Βενιζέλεια 2008

60venizelia.jpg Στα Χανιά διεξάγονται το Σάββατο 7 Ιουνίου 2008 τα 60α Βενιζέλεια με οργανωτή τον ΑΟ Κύδων που είναι αφιερωμένα στην μνήμη του μεγάλου κρητικού εθνάρχη

Από τις συμμετοχές των ξένων ξεχωρίζουν οι Μακροζωναρης, Gillick, Kovals, Blom, Idowu και Aldama, Hansen ενώ στις ελληνικες συμμετοχες ξεχωριζουν:
Στους ανδρες στα σπριντ Δρακος, Κουτσουκλακης , Αποστολου, Κωστής, στα 400 Δημοτσιος, στα 800 Νακοπουλος, Κουτρικης, Παπαδοπουλος, Τζιρτζιρης, στο μηκος Μακρυνικολας, Διαμανταρας, Τσακωνας, Μερτζανιδης, στο τριπλουν Τσιαμης, Ζαλαγγιτης, στο επικοντω Ευαγγελου, Συντιχακης.
Στις γυναικες στα σπριντ η Τσομπανιδου και η Κυπρια Αρτυματα, στα εμποδια Ρεντουμη, Κοκκινιδου, Πετσουδη, στα 400 η Δερβενη, στο δισκο Καλπακιδου, Κομοτογλου, στο μηκος η Πιλατου, στο τριπλουν Δημητρακη, Γιαννακιτσιδου.

Το πρόγραμμα των αγώνων


16.00 Τριπλούν Α
16.30 Επί κοντώ Α
17.00 Δίσκος Γ
17.00 100μ Α (Α΄ σειρά)
17.10 100μ Α (Β΄ σειρά)
17.20 100μ Γ (Α΄ σειρά)
17.30 100μ Γ (Β΄ σειρά)
17.30 Μήκος Γ
17.40 400μ Α (Α΄ σειρά)
17.50 400μ Α (Β΄ σειρά)
18.00 Ακοντισμός Α
18.00 400μ Γ
18.10 800μ Α
18.25 200μ Α
18.40 Μήκος Α
18.40 110μ εμπόδια Α
18.50 100μ εμπόδια Γ
19.10 «Βενιζέλειος Δρόμος» Α-Γ
19.15 Σκυταλοδρομία 4χ100μ Γ
19.50 Τριπλούν Γ

 

Στους αγώνες λαμβάνουν μέρος και μερικοί από τους καλύτερους αθλητές της Κρήτης



 

Κουτσουκλάκης Μανόλης (89) 100μ 10.57

Κουτσουκλάκης Κώστας (89) 100μ 10.78

Ορέστης Σαριδάκης (92) 100μ 11.53

Μιχαλέλης Δημήτρης (1991) Μήκος 7.25

Κουλιζάκης Γιάννης (88) Επί κοντώ 4.80

Φωναζάκη Θάλεια (84) Μήκος 6.10

Γιανναδάκης Νίκος (77) 100μ 10.65

Κριτσωτάκης Αλέξανδρος (79) 100μ 10.94 (10.85w)

Θεοδωράκης Νίκος (87) 100μ 11.05

Παπαδόπουλος Ηλίας (87) 100μ 11.06

Καταντωνάκης Αντώνης (77) 400μ 48.88

Γιαλιτάκης Γιώργος (86) 400μ 48.95

Δαβράδος Σπύρος (91) 800μ 1.58.32

Μάνταρας Αλέξανδρος (92) 200μ 23.95

Μπελιμπασάκη Μαρία (91) 100μ 12.42

Αποστολάκη Αναστασία (89) Δισκοβολία 47,65

Κουρούπης Γιάννης (79) 100μ 10.98

Παπουτσάκη Αναστασία (85) 400μ 57.65

Χουλάκης Γιάννης (88) Ακόντιο 64.11

Κασελούρης Παύλος (81) Ακόντιο 52.38

Τσουκαλά Αννα (87) Δίσκος 43.90

Τζόλα Γεωργία (77) Δίσκος 42.83

Λιντσενκίδης Κώστας (90) Ακόντιο 49.65

Χατζηδάκης Γιώργος (80) Ακόντιο 53.24

Παπαδουλάκης Κώστας (81) Ακόντιο 51.08

Φραντζεσκάκης Λάμπρος (89) 400μ 48.80

Μπιρουράκη Αγγελίκή (92) 100μ 12.82

Αλεξανδράκη Μαρία (92) 13.20

Λαγουβάρδου Αθηνά (92) 13.20

 

Για τις αναλυτικές λίστες συμμετοχής μπορείτε να μεταφερθείτε στην ιστοσελίδα των διοργανωτών


 

Τελευταία ανανέωση ( Παρασκευή, 06 Ιούνιος 2008 )