 54.60, Γναφάκη Δήμητρα (Κύδων) 55.72, Πιντή Ηρώ (Βενιζέλος) 55.78

Δισκοβολία Ανδρών : Κίτος Σταύρος (ΟΦΗ) 45.65, Ξενικάκης Γιάννης (ΟΦΗ) 43.96, Φουρναράκης Κων.(Κύδων) 41.13

1500μ Ανδρών : Βασιλάκης Κων.(Βενιζέλος) 4.01.31, Ξενιδάκης Χαρ.(Σητειακός) 4.05.81, Ζερβάκης Ιωάννης (Βιτσ.Κορνάρος) 4.08.31

Μήκος Γυναικών : Καστρινιού Μελίνα (ΟΦΗ) 5.79 (0.70), Μπαλαμούτη Ζώη (ΟΦΗ) 5.73 (1.70), Κουβέλη Χριστίνα (Βενιζέλος) 5.62 (0.20)

Σφαιροβολία Ανδρών: Γερομαρκάκης Γιώργος (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 15.90, Μιχαήλ Μανόλης (Βενιζέλος) 14.66, Καλογεράκης Δαμιανός (Βειζέλος) 14.07

Ύψος Ανδρών: Πατραμάνης Δημήτρης (ΟΦΗ) 1.90, Δραμουντάνης Χαρ.(ΟΦΗ) 1.86, Δημητρακόπουλος (Βιτ.Κορνάρος) 1.72

400μ Ανδρών: Καλογεράκης Γιώργος (ΟΦΗ) 49.52, Γράβαλος Δημήτρης (Βενιζέλος) 50.54, Φραγκούλης Στρ.(Βενιζέλος) 50.85

1500μ Γυναικών: Δόβρου Κατερίνα (Κύδων) 4.50.56, Γουνάκη Βασιλέια (Βενιζέλος) 4.54.98, Κέκελου Ανδριάνα (ΑΟΛ) 4.59.92

Ακόντιο Γυναικών: Μανιού Αφροδίτη (ΟΦΗ) 48.82 (Παγκρήτιο Ρεκόρ Νεανίδων), Γκέλη Ελένη (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 46.44, Βερυκάκη Εμαν.(Κύδων) 41.80

petsoudi_2016.jpg

100μ Ανδρών Τελικός (Άνεμος -1.10) Νυφαντόπουλος Γιάννης (Βενιζέλος) 10.96, Ρουσάκης Ιορδάνης (Βενιζέλος) 10.97, Καλαμαράς Χρήστος (Βενιζέλος) 10.97

100μ εμπόδια Γυναικών : (Άνεμος -1.00) Πετσούδη Ολυμπία (Βενιζέλος) 13.56, Κουβέλη Χριστίνα (Βενιζέλος) 15.93

Σφυροβολία Ανδρών: Αναστασάκης Μιχάλης (Βενιζέλος) 70.93, Γουμενάκης Γιάννης (Βενιζέλος) 59.79, Παπαδόπουλος Στέλιος (Βενιζέλος) 51.13

Σφύρα Γυναικών: Ντουντουλάκη Κωνσταντίνα (Βενιζέλος) 51.72, Δασκαλογιάννη Γεωργία (Βενιζέλος) 47.79, Βιολάκη νίκη (ΟΦΗ) 41.54

100μ Γυναικών Τελικός (Ανεμος -0.70) Σαρρή Κατερίνα 11.98 (στον προκριματικό 11.86:+0.2) Λιναράκη Ευα (Βενιζέλος) 12.64, Χανιωτάκη Γεωργία (ΟΦΗ) 12.87

110μ εμπόδια Ανδρών : (Ανεμος -0.20) Φιλανδαράκης Νίκος (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 14.49, Σαϊσανάς Νίκος (Βενιζέλος) 14.96

3000μ ΦΕ Ανδρών: Χατζάκης Καζάνης Χρήστος (ΑΟΛ) 9.41.38, Ελ Αρφαουι Αμντελατίφ (ΟΦΗ) 9.49.06, Βώτσος Χρήστος (Βιτ.Κορνάρος) 9.50.66

4χ100μ Γυναικών : Βενιζέλος 47.64 (Νέο Παγκρήτιο Ρεκόρ) (Σαρρή - Ανραντωνάκη Γ.-Πιντή-Πετσούδη) ΟΦΗ 49.24 (Λεγάκη-Μαρκάκη-Χανιωτάκη-Μπαλαμούτη), ΓΕΗ 50.30 (Σαϊπη-Καραταράκη-Αποστολάκη-Αγαπάκη)

Τριπλούν Ανδρών: Γαλαζούλας Αναστ.(Βενιζέλος) 15.36 (+0.20), Μπόφτσης Παύλος (Βενιζέλος) 14.59 (-0.80), Σπυριδάκης Βαγ.(ΟΦΗ) 13.82 (-0.60)

4Χ100μ Ανδρών: ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος 41.60 (Σαϊσανάς-Ρουσάκης-Νυφαντόπουλος-Καλαμαράς), ΑΟ Κύδων 42.34 (Κουτσουκλάκης Κ. Κουτσουκλάκης Μ. Μποτωνάκης Γ. Μποτωνάκης Α.) ΟΦΗ 42.93 (Κόκκινος, Κανδηλιεράκης, Διάκος, Παπαδάκης)

3000μ ΦΕ Γυναικών: Μανιαδάκη Μαρίνα (ΑΟΛ) 10.48.95, Γουνάκη Βασιλέια (Βενιζέλος) 11.22.16, Μαλιωτάκη Αθηνά (ΑΟΛ) 12.22.82

Βαθμολογία Γυναικών: Βενιζέλος 167, ΟΦΗ 115, ΓΕΗ 60, Κύδων και ΑΟΛ από 33, Αρκάδι και ΓΑΣ Ιεράπετρας από 12, ΑΟ Κισσάμου 1

Βαθμολογία Ανδρών: Βενιζέλος 207, ΟΦΗ 128, ΑΟ ΚΥΔΩΝ 76.5, ΓΑΣ Ιεράπετρας 28.5,  ΑΟΛ 22, Βιτσ. Κορνάρος 16, Σητειακός 1, ΓΕΗ 8, ΑΟ Κισσάμου 5.

Τα Πλήρη αποτελέσματα και οι βαθμολογίες : xls Διασυλλογικό Ανδρών Γυναικών - Α'Αγωνιστική Αποτελέσματα 2016 62.50 Kb

Φωτορεπορτάζ από τους αγώνες στην σελίδα της ΕΑΣ στο f. Στις φωτό εδώ στην πρώτη εκκίνιση στα 100μ ανδρών, στην δεύτερη η Ολυμπία Πετσούδη και η Χριστίνα Κουβέλη παίρνουν τα έπαθλά τους από τον πρόεδρο της ΕΑΣ Σωτήρη Λαβούτα και στην τρίτη οι τρείς πρώτες στα 400μ Γναφάκη, Ρένα και Άννα Βασιλείου με τον πατέρα τους

wp_20160423_18_28_34_smart.jpg

Τελευταία ανανέωση ( Δευτέρα, 25 Απρίλιος 2016 )
Διαβάστε περισσότερα...
 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 64 - 72 από 590

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων