Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

Με το βλέμα στο μέλλον

... και τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκυο το 2020

Με στόχους

........... για το 2018 το Παγκόσμιο ΚΣ το Ευρωπαϊκό Α/Γ, το Παγκόσμιο Ε/Ν, το Ευρωπαϊκό Π/Κ, και τους Μεσογειακούς Αγώνες

Ο Στίβος είναι

χαρά, υγεία, παιδεία
Οι ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ των σωματείων  στίβου, δέχονται όλα τα παιδιά για γνωριμία με την άσκηση και τον αθλητισμό μέσα από το παιχνίδι.
Βαλκανικοί Αγώνες ΑΓ 2008

afissa_small.jpg

Με πολύ καλές επιδόσεις ξεκίνησε το 63ο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Στίβου Ανδρ4ών Γυναικών που διεξάγεται στο Άργος Ορεστικό. Στο επί κοντώ γυναικών η Νικόλ Κυριακοπούλου πέτυχε το υψηλό όριο με 4.45μ και ταξιδεύει γι αΠεκίνο μαζί με την Αφροδίτη Σκαφίδα. Στην σφυροβολια γυναικών η Αλεξάνδρα Παπαγεωργίου που αγωνίστηκε εκτός συναγωνισμού πέτυχε 70.38μ και πάει Ολυμπιακούς μαζί με την Στέλλα Παπαδοπούλου που΄ήταν πρώτη στον αγώνα με 70.90μ. Τέλος το χαμηλό όριο πέρασε και ο Μιχάλης Σταματόγιαννης στην σφαίρα (19.80μ) αφού κέρδισε τον αγώνα με 19.91μ και θα αναμετρηθεί με τον Ανδρέα Αναστασόπουλο που και αυτός έχει πετύχει το χαμηλό όριο (19.86μ) στα Σιθώνεια την Κυριακή για να ταξιδέψει ένας τους για το Πεκίνο. Απο πλευράς κρητικών ο Σταμάτης Παπαντωνίου (Βενιζέλος) ήταν 2ος στην σφυροβολία με 69.71μ, η Χροστίνα Χαντζή (ΕΑΡ) ήταν 1η στα 400μ εμπόδια με 56.97 και η Μαρία Νταλάκα που αγωνίζεται φέτο με τα χρώματα του ΠΓΣ ήταν 4η στα 3000μ με 9.25.19

 

Τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας (Σάββατο 19 Ιουλίου)

 

 

 

Σφυροβολία

1.Κοσμίν Σορέσκου (Ρουμ) 71.52

2.Σταμ Παπαντωνίου (Ελλάδα) 69.71

3.Ζόραν Λονκάρα (Σερβία) 63.93

4.Ντισά Μπλεντάρ (Αλβ) 59.07

5.Σαμιρ Βίλιτς (Βοσν-Ερζ) 54.20

3.Φατιχ Εριλντιριμ (Τουρ) άκυρος

400μ εμπόδια (τελ κατ/ξη από 2 σειρές)

1.Κώστας Αναστασίου (Ελλάδα) 50.93

2.Ιονούτ Βαντεάνου (Ρουμ) 51.83

3.Μπογιαν Μάλκοβιτς (Σερβ) 53.05

4.Ιλιγια Τσβίγετιτς (Βοσν-Ερζ) 53.43

5.Φουρκάν Καν Χασάν (Τουρ) 54.37

6.Ογκνιάν Ογκνιάνοβ (Βουλ) 55.05

7.Νίκολα Μαροβιτς (Μαυροβ) 57.60

Εκτός συν/μού

1.Γιαν-Σπυρος Παπαδόπουλος (Ελλάδα) 50.82

2.Ερκάν Σουνού (Τουρ) 54.40

3.Μπογκνταν Τούκα (Ρουμ) 51.63

1.500μ

1.Κριστιάν Βοροβέντσι (Ρουμ) 3.43.42

2.Μίρκο Πέτροβιτς (Σερβ) 3.43.54

3.Τσιχάτ Ουλούς (Τουρ) 3.45.88

4.Βασίλης Παπαϊωάννου (Ελλάδα) 3.49.38

5.Αλεκς Μπούντα (Αλβ) 3.57.55

6.Γιασμίν Μουγιάνοβιτς (Μαυροβ) 3.57.87

7.Σάβα Τοντόροφ (Βουλ) 4.00.81

8.Ντάριο Μπγελγάρεβιτς (Βοσν-Ερζ) 4.02.37

Εκτός συν/μούΟσμάν Μπας (Τουρ) 3.53.18

400μ (τελ κατ/ξη από 2 τελ σειρές)

1.Σερντάρ Ταμάς (Τουρ) 46.85

2.Στέλιος Δημότσιος (Ελλάδα) 47.16

3.Κρασιμίρ Μπραΐκοφ (Βουλ) 47.48

4.Ιον Βιέρου (Ρουμ) 47.78

5.Ρόμπερτ Μούτσι (Σερβ) 48.67

6.Σάσα Κέσμαν (Βοσν-Ερζ) 50.31

7.Ενις Νταουτόφσκι (ΦΥΡΟΜ) 50.94

8.Αντρέα Κοκότι (Αλβ) 52.69

Εκτός συν/μού

1.ΔΗμ Γράβαλος (Ελλάδα) 46.89

2.Μάτε Πίντερ (Σερβ) 50.28

3.Ρόσεν Ντάνεφ (Βουλ) 47.63

4.Εκμπερ Καγιάς (Τουρ) 47.78

5.Γιωρ Ντούπης (Ελλάδα) 47.46

6.Γιωρ Οικονομίδης (Ελλάδα) 47.15

Σφαιροβολία

1.Μιχάλης Σταματόγιαννης (Ελλάδα) 19.91

2.Κεμάλ Μέσιτς (Βοσν-Ερζ) 18.21

3. Λαυρεντίου Πόπα (ΡΟυμ) 18.16

4.Φατιχ Γιαζίτσι (Τουρ) 17.85

5.Ντανίλο Ρίστιτς (Μαυροβ) 15.51

6.Ντράγκαν Πέριτς (Σερβ) 11.89

Εκτός συν/μού

1.Σεμίρ Μπέγκιτς (Βοσν-Ερζ) 17.08

100μ (τελική κατ/ξη από 2 σειρές)

1.Παναγιώτης Σαρρής (Eλλάδα) 10.33

2.Ισμαήλ Ασλάν (Τουρ) 10.43

3.Λέοναρντ Γκεργκιτσεάνου (Ρουμ) 10.59

4.Νεντίμ Κόβιτς (Βοσν-Ερζ) 10.72

5.Μάρκο Γιάνκοβιτς (Σερβ) 10.76

6.Μπόρις Σάβιτς (Μαυροβ) 11.00

Εκτός συν/μού

1.Μουσταφά Ντελιόγλου (Τουρ) 10.68

2.Κώστας Παπαζαφείρης (Ελλάδα) 10.61

3.Γιάννης Αποστόλου (Ελλάδα) 10.48

4.Χρήστος Καλαμάρας (Ελλάδα) 10.64

5.Αριστείδης Δράκος (Ελλάδα) 10.71

6.Κώστας Βογιατζάκης (Ελλάδα) 10.57

7.Κών/νος Ηλίας (Ελλάδα) 11.11

8.Σεζάι Οζκάια (Τουρ) 10.59

9.Μπουράκ Κοτσαμπεγιόγλου (Τουρ) 10.91

10.Μπογιάν Ομπιπαρίρ (Βοσν-Ερζ) 11.05

Υψος

1.Αντζελ Καράντρεφ (Βουλ) 2.16

2.Νίκος Γκιόσης (Ελλάδα) 2.15

* Μετά από αγώνα μπαράζ. Στον κανονικό αγώνα είχαν την ίδια επίδοση με 2.15

3.Γιοβάν Βουκίσεβιτς (Σερβ) 2.15

4.Μουσταφά Ντεμίρ Ονουρ (Τουρ) 2.10

5.Εμίλ Νιτά (Ρουμ) 2.05

5.000μ

1.Μάριους Ιονέσκου (Ρουμ) 14.29.68

2.Ντούσαν Μαρκέσεβιτς (Σερβ) 14.31.67

3.Μιχάλης Γελασάκης (Ελλάδα) 14.40.40

4.Μεχμέτ Καγκλαγιάν (Τουρ) 14.57.70

5.Ντιμτσο Μίτσοφ (Βουλ) 15.18.69

6.Γκιοργκι Τρενταφίλοφ (ΦΥΡΟΜ) 17.25.8

6Εκτός συν/μού

1.Μουγντάτ Οζτούρκ (Τουρ) 14.39.09

2.Ντάνιελ Βουκαϊλοβιτς (Σερβ) 15.16.36

4χ100μ

1.Τουρκία 40.20

2.Ελλάδα 40.65 Βογιατζάκης-Παπαζαφείρης Καλαμάρας-Αποστόλου

3.Ρουμανία 41.16

4.Σερβία 41.45

5.Βοσνία-Ερζεγοβίνη 41.79

6.Μαυροβούνιο 43.79

Μήκος

1.Μπόρις Μποζίνοφ (Βουλ) 8.12 (+2.00)

2.Αντμιρ Μπρέγκου (Αλβ) 7.75

3.Αντριαν Βασίλε (Ρουμ) 7.73

4.Σάββας Διακονικόλας (Ελλάδα) 7.65

5.Μίλαν Μιλένκοβιτς (Σερβία) 7.65

6.Χασάν Τσενκίζ (Τουρ) 7.25

7.Αλντίν Ζάιτς (Βοσν-Ερζ) 7.14

8.Ντραγκόγε Ραίκοβιτς (Μαυροβ) 6.97

Εκτός συν/μού

1.Τάσος Μακρυνικόλας (Ελλάδα) 7.95

2.Χρήστος Χατζηβασιλείου (Ελλάδα) 7.48

3. Εντίν Μπάσοβιτς (Βοσν-Ερζ) 7.09

Βαθμολογία 1η ημέρας

1.Ελλάδα 78

2.Ρουμανία 74

3.Σερβία 62

4.Τουρκία 60

5.Βοσνία-Ερζεγοβίνη 39

6.Βουλγαρία 37

7.Μαυροβούνιο 22

8.Αλβανία 21

9.ΠΓΔΜ 7

Γυναίκες

400μ εμπόδια

1.Χριστίνα Χαντζή-Νεάγκ (Ελλάδα) 56.97

2.Αντρέα (Πατράσκου (Ρουμ) 61.97

3.Ράγια Στοϊνόβα (Βουλ) 62.56

4.Ντενίσα Φεντζίλι (Αλβ) 64.76

5.Ιβάνα Αβνταλοβιτς (Σερβ) 64.84

6.Μαρτίνα Ιβανκοβιτς (Βοσν-Ερζ) 68.35

7.Γιοβάνα Ραϊσεβιτς (Μαυροβ) 69.21

Εκτός συν/σμού

1.Θεοδοσία Νακοπούλου (Ελλάδα) 59.65

2.Στυλ Δήμογλου (Ελλάδα) 60.58

400μ

1.Ανα-Μαρία Ιονίτα (Ρουμ) 52.62

2.Αγνή Δερβένη (Ελλάδα) 53.13

3.Κλοντιάνα Σάλα (Αλβ) 54.06

4.Μιλίτσα Γκεοργκίεβα (Βουλ) 54.74

5.Μαρίγια Πέτροβιτς (Σερβ) 57.14

6.Μερίσα Χάντζιτς (Βοσν-Ερζ) 57.36

7.Σερπίλ Κοτσάκ (Τουρ) 58.39

Εκτός συν/μού

1.Κατερίνα Σύρου (Ελλάδα) 54.44

2.Μαρία Παναγιωτίδου (Ελλάδα) 55.82

3.000μ

1.Σόνια Στόλιτς (Σερβ) 9.12.04

2.Ελενα Αντότσι (Ρουμ) 9.13.14

3.Λουτσία Κιμάνι (Βοσν-Ερζ) 9.14.23

4.Μαρία Νταλάκα (Ελλάδα) 9.25.19

5.Φαντίμε Σούνα (Τουρ) 9.55.63

Τριπλούν

1.Κριστίνα Μπουγίν (Ρουμ) 13.80

2.Ειρήνη Δημητράκη (Ελλάδα) 13.75

3.Πέτια Ντάτσεβα (Βουλ) 13.61

4.Τιγιάνα Γιακόβλεβιτς (Σερβ) 12.62

5.Καγκντάς Αρλάν (Τουρ) 12.38

6.Λέιλα Κλόντζο (Βοσν-Ερζ) 12.09

7.Μαρσίντα Νταρντά (Αλβ) 11.94

Αντριάνα Μπάνοβα (Βουλ) άκυρη

Εκτός συν/μού

1.Γκίτα Ντόντοβα (Βουλ) 14.24

2.Μαρία Ντομίτροβα (Βουλ) 13.23

3.Σεβίμ Σινμέζ (Τουρ) 12.59

Επί κοντώ

1.Νικολέτα Κυριακοπούλου (Ελλάδα) 4.45

2.Γελένα Βασιτς-Ραντίνοβιτς (Σερβ) 3.80

3.Μόνικα Γκομπάρ (Ρουμ) 3.70

4.Ντάμλα Γιαγκμούρ-Ντεμιραλπ (Τουρ) 3.60

5.Τεμενούγκα Ατανάσοβα (Βουλ) 3.30

Εκτός συν/μού Αννα Φοιτίδου (Ελλάδα) 4.10

800μ

1.Μικαέλα Νεάσκου (Ρουμ) 2.01.42

2.Γελίζ Κουρτ (Τουρ) 2.01.83

3.Ελένη Φιλάνδρα (Ελλάδα) 2.04.18

4.Μαρίγια Πάριτς (Σερβ) 2.08.25

5.Σλαντγιάνα Περούνοβιτς(Μαυροβ) 2.10.91

6.Μπιλιάνα Τσβιγιάνοβιτς (Βοσν-Ερζ) 2.13.31

Εκτός συν/μού

1.Μαρίνα Πέτκοβα (Βουλ) 2.07.54

2.Σελμά Ζρνιτς (Βοσν-Ερζ) 2.14.30

3.Βλαντάνα Γκαβράνοβιτς (Βοσν-Ερζ) 2.15.22

3.000μ Φυσ Εμπόδια

1.Μαρία Παρδαλού (Ελλάδα) 10.22.80

2.Γκουλτσάν Μινγκίρ (Τουρ) 10.36.86

3.Μπιλιάνα Γιόβιτς ΙΣερβ) 10.48.85

4.Κριστίνα Φρουμούζ (Ρουμ) 11.07.33

5.Γιασμίνα Ντέλιτς (Βοσν-Ερζ) 11.36.74

Σφυροβολία

1.Στέλλα Παπαδοπούλου (Ελλάδα) 70.90

2.Μικαέλα Μελίντε (Ρουμ) 68.86

3.Ζουμπεϊντέ Γιλντιζ (Τουρ) 61.26

4.Σλαβόσκα Οστογιτς (Βοσν-Ερζ) 43.47

5.Μόνικα Σιμεόνοβα (Βουλ) 40.03

6.Νταρίγια Ζιβάνοβιτς ((Σερβ) 38.24

Εκτός συν/μού

1.Αλεξάνδρα Παπαγεωργίου (Ελλάδα) 70.38

2.Μπιάνκα Περιέ (Ρουμ) 69.20

100μ (τελ κατ/ξη από 3 σειρές)

1.Αλίνα Μουντεάνου (Ρουμ) 11.53

2.Τάνια Μιτιτς (Σερβ) 11.56

3.Γεωργία Κοκλώνη (Ελλάδα) 11.62

4.Σέλια Οζιούρτ (Τουρ) 11.83

5.Μόνικα Γκατσέφσκα (Βουλ) 11.86

6.Μιλένα Μιλάεβιτς (ΜΑυροβ) 12.62

7.Ανα Μπούρντα (Αλβ) 12.75

8.Νικολίνα Σόραγιτς (Βοσν-Ερζ) 13.13

Εκτός συν/μου

1.Βουκοσάβα Νταπιτς (Σερβ) 11.60

2.μαρίνα Μποκσοβιτς (Μαυροβ) 13.18

3.Ντιλέκ Ιγιασίρτσι (Τουρ) 12.03

4.Ολγα Τσομπανίδη (Ελλάδα) 11.93

5.Λεμονιά Πολυχρονιάδου (Ελλάδα) 11.89

6.Γιοβάνα Κλαϊγεβιτς (Ελλάδα) 12.73

7.Αλίνα Ντουμάν (Ρουμ) 12.01

8.Μαρσέλα Ντεντρέου (Αλβ) 12.83

9.Σίμπελ Αγκάν (Τουρ) 12.17

10.Ανδριάννα Φέρρα (Ελλάδα) 11.96

Ακοντισμός

1.Γελένα Κουντάνοφ (Σερβ) 52.79

2.Κριστίνα Γκεοργκίεβα (Βουλ) 51.54

3.Αγγελική Τσιολακούδη (Ελλάδα) 51.01

4.Μαρία Νεγκόιτα (Ρουμ) 50.45

5.Μεριέμ Οκάλ (Τουρ) 46.76

6.Ολγα Κοτμιλόσι (Αλβ) 44.38

7.Νεντά Κανοστρέβατς (Βοσν-Ερζ) 41.96

Εκτός συν/μού

1.Παναγιώτα Τουλουμτζή (Ελλάδα) 49.92

2.Γκέρτα Μπατούσα (Αλβ) 38.34

Δισκοβολία

1.Νικολέτα Γκράσου (Ρουμ) 64.58

2.Βένερα Γκέτοβα (Βουλ) 55.96

3.Δωροθέα Καλπακίδου (Ελλάδα) 53.92

4.Γκοράνα Τεσάνοβιτς (Βοσν-Ερζ) 42.52

5.Μαρίνα Ιναϊνοβιτς (Σερβ) 34.90

6.Μάγια Σαμαρντζιτς (Μαυροβ) 32.50

Εκτός συν/μούΑρετή Αμπατζή (Ελλάδα) 53.54

4χ100μ

1.Ρουμανία 45.19

2.Ελλάδα 45.47 Κομπίδου-Τσομπανίδου Πολυχρονιάδου-Νερατζίδου

3.Σερβία 45.52

4.Τουρκία 46.24

5.Βοσνία-Ερζεγοβίνη 49.99

6.Μαυροβούνιο 50.10

Βαθμολογία 1ης ημέρας

1.Ρουμανία 97

2.Ελλάδα 94

3.Σερβία 79

4.Τουρκία 59

5.Βουλγαρία 51

6.Βοσνία-Ερζεγοβίνη 50

7.Αλβανία 23

8.Μαυροβούνιο 20

 

Πηγή : ΣΕΓΑΣ και www.in.gr

 

Για τα αποτελέσματα της 2ης ημέρας δείτε παρακάτω

 

Διαβάστε περισσότερα...
 
<< Αρχική < Προηγ. 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 Επόμ. > Τελευταία >>

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων