Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

Με το βλέμα στο μέλλον

... και τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκυο το 2020

Με στόχους

........... για το 2019 το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στην Ντόχα, το Ευρωπαϊκό K-20 και Κ-23 και τις Ολυμπιακές ημέρες νεότητας

Ο Στίβος είναι

χαρά, υγεία, παιδεία
Οι ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ των σωματείων  στίβου, δέχονται όλα τα παιδιά για γνωριμία με την άσκηση και τον αθλητισμό μέσα από το παιχνίδι.
7ο Φεστιβάλ Κρητικού Στίβου 2020 - Αποτελέσματα

7_festival_2020__med.jpg

Διεξήχθη με μεγάλη επιτυχία και μεγάλη συμμετοχή το 7ο Φεστιβάλ Κρητικού Στίβου στον Άγιο Νικόλαο την Κυριακή 26 Ιανουαρίου με διοργανωτές  τον ΠΑΟΔΑΝ Αγ.Νικολάου τον ΑΟ Λασηθίου  και την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Διεξήχθησαν  Παγκρήτιοι Αναπτυξιακοί Αγώνες Δρόμου σε Δημόσιο Δρόμο με συμμετοχή αθλητών του ΣΕΓΑΣ αλλά και λαϊκή συμμετοχή και αγώνες επίδειξης Σφαιροβολίας και άλματος σε μήκος χωρίς φόρα στην παραλία

Οι Νικητές στα 10Κμ

1. Μανόλης Σηφάκης (ΟΦΗ) 34:20.25

2. Μαστοράκης Γιώργος 35:26.84

3. Κρυπώτος Σπύρος (ΣΔΥΗρακλειου) 37:03.23

 

Οι Νικήτριες:

1. Μαριάννα Τρούλη (Ηράκλειο) 41:26.12

2. Πευκιανάκη Ειρήνη (ΟΦΗ) 41:35.13

3. Πρωτογεράκη Αίμιλη 41:51.52

 

Οι Νικητές στα 5Κμ

1. Ζερβάκης Γιάννης (Τρίτων Χαλκίδας) 16:06.73

2. Τσολάκης Θεόδωρος (ΑΟ Κύδων Χανίων) 16:33.45

3. Κωνσταντουλάκης Εμμανουηλ (Χοχλίος Team) 18:31.13

 

Οι Νικήτριες

1. Στογιάννη Μαρία 22:06.56

2. Χαχλιούτη Ελένη 24:35.14

3. Λυράκη Αικατερίνη 24:48.94

 

festival_kritikou_stivou_med.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Φωτό από την Εκκίνηση 5Κμ και 10Κμ

 

Τα πλήρη αποτελέσματα και τις κατατάξεις ανα κατηγορίες στον παρακάτω σύνδεσμο:

https://results.chronolog.gr/resultsv3.aspx?ev=ab68295c149cc8f682855aa03d56ae91&c=0&pp=5d50

 

Τα αποτελέσματα σε excel: xls Αποτελέσματα 5ΚΜ 74.50 Kb

xls Αποτελέσματα_10km 80.50 Kb

Περισσότερες φωτό στοn τοίχο της σελίδας της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης στο facebook

Τα αποτελέσματα των αναπτυξιακών κατηγοριών:

900μ Αγόρια Κ14: 1. Παπαδάκης Ιωάννης (Κύδων) 3:03.91, 2. Σερεπετσιδάκης Γιάννης (ΟΦΗ) 3:07.48, 3. Σκύβαλος Δημήτρης (ΑΟΛ) 3:08.74

900μ Κορίτσια Κ14: 1. Περακάκη Ιφιγένεια (ΟΚΑ Αρκάδι) 3:11.10, Πατσάκη Μαρία (ΟΚΑ Αρκάδι) 3:14.54, 3. Κουνελάκη Ελλη (Βιτσ.Κορνάρος) 3:18.37

3600μ Αγόρια Κ18: 1. Λουλάκης Βασίλης Πήγασος) 14:30.74, Τζόκα Ορλιντ (Θύελλα) 15:55.88, 3. Βερυκάκης Βασίλειος (ΑΟ Κισάμου) 16:51.22

2700μ Κορίτσια Κ18: 1. Βαρβορίτη Αλεξάνδρα (ΟΚΑ Αρκάδι) 10:46.45, 2. Πατεράκη Κων/να (Β.Κορνάρος)  10:50.53, 3. Χοχλάκη Άννα (Θύελλα) 12.07.00

2.700μ Αγόρια Κ16: 1. Τσαλέκου Άρης (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 9.24.60, 2. Σιμινελάκης Γιάννης (ΑΟΛ) 10.34.80, 3. Ξυπάκης Στέλιος (Πήγασος) 10:42.59

1800μ Κορίτσια Κ16: 1. Παπαγιαννάκη Μαρία (ΟΦΗ) 6:29.48, 2. Στεφανουδάκη Καλλιόπη (ΟΦΗ) 6:29.95, 3. Αποστολάκη Μαρία (ΟΦΗ) 6:45.45

4Χ500μ Μικτή Αγόρια - Κορίτσια : 1. ΟΚΑ Αρκάδι 2. ΑΠΟΚ Θύελλα, 3. ΟΦ Ηρακλείου

 

Στα αγωνίσματα επίδειξης νίκησαν

Αλμα σε μήκος Γυναικών χωρίς φορά : 1. Κοκόζοβα Ροζαλίνα (ΓΑΣ Μαλλίων) 2.32, 2. Κουβίδη Μαρία (Πήγασος) 2.23, Ρουαοχατζάκη Νικολέτα (ΓΑΣ Μαλλίων) 2.22

Άλμα σε μήκος Ανδρών χωρίς φορά: 1. Στρατουδάκης Εμμανουηλ΄(ΓΣ Νέαρχος) 2.41, 2. Κοβάτσι Ανδρέας (ΑΟ Κισάμου)2.31

Άλμα σε μήκος Αγόρια Κ16 : 1. Καραμπίνης Παναγιώτης (Πήγασος) 2.22, Ρουνάκης Μαριάνο (ΑΟΛ) 2.19, Ρεθυμνιωτάκης Μύρων (Πήγασος) 2.15

Άλμα σε μήκος Κορίτσια Κ16: 1. Διαμαντάκη Ευαγγελία (Θύελλα) 2.15μ, Ρουσοχατζάκη Μαρίνα (ΓΑΣ Μαλίων) 2.08μ, Πετρίδου Μαρία (ΑΟ Κύδων) 2.02μ

Άλμα σε μήκος χωρίς φορά Κοριτσιών Κ14: Νικολακάκη Μαρία (ΑΠΟΚ Θύελλα) 2.06, 2. Γαρεφαλάκη Μαρτίνα (Βιτσεντζος Κορνάρος) 2.01, 3. Ορφανίδη Ναταλία (ΓΣ Νέαρχος) 1.99

Αλμα σε μήκος χωρίς φορά Αγόρια Κ14: 1. Τσολάκης Χρήστος (Αθλοδράση) 2.00, 2. Κουλάου Κωνσταντίνος (Βιτσ.Κορνάρος) 1.88, 3. Παπαδάκης Ιωάννης (ΑΟ Κύδων) 1.88

 

Σφαιροβολία Κορίτσια Κ18 (3κιλ) 1. Κατσικανδαράκη Στέλλα (ΑΟ Κισάμου) 10.15, Τόπι Μελίνα (ΓΕΗ) 8.94, Τσίχλα Γεωργία (ΓΕΗ) 8.64

Σφαιροβολία Κορίτσια Κ16 (3κιλ) 1. Σχοινοπλοκάκη Σταυρούλα (ΑΟ Κισάμου) 7.73, Μπίσκου Εσμεράλντα (ΑΟ Κισάμου) 7.62, Σκαλιδάκη Αντιγόνη (ΑΠΟΚ Θύελα) 7.09

Σφαιροβολία Αγόρια Κ16 (4κιλ) Καλαϊτζίδης Αχιλλέας (ΑΟ Κισάμου) 11.11, Γεωργαλάκης Δημήτριος (Σητειακός) 10.55, Χατζάκης Γεωργιος (ΑΟ Κισάμου) 9.60

Σφαιροβολία Αγόρια Κ14 (3κιλ) 1. Ανδρεαδάκης Ευστράτιος (ΑΟ Κύδων) 9.35, Φιλιππίδης Αχιλλέας (ΑΘΛΗΣΥ) 9.32 3. Παπανακλής Παναγιώτης (ΓΕΗ) 8.55

Σφαιροβολία Αγόρια Κ12 (2κιλ) 1. Σφακιωτάκης Γεώργιος (ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος) 7.10, Μοράλες Εμμανουήλ (ΓΕΗ) 6.33, Παπαδάκης Ραφαήλ Βασίλειο (Αθλοδράση) 4.92

Σφαιροβολία Κορίτσια Κ12 (2κιλ) 1. Σαρτζετάκη Ευγενία (ΑΟ Κισάμου) 5.70, 2. Παξιμαδάκη Βαρβάρα (ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος) 5.69, Τσουκάλη Λυδία (ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος) 5.53

 

Τα πλήρη αποτελέσματα: στους δρόμυς των αναπτυξιακών κατηγοριών την σφαιροβολία και το άλμα σε μήκος χωρις φορά :  xls 7ο Φεστιβάλ Κρητικού Στίβου 2020 - Αποτελέσματα 85.50 Kb

 

 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων