Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

ΑΡΧΗ arrow ΝΕΑ
ΝΕΑ
Βαλκανικοί Αγώνες ΑΓ 2008 Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

afissa_small.jpg

Με πολύ καλές επιδόσεις ξεκίνησε το 63ο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Στίβου Ανδρ4ών Γυναικών που διεξάγεται στο Άργος Ορεστικό. Στο επί κοντώ γυναικών η Νικόλ Κυριακοπούλου πέτυχε το υψηλό όριο με 4.45μ και ταξιδεύει γι αΠεκίνο μαζί με την Αφροδίτη Σκαφίδα. Στην σφυροβολια γυναικών η Αλεξάνδρα Παπαγεωργίου που αγωνίστηκε εκτός συναγωνισμού πέτυχε 70.38μ και πάει Ολυμπιακούς μαζί με την Στέλλα Παπαδοπούλου που΄ήταν πρώτη στον αγώνα με 70.90μ. Τέλος το χαμηλό όριο πέρασε και ο Μιχάλης Σταματόγιαννης στην σφαίρα (19.80μ) αφού κέρδισε τον αγώνα με 19.91μ και θα αναμετρηθεί με τον Ανδρέα Αναστασόπουλο που και αυτός έχει πετύχει το χαμηλό όριο (19.86μ) στα Σιθώνεια την Κυριακή για να ταξιδέψει ένας τους για το Πεκίνο. Απο πλευράς κρητικών ο Σταμάτης Παπαντωνίου (Βενιζέλος) ήταν 2ος στην σφυροβολία με 69.71μ, η Χροστίνα Χαντζή (ΕΑΡ) ήταν 1η στα 400μ εμπόδια με 56.97 και η Μαρία Νταλάκα που αγωνίζεται φέτο με τα χρώματα του ΠΓΣ ήταν 4η στα 3000μ με 9.25.19

 

Τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας (Σάββατο 19 Ιουλίου)

 

 

 

Σφυροβολία

1.Κοσμίν Σορέσκου (Ρουμ) 71.52

2.Σταμ Παπαντωνίου (Ελλάδα) 69.71

3.Ζόραν Λονκάρα (Σερβία) 63.93

4.Ντισά Μπλεντάρ (Αλβ) 59.07

5.Σαμιρ Βίλιτς (Βοσν-Ερζ) 54.20

3.Φατιχ Εριλντιριμ (Τουρ) άκυρος

400μ εμπόδια (τελ κατ/ξη από 2 σειρές)

1.Κώστας Αναστασίου (Ελλάδα) 50.93

2.Ιονούτ Βαντεάνου (Ρουμ) 51.83

3.Μπογιαν Μάλκοβιτς (Σερβ) 53.05

4.Ιλιγια Τσβίγετιτς (Βοσν-Ερζ) 53.43

5.Φουρκάν Καν Χασάν (Τουρ) 54.37

6.Ογκνιάν Ογκνιάνοβ (Βουλ) 55.05

7.Νίκολα Μαροβιτς (Μαυροβ) 57.60

Εκτός συν/μού

1.Γιαν-Σπυρος Παπαδόπουλος (Ελλάδα) 50.82

2.Ερκάν Σουνού (Τουρ) 54.40

3.Μπογκνταν Τούκα (Ρουμ) 51.63

1.500μ

1.Κριστιάν Βοροβέντσι (Ρουμ) 3.43.42

2.Μίρκο Πέτροβιτς (Σερβ) 3.43.54

3.Τσιχάτ Ουλούς (Τουρ) 3.45.88

4.Βασίλης Παπαϊωάννου (Ελλάδα) 3.49.38

5.Αλεκς Μπούντα (Αλβ) 3.57.55

6.Γιασμίν Μουγιάνοβιτς (Μαυροβ) 3.57.87

7.Σάβα Τοντόροφ (Βουλ) 4.00.81

8.Ντάριο Μπγελγάρεβιτς (Βοσν-Ερζ) 4.02.37

Εκτός συν/μούΟσμάν Μπας (Τουρ) 3.53.18

400μ (τελ κατ/ξη από 2 τελ σειρές)

1.Σερντάρ Ταμάς (Τουρ) 46.85

2.Στέλιος Δημότσιος (Ελλάδα) 47.16

3.Κρασιμίρ Μπραΐκοφ (Βουλ) 47.48

4.Ιον Βιέρου (Ρουμ) 47.78

5.Ρόμπερτ Μούτσι (Σερβ) 48.67

6.Σάσα Κέσμαν (Βοσν-Ερζ) 50.31

7.Ενις Νταουτόφσκι (ΦΥΡΟΜ) 50.94

8.Αντρέα Κοκότι (Αλβ) 52.69

Εκτός συν/μού

1.ΔΗμ Γράβαλος (Ελλάδα) 46.89

2.Μάτε Πίντερ (Σερβ) 50.28

3.Ρόσεν Ντάνεφ (Βουλ) 47.63

4.Εκμπερ Καγιάς (Τουρ) 47.78

5.Γιωρ Ντούπης (Ελλάδα) 47.46

6.Γιωρ Οικονομίδης (Ελλάδα) 47.15

Σφαιροβολία

1.Μιχάλης Σταματόγιαννης (Ελλάδα) 19.91

2.Κεμάλ Μέσιτς (Βοσν-Ερζ) 18.21

3. Λαυρεντίου Πόπα (ΡΟυμ) 18.16

4.Φατιχ Γιαζίτσι (Τουρ) 17.85

5.Ντανίλο Ρίστιτς (Μαυροβ) 15.51

6.Ντράγκαν Πέριτς (Σερβ) 11.89

Εκτός συν/μού

1.Σεμίρ Μπέγκιτς (Βοσν-Ερζ) 17.08

100μ (τελική κατ/ξη από 2 σειρές)

1.Παναγιώτης Σαρρής (Eλλάδα) 10.33

2.Ισμαήλ Ασλάν (Τουρ) 10.43

3.Λέοναρντ Γκεργκιτσεάνου (Ρουμ) 10.59

4.Νεντίμ Κόβιτς (Βοσν-Ερζ) 10.72

5.Μάρκο Γιάνκοβιτς (Σερβ) 10.76

6.Μπόρις Σάβιτς (Μαυροβ) 11.00

Εκτός συν/μού

1.Μουσταφά Ντελιόγλου (Τουρ) 10.68

2.Κώστας Παπαζαφείρης (Ελλάδα) 10.61

3.Γιάννης Αποστόλου (Ελλάδα) 10.48

4.Χρήστος Καλαμάρας (Ελλάδα) 10.64

5.Αριστείδης Δράκος (Ελλάδα) 10.71

6.Κώστας Βογιατζάκης (Ελλάδα) 10.57

7.Κών/νος Ηλίας (Ελλάδα) 11.11

8.Σεζάι Οζκάια (Τουρ) 10.59

9.Μπουράκ Κοτσαμπεγιόγλου (Τουρ) 10.91

10.Μπογιάν Ομπιπαρίρ (Βοσν-Ερζ) 11.05

Υψος

1.Αντζελ Καράντρεφ (Βουλ) 2.16

2.Νίκος Γκιόσης (Ελλάδα) 2.15

* Μετά από αγώνα μπαράζ. Στον κανονικό αγώνα είχαν την ίδια επίδοση με 2.15

3.Γιοβάν Βουκίσεβιτς (Σερβ) 2.15

4.Μουσταφά Ντεμίρ Ονουρ (Τουρ) 2.10

5.Εμίλ Νιτά (Ρουμ) 2.05

5.000μ

1.Μάριους Ιονέσκου (Ρουμ) 14.29.68

2.Ντούσαν Μαρκέσεβιτς (Σερβ) 14.31.67

3.Μιχάλης Γελασάκης (Ελλάδα) 14.40.40

4.Μεχμέτ Καγκλαγιάν (Τουρ) 14.57.70

5.Ντιμτσο Μίτσοφ (Βουλ) 15.18.69

6.Γκιοργκι Τρενταφίλοφ (ΦΥΡΟΜ) 17.25.8

6Εκτός συν/μού

1.Μουγντάτ Οζτούρκ (Τουρ) 14.39.09

2.Ντάνιελ Βουκαϊλοβιτς (Σερβ) 15.16.36

4χ100μ

1.Τουρκία 40.20

2.Ελλάδα 40.65 Βογιατζάκης-Παπαζαφείρης Καλαμάρας-Αποστόλου

3.Ρουμανία 41.16

4.Σερβία 41.45

5.Βοσνία-Ερζεγοβίνη 41.79

6.Μαυροβούνιο 43.79

Μήκος

1.Μπόρις Μποζίνοφ (Βουλ) 8.12 (+2.00)

2.Αντμιρ Μπρέγκου (Αλβ) 7.75

3.Αντριαν Βασίλε (Ρουμ) 7.73

4.Σάββας Διακονικόλας (Ελλάδα) 7.65

5.Μίλαν Μιλένκοβιτς (Σερβία) 7.65

6.Χασάν Τσενκίζ (Τουρ) 7.25

7.Αλντίν Ζάιτς (Βοσν-Ερζ) 7.14

8.Ντραγκόγε Ραίκοβιτς (Μαυροβ) 6.97

Εκτός συν/μού

1.Τάσος Μακρυνικόλας (Ελλάδα) 7.95

2.Χρήστος Χατζηβασιλείου (Ελλάδα) 7.48

3. Εντίν Μπάσοβιτς (Βοσν-Ερζ) 7.09

Βαθμολογία 1η ημέρας

1.Ελλάδα 78

2.Ρουμανία 74

3.Σερβία 62

4.Τουρκία 60

5.Βοσνία-Ερζεγοβίνη 39

6.Βουλγαρία 37

7.Μαυροβούνιο 22

8.Αλβανία 21

9.ΠΓΔΜ 7

Γυναίκες

400μ εμπόδια

1.Χριστίνα Χαντζή-Νεάγκ (Ελλάδα) 56.97

2.Αντρέα (Πατράσκου (Ρουμ) 61.97

3.Ράγια Στοϊνόβα (Βουλ) 62.56

4.Ντενίσα Φεντζίλι (Αλβ) 64.76

5.Ιβάνα Αβνταλοβιτς (Σερβ) 64.84

6.Μαρτίνα Ιβανκοβιτς (Βοσν-Ερζ) 68.35

7.Γιοβάνα Ραϊσεβιτς (Μαυροβ) 69.21

Εκτός συν/σμού

1.Θεοδοσία Νακοπούλου (Ελλάδα) 59.65

2.Στυλ Δήμογλου (Ελλάδα) 60.58

400μ

1.Ανα-Μαρία Ιονίτα (Ρουμ) 52.62

2.Αγνή Δερβένη (Ελλάδα) 53.13

3.Κλοντιάνα Σάλα (Αλβ) 54.06

4.Μιλίτσα Γκεοργκίεβα (Βουλ) 54.74

5.Μαρίγια Πέτροβιτς (Σερβ) 57.14

6.Μερίσα Χάντζιτς (Βοσν-Ερζ) 57.36

7.Σερπίλ Κοτσάκ (Τουρ) 58.39

Εκτός συν/μού

1.Κατερίνα Σύρου (Ελλάδα) 54.44

2.Μαρία Παναγιωτίδου (Ελλάδα) 55.82

3.000μ

1.Σόνια Στόλιτς (Σερβ) 9.12.04

2.Ελενα Αντότσι (Ρουμ) 9.13.14

3.Λουτσία Κιμάνι (Βοσν-Ερζ) 9.14.23

4.Μαρία Νταλάκα (Ελλάδα) 9.25.19

5.Φαντίμε Σούνα (Τουρ) 9.55.63

Τριπλούν

1.Κριστίνα Μπουγίν (Ρουμ) 13.80

2.Ειρήνη Δημητράκη (Ελλάδα) 13.75

3.Πέτια Ντάτσεβα (Βουλ) 13.61

4.Τιγιάνα Γιακόβλεβιτς (Σερβ) 12.62

5.Καγκντάς Αρλάν (Τουρ) 12.38

6.Λέιλα Κλόντζο (Βοσν-Ερζ) 12.09

7.Μαρσίντα Νταρντά (Αλβ) 11.94

Αντριάνα Μπάνοβα (Βουλ) άκυρη

Εκτός συν/μού

1.Γκίτα Ντόντοβα (Βουλ) 14.24

2.Μαρία Ντομίτροβα (Βουλ) 13.23

3.Σεβίμ Σινμέζ (Τουρ) 12.59

Επί κοντώ

1.Νικολέτα Κυριακοπούλου (Ελλάδα) 4.45

2.Γελένα Βασιτς-Ραντίνοβιτς (Σερβ) 3.80

3.Μόνικα Γκομπάρ (Ρουμ) 3.70

4.Ντάμλα Γιαγκμούρ-Ντεμιραλπ (Τουρ) 3.60

5.Τεμενούγκα Ατανάσοβα (Βουλ) 3.30

Εκτός συν/μού Αννα Φοιτίδου (Ελλάδα) 4.10

800μ

1.Μικαέλα Νεάσκου (Ρουμ) 2.01.42

2.Γελίζ Κουρτ (Τουρ) 2.01.83

3.Ελένη Φιλάνδρα (Ελλάδα) 2.04.18

4.Μαρίγια Πάριτς (Σερβ) 2.08.25

5.Σλαντγιάνα Περούνοβιτς(Μαυροβ) 2.10.91

6.Μπιλιάνα Τσβιγιάνοβιτς (Βοσν-Ερζ) 2.13.31

Εκτός συν/μού

1.Μαρίνα Πέτκοβα (Βουλ) 2.07.54

2.Σελμά Ζρνιτς (Βοσν-Ερζ) 2.14.30

3.Βλαντάνα Γκαβράνοβιτς (Βοσν-Ερζ) 2.15.22

3.000μ Φυσ Εμπόδια

1.Μαρία Παρδαλού (Ελλάδα) 10.22.80

2.Γκουλτσάν Μινγκίρ (Τουρ) 10.36.86

3.Μπιλιάνα Γιόβιτς ΙΣερβ) 10.48.85

4.Κριστίνα Φρουμούζ (Ρουμ) 11.07.33

5.Γιασμίνα Ντέλιτς (Βοσν-Ερζ) 11.36.74

Σφυροβολία

1.Στέλλα Παπαδοπούλου (Ελλάδα) 70.90

2.Μικαέλα Μελίντε (Ρουμ) 68.86

3.Ζουμπεϊντέ Γιλντιζ (Τουρ) 61.26

4.Σλαβόσκα Οστογιτς (Βοσν-Ερζ) 43.47

5.Μόνικα Σιμεόνοβα (Βουλ) 40.03

6.Νταρίγια Ζιβάνοβιτς ((Σερβ) 38.24

Εκτός συν/μού

1.Αλεξάνδρα Παπαγεωργίου (Ελλάδα) 70.38

2.Μπιάνκα Περιέ (Ρουμ) 69.20

100μ (τελ κατ/ξη από 3 σειρές)

1.Αλίνα Μουντεάνου (Ρουμ) 11.53

2.Τάνια Μιτιτς (Σερβ) 11.56

3.Γεωργία Κοκλώνη (Ελλάδα) 11.62

4.Σέλια Οζιούρτ (Τουρ) 11.83

5.Μόνικα Γκατσέφσκα (Βουλ) 11.86

6.Μιλένα Μιλάεβιτς (ΜΑυροβ) 12.62

7.Ανα Μπούρντα (Αλβ) 12.75

8.Νικολίνα Σόραγιτς (Βοσν-Ερζ) 13.13

Εκτός συν/μου

1.Βουκοσάβα Νταπιτς (Σερβ) 11.60

2.μαρίνα Μποκσοβιτς (Μαυροβ) 13.18

3.Ντιλέκ Ιγιασίρτσι (Τουρ) 12.03

4.Ολγα Τσομπανίδη (Ελλάδα) 11.93

5.Λεμονιά Πολυχρονιάδου (Ελλάδα) 11.89

6.Γιοβάνα Κλαϊγεβιτς (Ελλάδα) 12.73

7.Αλίνα Ντουμάν (Ρουμ) 12.01

8.Μαρσέλα Ντεντρέου (Αλβ) 12.83

9.Σίμπελ Αγκάν (Τουρ) 12.17

10.Ανδριάννα Φέρρα (Ελλάδα) 11.96

Ακοντισμός

1.Γελένα Κουντάνοφ (Σερβ) 52.79

2.Κριστίνα Γκεοργκίεβα (Βουλ) 51.54

3.Αγγελική Τσιολακούδη (Ελλάδα) 51.01

4.Μαρία Νεγκόιτα (Ρουμ) 50.45

5.Μεριέμ Οκάλ (Τουρ) 46.76

6.Ολγα Κοτμιλόσι (Αλβ) 44.38

7.Νεντά Κανοστρέβατς (Βοσν-Ερζ) 41.96

Εκτός συν/μού

1.Παναγιώτα Τουλουμτζή (Ελλάδα) 49.92

2.Γκέρτα Μπατούσα (Αλβ) 38.34

Δισκοβολία

1.Νικολέτα Γκράσου (Ρουμ) 64.58

2.Βένερα Γκέτοβα (Βουλ) 55.96

3.Δωροθέα Καλπακίδου (Ελλάδα) 53.92

4.Γκοράνα Τεσάνοβιτς (Βοσν-Ερζ) 42.52

5.Μαρίνα Ιναϊνοβιτς (Σερβ) 34.90

6.Μάγια Σαμαρντζιτς (Μαυροβ) 32.50

Εκτός συν/μούΑρετή Αμπατζή (Ελλάδα) 53.54

4χ100μ

1.Ρουμανία 45.19

2.Ελλάδα 45.47 Κομπίδου-Τσομπανίδου Πολυχρονιάδου-Νερατζίδου

3.Σερβία 45.52

4.Τουρκία 46.24

5.Βοσνία-Ερζεγοβίνη 49.99

6.Μαυροβούνιο 50.10

Βαθμολογία 1ης ημέρας

1.Ρουμανία 97

2.Ελλάδα 94

3.Σερβία 79

4.Τουρκία 59

5.Βουλγαρία 51

6.Βοσνία-Ερζεγοβίνη 50

7.Αλβανία 23

8.Μαυροβούνιο 20

 

Πηγή : ΣΕΓΑΣ και www.in.gr

 

Για τα αποτελέσματα της 2ης ημέρας δείτε παρακάτω

 

Τελευταία ανανέωση ( Κυριακή, 20 Ιούλιος 2008 )
Διαβάστε περισσότερα...
 
Βαλκανικοί Αγώνες EN 2008 Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

balkan_junior_2008_logo.jpgΞεκίνησαν με τα αγωνίσματα της πρώτης ημέρασ στην Προύσα της Τουρκίας οι Βαλκανικοι Εφήβων Νεανίδων με ένα νέο Παγκρήτιο Ρεκόρ από τον Μανόλη Κουτσουκλάκη του Κύδωνα που πέτυχε στα 100μ επίδοση 10.45 με κανονικό άνεμο (+1.9) και κατέριψε την επίδοση του Θωμά Σμπώκου με 10.49 από το 1997. Γενικά οι Έλληνες αθλητές πέτυχαν τα παρακάτω αποτελέσματα:

 

Έφηβοι
Σφυροβολία 3ος Κωστογλίδης 59.30
400μ εμπ 3ος Λίτης Κωννσταντίνος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 54.14
Μήκος 2ος Καψής Νικ 7.39 (+2.2)
Υψος 2ος Μάστορας Αντ 2.13
100μ (άνεμος +1.9) 1ος Κουτσουκλάκης Εμμανουήλ (κύδων) 10.45 ΝΠΡ
Σφαιροβολία 4ος Θεοδώρου Γερ 16.76
1.500μ 2ος Δημητράκης Ανδρ 4.11.28
400μ 1ος Κυριακίδης Πετρ 48.68
5.000μ 5ος Ράντος Ιωαν 16.37.21
4χ100μ ακυρώθηκε η ομάδα μας

Νεάνιδες
Επί κοντώ 1η Παπακωτσή Βασιλική 3.40
400μ εμπ 5η Ανδρέου Ευρώπη 64.64
100μ 3η Γάτου Μαρία 11.74
Δίσκος 1η Αναγνωστοπούλου Χρυσ 45.13
1.500μ 6η Λίβα Βασιλ 4.46.47
400μ 6η Λευκοπούλου Ελένη (ΕΑΡ) 56.87
Ακόντιο 4η Φτάρα Παναγ 44.54
3.000μ στιπλ 3η Ρεμπούλη Ουρ 10.58.62
Τριπλούν 2η Παπαχρήστου Παρασκευή 13.94 (+2.5)
4χ100μ 4η 47.13 Ελλάς (Αλεξούλη, Μασλίγκα, Γάτου, Πετρομιχελή)

 

Πηγή : www.stivoz.gr

Για πλήρη αποτελέσματα ακολουθήστε τα επόμενα link

Αποτελέσματα Εφήβων Α΄Ημέρας xls Αποτελέσματα Εφήβων 412.00 Kb

Αποτελέσματα Νεανίδων Α΄Ημέρας xls Αποτελέσματα Νεανίδων 582.00 Kb

 

 

Τελευταία ανανέωση ( Δευτέρα, 21 Ιούλιος 2008 )
Διαβάστε περισσότερα...
 
24α Βαρδινογιάννεια - Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

vardinogianneia_2008.jpgΜε μεγάλη επιτυχία και παρουσία του υφυπουργού πολιτισμού για θέματα αθλητισμού κ.Γιάννη Ιωαννίδη και πλήθους κόσμου διεξήχθησαν την Δευτέρα 14 Ιουλίου 2008 στο ΔΑΚ Γάλλου Παύλος Βαρδινογιάννης τα 24α Βαρδινογιάννεια που ήταν αφιερωμένα στην μνημη του αξέχαστου Παύλου Βαρδινογιάννη. Παρέστησαν ακόμη ο σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ρεθύμνης και Αυλοποτάμου κ.κ. Άνθιμος, η Βουλευτές Ρεθύμης κ. Όλγα Κεφαλογιάννη και κ.Η.Λαμπίρης, ο Νομάρχης Ρεθύμνης κ. Γεώργιος Παπαδάκης, ο Δήμαρχος της πόλης κ.Γιώργος Μαρινάκης και ο αδελφός του Π.Βαρδινογιάννη Γιώργος Βαρδινογιάννης ως εκπρόσωπος της οικογένειας. Όλα τα τελικά αποτελέσματα στα «24α Βαρδινογιάνεια» που διοργάνωσε η ΕΑΡ είναι τα εξής:

 

Άνδρες

100μ (1η σειρά – Άνεμος +1.10)

1.Κρίστιαν Μπρένταν (Αντλιγκουα) 10.29

2.Μπερναρντ Γουίλιαμς (ΗΠΑ) 10.35

3.Ηλίας Κωστής (Πανιώνιος) 10.63

4.Κώστας Βογιατζάκης (ΟΣΦΠ) 10.67

5.Αμπντουλά Αλουαλίντ (Κατάρ) 10.73

6.Αρης Γκαέλας (ΟΣΦΠ) 10.85

7. Νίκος Γιανναδάκης (ΣΜΚ) 10.90

8. Θωμάς Σμπώκος (ΓΑΣ Μεσσαράς) 11.15

 

100μ (2η σειρά – Άνεμος +1.20)

1.Μαρκ Μπερνς (Τρίνιταντ) 10.03

2.Ρόναλντ Πονιόν (Γαλλία) 10.13

3.Μαρκ Τζελκς (ΗΠΑ) 10.19

4.Κρίστοφερ Γουίλιαμς (Τζαμάικα) 10.30

5.Σιμονε Κόλιο (Ιταλία) 10.33

6.Ρόντνεϊ Μάρτιν (ΗΠΑ) 10.46

7.Γιάννης Αποστόλου (ΠΑΟ) 10.61

8.Παναγιώτης Ιωάννου (Κύπρος) 10.64

 

200μ (1η σειρά - Άνεμος -1.30)

1.Ρονάλντ Πονιόν (Γαλλία) 20.81

2.Μπέρναρντ Γουίλιαμς (ΗΠΑ) 20.96

3.Λάρι Λάιονελ (ΗΠΑ) 21.03

4.Σιμόνε Κόλιο (Ιταλία) 21.33

5.Παναγιώτης Σαρρής (Ελλάδα) 21.51

6.Νίκος Γιανναδάκης (Ελλάδα) 22.21

7.Μανώλης Σφακιανάκης (Ελλάδα) 22.78

8.Βαγγέλης Καλημεράκης (Ελλάδα) 24.76

200μ (2η σειρά - Ανεμος -1.20)

1.Λα Σον Μέριτ (ΗΠΑ) 20.26

2.Κρίστιαν Μπρένταν (Αντίγκουα) 20.81

3.Κρίστοφερ Γουίλιαμς (Τζαμάικα) 20.84

4.Νταβίντ Αλερτέ (Γαλλία) 21.03

5.Τάσος Γκούσης (Ελλάδα) 21.16

6.Ρόντνεϊ Μάρτιν (ΗΠΑ) 21.61

7.Γιάννης Γεωργαλής (Κύπρος) 21.63

8.Ανδρέας Δρυγιαννάκης (Ελλάδα) 23.75

400μ (1η σειρά)

1.Σερντάρ Ταμάκ (Τουρκία) 46.92

2.Γιώργος Οικονομίδης (Πανιώνιος) 47.85

3.Αντώνης Καταντωνάκης (ΟΦΗ) 49.05

4. Λάμπρος Φραντζεσκάκης (Κύδων) 50.57

5. Παντελής Τζέλεσης (Κύδων) 51.35

6. Γιάννης Μανωλεδάκης (Κύδων) 52.06

400μ (2η σειρά)

1.Αντζελο Τέιλορ (ΗΠΑ) 45.02

2.Μπερσον Τζάκσον (ΗΠΑ) 45.47

3.Ατο Στέφενς (Τρίνιταντ) 45.51

4.Ρέτζι Γουιδερσπουν (ΗΠΑ) 45.84

5.Σάντζεϊ Αϊρ (ΗΠ) 46.01

6.Παντελής Μελαχροινούδης (Ελλάδα) 46.42

7.Στέφανος Χατζηνικολάου (Κύπρος) 47.81

8.Ιοαν Βιέρου (Ρουμανία) 47.84

1.500μ

1.Χάρον Κεϊτάνι (Κένυα) 3.38.84

2.Τζόναθαν Κίπκοετς Κόμεν (Κένυα) 3.38.95

3.Χάτσον ντε Σόουζα (Βραζιλία) 3.39.98

4.Μανουέλ Νταμιάο (Πορτογαλία) 3.40.63

5.Μοζες Μπαρμασάι (Κένυα) 3.40.92

6.Μαρισέλ Ιονάσκου (Ρουμανία) 3.41.35

7.Γκόραν Νάβα (Ιταλία) 3.43.35

8.Βασίλης Παπαϊωάννου (Ελλάδα) 3.48.18

9. Σαχίντ Αχμέντ (ΗΠΑ) 3.48.83

10. Δημοσθένης Μαγγίνας (ΟΣΦΠ) 3.49.06

11. Παναγιώτης Οικονόμου (ΑΕΚ) 3.50.69

12. Πουλημάς Νίκος (ΚΓΣ) 3.52.50

13. Καλογερογιάννης Αλέξανδρος (Κύπρος) 3.54.46

14. Σπύρος Δαβράδος (ΑΟΛ) 4.23.62

Σφυροβολία

1.Κρίστιαν Παρς (Ουγγαρια) 81.36μ

2.Νίκολα Βιτζόνι (Ιταλία) 77.49μ

3.Ζίμον Ζιολκόφσκι (Πολωνία) 76.62μ

4.Μάρκους Έσερ (Γερμανία) 76.41μ

5.Αλέξανδρος Παπαδημητρίου (ΑΕΚ) 74.23μ

6.Μάρκο Λίνγκουα (Ιταλία) 73.71μ

7.Τζενς Ρότενκρανζ (Γερμανία) 72.27μ

8.Σταμάτης Παπαντωνίου (Ελ.Βενιζέλος) 70.06μ

9. Λούκας Μέλικ (Τσεχία) 68.27

Δισκοβολία

1.Βιργκίλιους Αλέκνα (Λιθουανία) 70.86μ

2.Γκερντ Κάντερ (Εσθονία) 68.73μ

3.Αλεξάντερ Τάμερτ (Εσθονία) 64.30μ

4.Φραντς Κρούγκερ (Φινλανδία) 62.83μ

5.Στέφαος Κώνστας (ΟΣΦΠ) 62.30μ

6.Τζάρεντ Ρόουμ (ΗΠΑ) 61.08μ

7.Μικίτα Νεστερένκο (Ουκρανία) 59.80μ

8.Σπύρος Αραμπατζής (ΕΑΡ) 59.18μ

Γυναίκες

100μ (1η σειρά – Άνεμος +0.80)

1.Λίνα Γκριντσικάιτε (Λιθουανία) 11.42

2.Αγιάνα Χάτσινσον (Τρίνιταντ) 11.47

3.Οντρα Νταγκελίτε (Λιθουανία) 11.58

4.Αλένκα Μπικάρ (Σλοβενία) 11.68

5.Εντίτα Λίγιτε (Λιθουανία) 11.79

6.Μονίκ Καμπράλ (Τρινιταντ) 11.89

7.Μαρία Καρασταμάτη (ΟΣΦΠ) 11.94

100μ (2η σειρά – Άνεμος +0.80)

1.Μελίσα Μπαρμπέρ (ΗΠΑ) 11.23

2.Έμμα Ανια (Βρετανλια) 11.24

3.Καρμαλίτα Γιέτερ (ΗΠΑ) 11.25

4.Αντζελα Γουίλιαμς (ΗΠΑ) 11.26

5.Κατερίνα Θάνου (ΟΣΦΠ) 11.39

6.Μπετίνα Μούλερ (Αυστρία) 11.49

7.Γεωργία Κοκλώνη (ΠΓΣ) 11.68

8.Σάντι Λα Μουρ (ΗΠΑ) 11.82

200μ (1η σειρά – Άνεμος -1.80)

1.Σόντι Λα Μουρ (ΗΠΑ) 23.03

2.Μουσόμι Ρόμπινσον (ΗΠΑ) 23.85

3.Μπετίνα Μούλερ (Αυστρία) 24.27

4.Αλίσσα Καλλινίκου (Κύπρος) 24.41

5.Μαρία Μπελιμπασάκη (ΣΑΟ) 25.10

200μ (2η σειρά – Άνεμος -1.6)

1.Καρμελίτα Γιέτερ (ΗΠΑ) 23.23

2.Εμμα Ανια (Βρετανία) 23.43

3.Εμπονι Φλόιντ (ΗΠΑ) 23.49

4.Ντέμπι Ντουν (ΗΠΑ) 23.71

5.Ελένη Αρτυματά Κύπρος) 24.07

6.Αέκνα Μπικάρ (Σλοβενία) 24.23

7.Δήμητρα Ντοβα (Ελλάδα) 24.68

3.000μ

1.Ολγα Κομιάγινα (Ρωσία) 8.51.72

2.Μόνκα Γέπκοετς (Κένυα) 9.00.60

3.Αχμέντ Ζεμζέν (Αιθιοπία) 9.03.49

4.Γέμπιτσι Γιάτορ (Κένυα) 9.25.00

5.Ντανιέλα Ντινίσα (Ρουμανία) 9.28.75

6.Ελενα Αντότσι (Ρουμανία) 9.28.76

9.Ελπίδα Χριστοδουλίδου (Κύπρος) 10.14.68

10.Μαρίνα Μανιαδάκη (ΑΟΛ) 10.39.81

11. Ελένη Δοντά (ΓΣΗ) 10.43.42

100μ εμπόδια – Άνεμος +0.40

1.Ντελορίν Ενίς Λόντον (Τζαμάικα) 12.62

2.Νικόλ Ντένμπι (ΗΠΑ) 12.88

3.Κάντις Ντέιβις (ΗΠΑ) 12.90

4.Μισέλ Πέρι (ΗΠΑ) 12.94

5.Αουρέλια Τριβιάνσκα (Πολωνία) 12.98

6.Αντριάνα Λαμάλ (Γαλλία) 13.03

7.Νέβιν Γιανίτ (Τουρκία) 13.10

8.Φλώρα Ρεντούμη (ΟΣΦΠ) 13.21

9.Ολυμπία Πετσούδη (ΠΑΟΚ) 13.61

400μ εμπόδια

1.Τίφανι Γουίλιαμς (ΗΠΑ) 54.79

2.Αννα Γέσιεν (Πολωνία) 55.43

3.Κριστιν Σπενς (ΗΠΑ) 56.56

4.Γιέβα Ζούντα (Λετονία) 57.03

5.Μαρκίτα Τζέιμς (ΗΠΑ) 57.52

6.Χριστίνα Χαντζή (ΕΑΡ) 57.81

7.Λασίντα Ντέμους (ΗΠΑ) 58.35

Ύψος

1.Μαρίνα Αϊτόβα (Καζακστάν) 1.93μ

2.Σβετλάνα Ραντιζιβίλ (Ουζμπεκιστάν) 1.91μ

3.Αντωνία Στεργίου (Κούρος Π.) 1.88μ

4.Ναντέιντα Ντουσάνοβα (Ουζμπεκιστάν) 1.88μ

5.Μαρία Παπαγεωργίου (Ελλάδα) 1.85μ

6.Ιρινα Κοβαλένκο (Ουκρανία) 1.85μ

7.Πέρσα Χατζηνάκου (ΠΑΟΚ) 1.80μ

8.Καρίνα Βνούκοβα (Λιθουανία) 1.80μ

-. Ιρινα Γκλαβατσκικ (Ρωσία) 1.80μ

10. Ευφροσύνη Δρόσου (Κύπρος) 1.75μ

11. Σουλτάνα Παπασωτηρίου (ΠΑΟΚ) 1.75μ

Επί κοντώ

1.Λέισι Τζέινσον (ΗΠΑ) 4.51μ

2.Αφροδίτη Σκαφίδα (ΟΣΦΠ) 4.45μ

3.Νάστια Ρίσιτς Ραϊμπέργκερ (Γερμανία) 4.39μ

. Τζίλιαν Σβαρτς (ΗΠΑ) 4.39μ

5.Στέισι Ντραγκίλα (ΗΠΑ) 4.39μ

6.Νικόλ Κυριακοπούλου (Αστ.Αιγ.) 4.29μ

7.Κριστίνα Μολνάρ (Ουγγαρια) 4.19μ

8.Εντα Θόρεϊ Ελισντοτίρ (Ισλανδία) 4.19μ

Τριπλούν

1.Γιαργκέλις Σαβίνιε (Κούβα) 15.20μ (+1.30)

2.Πηγή Δεβετζή (ΟΣΦΠ) 14.75μ (+0.40)

3.Ολια Σαλαντούχα (Ουκρανία) 14.73μ (+0.60)

4.Μαρίγια Σέστακ (Σλοβενία) 14.64μ (+1.10)

5.Γιαμίλε Αλντάμα (Σουδάν) 14.51μ (+0.80)

6.Τερέσα Μέσο Ντζολά (Γαλλία) 14.00μ (+1.10)

7.Μπιλιάνα Τόπιτς (Σερβία) 13.95μ (0.00)

8.Αναστασια Πέρρα (ΟΣΦΠ) 13.95μ (+0.50)

9.Ειρήνη Δημητράκη (ΑΟΦ) 13.63μ (0.00)

Μήκος

1.Χίγκα Μάουρεν Μάγκι (Βραζιλία) 6.75μ (+1.00)

2.Τατιάνα Κότοβα (Ρωσία) 6.69μ (-0.90)

3.Βικτορια Ριμπάλκο (Ουκρανία) 6.55μ (+1.10)

4.Γιάνα Βελντάκοβα (Σλοβακία) 6.40μ (-0.90)

5.Τζίμο Φάνμι (ΗΠΑ) 6.40μ (-0.50)

6.Στέλλα Πιλάτου (ΟΦΗ) 6.35μ (-0.70)

7.Κάριν Μέι (Ν. Αφρική) 6.31μ (-1.10)

8.Γιάννα Καφετζή (ΟΣΦΠ) 6.12μ (-0.70)

9. Ελένη Καφούρου (ΓΣΚ) 6.09μ (-0.10)

4χ100μ

1.Τρίνιταντ και Τομπάγκο 43.76

2.Ελλάδα 44.63

(Κοκλώνη, Ντόβα, Καρασταμάτη, Θάνου)

.Λιθουανία Δεν τερμάτισε

 

Πηγή : ΣΕΓΑΣ (www.segas.gr) και τα επίσημα αποτελέσματα των αγώνων από την Galanis Sports Data

Τελευταία ανανέωση ( Τρίτη, 15 Ιούλιος 2008 )
 
24α Βαρδινογιάννεια 2008 - Πρόγραμμα - Συνέντευξη τύπου Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

 

vardinogianneia_2008.jpgΔιεξάγονται την Δευτέρα 14 Ιουλίου 2008 στο Ρέθυμνο στο ΔΑΚ Γάλλου τα 24α Βαρδινογιάννεια με οργνωτή την Ένωση Ατρομήτου Ρεθυμνιακού, συνδιοργανωτή τον ΣΕΓΑΣ και υπο την αιγίδα της Ευρωπαικής Ομοσπονδίας (Ε.Α.Α.). Οι αγώνες ξεκινούν στις 16.15 με την σφυροβολία και ολοκληρώνονται στις 21.25 με την σκυταλοδρομία 4Χ100μ των γυναικών όπου η εθνική ομάδα θα κυνηγήσει την πρόκριση για τους Ολυμπιακούς αγώνες του Πεκίνου. Συνέντευξη τύπου για τους αγώνες δόθηκε την Παρασκευή 11 Ιουλίου 2008 στις 13.00 στο Ξενοδοχείο Pilot Beach Resort στην Γεωργιούπολη. Μερικές από τις συμμετοχές που έχουν ανακοινώει οι διοργανωτές και ξεχωρίζουν είναι της Άλισον Φέλιξ (ΗΠΑ) στα 100μ γυναικών, της Βιρτζίνια Παουελ (ΗΠΑ) στα 100μ εμπόδια Γυναικών, του Γκέρτ Κάντερ (Εσθονία) στον δίσκο Ανδρών, του Βιρτζίλιους Αλέκνα (Λιθουανία) στο ίδιο αγώνισμα, της Μωρίν Χίγκα Μαγκί (Βραζιλία) και της Τόμσον Μπράουνιν (Αυστραλία) στο μήκος Γυναικών, και της πρώην κατόχου του παγκοσμίου ρεκόρ στο επί κοντώ γυναικών Αμερικανίδας Στυαίησυ Ντραγκίλα. Από τους Έλληνεςε Πρωταθλητές έχουν εδηλώσιε ενδιαφέρον και αναμένεται ότι θα συμμετάσχουν στα Βαρδινογιάννεια η Πηγή Δεβετζή στο τριπλούν, η Φανή Χαλκιά και η Χριστίνα Χαντζή στα 400μ εμπόδια γυναικών, ο Τάσος Γκούσης στα 200μ ανδρών, η Τόνια Στεργίου στο ύψος γυναικών, η Αφροδίτη Σκαφίδα στο επί κοντώ γυναικών, ο Στέφανος Κώνστας και ο Σπύρος Αραμπατζής στην δισκοβολία ανδρών, ο Αλέξανδρος Παπαδημητρίου στην σφυροβολία, η Φλώρα Ρεντούμη στα 100μ εμπόδια και η Στέλλα Πιλάτου στο μήκος γυνα;ικών. Το πρόγραμμα

 

 

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΑΛΛΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΑ 14 ΙΟΥΛΙΟΥ 2008

16:15 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

18:30 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

18:45 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

18:45 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

18:45 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

19:05 100 μέτρα ΕΜΠΟΔΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

19:15 100 μέτρα ΓΥΝΑΙΚΩΝ

19:25 100 μέτρα ΑΝΔΡΩΝ ΣΕΙΡΑ Α

19:30 ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

19:35 100 μέτρα ΑΝΔΡΩΝ ΣΕΙΡΑ B

19:45 400 μέτρα ΕΜΠΟΔΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

19:55 400 μέτρα ΑΝΔΡΩΝ ΣΕΙΡΑ A

20:05 400 μέτρα ΑΝΔΡΩΝ ΣΕΙΡΑ Β

20:15 1.500 μέτρα ΑΝΔΡΩΝ

20:15 ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

20:25 3.000 μέτρα ΓΥΝΑΙΚΩΝ

20:40 200 μέτρα ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΕΙΡΑ Β

20:50 200 μέτρα ΑΝΔΡΩΝ ΣΕΙΡΑ Β

21:00 200 μέτρα ΑΝΔΡΩΝ ΣΕΙΡΑ Α

21:10 200 μέτρα ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΕΙΡΑ Α

21:25 4 x 100 μέτρα ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Φωτογραφίες από την συνέντευξη τύπου μπορείτε να δείτε στην ενότητα φωτογραφίες

Τελευταία ανανέωση ( Σάββατο, 12 Ιούλιος 2008 )
Διαβάστε περισσότερα...
 
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων 2008 Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

m_100_sf_3.jpgΣτο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων - Νεανίδων που γίνεται στο Μπύντγκοζ της Πολωνίας από 8 - 13 Ιουλίου 2008 ο Χανιώτης Πρωταθλητής του Κύδωνα Μανόλης Κουτσουκλάκης αφού προκρίθηκε για τον ημιτελικό τερματίζοντας 3ος στην σειρά του στον πρωινό προκριματικό με 10.68 έτρεξε στην 3η ημιτελική σειρά των 100μ και τερμάτισε 4ος με 10.66 και αντίθετο άνεμο 0,4 μ/δ. Για τον τελικό προκρίθηκαν οι δύο πρώτοι από κάθε σειρά και οι δύο καλύτεροι χρόνοι που προέκυψαν από την 2η σειρά (10.57 και 10.59)

 Ο Χανιώτης σπρίντερ κατέλαβε την ιδιάιτερα τιμιτική 12η θέση σύμφωνα με την κατάταξη των χρόνων του ημιτελικού. Δεξιά μπορείτε να δείτε το fvto f;inish της τρίτης ημιτελικής σειράς 

Αναλυτικά αποτελέσματα των αγώνων καθώς και ολόκληρη την Ελληνικά παρουσία μπορείτε να την παρακολουθείτε από το site της IAAF. (www.iaaf.gr)  

 

 

 

Τα αποτελέσματα

 

100 Metres - M   Semi-Final

Qual. rule: first 2 of each heat (Q) plus the 2 fastest times (q) qualified.

Heat 1  08 July 2008 - 19:15  Wind: -0.6 m/s

Position Lane       Bib          Athlete Country Mark .               React

1              4              845         Terrell Wilks         USA 10.37 Q .               0.182

2              6              716         Benjamin Olsson SWE        10.57 Q (PB) 0.163

3              3              556         David Ambler        NZL         10.63      . 0.146

4              5              341         Chun Ho Lai           HKG 10.67      .               0.152

5              2              539         Ufomba Chime      NGR        10.73      . 0.137

6              1              393         Valerio Rosichini ITA          10.75      . 0.162

7              7              680         Li Loong Kang       SIN          10.75      . 0.143

8              8              664         Aleksandr Shpaer                RUS 10.78      .               0.140

Heat 208 July 2008 - 19:22Wind: 0.3 m/s

Position Lane       Bib          Athlete Country Mark .               React

1              5              646         Wilhelm van der Vyver       RSA 10.38 Q .               0.137

2              1              412         Dexter Lee            JAM 10.42 Q .               0.187

3              8              104         Kemar Hyman       CAY         10.57 q (SB) 0.139

4              4              692         Shehan Abeypitiyage          SRI 10.59 q (NJ)         0.186

5              3              137         Václav Zich            CZE 10.63      .               0.138

6              7              340         Ho Tsui Chi            HKG 10.74      .               0.174

7              2              226         Romain Burel        FRA         10.82      . 0.226

.               6 836         Antonio Sales        USA DQ          .               0.000

Heat 3    08 July 2008 - 19:29     Wind: -0.4 m/s

Position Lane       Bib          Athlete Country Mark .               React

1              4              408         Yohan Blake          JAM 10.42 Q .               0.150

2              3              127         David Lescay         CUB 10.59 Q .               0.140

3              6              93           Tyrone Halstead   CAN        10.65      .               0.160

4              2              329         Emmanouíl Koutsouklákis   GRE 10.66      .               0.142

5              5              698         Pascal Mancini      SUI          10.67      . 0.123

6              1              382         David Walters       ISV           10.74      . 0.175

7              8              256         Suwaibou Sanneh                GAM 10.75      .               0.158

8              7              616 Miguel López        PUR         10.75 .               0.158

 

 
<< Αρχική < Προηγ. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 685 - 693 από 745

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων