Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

Αρχή
Αγωνιστικό Πρόγραμμα 2015 Εκτύπωση E-mail

Ε.Α.Σ.  Σ.Ε.Γ.Α.Σ.  ΚΡΗΤΗΣ 

 

 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ    ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ    2 0 1 5

 

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

18   Κ:  ΦΕΣΤΙΒΑΛ  ΚΡΗΤΙΚΟΥ  ΣΤΙΒΟΥ   (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

24   Σ:  Ημερίδα   «κλειστού  στίβου»          (Ηράκλειο)

31   Σ:  Ημερίδα   «κλειστού  στίβου»          (Ιεράπετρα)

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

5       Π:  Πανελ. Σχολικοί Αγώνες  Δρ.  σε  Ανώμαλο Έδαφ.  Λυκείων (Ολυμπία)

14-15  Σ- Κ: Πανελλήνιοι   Αγώνες   «κλειστού  στίβου»  Α / Γ   (Σ.Ε.Φ.)

15       Κ:  ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ  ΔΡΟΜΟΥ ΣΕ  ΔΗΜΟΣΙΑ ΟΔΟ   (ΧΑΝΙΑ)

21       Σ:  Βαλκανικοί Αγώνες  «κλειστού στίβου»  Α / Γ  (Κωνσταντινούπολη)

ΜΑΡΤΙΟΣ

1    Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  ΔΡΟΜ.  ΣΕ  ΑΝΩΜΑΛΟ  ΕΔΑΦΟΣ  (ΤΡΙΚΑΛΑ)

6-8 Π-Κ:  Ευρωπαϊκό πρωτ/μα  «κλειστού  στίβου»  Α / Γ  (Πράγα)

14  Σ     ΡΕΘΥΜΝΙΑ   (ΡΕΘΥΜΝΟ)

14  Σ:    Κύπελλο Χειμερινών Ρίψεων (Θεσσαλονίκη)

21  Σ:    ΑΓΩΝΕΣ ΡΙΨΕΩΝ  «Σφύρας - Σφαίρας»  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

21  Σ:    ΔΙΑΣΥΛ.   ΠΟΛΥΑΘΛΩΝ  ΠΠ / ΠΚ Β΄ «Α΄ ΑΓΩΝΑΣ» (ΧΑΝΙΑ - ΛΑΣΙΘΙ)

28  Σ:    ΑΠΤΕΡΑ  (ΧΑΝΙΑ)

29   Κ:    ΠΑΝΕΛ.  ΒΑΔΗΝ  20.000 μ.  Α / Γ - ΝΕΩΝ  & Αγ. Βάδην 10.000  Ε/Ν/Π - 5.000 Κ

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

 4   Σ:     ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ    Π / Κ   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

5   Κ:     Διεθνής Μαραθώνιος Θεσσαλονίκης (Θεσσαλονίκη)

18  Σ:     ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ    Α / Γ  «Α΄  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΗΜΕΡΑ»       

ΚΑΙ  ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  ΠΠ / ΠΚ Α΄  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

22  Τετ:  Β΄ Φάση  Σχολικών  Αγώνων  Λυκείων (Ηράκλειο)

24-25 Π-Σ:  ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  ΣΥΝΘΕΤΩΝ   Α/Γ -  Π/Κ  (ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ)

26  Κ:     RUN  GREECE  (HΡΑΚΛΕΙΟ)

26  Κ:     ΔΕΛΦΙΝΙΑ         (ΡΕΘΥΜΝΟ)

ΜΑΙΟΣ

3   Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝ. ΠΡΩΤ.  ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ Α/Γ & Διεθ. Ημιμ/νιος (ΑΘΗΝΑ)

6-7  Τ-Π:   Πανελλήνιοι  Σχολικοί  Αγώνες  Λυκείων

9   Σ:        ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ  Α / Γ  «Β΄ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΗΜΕΡΑ»

ΚΑΙ  ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΠΠ / ΠΚ Α΄ (ΧΑΝΙΑ)

16 Σ:        ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝ  ΠΟΛΥΑΘΛΩΝ   ΠΠ / ΠΚ Β΄ «Β΄ ΑΓΩΝΑΣ»

ΚΑΙ ΜΙΝΙ ΠΠ / ΠΚ  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

23  Σ:       «ΜΑΧΗ   ΚΡΗΤΗΣ»   (ΧΑΝΙΑ)

24  Κ:     ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤ.  10.000 μ.  Α/Γ -  ΝΕΩΝ  «Α/Γ» - Ε (ΜΕΓΑΡΑ)

27  Τ:     «Gala  Γυναικών»   (Φιλοθέη)

27  Τ:      1ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Έδεσσα)

30  Σ:      Παπαφλέσσεια  ‘διεθνής συνάντηση'  (Καλαμάτα)

 

 
ΙΟΥΝΙΟΣ

1  Δ:      ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ  (ΧΑΝΙΑ)

6   Σ:     ΧΑΝΙΑ  2015    (ΧΑΝΙΑ)

6-7  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.   ΣΥΝΘΕΤΩΝ  Α/Γ - ΝΕΩΝ 

7   Κ:      ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ  - ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ  (Χανιά)

7  Κ:      ΒΑΣΑΡΜΙΔΕΙΑ  2015  (Ιεράπετρα)

13 Σ:      «ΚΝΩΣΕΙΑ»   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

13-14  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.   ΝΕΩΝ   «Α/Γ»   (ΛΑΡΙΣΑ)

20-21  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.   Π / Κ &  ΣΥΝΘΕΤΑ Π/Κ  (ΤΡΙΚΑΛΑ)

20-21  Σ-Κ:  ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ  ΟΜΑΔΩΝ  Α / Γ  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

27-28 Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤ.  Ε / Ν  &  ΣΥΝΘΕΤΑ  Ε / Ν  (ΣΕΡΡΕΣ)

ΙΟΥΛΙΟΣ

1 Τετ:      2ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Άργος Ορεστικό)

4    Σ:      «ΗΡΑΚΛΕΙΑ»    (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

4    Σ:    Βαλκανική  Συνάντηση   Π / Κ   (Βουκουρέστι)

4-5  Σ-Κ:  Βαλκανικοί  Αγώνες        Ε / Ν   (Πιτέστι - Ρουμανία)

5    Κ:       ΑΓΩΝΕΣ  ΔΥΤΙΚΗΣ  ΚΡΗΤΗΣ (ΧΑΝΙΑ)

8-12 Τετ. - Κ: Πανεπιστημιάδα (Κορέα)

9-12 Τετ.-Κ:   ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  ΝΕΩΝ U23   (ΤΑΛΙΝ)

11-12  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛ.   ΠΠ / ΠΚ Α΄  &  ΣΥΝΘΕΤΑ  ΠΠ / ΠΚ Α΄ (ΠΕΛ/ΣΟΣ)

15  Τετ:     3ο  Ελληνικό  ‘Grand  Prix'   (Πάτρα 2015)

15-19 Τετ.-Κ:   ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ   ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Π / Κ   (ΚΟΛΟΜΒΙΑ)

16-19 Πεμ.-Κ:   ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Ε / Ν    (ΣΟΥΗΔΙΑ)

25-26  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  Α/Γ   (Ο.Α.Κ.Α.)

26-31 Κ - Π: ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ  Π / Κ  (ΓΕΩΡΓΙΑ)

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

1- 2  Σ-Κ:   Βαλκανικοί  Αγώνες  Α / Γ 

2  Κ:           Μαράκεια   (Φουρφουράς - Ρέθυμνο)

5 Τετ:         «Ελλάδα - Κύπρος»  Διεθνής  Συν/ση  Π / Κ  (Ελλάδα)

22-30  Σ-Κ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Α / Γ   (ΠΕΚΙΝΟ)

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

 3   Σ:    Αγώνες  Νέων  Αθλητών «ΠΠ-ΠΚ Β΄  &  ΜΙΝΙ» (Ηράκλειο)

10  Σ:    Νυκτερινός Ημιμαραθώνιος (Θεσσαλονίκη)

25   Κ:   Βαλκανικός Μαραθώνιος (Μαυροβούνιο)

27  Τρ:  «ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ»   (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

8  Κ: ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΜΑΡΑΘΩΝ. Α / Γ  &  Διεθ. Κλασ. Μαραθώνιος  (ΑΘΗΝΑ)

8    Κ:  «ΑΡΚΑΔΙΟΣ  ΔΡΟΜΟΣ  20 χιλ/τρα»   (ΡΕΘΥΜΝΟ)

21  Σ:  Βαλκανικοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Ρουμανία)

22  Κ:  ΓΥΡΟΣ  ΣΗΤΕΙΑΣ  (ΣΗΤΕΙΑ)

 

Κατεβάστε το Αγωνιστικό Πρόγραμμα σε μορφή word : doc Αγωνιστικό Πρόγραμμα Κρήτης 2015 579.50 Kb

Τελευταία ανανέωση ( Δευτέρα, 09 Μάρτιος 2015 )
 
Εκτύπωση E-mail
p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

 
Πολύαθλα ΠΠ-ΠΚ Β'- Α' Αγώνας - Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail

georgia_papagrigoraki_2016.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p { margin-bottom: 0cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); text-align: justify; }p.western { font-family: "Arial",sans-serif; font-size: 12pt; }p.cjk { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 12pt; }p.ctl { font-family: "Arial",sans-serif; font-size: 10pt; }a:link { color: rgb(0, 0, 255); }

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθησαν την Κυριακή 6 Μαρτίου στο Εθνικό Στάδιο Χανίων οι Διασυλλογικοί - Αναπτυξιακοί Αγώνες ΠΠ-ΠΚ Β΄ (Πολύαθλα), των νομών Χανίων και Ηρακλείου για αθλητές - αθλήτριες ηλικίας 12 - 13 ετών.

Οι νεαροί αθλητές στα πλαίσια της εκμάθησης τους στο σύνολο των αγωνισμάτων του στίβου, συμμετείχαν σε τρία αγωνίσματα ο καθένας και συγκεκριμένα σε ένα δρόμο, ένα άλμα και μία ρίψη.

Στους αγώνες συμμετείχαν 200 περίπου νεαροί αθλητές από τα σωματεία μας Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλο, Ο.Φ. Ηρακλείου, Α.Ο. Κύδων, Γ.Ε. Ηρακλείου, Α.Ο. Καστέλι Κισσάμου, Α.Π.Σ. Πήγασος Ηρακλείου, που γέμισαν το στάδιο με τα χαμογελά, τις φωνές τους και την αγωνιστική τους προσπάθεια. Δεκάδες ήταν επίσης οι γονείς των παιδιών που παρακολούθησαν με ενδιαφέρον τους αγώνες και χειροκρότησαν τα παιδιά.

Η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης και τα σωματεία στίβου ευχαριστούν τους μεγάλους συμμάχους του στίβου της Κρήτης και συγκεκριμένα την Περιφέρεια Κρήτης, τις Περιφερειακές Ενότητες Ηρακλείου και Χανίων, το Εθνικό Στάδιο Χανίων και το Σύνδεσμο Κριτών Στίβου Χανίων, που στήριξαν με κάθε τρόπο τους αγώνες.

Οι έξι πρώτοι νικητές - νικήτριες της συνολικής βαθμολογίας στα Πολύαθλα είναι:


ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄

1) Σχοιναράκης Ανδρέας Ο.Φ.Η. 255 Βαθμούς

-) Χριστοφοράκης Γιάννης Ο.Φ.Η. 255

3) Μπουζάκης Κώστας Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος 225

4) Ανδρουλάκης Μανόλης Α.Ο. Κύδων 215

-) Μανινάκης Αντώνης Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος 215

-) Κουβεδάκης Γιώργος Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος 215

-) Μαρεντάκης Μανόλης Α.Ο. Κισσάμου 215

-) Αγκόλι Αλέξανδρος Α.Ο. Κισσάμου 215

-) Μαρεντάκης Μανόλης Α.Ο. Κισσάμου 215


ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄

1) Παπαγρηγοράκη Γεώργια Α.Ο. Κύδων 275 Βαθμούς

-) Κατσούλη Ελένη Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος 275

3) Κοκόζοβα Ροζαλία Γ.Α.Σ. Μαλλίων 265

4) Οικονομάκη Άννα Α.Ο. Κύδων 250

-) Μπιτσάκη Νικολέτα Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος 250

6) Σημαντηράκη Ειρήνη Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος 230


Στα ατομικά αγωνίσματα πρώτευσαν : 60μ ΠΠΒ': Χριστοφοράκης Γιάννης (ΟΦΗ) 7.92, Σχοιναράκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 8.12, Ανδρουλάκης Μανόλης (Κύδων) 8.21

1000μ ΠΠΒ': Καραμέτα Άγγελος (ΑΟ Κισσάμου) 3.27.65, Άγκολι Αλέξανδρος (ΑΟ Κισσάμου) 3.31.56, Πετράκης Πέτρος (Κύδων) 3.44.73

Άλμα σε μήκος ΠΠΒ': Χριστοφοράκης Γιάννης (ΟΦΗ) 4.88, Σχοιναράκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 4.43 Κουβεδάκης Γιώργος (Βενιζέλος) 4.40

Μπαλάκι ΠΠΒ': Μπουζάκης Κωνσταντίνος (Βενιζέλος) 49.90, Μανινάκης Αντώνιος (Βενιζέλος) 47.20, Σχοιναράκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 43.80

1000μ ΠΚΒ': Κατσούλη Έλενα (Βενιζέλος) 3.20.00, Μπιτσάκη Νικολέτα (Βενιζέλος) 3.24.50, Παπαθεοφίλου Νεφέλη (Κύδων) 3.31.08

60μ Εμπόδια ΠΚΒ": Παπαγηγοράκη Γεωργία (Κύδων) 10.40, Σημαντηράκη Ειρήνη (Βενιζέλος) 10.48, Οικονομάκη Άννα (Κύδων) 10.57

Άλμα σε ύψος ΠΚΒ": Κοκόζοβα Ροζαλία (ΓΑΣ Μαλίων) 1.50, Κατσούλη Ελένη (Βενιζέλος) 1.40, Βαβουλέ (Κύδων) 1.30, Παπαγρηγοράκη Γεωργία (Κύδων) 1.30, Δούλια Νικολέτα (ΓΑΣ ΜΑλίων) 1.30, Σαρημανώλη Αντωνία (Βενιζέλος) 1.30

Σφαιροβολία ΠΚΒ": Οικονομάκη Άννα (Κύδων) 8.79, Παπαγρηγοράκη Γεωργία (Κύδων) 8.44, Δασκαλάκη Μαριάνθη (ΟΦΗ) 7.68

 

Τα πλήρη αποτελέσματα : xls Πολύαθλα ΠΠ-ΠΚ Β'- Α' Αγώνας - Αποτελέσματα 2016 158.00 Kb

 

 

 

Τελευταία ανανέωση ( Τετάρτη, 09 Μάρτιος 2016 )
 
Δελτίο Τύπου - Ευχαριστήριο για το RunGreece Ηράκλειο 2017 Εκτύπωση E-mail

run-greece-irakleio_2017.jpg

-   «RUN GREECE ΗΡΑΚΛΕΙΟ»     ΗΤΑΝ  ΟΛΟΙ  ΝΙΚΗΤΕΣ

 

-       ΝΕΟ ΡΕΚΟΡ ΜΕ 4.910  ΕΓΓΡΑΦΕΣ.

 

-       ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ «RUN GREECE» ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΟΛΕΩΝ ΣΤΑ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΘΕΣΜΟΥ.

 

-       ΔΕΚΑΔΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΚΤΟΣ ΚΡΗΤΗΣ

 

-       ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΚΟΣΜΟΥ ΑΠΟΛΑΥΣΑΝ ΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ,  ΣΕ ΜΙΑ

     ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

Η γιορτή της πόλης του Ηρακλείου, η γιορτή  των κατοίκων  της Κρήτης, από τη Σητεία μέχρι το Καστέλι Κισάμου, αλλά και με δεκάδες πλέον συμμετοχές εκτός Κρήτης, το «RUN GREECE Ηράκλειο», έγινε για μια ακόμα φορά το μεγαλύτερο αθλητικό - κοινωνικό γεγονός της Κρήτης.

Χαμόγελα, ενθουσιασμός, χειροκροτήματα, γιορτινή ατμόσφαιρα, οικογενειακή συμμετοχή.

210 μεμονωμένοι εθελοντές, 9 εθελοντικές οργανώσεις με τα μέλη τους και ο μεγαλύτερος αριθμός από κάθε άλλη φορά υπηρεσιών και φορέων, συμμετείχαν στη διοργάνωση και στήριξαν την προσπάθεια και συμμετοχή των χιλιάδων δρομέων.

Ο Σ.Ε.Γ.Α.Σ. και η  Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης μετά την ομολογούμενη απ' όλους μοναδική αγωνιστική και οργανωτική επιτυχία του αγώνα «RUN GREECE Ηράκλειο», ευχαριστούν και συγχαίρουν όλους όσους συμμετείχαν στη διοργάνωση των αγώνων.

Ιδιαίτερα όμως ευχαριστούμε όλους πολίτες, που συμμετείχαν στους αγώνες τρέχοντας και βαδίζοντας το ιστορικό κέντρο και το παραλιακό μέτωπο του Ηρακλείου, χαρίζοντας στον εαυτό τους ξεχωριστές στιγμές χαράς, ικανοποίησης, σωματικής και ψυχικής ευεξίας.

Ευχαριστούμε επίσης όλους εκείνους που βρέθηκαν στην πλατεία Ελευθερίας και στους δρόμους του Ηρακλείου για να χειροκροτήσουν και να ενθαρρύνουν με την παρουσία και το χαμόγελό τους, όλους τους συμμετέχοντες. 

Ιδιαίτερα ευχαριστούμε τους γονείς που μας εμπιστεύθηκαν τα παιδιά τους για να συμμετέχουν στον παιδικό αγώνα.

Ο τελικός αριθμός εγγραφών έφτασε τις 4.910 (ενώ τα τέσσερα προηγούμενα χρόνια είχαμε 4.686, 3.835, 2.741 και 2006 αντίστοιχα). O αριθμός αυτός αποτελεί ρεκόρ εγγραφών σε σχέση με όλους τους αγώνες της σειράς Run Greece που έχουν διεξαχθεί από το 2013 μέχρι σήμερα στην Ελλάδα.

Σε καμιά περίπτωση όμως δεν θα κατορθώναμε να φτάναμε στην απόλυτη επιτυχία εάν δεν υπήρχαν οι δύο μεγάλοι συνδιοργανωτές της εκδήλωσης, η Περιφέρεια Κρήτης με επικεφαλής τον Περιφερειάρχη κ. Σταύρο Αρναουτάκη, η Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου με επικεφαλής τον Αντιπεριφερειάρχη κ. Ευριπίδη Κουκιαδάκη, ο Δήμος Ηρακλείου με επικεφαλής το Δήμαρχο κ. Βασίλη Λαμπρινό και η Αντιδημαρχία αθλητισμού με επικεφαλής τον Αντιδήμαρχο αθλητισμού κ. Κώστα Βαρδαβά.

Καθοριστικής σημασίας για την επιτυχία ήταν η συμμετοχή και υποστήριξη της εκδήλωσης από το μεγάλο χορηγό των αγώνων και του Σ.Ε.Γ.Α.Σ. τη WIND Hellas.

run-greece-hrakleio-2017-2-720x375.jpg

 

Ευχαριστούμε επίσης για τις ανεκτίμητες υπηρεσίες και την προσφορά τους:

- Τους τοπικούς χορηγούς «MINOAN LINES» και «Σύνδεσμος Ταξιδιωτικών και Τουριστικών Γραφείων Κρήτης».

- Την Ελληνική Τηλεόραση για την προβολή και τηλεοπτική μετάδοση των αγώνων.

- Τους χορηγούς επικοινωνίας: Όλα τα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης της Κρήτης.

- Τους 5 χορηγούς  μετάδοσης:  Υδρόγειος 106,9 - Άλφα News 106,2 - Kiss Fm 96,1 - Music Club 105,8 - Λάμψη 92,9 και τη Μουσική Dream Events για την  επιλογή της μουσικής.

-  Τις υπηρεσίες της Περιφέρειας Κρήτης και της Περιφερειακής Ενότητας Ηρακλείου στο σύνολό τους και ιδιαίτερα τα γραφεία - γραμματεία και συνεργάτες των κ.κ. Περιφερειάρχη Κρήτης και Αντιπεριφερειάρχη Ηρακλείου, τις Οικονομικές υπηρεσίες και το Γραφείο  Τύπου.

-  Τις υπηρεσίες του Δήμου Ηρακλείου στο σύνολό τους και ιδιαίτερα το γραφείο - συνεργάτες του κ. Δημάρχου, την Εταιρεία Ανάπτυξης Αθλητισμού Ηρακλείου και το Δ.Σ. του Παγκρητίου Σταδίου, την Αντιδημαρχία Αθλητισμού, το Δ.Ο.Π.Α.Φ.Μ.Α.Η., τη Διεύθυνση Πολιτισμού, Αθλητισμού, Νέας Γενιάς & Εθελοντισμού, τη ΔΗ.Κ.Ε.Η, τη Διεύθυνση Συντήρησης και Αυτεπιστασίας - Τμήμα Κοινοχρήστων Χώρων, το Τμήμα Διαχείρισης και Συντήρησης Οχημάτων Καθαριότητας, το τμήμα Αποκομιδής Απορριμμάτων  και ανακυκλώσιμων Υλικών -Υπηρεσία Καθαριότητας, το Γραφείο Τύπου και τη Φιλαρμονική.

-  Την Αστυνομική Διεύθυνση Ηρακλείου και την Τροχαία Ηρακλείου.

-  Το Σύνδεσμο Κριτών Στίβου Ηρακλείου, τόσο για την προετοιμασία όσο και για τη διεξαγωγή των αγώνων

-  Το ΕΚΑΒ και το σύνολο των ιατρών των αγώνων.

-  Το Λιμεναρχείο και την Λιμενική Αστυνομία.

-  Τον Ο.Λ.Η.

-  Την Πυροσβεστική Υπηρεσία και  την 3η E.M.A.K. Κρήτης

-  Tην Σ.Ε.Α.Π.

-  Τον Εμπορικό Σύλλογο Ηρακλείου

-  Τις εθελοντικές οργανώσεις :

-  Σώμα Σαμαρειτών-Διασωστών και Ναυαγοσωστών Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού,

-  Ελληνική Ομάδα Διάσωσης

-  ΠΡΟΤΕΚΤΑ

-  Ομάδα εθελοντών του τμήματος εργοθεραπείας από το 3ο ΚΕ.ΚΟΙ.Φ-Α.Π.Η. «Τάλως» Δήμου Ηρακλείου

-  Of  Road Club Herakliou

-  Σύλλογος Μοτοσικλετιστών Σκαλανίου και Chopper Club

-  Τους 210  μεμονωμένους εθελοντές  

-  Το  Κ.Ε.Θ.Ε.Α. και το Σύλλογο  οικογενειών των παιδιών του Κ.Ε.Θ.Ε.Α.

-  Την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κρήτης, τη Δ/νση Α/θμιας Εκπαίδευσης Ηρακλείου, τη Δ/νση Β/θμιας Εκπαίδευσης Ηρακλείου, την ομάδα Φυσικής Αγωγής, την Ένωση καθηγητών Φυσικής Αγωγής, τα σχολεία που συμμετείχαν ομαδικά και τους συνοδούς τους.

-  Τα αθλητικά σωματεία της Κρήτης, τους εκπροσώπους και προπονητές τους.

-  Τους συλλόγους δρομέων υγείας

-  Τα δημόσια και ιδιωτικά γυμναστήρια

-  Τα Μ.Μ.Ε. του τηλεοπτικού, ηλεκτρονικού και γραπτού τύπου και όλους τους φωτογράφους που πρόβαλαν με κάθε τρόπο τις εκδηλώσεις και συνέβαλλαν καθοριστικά στην ενημέρωση και συμμετοχή των πολιτών.

-  Το Λύκειο Ελληνίδων

-  Το Αστικό και Υπεραστικό Κ.Τ.Ε.Λ.

-  Την Ε.Π.Σ.Η.

-  Το Επιμελητήριο Ηρακλείου

- Τα ξενοδοχεία που προσέφεραν ειδικές τιμές για τους δρομείς και συνοδούς τους, καθώς και την Ένωση Επιχειρηματιών Ενοικιαζομένων Διαμερισμάτων και Δωματίων Ν. Ηρακλείου Φιλοξενία".

-   

Τέλος ευχαριστούμε όλους τους πολίτες του Ηρακλείου, καθώς και τους επιχειρηματίες του τουρισμού και του εμπορίου, που υποστήριξαν τη διοργάνωση και εφάρμοσαν πρόθυμα τις κυκλοφοριακές ρυθμίσεις τις ώρες των αγώνων και τους καλούμε την επόμενη χρονιά με τη συμμετοχή τους στους αγώνες, να διπλασιάσουν τον αριθμό των δρομέων, να διπλασιάσουν τα χαρούμενα πρόσωπα και τα χαμόγελα στην αφετηρία, στη διαδρομή και στον τερματισμό των αγώνων.

 

ΑΠΟ ΤΗΝ Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. ΚΡΗΤΗΣ

Τελευταία ανανέωση ( Τρίτη, 09 Μάιος 2017 )
 
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών Γυναικών 2017 Εκτύπωση E-mail

logo.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Πάτρα, Παμπελοπονησιακό Στάδιο Σάββατο17 - Κυριακή 18 Ιουνιου 2017

 

Αποτελέσματα 1ης Ημέρας

 

Σφυροβολία Ανδρών

1. Αναστασάκης Μιχαήλ (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 74.56

2. Γαβριηλίδης Νικόλαος (Αιολος Μακεδονιας)69.05

3. Μεγκλέμπεη Ιβάν (ΓΑΣ Τρικάλων ο Ζεύς) 68.75

4. Κωστογλίδης Κωνσταντίνος (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 67.35

5. Κορακίδης Γεώργιος (ΓΣ Μανδρών) 62.26

6. Γουμςενάκης Ιωάννης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 61.14

7. Ζουλιέν Σπυρίδων (Εθνικός ΓΣ) 61.03

8. Καμτσικλής Εμμανουήλ (ΓΣ Μανδρών) 57.94

 

100μ εμπόδια Γυναικών (Ανεμος:-0.8)

1. Πεσιρίδου Ελισάβετ (ΓΣ Κηφισιάς) 13.23

2. Πινή Μαρία (ΑΟ Ροδου Εμ.Σταματίου) 14.01

3. Καραγιάννη Αναϊς (ΓΣ Κηφισιάς) 14.14

4. Σαντά Κλεάνθη (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) 14.39

5. Σάββα Βασιλική (ΓΣ Σέρρες 93) 14.81

6. Φραντ΄ζη Δήμητρα (ΓΣ Νεαπολη Χαλκίδας) 14.96

7. Μενεξή Μαρία (ΓΣ Σέρρες 93) 15.11

-. Ράμμου Τσαμπίκα Νεφέλη (ΑΓΕΣ Καμειρός 2009) ΕΓΚΑΤ

 

 

110μ Εμπόδια Ανδρών (Άνεμος :-0.7)

1. Δουβαλίδης Κώστας (ΣΚΑ Δράμας) 13.57

2. Χίντας Κωνσταντίνος (ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος) 14.40

3. Τσούγιας Δήμος (ΓΣ Κηφισιάς) 14.48

4. Σαϊσανάς Νίκος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 14.51

5. Κιάφας Μιχάλης (ΑΕΚ) 14.83

6. Χατζησάββας Αλέξανδρος (ΜΕΑΣ Τρίτων) 14.90

7. Λυρής Χαράλαμπος (ΑΣ Θησέας) 14.93

-. Καμπάνης Κώστας (ΑΓΕΣ Κάμειρος) ΔΕΝ ΜΕΤΕΙΧΕ

 

 

 

100μ Γυναικών Τελική Κατάταξη

1. Κερμαιδά Γρηγορία (ΑΟ Βάρης Δρομέας)11.39 (-0.2)

2. Μπελιμπασάκη Μαρία (Πανναξιακός ΑΟ) 11.46 (-0.2)

3. Δαλάκα Αικατερίνη (ΓΣ Νεάπολη Χαλκίδας) 11.57 (-0.2)

4. Γάτου Μαρία (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 11.75 (-0.2)

5. Πολίτη Κορίνα (ΓΣ Χαϊδαρίου) 11.95

6. Σπανουδάκη-Χατζηρήγα Ραφαηλία (ΓΣ Ηλιούπολης) 11.97 (-0.2)

7. Φακιδάρη Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 11.99 (+1.2)

8. Λαφτσή Κατερίνα (ΟΦΚΑ Φίλιπποι Καβάλας) 11.99 (+1.2)

 

Τριπλούν Ανδρών

1. Τσιάμης Δημήτριος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 16.39 (+0.9)

2. Μπόφτσης Παύλος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 16.09 (+0.5)

3. Μπαλταδούρος Παναγιώτης (Εθνικός ΓΣ) 16.02 (+0.1)

4. Ανδρικόπουλος Νικόλαος (ΑΕ Μεσογείων) 15.88 (+0.2)

5. Σαράκης Κωνσταντίνος (ΜΕΑΣ Τρίτων Θεσ/κης) 15.45 (-0.2)

6. Μονοπώλης Δημήτριος (Κερκυραϊκός ΓΣ) 15.44 (+0.3)

7. Μακρής Εμμανουήλ (ΠΑΟΚ) 15.40 (-0.2)

8. Προδρόμου Αθανάσιος (ΠΑΟΚ) 14.92 (+0.9)

 

Δισκοβολία Γυναικών

1. Αναγνωστοπούλου Χρυσούλα (ΓΣ Κερατέας) 58.95

2. Σπανουδάκη Κωνσταντίνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 51.10

3. Σοφάνη Ευαγγελία (Πανελλήνιος ΓΣ) 47.93

4. Δημητριάδου Δέσποινα (ΠΑΟΚ) 47.36

5. Ψαράκη Ευαγγελία (ΟΦΗ) 45.88

6. Καϊσίδου Σοφία (ΓΕ Νάουσας) 44.33

7. Αιβαλιώτη Αικατερίνη (ΓΕ Ηρακλείου) 43.84

8. Μπασινά Φωτεινή (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 40.92

 

 

400μ Γυναικών

1. Βασιλείου Ειρήνη (ΓΕ Ηρακλείου) 52.33

2. Βασιλείου Αννα 9ΓΕ Ηρακλέιου) 52.99

3. Φέρρα Ανδριάννα (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 53.25

4. Μουρτά Δέσποινα (ΑΕ Ολυμπιάδας Πάτρας) 53.82

5. Καρκαλάτου Ελπίδα (ΣΔΥ Αργολίδας) 54.96

6. Ζυγόρη Ευαγγελία (ΓΣ Γλτφάδας) 55.44

7. Γεωργαλά Ειρήνη (Παναξιακός ΑΟ) 56.21

8. Αργυρού Μαρία (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) 58.67

 

 

Σφαιροβολία Ανδρών

1. Ζώτος Κυριάκος (ΓΣ Μανδρών) 19.34

2. Σκαρβέλης Νικόλας-Κωνστ.(ΓΣ Τρικάλων)19.23

3. Σταματόγιαννης Μιχάλης (ΓΣ Πίνδαρος Θηβών) 18.73

4. Λατιφλάρι Φράντσι (ΑΣ Κένταυρος) 18.72

5. Μουζενίδης Οδυσσέας (ΑΣ Κενταυρος) 18.25

6. Θεοδώρου Γεράσιμος (Ολυμπιακός) 17.91

7. Μπαχαρίδης ΠΑναγιώτης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 17.17

8. Ακτύπης Παναγιώτης (Παναξιακός) 16.71

 

400μ Ανδρών

1. Παππάς Μιχάλης (ΕΚΑ Δοδώνη Ιωαννίνων) 47.02

2. Κουτσούκης Κώστας (Φίλιππος Βέροιας) 47.11

3. Κυριακίδης Πέτρος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 47.20

4. Λαμπρόπουλος Γιώργος (Ολυμπιακή ΔΟμή) 47.24

5. Αλμπάνης Χρήστος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 48.11

6. Δαρδανελιώτης Μιχάλης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 48.31

7. Λογοθέτης Γιάννης (ΓΣ Κηφισιάς) 48.64

8. Γεωργίου Θανάσης (Πρωτέας Ηγουμενίτσας) 49.11

 

100μ Ανδρών Τελική Κατάταξη από δύο σειρές

1. Τσάκωνας Λυκούργος Στέφανος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 10.19 (0.0)

2. Νυφαντόπουλος Γιάννης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 10.37 (0.0)

3. Τριβυζάς Παναγιώτης (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 10.43 (0.0)

4. Μουντρίχας Προκόπιος (ΓΣ Πίνδαρος Θηβών) 10.58 (0.0)

5. Ζήκος Κωνσταντίνος (ΓΕΑ Τρικάλων) 10.63 (0.0)

6. Δαμίρης Αναστάσιος (ΓΑΣ Χολαργού) 10.75 (+0.5)

7. Δουλγέρης Γιάννης (Πρωτ/των Κομοτινής) 10.80 (0.0)

8. Πατρινιός Γιάννης (Μεσσηνιακός) 10.84 (+0.5)

 

1500μ Γυναικών

1. Κυριακοπούλου Κοραίνη-Ανθή (ΓΣ Γλυφάδας) 4.19.53

2. Μαρινάκου Αναστασία (ΓΕΑ Τρικάλων) 4.20.59

3. Κοτσαχείλη Ισαβέλα (Πανιώνιος ΓΣΣ) 4.32.92

4. Πετρουλάκη Ελευθερία (ΑΟ Μυκόνου) 4.35.57

5. Δόβρου Αικατερίνη (ΑΟ Κύδων Χανίων) 4.38.83

6. Κουτλη Αικατερίνη (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 4.41.25

7. Καλογεροπούλου Κυριακή Βασιλική (Πανιώνιος ΓΣΣ) 4.42.44

8. Λουκίδου Μαρία (ΑΣΣ Ηρακλής Θεσνικης) 4.43.54

 

 

Υψος Γυναικών

1. Γκούσιν Τατιάνα (ΓΣ Κηφισιάς) 1.85

2. Κυριακοπούλου Κατερίνα (Παναχαϊκή ΓΕ) 1.76

3. Ζάκκα Ιωάννα (ΑΟ Φιλοθέης) 1.71

3. Γαστεράτου Κατερίνα (ΠΑΟΚ) 1.71

5. Ρετζιου Αθηνά (ΓΣ Κηφισιάς) 1.71

6. Βαγγέλη Άλκηστις (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 1.71

7. Καλαθά Ελισάβετ (ΓΣ Τρικάλων) 1.66

8. Μετρίδου Αθηνά (ΓΣ Γλυφάδας) 1.66

 

1500μ Ανδρών

1. Δημητράκης Ανδρέας (Παναξιακός ΑΟ) 3.47.80

2. Νακόπουλος Κωνσταντίνος (ΓΕΑ Τρικάλων) 3.54.70

3. Μούτσο Έντισον (ΓΕΑ Τρικάλων) 3.54.93

4. Παπούλιας Χρήστος (ΠΑΟ) 3.56.57

5. Τρομπούκης Χρήστος (ΓΕ Αγρινίου) 3.57.14

6. Πανταζόπουλος Αντώνης (ΑΟ Λασηθιου) 3.58.11

7. Μαυριδόπουλος Στάθης (ΓΣ Λαγκαδα) 3.58.98

8. Χριστόπουλος Χρήστος (ΓΣ Γλυφάδας) 4.02.00

 

Τριπλούν Γυναικών

1. Παπαχρήστου Βούλα (ΑΕΚ) 14.07 (+0.3)

2. Αλβερτσιάν Κριστίνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 13.60 (-0.2)

3. Ρωμαίου Κωνσταντίνα (Κερκυραϊκός ΓΣ) 12.76 (+0.4)

4. Σταματέλλου Μαρία (Πανελλήνιος ΓΣ) 12.65 (+0.2)

5. Ταχταρά Βασιλική (ΑΟ Μεγάρων) 12.51 (-0.1)

6. Φουτστζίδου Αναστασία (ΑΕ Ολυμπιάδα Πάτρας) 12.43 (+0.1)

7. Κωστή Χριστίνα (Πανιώνιος) 11.99 (+0.8)

8. Παναγιωτοπούλου Νεφέλη (ΓΣ Κηφισιάς) 11.96 (-0.1)

 

Επι κοντώ Ανδρών

1. Φιλιππίδης Κωνσταντίνος (Πανελλήνιος ΓΣ) 5.75 (μπαράζ)

2. Πατσουκάκης Δημήτριος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 5.60

3. Καραλής Εμμανουήλ (ΓΣ Κηφισιάς) 5.60

4. Χρυσανθόπουλος Παναγιώτης Θεοδ.(Πανιώνιος ΓΣΣ) 5.20

5. Χατζίου Πέτρος (ΑΣ Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) 5.05

6. Νταμοτσίδης Βαλεντίνος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 4.90

6. Καραγιάννης Δημήτριος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4.90

8. Μπέλλος Θεοφάνης (ΑΣ Ρήγας Θεσσαλονίκης) 4.70

8. Ματούκας Μάριος (ΓΣ Ηλιούπολης) 4.70

 

Ακοντισμός Γυναικών

1. Υφαντίδου Σοφία (ΜΕΑΣ Τρίτων Θεσ/νικης) 59.23

2. Αραμπατζή Θεοδώρα (ΓΣ Σερρες 93) 53.53

3. Κόκκαλη Αθανασία (ΓΑΣ Τρικάλων ο Ζευς) 51.94

4. Μανιού Αφροδίτη (ΟΦΗ) 51.88

5. Καστανά Όλγα (ΜΕΑΣ Τρίτων) 48.36

6. Κοτσοβού Βασιλική (ΓΣΦΑ Άργους Αριστέας) 47.34

7. Καρσα Τριανταφυλλιώ (Αναγέννηση Σάμου) 46.24

8. Κατσούλα Χριστίνα (ΓΑΣ Ζευς Τρικάλων) 45.43

 

3000μ Στηπλ Γυναικών

1. Μανιαδάκη Μαρίνα (ΑΟ Λασηθίου) 10.42.43

2. Ντίνα Μαργαρίτα (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 10.48.35

3. Μιχαλά Ειρήνη Ρία (ΣΑΠ Νεάπολης) 11.00.34

4. Δημητριάδου Γεωρ΄για (ΑΟ Δράμας) 11.08.73

5. Χρυσαϊδη Σταυρούλα (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 11.12.66

6. Ανδρικοπούλου Ζωή (ΓΣ Ηλιούπολης) 11.21.12

7. Δημητριάδου Φανή (ΓΣ Έδεσσας) 11.30.58

8. Κωνσταντινοπουλου Βασιλική (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 11.39.08

 

3000μ Στηπλ Ανδρών
1. Γκότσης Νίκος (ΣΑΚ Αθηνών) 9.04.27
2. Μίνος Γιώργος (ΑΟ Μυκόνου) 9.05.11
3. Φιλάϊ Στέλιος (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ) 9.09.39
4. Τζανετόπουλος Αχιλλέας ( ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 9.10.80
5. Καραϊσκος Παναγιώτης (Πανελλήνιος ΓΣ) 9.13.36
6. Σάκης Νίκος (ΑΕΚ) 9.14.92
7. Ιωαννίδης Ιάσων (ΓΣ Ηρακλής) 9.15.76
8. Βρανάς Κωνσταντίνος (ΓΣ Ηρακλής) 9.22.86

 

4Χ100μ Γυναικών

1. ΓΣ Ηλιούπολης 46.73

2. ΓΣ Κηφισιάς 47.42

3. ΜΕΑΣ Τρίτων Θεσ.νικης 48.25

4. ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ 48.61

5. Πανιώνιος ΓΣΣ 48.67

6. ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας 48.80

7. ΓΣ Νέαπολη Χαλκίδας 48.82

8. ΟΚΑ Καβάλας 48.87

9. ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος 49.02

Βαθμολογία Ανδρών

1. ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος 108.5

2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 91

3. ΓΕΑ Τρικάλων  και ΑΟ Μυκόνου 52

5. ΑΕ Ολυμπιας Πατρών  48

6. ΑΠΣ Φίλιππος Βεροιας  45

7. ΓΣ Κηφισιάς 42

8. ΜΕΑΣ Τριτων 39

32 ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος 12

47. ΑΟ Λασηθίου 7

66. ΟΦΗ 3

 

Βαθμολογία Γυναικών (Α΄Ημέρα)

1. ΓΣ Κηφισιάς 80

2. ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος 58

3. ΜΕΑΣ Τρίτων 54

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 53

5. Πανιώνιος 43

6. ΓΣ Ηλιούπολης 42

7. ΑΕ Ολυμπιάς Πατρών 38

8. ΓΑΣ Ιλισσός 33

11. ΓΕ Ηρακλείου 31

19. ΟΦΗ 17

23. ΓΑΣ Ιεράπετρας 14

26. ΑΟ Λασηθίου 13

45. ΑΟ Κύδων Χανίων 8

61. ΓΣ Λιβυκός Ιεράπετρας 5

83. ΣΜ Κρήτης1

 

Αποτελέσματα 2ης Ημέρας

 

Σφυροβολία Γυναικών
1. Κοροσίδου Ηλιάννα (Αίολος Μακεδονίας) 64.65
2. Σκαρβέλη Σταματία (ΓΣ Τρικάλων) 62.91
3. Βαμβουκάκη Αικατερίνη (Ζεύς Τρικάλων) 59.48
4. Ναξάκη Νίκη Πανιώνιος 53.96
5. Αργύρη Φωτεινή (Ζεύς Τρικάλων) 49.31
6. Δασκαλογιαννη Γεωργία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 49.11
7. Γρηγοριάδου Ραφαηλία (Αίολος Μακεδονίας) 48.20
8. Τσώκου Παναγιώτα (Εθνικός ΓΣ) 47.86

 

400μ εμπόδια Γυναικών
1. Δαλάκα Κατερίνα (ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδας) 59.47
2. Λιτσένη Μαρία (ΜΕΑΣ Τρίτων) 59.91
3. Τόκα Ελπίδα (ΑΕ Ολυμπιάδα Πάτρας) 59.97
4. Κιάφα Άννα (ΓΣ Κηφισιάς) 1.00.02
5. Κανάκη Αλέξια (ΟΦΗ) 1.00.17
6. Γεράση Ίρις (ΓΣ Νεάπολη Χαλκίδας)
7. Γναφάκη Δήμητρα (ΑΟ Κύδων Χανίων) 1.01.96
8. Καραμπέτσου Ελένη (ΓΣ Νεάπολη Χαλκίδας) 1.02.76 

 

Άλμα σε μήκος Γυναικών
1. Αλεξούλη Χάϊδω (ΑΣ Πελασγός Λάρισας) 6.44 (+2.5)
2. Παπαχρήστου Βούλα (ΑΕΚ) 6.29 (+3.2)
3. Γράβαλου Ανδριάνα (ΑΕΚ) 6.17 (+2.2)
4. Κορένεβα Οξένα (ΓΣ Κηφισιάς) 6.09 (+2.9)
5. Μάρκου Χριστιάνα (ΓΣ Κηφισιάς) 6.06 (+2.7)
6. Αλβερτσιάν Κριστίνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 6.00 (+2.4)
7. Κουτσαλιάρη Ελένη (ΓΣ Γρεβενών) 5.98 (+2.5)
8. Ιωάννου Ιωάννα (ΓΕ Νάουσας) 5.86 (+0.6)

Δισκοβολία Ανδρών
1. Θανόπουλος Ιάσων (ΠΑΣ Πρωτ.Κομοτινής) 56.01
2. Ζώτος Κυριάκος (ΓΣ Μανδρών) 55.85
3. Δελής Δημήτριος (ΓΣ Πίδαρος Θηβών) 54.34
4. Πεντίκης Εμμανουήλ (Αλέξανδρος ΑΣ) 51.58
5. Καρτσίνη Μιχαηλ (Πανελλήνιος ΓΣ) 50.76
6. Σταματάκης Εμμανουήλ (Πανελλήνιος ΓΣ) 50.61
7. Παπαδάκης Στέφανος (ΠΑΟΚ) 50.36
8. Λατιφλάρι Φράντσι (ΑΣ Κένταυρος) 49.64

400μ Εμπόδια Ανδρών
1. Νάκος Κώστας (ΓΣ Τρικάλων) 52.01
2. Κωνσταντής Κωνσταντίνος (ΑΟ Φιλοθέης) 52.98
3. Σκάρπας Κυριάκος (ΓΑΣ Χολαργού) 53.37
4. Ασλανίδης Γεώργιος (ΜΕΑΣ Τρίτων) 53.89
5. Ψάλτης Δημήτριος (ΟΦΚΑ Σερρες) 53.94
6. Γαλανόπουλος Ιωάννης (Πανελλήνιος ΓΣ) 54.52
7. Βασιλούνης Σταύρος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 54.64
8. Ανυφαντής Γεωργιος (Πανελευσινιακός) 55.16

 

Σφαιροβολία Γυναικών
1. Σκαρβέλη Σταματία (ΓΣ Τρικάλων) 16.76
2. Σοφάνη Ευαγγελία (Πανελλή νιος ΓΣ) 16.09
3. Γερομαρκάη Ευαγγελία (Έσπερος Λαμίας) 14.71
4. Μαρκοπούλου Χρυσάνθη (ΣΚΑ Δράμας) 13.00
5. Καϊσίδου Σοφία (ΓΕ Νάουσας) 12.93
6. Τζήκα Ελένη (ΑΕΚ) 12.79
7. Καφαλη Ειρήνη (ΜΑΣ Αετός) 12.78
8. Παπαϊωάννου Ευαγγελία (Διομήδης Ξάνθης) 12.75

200μ Γυναικών
1. Κεραμιδά Γρηγορία (ΑΟ Βάρης Δρομέας) 23.16 (+2.8)
2. Πολίτη Κορίνα (ΓΣ Χαϊδαρίου) 24.19 (+2.8)
3. Καρκαλάτου Ελπίδα (ΣΔΥ Αργολίδας) 24.27 (+2.8)
4. Θεοδώρου Ευφροσύνη (Νεάπολη Χαλκίδας) 24.56 (+2.2)
5. Σαμάνη Κυριακή (Αίολος Μακεδονίας) 24.86 (+2.8)
6. Μπέκου Φέρες Ολυμπια (Βεργίνα) 24.87 (+2.2)
7. Πετρίδου Μαρία (ΟΦΚΑ ΣΕρρες) 25.00 (+2.2)
8. Αμανατίδου Ελένη (ΜΕΑΣ Τρίτων) 25.13 (+2.8)

 

200μ Ανδρών Τελική Κατάταξη
1. Τσάκωνας Λυκούργος-Στέφανος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 20.26 (+2.5)
2. Τριβυζάς Παναγιώτης (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 20.90 (+2.5)
3. Δουλγέρης Γιάννης (ΠΑΣ Πρωτ/ων Κομοτινής) 21.48 (+2.3)
4. Μουράτης Κωνσταντίνος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 21.53 (+2.5)
5. Δαρδανελιώτης Μιχάλης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 21.62 (+2.3)
6. Διάκος Γεώργιος (ΟΦ Ηρακλειου) 21.70 (+2.5)
7. Αλεξανδρίδης Αντώνης (ΑΟ Μεγάρων) 21.74 (+2.3)
8. Αρβανίτης Παναγιώτης (ΑΓΣ Ιωαννίνων) 21.75 (+2.3)

800μ Γυναικών
1. Γιαννοπούλου Κωνσταντίνα (ΓΣ Κηφισιάς) 2.08.11
2. Κυριακοπούλου Κοραίνη Ανθή (ΓΣ Γλυφάδας) 2.10.89
3. Λευκοπούλου Ελένη (ΓΣ Γλυφάδας) 2.11.85
4. Δόβρου Αικατερίνη (ΑΟ Κύδων Χανίων) 2.15.72
5. Λιάκου Δανάη (Σπύρος Λούης Κορυδαλού) 2.16.46
6. Σπανούλη Σταυρούλα (ΓΑΣ Χολαργού) 2.17.94
7. Θωμαϊδου Αναστασία (Αναγέννηση Λαμίας) 2.18.95
-. Λίβα Βασιλική (Αναγέννηση Λαμίας) Δεν μετείχε

 

800μ Ανδρών
1. Καλάκος Αθανάσιος (ΓΣ Γλυφάδας) 1.52.40
2. Δημητράκης Ανδρέας (Παναξιακός) 1.52.88
3. Κοτίτσας Χρήστος (ΓΣ Δεσκάτης) 1.53.03
4. Σουλιώτης Ευτύχιος (ΓΣ Τρικάλων) 1.53.13
5. Βασιλάκης Κώστας (ΓΣ Ελευθ.Βενιζέλος) 1.53.64
6. Λαγός Χαράλαμπος (ΓΣ Τρικάλων) 1.53.68
7. Μούτσο Έντισον (ΓΕΑ Τρικάλων) 1.53.72
8. Τρομπούκης Χρήστος (ΓΕ Αγρινίου) 1.56.23

 

Αλμα σε ύψος Ανδρών
1. Τεσσαρομάτης Γιώργος (ΟΦΚΑ Σερρες) 2.15
2. Μέρλος Αντώνιος (Ποσειδών Λουτρακίου) 2.12
3. Χαλιμούρδας Γιάννης (ΓΣ Πίνδαρος Θηβών) 2.03
4. Φράγγογλου Γιώργος (ΟΦΚΑ Σέρρες) 1.98
5. Τζουγκαράκης Νίκος (ΣΑΚ Αθηνών) 1.98
6. Πήττας ΠΑναγιώτης (ΓΣ Βόλου) 1.92
7. Παπαδημητρίου Χρήστος (Αίολος Μακεδονίας) 1.86
-. Κίλογλου Άγγελος (ΓΣ Ηρακλής) Άκυρος


Άλμα επι κοντώ γυναικών
1. Στεφανίδη Κατερίνα (ΑΟ Φιλοθέης) 4.81
2. Λεδάκη Στέλλα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 4.25
3. Πόλλακ Ελεν (ΑΟ Μεγάρων) 4.20
4. Τριχοπούλου Μαρία-Μαγδαληνή (ΓΣ Σέρρες 93) 3.75
5. Τελα Βασιλική (ΓΣ Αρκαδίας) 3.60
5. Μανίκη Γαβριέλα (Πανιώνιος ΓΣΣ) 3.60
5. Γκοτζάη Νεραϊντα (ΓΣ Αρκαδίας) 3.60
8. Σολομωνίδου Δήμητρα(Πανιώνιος ΓΣΣ) 3.40
8. Θεοδώρου Αννα-Κλεονίκη (ΑΟ Ρόδου Εμ.Σταματίου) 3.40
8. Τέλα Αγγελική (ΓΣ Αρκαδίας) 3.40 

5000μ Γυναικών
1. Ρεμπούλη Ουρανία (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 16.54.28
2. Μιχαλά Ειρήνη-Ρία (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 17.29.03
3. Κοτσαχείλη Ισαβέλλα (Πανιώνιος ΓΣ) 17.39.08
4. Τσουπάκη Ειρήνη (ΓΣ Αμαρουδσίου) 17.47.82
5. Λεβεντάκη-Γιαννικάκη Ελένη (Παναθηναϊκός ΑΟ) 17.47.87
6. Γαζέα Μαγδαληνή (ΑΓΕ Ζακύνθου) 17.51.72
7. Ρήγα Σοφία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 17.59.10
8. Παναγιωτοπούλου Ιουλία-Ελένη (ΓΣ Αμαρουσίου) 18.00.64

 

Αλμα σε μήκος Ανδρών
1. Τεντόγλου Μίλτος (ΓΕ Γρεβενών) 8.30 (+1.8) Νέο Πανελλήνιο Ρεκόρ Εφήβων
2. Καψής Νίκος (ΑΕΚ) 7.83 (+2.3)
3. Γαλαζούλας Τάσος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 7.82 (+1.1)
4. Μερτζανίδης Μιχάλης (Ολυμπιακός) 7.75 (+2.4)
5. Στυλιανίδης Αντώνης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 7.58 (+3.1)
6. Τσάκωνας Γιώργος (ΑΕ Μεσογείων) 7.50 (+2.0)
7. Ξενικάκης Νίκος (ΜΕΑΣ Τρίτων) 7.48 (+2.6)
8. Σαράκης Κώστας (ΜΕΑΣ Τρίτων) 7.38 (+2.6)

Ακοντισμός Ανδρών
1. Μπατζάβαλης ΠΑρασκευάς (Παναθηνηαίκός ΑΟ) 76.27
2. Ευθαλιάδης Νίκος (ΜΕΑΣ Τρίτων) 66.19
3. Αναγωνστόπουλος Κώστας (ΑΕΚ) 65.88
4. Ηλτσιος Γεώργιος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 65.85
5. Μπουραζανάς Γεώργιος (Ζευς Τρικάλων) 65.14
6. Μυλωνάς Κώστας (Αστέρας Πρέβεζας) 62.66
7. Κολώνιας Λεωνίδας (ΟΠΘεσ/νικης) 62.55
8. Περιστέρης Άρης (ΓΑΣ Παιανίας) 61.59

 

Βαθμολογία Ανδρών
1. Ολυμπιακός ΣΦΠ 159
2. ΓΣ Ελ.Βενιζέλος 156.5
3. ΜΕΑΣ Τρίτων 94

Βαθμολογία Γυναικών
1. ΓΣ Κηφισιάς 147
2. ΓΣ Ελ.Βενιζέλος 106
3. Νεάπολη Χαλκίδας 90
 

 

5000μ Ανδρών
1. Γκελαούζος Κώστας (Παναθηναϊκός ΑΟ) 14.33.00
2. Γκούρλιας Μάρκος (ΜΓΣ Εθν.Αλεξ/πολης) 14.35.57
3. Μαγγίνας Δήμος (ΑΟ Μυκόνου) 14.36.64
4. Ζερβάκης Ιωάννης (ΓΣ Βιτσ.Κορνάρος) 14.46.27
5. Τάσσης Γεώργιος-Μιχαηλ (ΑΟ Τρίτων Χαλκίδας) 14.46.27
6. Σταμούλης Κωνσταντίνος (ΓΕ Αγρινίου) 14.55.26
7. Ιωαννίδης Ιάσων (ΓΣ Ηρακλης) 15.03.24
8. Αναγνώστου Μάριος ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας) 15.09.88

 

 

Τα αποτελέσματα και στο blog της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρητης (http://eas-segas-kritis.blogspot.gr/2017/06/2017_17.html)
Τελευταία ανανέωση ( Κυριακή, 18 Ιούνιος 2017 )
 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 1 - 9 από 645

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων