Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

Με το βλέμα στο μέλλον

... και τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκυο το 2020

Με στόχους

........... για το 2019 το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στην Ντόχα, το Ευρωπαϊκό K-20 και Κ-23 και τις Ολυμπιακές ημέρες νεότητας

Ο Στίβος είναι

χαρά, υγεία, παιδεία
Οι ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ των σωματείων  στίβου, δέχονται όλα τα παιδιά για γνωριμία με την άσκηση και τον αθλητισμό μέσα από το παιχνίδι.
Διασυλλογικοί Α/Γ 2009 Β΄Ημέρα

Με πρωταθλητή τον ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος στους άνδρες και την ΕΑΡ στις γυναίκες ολοκληρώθηκαν την Κυριακή 26 Απριλίου στο Κ2 του ΟΑΚΑ στο Μαρούσι οι Διασυλλογικοί αγώνες Α/Γ 2009 πού έγιναν για τα σωματεία της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης και των Νήσων για πρώτη φορά μετά το 2004 σε όμιλο των Αθηνών. Τα αποτελέσματα των αγωνισμάτων της 2ης ημέρας του 6ου ομίλου και οι βαθθμολογίες είναι παρακάτω

Β΄  ΗΜΕΡΑ

 

400Μ ΕΜΠ.ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

1. ΧΑΤΖΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ                            76                    Ε Α Ρ                                      59.00               13

2. ΠΑΠΑΟΥΤΣΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ            85                    Ο Φ Η                                     62.08               11

3. ΜΑΝΙΑ ΑΝΝΑ                                 89                    ΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000                 63.91               10

 

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

1.ΖΩΧΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ                              85                    Ε Α Ρ                                48.22               13

2. ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ               85                    Ο Φ Η                              46.96               11

3. ΚΑΡΣΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΙΩ                     88                    ΑΝΑΓΕΝΝ.ΣΑΜΟΥ             43.86               10

 

1.500Μ ΑΝΔΡΩΝ

 

1. ΜΠΕΝΣΕΛΑΜ ΜΩΧΑΜΕΤ                   82        ΑΟ ΚΥΔΩΝ                           4.06.37            10

2. ΔΡΟΣΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ                           74        ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ                         4.08.56            8

3. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ            82         ΓΣ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ                4.09.59            7

 

1500Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

1. ΠΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ                                 88        Ε ΑΡ                                       4.46.55            13

2. ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΑΝΣΤΑΣΙΣ                 92        Ε Α Ρ                                      4.47.83            11

3. ΖΩΓΡΑΦΑΚΗ ΜΑΡΙΑ                          93        ΑΣ ΚΑΖΩΝΗΣ ΚΑΛΥΜΝ.              4.55.42            10

 

200Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Α ΣΕΙΡΑ  ΑΝΕΜΟΣ 0,5

 

1. ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗ ΖΩΗ                        93        ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                  26.79               9

2. ΚΟΡΦΙΑ ΕΥΔΟΚΙΑ                         92        ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000               28.12               6

3. ΚΑΤΕΡΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ         89        Ο Φ Η                             28.17               5

Β ΣΕΙΡΑ  ΑΝΕΜΟΣ 1,8

 

1. ΠΕΤΡΟΜΙΧΕΛΗ ΒΑΣΩ                     79        ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ             25.01               13

2. ΝΤΟΒΑ ΔΗΜΗΤΡΑ                         74        ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ                    25.29               11

3. ΜΠΕΛΙΜΠΑΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ                 91        ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ                        25.79               10

 

400Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

 

Α ΣΕΙΡΑ

1. ΚΟΥΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                       88        ΝΑΞΙΑΚΟΣ ΓΣ                     54.86               10

2. ΜΠΕΝΕΤΟΣ ΙΑΝΝΗΣ                           82        ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ                   59.20               9

3. ΨΟΥΧΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                    85        ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ                    59.25               1

Β ΣΕΙΡΑ

 

1. ΣΕΙΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ                               87        ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ             53.90               13

2. ΓΚΑΒΕΛΑΣ ΠΛΑΤΩΝ                            80        Ε Α Ρ                              54.01               11

3. ΛΙΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ                                 89        ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ             55.16               9

 

200Μ ΑΝΔΡΩΝ

Α ΣΕΙΡΑ    ΑΝΕΜΟΣ 3,2

1. ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ               90        ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ         22.06               13        

2. ΚΟΥΤΣΟΥΚΛΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ            89        ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΟΩΝ      22.40               10        

3. ΓΙΑΝΝΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ                     77        ΣΥΛΛ.ΜΑΡΑΘ.ΚΡΗΤΗΣ    22.43               9          

 

Β  ΣΕΙΡΑ                                                                    ΑΝΕΜΟΣ 2,7

 

1. ΣΕΙΤΑΝΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ                  93        ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ               22.92               6          

2. ΚΟΥΡΟΥΠΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                    79        ΣΥΛΛ.ΜΑΡΑΘ.ΚΡΗΤΗΣ       23.42               3          

3. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ                89        ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000              23.68               2          

 

Γ ΣΕΙΡΑ                                                                     ΑΝΕΜΟΣ 1,6

 

1. ΓΟΝΙΔΕΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ                         82        ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤΙΛ                23.11               5         

2. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΣΤΕΛΙΟΣ                      82        ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ       24.01               1        

3. ΖΩΓΛΟΠΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                       68        Ο Φ Η                              24.50               -          

 

 

3.ΟΟΟΜ  Φ.ΕΜΠΟΔΙΑ  ΑΝΔΡΩΝ

 

1. ΒΑΛΛΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ                            88        ΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000       10.01.72          6

2. ΜΠΟΣΛΗ ΝΙΚΟΣ                              91        ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΥΘ.      10.09.55          4

3. ΣΥΜΙΡΙΩΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ                90        ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΩΝ            10.22.09          3

 

3.000Μ Φ.ΕΜΠΟΔΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

1. ΜΑΝΙΑΔΑΚΗ  ΜΑΡΙΝΑ                        91        ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ               11.34.14          13

2. ΚΑΥΛΑΡΗ ΔΙΑΜΑΝΤΑ                         86        Ε Α Ρ                          12.03.38          11

3. ΚΕΛΕΜΕΝΗ ΜΠΕΝΕΡΕΤΑ                    92        ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤ.   12.54.90          1

 

ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

1. ΠΙΛΑΤΟΥ ΣΤΕΛΛΑ                             80        Ο Φ Η                              12.91               13

2. ΖΟΛΩΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ                         88        ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ                       11.92               11

3. ΦΟΥΤΣΙΤΖΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ              91        ΑΣ Σ ΠΟΣΕΙΔΩΝ                     11.89               10

 

ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ

 

1. ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ Σ ΘΕΟΔΩΡΟΣ              85        ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ             14.93               13

2. ΠΕΤΣΑΛΑΚΗΣ ΕΜΜ                          87        ΑΟ  ΛΑΣΙΘΙΟΥ                  14.00               6

3. ΑΝΔΡΙΑΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ              91        ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ             13.87               5

 

AKONTIΣΜΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

 

1. ΚΕΡΑΝΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ                   90        ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ                   68.78               13

2. ΣΜΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ-ΓΙΩΡΓΟΣ      87        ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ                     68.01               11

3. ΤΡΟΥΜΠΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ                89        ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ                     65.20               10

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΝΔΡΩΝ Α- Β ΗΜΕΡΑΣ

ΑΝΔΡΩΝ

 

 

1. ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ                     ΒΑΘΜΟΙ                   193,5

2. ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ                                                   170

3. Ο Φ Η                                                                      91

4. Ε Α ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΥ                                                    86

5. ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                                                          84

6. ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ                                                           42

-. ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ                                                      42

-. ΣΥΛΛ.ΜΑΡΑΘΟΝΟΔΡΟΜΩΝ ΚΡΗΤΗΣ                              42

9. ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ                                                    41

10.ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000                                                       35

11.ΓΣ ΛΙΒΥΚΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ                                            34

12.ΓΕ ΜΕΣΣΑΡΑΣ                                                            32

13.ΑΟ ΣΥΡΟΥ ΠΟΣΕΙΔΩΝ                                                 22,5

14.ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ                                                   21

15.ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ                                                          15

16.ΑΟ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ ΡΟΔΟΥ                                          14

17.ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ                                                   12

18.ΝΑΞΙΑΚΟΣ ΓΣ 2003                                                    11

19.ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                                               10

20.ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ                                                          8

-.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ                                             8

22. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ                                               7

23. ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ                                                            6

24.ΓΣ ΑΛΚΑΙΟΣ                                                             5

-.  ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ                                                          5

-. ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΩΝ                                                         5

27.ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΧΙΟΥ                                                     4

-. ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ                                         4

29.ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ                                                          3

30.ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΣ                                                             1

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α - Β ΗΜΕΡΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

1. Ε Α ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΥ                                                    183

2. ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ                                                      166

3. Ο Φ Η                                                                      133

4. ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                                                            74

5. ΚΑΖΩΝΗΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ                                                  36

6. ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ                                                         35

7. ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ                                                                34

8. ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ                                                            31

-. ΑΣ Σ ΠΟΣΕΙΔΩΝ                                                            31

10. ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΣ ΓΣ                                                          28

11.ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000                                                         27

-. ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ                                                        27

13.ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ                                                              20

-. ΓΣ Ν ΛΕΡΟΥ                                                                  20

15.ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ                                           17

16. ΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ                                                  14

-.   ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ                                                        14

18.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣ ΣΑΜΟΥ                                                     10

-.   ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ ΓΣ                                                            10

20.ΓΣ ΛΙΒΥΚΟΣ                                                                  9

21.ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ                                                              8

22.ΝΑΞΙΑΚΟΣ ΓΣ                                                                4

23.ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                                                    3

-. ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ                                                        3

-. ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ                                                                  3

-. ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ                                                         3

27.ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ                                                              1

-. ΠΕΨΑΣ Η ΡΙΒΑ                                                              1

 

 

Τα αναλυτικά αποτελέσματα της Β΄Ημέρας μπορείτε να τα βρείτε εδώ doc Αποτελέσματα Β΄Ημέρας 257.50 Kb

ενώ για τα τα αποτελέσματα της Α΄ημέρας καντε κλίκ παρακάτω στο Επομενο

 

 
<< Αρχική < Προηγ. 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 Επόμ. > Τελευταία >>

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων