Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

Διασυλλογικό ΑΓ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης - Ομιλος Χανίων - Αποτελέσματα Α΄και Β΄Ημέρας Εκτύπωση E-mail

afissa_chania_15_16__2021.jpgΌπως ήταν αναμενόμενο η σφυροβολία ήταν το δυνατό αγώνισμα της 1ης ημέρας του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος των Χανίων με τον Χρήστο Φραντζεσκάκη να είναι για μιά ακόμη φορά πάνω από 74μ (74.50μ) τον Ιβάν Μεγκλεμπεη να ακολουθεί και τον μικρό της παρέας Ορέστη Ντουσάκη να κάνει για μιά φορά ακόμη ατομικό ρεκόρ. Ξεχώρισε ακόμη το Παγκρήτιο Ρεκόρ Κ18 της Κατερίνας Βαβουλέ (Κύδων) στο ύψος 1.72 (ισοφάριση)

Την δεύτερη ημέρα των αγώνων καλές επιδόσεις πέτυχαν η Μαρία Ψυλλάκη (Κύδων) 26.06 στα 200μ η Κατερίνα Δόβρου (ΓΣ Γλυφάδας) 2:11.49 στα 800μ, ενώ αξιοσημείωτη και η παρουσία του Βασίλη Βολακάκη (Κύδων) με 1:59.91 στα 800μ Ανδρών και του Γιώργου Τουλούμη (Βενιζέλος) με 23.17 στα 200μ Ανδρών 

Οι νικητές και οι καλύτερες επιδόσεις στο Διασυλλογικό Α/Γ της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης στον όμιλο των Χανίων (με bold οι επιδόσεις της Κυριακής)

100μ Ανδρών (Ανεμος 0.2) Κιοσσές Χαβάτζης Αυγερινός (Πελασγός Λάρισας) 11.26, Τουλούμης Γεώργιος (Ελ.Βενιζέλος) 11.28, Μήλιος Βασίλειος (Βενιζέλος) 11.32, Τζόκα Ορλιντ (ΑΠΟΚ Θύελλα) 11.43

200μ (Άνεμος 0.0) : Τουλούμης Γεώργιος (Βενιζέλος) 23.17, Κιοσές Χαβάτζης Αυγερινός (Πελασγός Λάρισας) 23.42, Φετοκάκης Αριστείδης (ΟΚΑ Αρκάδι) 23.47 Τζόκα Ορλίντ (ΑΠΟΚ Θύελλα) 23.51

400μ: Φετοκάκης Αριστείδης (ΟΚΑ Αρκάδι) 51.11, Βολακάκης Βασίλειος (Κύδων) 52.88, Τατάρογλου Δημήτρης (ΑΟ Κύδων) 53.39

800μ: Βολακάκης Βασίλης (Κύδων) 1:59.51, Μπεκίρι Κλαϊντι (ΑΠΟΚ Θύελλα) 2:03.50, Λέσι Σκελζεν (ΑΠΟΚ Θύελλα) 2:03.81

1500μ Ανδρών: Σπαντιδάκης Αντώνης (ΑΟ Κύδων) 4:24.62, Σαπουνάκης Αντώνιος (ΑΟ Κισάμου) 5:03.69

Άλμα σε ύψος: Ταρλάμης Δημήτριος (Βενιζέλος) 1.65

Άλμα επί κοντώ Ανδρών: Τεοντοσίου Εμμανουήλ (Βενιζέλος) 4.50

Τριπλούν Ανδρών: Τεοντοσίου Εμμαν.(Βενιζέλος) 13.34 (+0.6)

Δισκοβολία Ανδρών: Μπουζάκης Κώστας (Βενιζέλος) 51.35, Αδαμάκης Αρρτέμης (Βενιζέλος) 48.25

Σφυροβολία Ανδρών: Φραντζεσκάκης Χρήστος (Βενιζέλος) 74.50, Μεγκλέμπεη Ιβάν (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 68.15, Ντουσάκης Ορέστης (Βενιζέλος) 67.60, Γουμενάκης Ελευθέριος (Βενιζέλος) 56.18

Ακοντισμός Ανδρών: Φετζγκα Κριστιάνο (ΑΟ Κύδων) 55.27, Σταυρίδης Γιάννης (Κύδων) 47.70, Πιτσιτάκης Εμμαν.(Βενιζέλος) 46.00

4Χ100μ Ανδρών: ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος (Καλανδράνης Α.-Παπαδάκης Α.-Αρτεμάκης Γ.- Μαλιχούτης Β.) 44.93, Κύδων 46.32

4Χ400μ:  ΑΟ Κύδων 3:40.26 (Μαυρογεννάκης-Τσολάκης - Θωμαδάκης - Βολακάκης)

100μ Γυναικών: (Άνεμος 0.0) Λιναράκη Ευα (Βενιζέλος) 12.44, Σημαντηράκη Ειρήνη (Βενιζέλος) 13.10, Σαμπάνη Βενετία (Βενιζέλος) 13.34

200μ Γυναικών (Άνεμος +0.2) Ψυλλάκη Μαρία (Κύδων) 26.06, Τσαλουκίδου Έλενα (Ελ.Βενιζέλος) 26.52, Κλαψινού Μαρία (ΟΚΑ Αρκάδι) 26.87, Ανουσάκη Αναστασία (ΑΠΟΚ Θύελλα) 26.99

400μ Γυναικών: Κλαψινού Μαρία (ΟΚΑ Αρκάδι) 59.96, Ανουσάκη Αναστασία (ΑΠΟΚ Θύελλα) 60.31, Χλιαουτάκη Χαρά (ΟΚΑ Αρκάδι) 1:01.72

800μ Γυναικών: Δόβρου Αικατερίνη (ΓΣ Γλυφάδας) 2:11.49, Μωραϊτη Ερμίνα (Κύδων) 2:22.13, Κάσλεβα-Τσιριγώτη Ευδοκία (Κύδων) 2:22.71

1500μ Γυναικών: Δόβρου Αικατερίνη (ΓΣ Γλυφάδας) 4:42.08, Συμπόνη Κατερίνα (ΑΟ Κισάμου) 5:40.57

400μ εμπόδια Γυναικών: Κατσούλη Έλενα: 1:07.14

Ύψος Γυναικών: Βαβουλέ Κατερίνα (Κύδων) 1.72 Σπαράκη Σοφία (Βενιζέλος) 1.58

Επι κοντώ Γυναικών: Κασσωτάκη Μυρτώ (Βενιζέλος) 3.70, Σπαράκη Σοφία (Βενιζέλος) 3.50, Σταφυλαράκη Αγγελική (Βενιζέλος) 3.00

Μήκος Γυναικών: Βαλλιάδη Έρρικα (Βενιζέλος) 5.06

Τριπλούν Γυναικών: Βαλλιάδη Έρρικα (Βενιζέλος) 11.90 (2.0) Καράκη Ιωάννα (Βενιζέλος) 10.86(0.9)

Σφαιροβολια Γυναικών: Καπνισάκη Ειρήνη (Βενιζέλος) 13.50, Μαυρεδάκη Μαρία 10.75, Πονεικάκη Στέλλα 10.47

Δισκοβολία Γυναικών: Μαυρεδάκη Μαρία (Βενιζέλος) 42.63, Φραγκάκη Ειρήνη (Κύδων) 41.65

Σφυροβολία Γυναικών: Βαμβουκάκη Κατερίνα (Βενιζέλος) 53.96

4Χ100μ Γυναικών: Βενιζέλος 49.80 (Τσαλουκίδου Ε.-Σημαντηράκη Ε.-Αρναντωνάκη Γ.-Λιναράκη Ε.)

ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 50.55 ΓΣ Νέαρχος 52.66

4Χ400μ Οι ομάδες του Κύδωνα και του Ελ.Βενιζέλου Εγκατέλειψαν.

Σύντομα θα είναι στην διάθεσή σας τα αναλυτικά αποτελέσματα και από τις δύο ημέρες και η τελική βαθμολογία

Αποτελέσματα Α΄και Β΄Ημέρας Διασυλλογικού Ανδρών - Ομιλος Χανίων: xls Results_mw_ab_day_chania_men 76.00 Kb

Αποτελεσματα Α΄και Β΄Ημέρας Διασυλλογικού Γυναικών - Ομιλος Χανίων: xls Results_mw_ab_day_chania_women 92.00 Kb

Βαθμολογίες:  xls Βαθμολογίες Συλλόγων 2021 Χανιά Α και Β΄Ημέρα 109.00 Kb

 

Παράλληλα την Κυριακή διεξήχθη και το διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κ16 για αθλητές και αθλήτριες κάτω των 16 ετών

Οι αγώνες ήταν αφιερωμένοι στην μνήμη του προέδρου του Συνδέσμου Κριτών Χανίων Ρεθύμνης Μιχάλη Σαριδάκη που έφυγε πρόσφατα από την ζωή

Οι νικητές στα αγόρια:

80μ (+1.0) Παπαφράγκος Δημ.(Βενιζέλος) 9.99

150μ (+2.2) Ξανθουδάκης Μάριος (Βενιζέλος) 18.42

1200μ: Χατζημαρκάκης Μιχ.(Αρκάδι) 3:46.62

200μ εμπόδια (+0.5): Λιόλιος Ι.(Βενιζέλος)

Ύψος: Δραγάσης Μαν.(ΓΑΣ Περάματος) 1.77

Επί κοντώ: Τζολάκης Ι.(Βενιζέλος) 2.80

Μήκος: Βεργάκης Γιωργος (ΓΑΣ Περάματος) 5.36 (+1.1)

Τετραπλούν Δραγάσης Μαν.(ΓΑΣ Περάματος) 12.77 (+0.6)

Σφααριοβολία (4κ) Σημαντηράκης Στ.(ΑΠΟΚ Θύελλα) 14.89

Δισκοβολία (1κ) Παρασκευόπουλος Σταμ.(Βενιζέλος) 38.39

Ακοντισμός (600γρ): Παπακωνσταντής Γεωρ.(ΓΑΣ Περάματος) 43.71

Σφυροβολία (4κ): Ιβάσουκ Μεθ.(Βενιζέλος) 46.51

4Χ80μ : Βενιζέλος (Παπαφράγκος, Κλέτσας, Χαραλαμπάκης, Ξανθουδάκης) 40.16

3Χ1200μ: ΟΚΑ Αρκάδι 12:24.9x (Συριανόγλου, Μαρκόπουλος, Χατζημαρκάκης)

Οι νικήτριες στα κορίτσια:

80μ (+1.9) Παπαδεράκη Αργυρώ (Κύδων) 10.56

150μ (+0.6) Μανουσάκη Νεφέλη (Κύδων) 19.98

1200μ: Γκούμα Δεσποινα (Βενιζέλος) 4:01.21

3000μ : Περακάκη Ιφιγένεια (Αρκάδι) 12:26:37

2000μ ΦΕ: Βραβορίτη Αλεξάνδρα (Αρκάδι) 7:36.4x (Νέο Παγκρήτιο Ρεκόρ)

80μ εμπόδια: (+2.0) Καράκη Μιχαέλα (Βενιζέλος) 12.04

200μ εμπόδια (-0.4): Λαδιανού Αλεξάνδρα (ΓΑΣ Περάματος) 31.59

Υψος: Ανγίνο-Παπαδάκη Ελισάβετ (Βενιζέλος) 1.56

Άλμα επί  κοντώ: Μπενάκη Μαρία (Βενιζέλος) 2.40

Μήκος: Βαρδιάμπαση Γεωργία (ΓΑΣ Περάματος) 5.05 (+0.6)

Τετραπλούν: Μαλεκάκη Ερμιόνη (Κύδων)  10.45

Σφαιροβολία (3κ): Παπαδογιάννη Νικολέτα (Βενιζέλος) 10.81

Δισκοβολία: Μπονάτου Σταυρούλα (Βενιζέλος) 33.64

Ακοντισμός (500γρ) Λουπασάκη Ειρήνη (ΑΟ Κισάμου) 17.75

Σφυροβολία (3κ): Φραντζεσκάκη Αδαμαντία (Βενιζέλος) 52.61μ

4Χ80μ: Βενιζέλος 42.18 (Τσιβουράκη  - Σταματάκη - Αργυροπούλου - Καράκη)

3Χ1200μ : ΟΚΑ Αρκάδι 13:12.7 (Πατσάκη - Σαρμάνη - Βραβορίτη)

4Χ200μ Μικτή: ΑΟ Κύδων 1:52.4 (Φραγκούλης - Σπυρίδη - Καμπουράκη - Παπαδάκης)

Τα αναλυτικά αποτελέσματα και  οι βαθμολογίες του Διασυλλογικού Κ16 είναι στην διάθεσή σας

xls Αγόρια Κ16 - Results_k16_boys_chania_2021_v1 88.00 Kb

xls Κορίτσια κ16 - Results_k16_girls_chania_2021_ 103.50 Kb

xls Βαθμολογία Σωματείων Κ16 - Όμιλος Χανίων 110.00 Kb

 

Τελευταία ανανέωση ( Τρίτη, 18 Μάιος 2021 )
 

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων