Αγωνιστικό Πρόγραμμα 2018

Ε.Α.Σ.  Σ.Ε.Γ.Α.Σ.  ΚΡΗΤΗΣ  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  2 0 1 8

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

13  Σ:    Ημερίδα  Αλμάτων «κλειστού  στίβου»  &  Σφαιροβολίας (Ηράκλειο)

20  Σ:    Ημερίδα   «κλειστού στίβου»   (Ιεράπετρα)

28  Κ:   ΦΕΣΤΙΒΑΛ  ΚΡΗΤΙΚΟΥ  ΣΤΙΒΟΥ   (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

3   Σ:  Ημερίδα  Αλμάτων «κλειστού  στίβου»  & Σφαιροβολίας (Ηράκλειο)

4    Κ:   ΔΡΟΜΟΣ  ΚΙΣΑΜΟΥ  (ΚΑΣΤΕΛΙ)

10  Σ:  Βαλκανικοί  Αγώνες  «κλειστού στίβου»  Ε / Ν «Κ20» (Σόφια)

10-11 Σ-Κ: Πανελλήνιο  Πρωτ.  «κλειστού  στίβου»  Α / Γ   (Σ.Ε.Φ. - Πειραιάς)

17  Σ:  Βαλκανικοί  Αγώνες  «κλειστού στίβου»  Α / Γ  (Κωνσταντινούπολη)

25  Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ.  ΔΡΟΜΟΥ  ΣΕ  ΑΝΩΜΑΛΟ  ΕΔΑΦΟΣ (ΤΡΙΚΑΛΑ)

ΜΑΡΤΙΟΣ

1 - 4  Πεμ-Κ:  Παγκόσμιο   πρωτ/μα  «κλειστού  στίβου»  Α / Γ  (Μπέρμινχαμ)

10  Σ:    ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΚΥΠΕΛΛΟ  ΡΙΨΕΩΝ   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

11   Κ:    ΠΑΝΕΛ. ΒΑΔΗΝ 20 χλμ  Α/Γ-ΝΕΩΝ  & Αγ. Βάδην 10 χλμ  Ε/Ν/Π - 5 χλμ (Μέγαρα)

17  Σ:    «ΑΠΤΕΡΑ» & αγώνας 5.000 μ. Α/Γ (ΧΑΝΙΑ)

17  Σ:    Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων (Θεσσαλονίκη)

18  Κ:    Πανελλήνιο  Πρωτ/μα  Ημιμαραθωνίου  Α / Γ  (Αθήνα)

24  Σ:    «ΡΕΘΥΜΝΙΑ»   (ΡΕΘΥΜΝΟ)

27-28  T-Τ:   Β΄ Φάση  Σχολικών  Αγώνων  Λυκείων  (Ηράκλειο)

31  Σ:    ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ    Π / Κ   (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

4 Τετ:   ΜΙΡΑΜΠΕΛΟ  (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

14  Σ:    ΔΙΑΣ/ΚΟΙ   ΑΓΩΝΕΣ   Α / Γ  «Α΄ ΗΜΕΡΑ»  &   ΠΠ/ΠΚ Α΄  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

15  Κ:   ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΧΑΝΙΑ)

19-20 Π-Π:  Πανελλήνιοι  Σχολικοί  Αγώνες  Λυκείων

21 Σ:    ΔΙΑΣΥΛ.    ΠΠ / ΠΚ Β΄ «ΔΙΑΘΛΑ - Α΄ ΑΓΩΝΑΣ» (ΧΑΝΙΑ - ΡΕΘ.- ΛΑΣΙΘΙ)

22 Κ:    ΠΑΝ/ΝΙΟ ΟΡΕΙΝΟΥ ΔΡΟΜ. & ΒΟΥΝΟΥ (ΚΡΙΤΣΑ   ΑΓΙΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ)

22 Κ:    «ΔΕΛΦΙΝΙΑ»     (ΡΕΘΥΜΝΟ)

29 Κ:    RUN  GREECE  (HΡΑΚΛΕΙΟ)

ΜΑΙΟΣ

2-9 Τετ - Τετ: Παγκόσμια Γυμνασιάδα (Μαρόκο)

5  Σ:       «ΜΑΧΗ   ΚΡΗΤΗΣ»  &  αγώνας 5.000 μ. Α/Γ  (ΧΑΝΙΑ)

5-6 Σ-Κ:  ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  ΣΥΝΘΕΤΩΝ   Α/Γ -  Π/Κ  (ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ)

6   Κ:       ΠΑΝΕΛ.   ΠΡΩΤ.  10.000 μ.  Α/Γ -  ΝΕΩΝ «Α/Γ» - Ε  (ΛΟΥΤΡΑΚΙ)

12  Σ:    ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  Α/Γ  «Β΄  ΗΜΕΡΑ» & ΣΥΝΘ. ΠΠ/ΠΚ Α΄ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

19  Σ:      «8α ΧΑΝΙΑ  2018»       (ΧΑΝΙΑ)

20  Κ:      «ΒΑΣΑΡΜΙΔΕΙΑ»  (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

24 Πεμ:      Athens Street Pole Vault  (Αθήνα - Σύνταγμα)

26  Σ:     ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΙ  ΔΙΑΣΥΛ.  ΑΓΩΝΕΣ  ΠΠ / ΠΚ Β΄ «ΔΙΑΘΛΑ - Β΄ ΑΓΩΝΑΣ»

ΚΑΙ ΜΙΝΙ ΠΠ - ΠΚ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

ΜΑΙΟΣ

27  Κ:    «ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ  - ΓΥΡΟΣ  ΠΟΛΗΣ»  (ΧΑΝΙΑ)

30 Τετ:   1ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Έδεσσα)

ΙΟΥΝΙΟΣ

2  Σ:         «70α ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ»  (ΧΑΝΙΑ)

9  Σ:         «ΚΝΩΣΕΙΑ» & αγώνας 5.000 μ. Α/Γ  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

9  Σ:         Παπαφλέσσεια   (Καλαμάτα)

9  Σ:         Βαλκανικό Πρωτάθλημα   Π / Κ    «Κ 18»  (Κων/πολη))

9-10 Σ-Κ: Μεσογειακοί Αγώνες Νέων Α/Γ  «Κ 23»

13 Τετ:     «Filothei Women Gala»   (Φιλοθέη)

16  Σ:       «ΑΓΩΝΕΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ»  & 5.000 μ. Α/Γ  (ΧΑΝΙΑ)

16-17 Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤ.  Ε / Ν  «Κ20»   (ΤΡΙΚΑΛΑ)

23-24  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ   ΠΡΩΤ.  Π / Κ  «Κ18»  (ΚΑΤΕΡΙΝΗ)

23-24  Σ-Κ:  Βαλκανικό Πρωτ.   Ε / Ν   «Κ20» (Προύσα - Τουρκία)

27-30 Τετ.-Σ: Μεσογειακοί Αγώνες  Α/Γ  (Ισπανία)

30  Σ:     ΠΑΝΕΛ. ΠΡΩΤ. ΠΠ / ΠΚ Α΄  &  ΣΥΝΘ.  ΠΠ/ΠΚ Α΄ (ΧΑΛΚΙΔΑ)

ΙΟΥΛΙΟΣ

1    Κ:   ΠΑΝΕΛ. ΠΡΩΤ.  ΠΠ / ΠΚ Α΄  &  ΣΥΝΘ.  ΠΠ / ΠΚ Α΄ (ΧΑΛΚΙΔΑ)

4  Τετ:   2ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Άργος  Ορεστικό)

5-8 Πεμ.-Κ:  ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ  ΠΡΩΤ.   Π / Κ  «Κ18»  (Γκιορ - ΟΥΓΓΑΡΙΑ)

7  Σ:       «ΗΡΑΚΛΕΙΑ»  & 5.000 μ. Α/Γ  (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

7-8 Σ-Κ: ΠΑΝ/ΝΙΟ  ΣΥΝΘΕΤΩΝ  Α/Γ-ΝΕΩΝ-Ε/Ν-Π/Κ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ)

8  Κ:       3ο  Ελληνικό  ‘Grand  Prix'    (Πάτρα)

10-15 Τρ-Κ:  ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ   Ε / Ν  «Κ20» (ΦΙΛΑΝΔΙΑ)

14-15  Σ-Κ:   ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ  Α / Γ (ΠΑΤΡΑ)

18   Τετ:        4ο  Ελληνικό  ‘Grand  Prix'    (Καβάλα)

20-21  Παρ-Σ:  Βαλκανικό Πρωτάθλημα   Α / Γ   (Βουλγαρία)

24 - 25 Τ - Τ:   « Κύπρος - Ελλάδα»  Διεθ.  Συν/ση  Π / Κ  (Κύπρος)

28-29  Σ-Κ:  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ   ΝΕΩΝ   «Α / Γ»   (ΛΑΡΙΣΑ)

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

5  Κ:              Μαράκεια   (Φουρφουράς - Ρέθυμνο)

7-12 Τρ.-Κ:   ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Α/Γ   (ΒΕΡΟΛΙΝΟ)

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

7    Κ:     ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ)

13  Σ:      Δήλεια (Μύκονος)

20  Σ:     Αγώνες  Νέων  Αθλητών «ΠΠ-ΠΚ Β΄  &  ΜΙΝΙ»  (Ηράκλειο)

27  Σ:    «ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ»   (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

3    Σ :  «ΑΡΚΑΔΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ»   (ΡΕΘΥΜΝΟ)

4    Κ:    Βαλκανικό Πρωτ. Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Ρουμανία)

11  Κ:  ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΜΑΡΑΘΩΝ. Α / Γ  &  Διεθ. Μαραθώνιος  (ΑΘΗΝΑ)

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

16   Κ :  «SITIA GEOPARK ROAD RACE»   (ΣΗΤΕΙΑ)

Τελευταία ανανέωση ( Κυριακή, 04 Μάρτιος 2018 )