ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2009

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

10 Σ                        Ημερίδα Αλμάτων Κλειστού Στίβου (Ηράκλειο)        xls 1η Ημερίδα Αλμάτων - Ηράκλειο (Αποτελέσματα) 25.50 Kb

11 Κ                        Παγκρήτιος Αγώνας Ανωμάλου Δρόμου (Χανιά)   xls Γύρος Πλατανιά 2009 - Αποτελέσματα 27.50 Kb              

18 Κ                        Παγκρήτιος Αγώνας Ανωμάλου Δρόμου (Κριτσά - Αγ.Νικολαόυ) xls Παγκρήτιος Ανόλαμος  2009 - Κριτσά - Αποτελέσματα 31.50 Kb

24 Σ                        Ημερίδα Κλειστού Στίβου (Ιεράπετρα) xls Αποτελέσματα Ημερίδας Ιεράπετρας 27.00 Kb

24 Σ                       1η Ημερίδα ΚΣ Α/Γ, Π/Κ, ΠΠ/ΠΚ (Θεσσαλονίκη) xls 1η Ημερίδα ΚΣ Θεσσαλονίκης_2009 - Αποτελέσματα 58.00 Kb

24 Σ                        1η Ημερίδα Κ/Σ Α/Γ (Παιανία) xls 1η Ημερίδα Κλειστού Στίβου Παιανίας 24 Ιαν 2009 34.00 Kb

24 Σ                        1η Ημερίδα ΚΣ Α/Γ Π/Κ ΠΠ/ΠΚ Α΄-Β΄(Πάτρα) xls 1η Ημερίδα ΚΣ Πάτρας 24 Ιαν 2009 32.50 Kb

25 Κ                        Ημερίδα ΚΣ Παίδων Κορασίδων (Παιανία) xls 1η ημερίδα ΚΣ ΠΚ Παιανίας 25 Ιαν 2009 30.50 Kb

25 Κ                        4ς Γύρος Πόλεων - Μιχάλης Κούσης (Φιλοθέη) xls Κυριακίδεια 2009 Γύρος Φιλοθεης 37.50 Kb

31 Σ                        Ημερίδα ΚΣ Α/Γ (Παιανία) xls 2η Ημερίδα Α/Γ Παιανίας ΚΣ Αποτελέσματα 43.50 Kb

31 Σ                        Ημερίδα ΚΣ Α/Γ, Ε/Ν, Π/Κ, ΠΠ/ΠΚ Α΄(Σέρρες)  xls 1η Ημερίδα ΚΣ Σερρών 31 Ιαν 2009 119.50 Kb

 

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

1 Κ                           Ημερίδα Αλμάτων ΚΣ (Ηράκλειο - Παγκρήτιο)  xls 2η Ηερίδα Αλμάτων Κλειστού Στίβου 2009 31.50 Kb

1 Κ                          Πανελλήνιοι Σχολικοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Κριτσά) xls Πανελλήνιο Σχολικό  Ανωμάλου 2009 65.50 Kb

1 Κ                          Ημερίδα ΚΣ Παίδων Κορασίδων (Παιανία) xls 2η Ημερίδα ΚΣ Π/Κ 1 Φεβ 2009 30.00 Kb

7 Σ                          2η Ημερίδα ΚΣ Α/Γ Ε/Ν Π/Κ ΠΠ/ΠΚ Α΄ Θεσσαλονίκη  xls 2η Ημερίδα ΚΣ Θεσσαλονίκης 7 Φεβ 2009 43.50 Kb

7 Σ                          Ημερίδα ΚΣ Α/Γ (Παιανία) xls 3η Ημερίδα ΚΣ ΑΓ 7 Φεβ 2009 45.00 Kb

8 Κ                          Ημερίδα ΚΣ Παίδων Κορασίδων (Παιανία)  Ματαιώθηκε

Για τα αποτελέσματα των παρακάτω διοργανώσεων δείτε την ενότητα αποτελέσματα 

8Κ                           Πανελλήνιοι Αγώνες Δρόμου σε ανώμαλο έδαφος Εν.Δυνάμεων (Κριτσά)

14 Σ - 15 Κ              Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΚΣ Α/Γ και Συνθέτων (Παιανία)

21 Σ                        Βαλκανικοί Κλειστού Στίβου Α/Γ

22 Κ                        Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο έδαφος (Μαρκόπουλο)

25 Τετ                    Διεθνές Μήτιγκ Κλειστού Στίβου ΑΘΗΝΑ 2009 (ΣΕΦ)

 

ΜΑΡΤΙΟΣ

6 Π - 7 Σ - 8 Κ       Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου Α/Γ (Τορίνο) - Επίσημο site των αγώνων

8 Κ                          Πανελλήνιοι Βάδην 2000μ  Α/Γ και Αγώνας Βάδην 10000μ Ε/Ν - Παίδων

14 Σ                        Ρεθύμνια 2009 (Ρέθυμνο)

14 Σ                        Βαλκανικοί Αγώνες Δρόμου σε ανώμαλο έδαφος (Βελιγράδι)

14 Σ - 15 Κ           Ευρωπαϊκό Κύπελλο Χειμερινών Ρίψεων (Τενερίφη - Ισπανία)

21 Σ                        Παγκρήτιο Εαρινό Πρωτάθλημα (Πρώην Αγώνες Δ.Κρητης) (Χανιά)

22 Κ                        Τελικός Γύρος Πόλεων  (Χίος)

25 Τε                      Φαιστιοι & Γορτύνιοι Παμμεσαριτικοί Αγώνες (Μοίρες)

27 Σ                        Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Συνθέτων Αγωνισμάτων ΠΠ/ΠΚ Β΄(Λασήθι-Ηράκλειο-Ρέθυμνο-Χανιά)

28 Κ                        Αγώνες Μίνι ππ-ΠΚ (Ρέθυμνο)

31 Τρ - 1 Τετ       Β΄Φάση Σχολικού Γυμνασίων (Άργος)

 

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

1 Τε                        Β΄Φάση Σχολικών Γυμνασίων (Άργος)

2 Πε - 3 Πα         Β΄Φάση Σχολικών αγώνων Λυκείων (Άργος)

5 Κ                          Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ Α΄ (Ηράκλειο)

11 Σ                        Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΚ (Ηράκλειο)

14 Τρ - 15 Τε          Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Συνθέτων Α/Γ- Π/Κ (Αθήνα)

22 Τε                      Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Συνθέτων αγωνισμάτων ΠΠ-ΠΚ Α΄(Ηράκλειο)

25 Σ                        Βαλκανικοί Αγώνες Βάδην Α/Γ - Ε/Ν Π/Κ (Βουκουρέστι)

25 Σ - 26 Κ           Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Α/Γ (Αθήνα)

28 Σ                     Διααυλογικό Πρωτάθλημα Συνθέτων ΠΠ-|ΠΚ Β΄ (Τρίαθλα) (Χανιά - Ρέθυμνο - Ηράκλειο)

ΜΑΙΟΣ

5 Τρ - 7 Πε          ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ (Πύργος)

9 Σ                          Παγκρήτιοι Αγώνες Μίνι - ΠΠ-ΠΚ

9 Σ                          1ο Ελληνικό Grand Prix

10 Κ                        Κνώσεια - Ηράκλειο

16 Σ                        Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10000μ Α/Γ Νέων - Εφήβων

16 Σ                        2ο Ελληνικό Grand Prix

16 Σ                        Παγκρήτιο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ Β΄

17 Κ                        69α Αρκάδια - Ρέθυμνο

17 Κ                        Φεστιβάλ Ρίψεων Τρίπολη

24 Κ                        Αγώνες Μάχης της Κρήτης - Χανιά

27 Τετ                    Γκαλά Γυναικών - Φιλοθέη

27 Τετ                    1ο Ελληνικό Grand Prix _ Έδεσσα (Αλεξάνδρεια)

30 Σ                        Ηράκλεια - Ηράκλειο

30 Σ                        Παπαφλέσεια - Διεθνής Συνάντηση - Καλαμάτα

ΙΟΥΝΙΟΣ

1     Δ:                  61α  ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ     ‘ΔΙΕΘΝΗΣ  ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ'   (ΧΑΝΙΑ)

10      Τετ:             «Θεσσαλονίκη  2009»  ¨διεθνής συνάντηση¨ (Θεσσαλονίκη)

13   Σ:                 «ΜΙΡΑΜΠΕΛΟ»   (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

* 13   Σ:              ΠΑΝΕΛ.  ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΩΝ  ΝΕΩΝ  Α / Γ  (Ο.Α.Κ.Α.  - Κ2) *

* 17   Τ:             2ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Καβάλα) *

20-21  Σ-Κ:          Eυρωπαϊκό  Πρωτ.  Ομάδων  Α / Γ  (Λεϊρία - Πορτογαλία) - Επίσημο Site των αγώνων

* 21-22  Κ-Δ:        ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ   Π / Κ  (ΝΑΥΠΛΙΟ) *    

* 24  Τ:               3ο Ελληνικό  ‘Grand  Prix'  (Άργος Ορεστικό) *

27    Σ:       «ΜΙΣΕΔΑΚΕΙΑ»    (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

* 27   Σ:              «ΘΕΟΧΑΡΑΚΕΙΑ»     ( ΧΑΝΙΑ)*

*27-28  Σ-Κ:         ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ  ΣΥΝΘΕΤΩΝ  ΑΓΩΝ.  Ε/Ν (ΝΑΟΥΣΑ) *  

30 - 3/7  Τρ-Παρ:   Μεσογειακοί  Αγώνες (Πεσκάρα - Ιταλία)  Επίσημο site των αγώνων

ΙΟΥΛΙΟΣ

* 3-4  Π-Σ:          ΠΑΝΕΛ.  ΠΡΩΤ.  ΣΥΝΘΕΤΩΝ  ΑΓΩΝ. ΠΠ - ΠΚ Α΄ (ΣΕΡΡΕΣ) *

* 4-5  Σ-Κ:          ΠΑΝΕΛ.  ΠΡΩΤ.  Ε / Ν - 10.000 ΒΑΔΗΝ  Ε / Ν  (ΣΕΡΡΕΣ) *

4-9 Σ-Πεμ:          Πανεπιστημιάδα  (Βελιγράδι - Σερβία) Επίσημο site των αγώνων

6      Δ:             Τοφάλεια  (Πάτρα)

8-12  Τετ-Κ:        Παγκόσμιο  πρωτάθλημα   Π / Κ   (Μπρεσανόνε - Ιταλία) Επίσημο site των αγώνων

* 11-12  Σ-Κ:      ΠΑΝΕΛ.  ΠΡΩΤ.  ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ  Π / Κ  *

13     Δ:             Τσικλητήρεια  ‘Διεθνής Συνάντηση'  (Αθήνα) Επίσημο site των αγώνων

16-19  Π-Κ:         Eυρωπαϊκό  πρωτάθλημα ΝΕΩΝ (Κάουνας - Λιθουανία) Επίσημο site των αγώνων

* 18-19  Σ-Κ:     ΠΑΝΕΛ.  ΠΡΩΤ.  ΠΠ / ΠΚ Α΄  (ΛΑΡΙΣΑ)  *

20   Δ:               25α BAΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΕΙΑ  ‘ΔΙΕΘΝΗΣ  ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ'  (ΡΕΘΥΜΝΟ) -  Επίσημο site των αγώνων

20-26 Δ-Κ:        Ολυμπιακές Ημέρες Ευρωπαϊκής Νεότητας (Φιλανδία) -  Επίσημο site των αγώνων

23-26 Π-Κ:        Eυρωπαϊκό  πρωτάθλημα Ε / Ν (Νόβι Σαντ - Σερβία) -  Επίσημο site των αγώνων

29-30  Σ-Κ:       Διεθνής  συνάντηση  «Ελλάδα - Κύπρος»  Π / Κ

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

1-2 Σ-Κ:           ΠΑΝΕΛΛΗΝ.  ΠΡΩΤ.   Α / Γ  &  ΝΕΩΝ «Α/Γ»  (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)*

* 5   Τετ:        Τελικός  Ελληνικού  ‘Grand  Prix'  (Θήβα) * 

8      Σ:           Βαλκανική  Συνάντηση   Π / Κ   (Άγκυρα)

* 8 Σ :           Οκταεθ. Συν. Ε/Ν «Γαλλία-Ελλάδα-Ισπ-Ιταλ-Αλγ-Τυν-Μαρ- Τουρ» (Ισπανία)*

15-23  Σ-Κ:       ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Α / Γ   (ΒΕΡΟΛΙΝΟ) -  Επίσημο site των αγώνων

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

5-6   Σ-Κ:        Βαλκανικό  Πρωτάθλημα   Ε / Ν  (Σχηματάρι - Ελλάδα)

12-13 Σ-Κ:     Τελικός  ‘Grand  Prix'    IAAF  (Θεσσαλονίκη) -  Επίσημο site των αγώνων

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

27   Τρ.:        «10α  ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ»   (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

1     Κ:          ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ  ΠΡΩΤ/ΜΑ    ΒΑΔΗΝ  50.000 μ.   Α.

8     Κ:         «ΑΡΚΑΔΙΟΣ  ΔΡΟΜΟΣ  20 χιλ/τρα»   (ΡΕΘΥΜΝΟ)

8     Κ:         ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΜΑΡΑΘΩΝ. Α / Γ  & Διεθ. Κλασ. Μαραθώνιος  (ΑΘΗΝΑ)

.


Τελευταία ανανέωση ( Τετάρτη, 15 Ιούλιος 2009 )