Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

Με το βλέμα στο μέλλον

... και τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκυο το 2020

Με στόχους

........... για το 2018 το Παγκόσμιο ΚΣ το Ευρωπαϊκό Α/Γ, το Παγκόσμιο Ε/Ν, το Ευρωπαϊκό Π/Κ, και τους Μεσογειακούς Αγώνες

Ο Στίβος είναι

χαρά, υγεία, παιδεία
Οι ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ των σωματείων  στίβου, δέχονται όλα τα παιδιά για γνωριμία με την άσκηση και τον αθλητισμό μέσα από το παιχνίδι.
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ Α΄- Αποτελέσματα Β΄ Ημέρας

Με τα αγωνίσματα της 2ης ημέρας συνεχίστηκε και έληξε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ Α΄που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ. Οι αθλητές και οι αθλήτριες της Κρήτης κέρδισαν ένα χρυσό μετάλλιο με τον Ριζάι Ταουλάντι (ΑΟ Λασηθίου) στα 100μ εμπόδια που ήταν πρώτος με 13.37, ενα δεύτερο χρυσό με την Ευαγγελία Ψαράκη (Παγκρήτιος) στην διακοβολία με 41.14μ, ένα αργυρό με την Φωτεινή Μαλλιαρού (ΓΕΗ) στην σφυροβολία με 53.15μ και ένα χάλκινο στο ίδιο αγώνισμα με την Φρόσω Ντουντουλάκη (Ελ.Βενιζέλος) 49.61μ. Τέλος ένα ακόμη χάλκινο μετάλιο κατέκτησε η Μαρία Ιβάνοβα (ΑΟ Λασηθιου) στο ύψος με 1.63μ και ένα αργυρό η ομάδα 4Χ300μ του ΑΟ Λασηθίου στους ΠΠΑ΄με 2.37.45. Στις ΠΚΑ΄η ΓΕΗ κέρδισε την βαθμολογία με 72 βαθμούς

Τα αποτελέσματα της 2ης ημέρας

Παγκορασίδες
Σφυροβολία
1.Αγ Προσκυνητοπούλου (Αίολος Μακεδ) 56.52
2.Φωτ Μαλλιαρού (ΓΕ Ηρακλείου)       53.15
3.Ευφρ Ντουντουλάκη (Ελ Βενιζέλος)   49.61
4.Κατ βαμβουκάκη (ΓΕ Ηρακλείου)      48.16
5.Ελις Κοροσίδου (Αίολος Μακεδ)      46.80
6.Χριστ Γραμματικάκη (ΓΕ Ηρακλείου)  46.23
7.Μαρ Γραμματικάκη (ΓΕ ηρακλείου)    44.87
8.Βας Κόμπου (Πήγασος Λαρισας)       41.81
80μ εμπόδια 
1.Ελ-Φιλ Καλαϊτζή (ΓΣ Λαγκαδά)         12.00
2.Μαρ Μήτσου (ΑΟ Μεγάρων)              12.13
3.Μαριανθη Συκιώτου (ΓΣ Ηρακλής)       12.38
4.Γεωρ Καραγιώργου (Ηρακλής Λάρδου)    12.41
5.Μαρ Αλμπαντάκη (ΟΦΗ)                 12.49
6.Βας Πολυχρονίδου (Βισάλτης Νιγρίτας) 12.62
7.Βας Λορεντζάτου (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)      12.86
8.Καλ Δασκάλου (ΓΕ Έδεσσας)            12.96 
150μ (2.40)
1.Κατ Τόλιου (ΓΣ Ν Λιοσίων-Ιλίου)        18.99
2.Κατ Σαρρή (ΓΣ Γλυφάδας)                19.01
3.Μαργ Τσιουτσιομάνου (Ολυμπιάδα Κηφ)    19.39
4.Μαρ Γρετού (ΑΕ Λεχαινών)               19.39
5.Βας ΠΑππά (ΕΚΑ Δωδώνη)                 19.52
6.Χριστ Μαλάκη (ΑΣ Ρήγας)                19.57
7.Ιωαν Παπασταϊκούδη (Ολυμπ Πολυκάστρου) 19.63
8.Αρ Ζερβάκη (ΟΦΗ)                       19.63 
80μ (τελ κατ/ξη από 2 τελ σειρές) 
1.Παν Κωστούλα (Πανιώνιος)            10.45 
2.Ηλ Κοσμίδη (ΓΣ Γλυφάδας)            10.50
3.Μαρ Φιλιππίδου (ΓΑΣ Κουφαλίων)      10.53
4.Ασημ Παπαδοπούλου (Κόροιβος Αμαλ)   10.59
5.Αδ Κιουλάφα (ΑΟ Αρισβαίος)          10.66
6.Αλ-Μαρ Κουτσοδόντη (Ποσειδών Λουτρ) 10.69
7.Εντζυ Τσέρπιά (ΓΣ Λιβυκός)          10.72
8.Στ Λαμπροπούλου (Μεσσηνιακός)       10.76  
Υψος
1.Αλεξ Ζαγόρα (ΠΓΣ)              1.65
2.Νατ Νικοπούλου (Κερκυραϊκός)   1.63
3.Μαρ-Μαγ Ιβάνοβα (ΑΟ Λασιθίου)  1.63
4.Ευδ Ευαγγέλου (Φωκιανός Καρδ)  1.60
5.Κατ Κυριακοπούλου (Παναχαϊκή)  1.60
6.Γλυκ Αυγερινού (Αίολς Μακεδ)   1.55
7.Βας Μαρίνου (ΟΦΚΑ Ν Αρτάκης)   1.55
8.Ανδρ Χριστοφίλη (ΓΣ Τα Λύκαια) 1.55
8.Βας Παύλου (ΑΟ Φιλοθέης)       1.55
Δισκοβολία
1.Ευαγ Ψαράκη (Παγκρήτιος ΓΣ)     41.14
2.Αν-Μαρ Κάτρη (Καζώνης Καλυμνου) 38.60
3.Ιφ Ακράνη (Κάσσανδρος)          35.67
4.Αννα Σεϊτανίδου (ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης) 33.85
5.Ελ Γρυλλάκη (ΓΕ Ηρακλείου)      32.98
6.Ευαγ Θωΐδου (φίλιππος Γιαν)     32.96
7.Φλωρ Καλογεράκη (ΟΦΗ)           32.22
8.Ευλ Παρχαρίδου (ΣΚΑ Δράμας)     32.11
4χ300μ
1.Πανελλήνιος ΓΣ    2.58.15
Αγιλάρα, Χαζίζα
Ραυτοπούλου, Θεοδώρου
2.ΓΣ Ηρακλής        2.58.19
3.Πελασγός Λάρισας  2.59.20
4.ΓΣ Αρκαδίας        2.59.91
5.ΓΕΝάουσας          3.00.60
6.ΓΣ Ν Λιοσίων-Ιλίου 3.00.73
7.ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης      3.00.77
8.ΟΦΚΑ Οδυσσέας      3.01.01
3.000μ Βάδην 
1.Κατ Θεοδωροπούλου (Κόνδωρ Αγρινίου)     14.18.53
2.Χριστ Παππά (Κόνδωρ Αγρινίου)           14.06.34
3.Ευστ Μάρκου (Αίολος Πάτρας)             15.13.36
4.Ζωή Νίτσα (ΦΣΚΑ Κοζάνης)                15.22.52
5.Ολ Αθανασίου (Πήγασος Λάρισας           15.39.18
6.Ιωαν Παπακωνσταντίνου (Πήγασος Λάρισας) 15.40.76
7.Μαρ Κακαφώνη (Ολυμπιάς Πάτρας)          15.53.81
8.Ευστρ Τζανέτη (ΑΟ Αρισβαίος)            16.29.14
Τελική Βαθμολογία
1.ΓΕ Ηρακλείου      72
2.Αίολος Μακεδονίας 71
3.Πανελλήνιος ΓΣ    68
4.ΓΣ Γλυφάδας       60
5.ΓΣ Αρκαδίας       58,5
6.ΓΣ Ηρακλής        46
7.Πελασγός Λάρισας  42
8.ΚαζώνηςΚαλύμνου   37

 

Πηγή : ΣΕΓΑΣ (www.segas.gr)

 

Διαβάστε περισσότερα...
 
<< Αρχική < Προηγ. 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 Επόμ. > Τελευταία >>

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων