ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2013

Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. ΚΡΗΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2 0 1 3

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

2 Σ : ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΛΜΑΤΩΝ ‘ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ’ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

9 Σ : ΗΜΕΡΙΔΑ ‘ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ’ (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

9 Σ: Ημερίδα ‘κλειστού στίβου’ Α / Γ - Π / Κ – ΠΠ/ΠΚ Α΄ (Σ.Ε.Φ.)

10 Κ: ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΠΡΩΤ. ΣΕ ΑΝΩΜΑΛΟ ΕΔΑΦΟΣ - Β΄ ΑΓΩΝΑΣ (ΧΑΝΙΑ)

10 Κ: 3ος Γύρος Πόλεων (Φιλοθέη)

16-17 Σ- Κ: Πανελλήνιοι Αγώνες ‘κλειστού στίβου’ Α / Γ (Σ.Ε.Φ.)

23 Σ: Βαλκανικοί Αγώνες ‘κλειστού στίβου’ Α/Γ (Κωνσταντινούπολη)

24 Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. ΔΡΟΜ. ΣΕ ΑΝΩΜΑΛΟ ΕΔΑΦΟΣ (ΤΡΙΚΑΛΑ)

ΜΑΡΤΙΟΣ

1-3 Π-Κ: Ευρωπαϊκό πρωτ/μα ‘κλειστού στίβου’ Α / Γ (Γκέτεμποργκ)

7 Πεμ: Πανελλήνιοι Σχολικοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος Λυκείων

9 Σ: Βαλκανικοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Βελιγράδι)

24 Κ: 4ος Γύρος Πόλεων (Χίος)

30 Σ: ΠΑΝΕΛ. ΒΑΔΗΝ 20.000 μ. Α / Γ - ΝΕΩΝ & Αγ. Βάδην 10.000 Ε/Ν/Π - 5.000 Κ

30-31 Σ-Κ: ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ ΣΥΝΘΕΤΩΝ Π/Κ

31 Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝ. ΠΡΩΤ. ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ Α/Γ & Διεθ. Ημιμ/νιος. (ΑΘΗΝΑ)

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

3-4 Τ- Π: Β΄ Φάση Σχολικών Αγώνων Λυκείων

7 Κ: «ΡΕΘΥΜΝΙΑ» (ΡΕΘΥΜΝΟ)

13 Σ: ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Π / Κ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

20 Σ: ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΟΛΥΑΘΛΩΝ ΠΠ/ΠΚ Β΄ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

20 Σ: Βαλκανικοί Αγώνες Βάδην Α/Γ – Ε/Ν – Π/Κ (Τουρκία)

21 Κ: Διεθνής Μαραθώνιος Θεσσαλονίκης (Θεσσαλονίκη)

23-24 Τ-Τ: Πανελλήνιοι Σχολικοί Αγώνες Λυκείων

27 Σ: ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗ/ΜΑ ΠΠ/ΠΚ Α΄ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

ΜΑΪΟΣ

11-12 Σ-Κ: ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α / Γ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

11-12 Σ-Κ: ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤ. ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΠΠ/ΠΚ Α΄ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

18 Σ: «ΜΑΧΗ ΚΡΗΤΗΣ» (ΧΑΝΙΑ)

18 Σ: : 1ο Ελληνικό ‘Grand Prix’

19 Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ 10.000 μ. Α/Γ - ΝΕΩΝ «Α/Γ»

25 Σ: «ΚΝΩΣΕΙΑ» (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

25 Σ: Φεστιβάλ Ρίψεων (Τρίπολη)

29 Τετ: «Gala Γυναικών» (Φιλοθέη)

ΙΟΥΝΙΟΣ

1 Σ: «ΗΡΑΚΛΕΙΑ» (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

1 Σ: Παπαφλέσσεια ‘διεθνής συνάντηση’ (Καλαμάτα)

1-2 Σ-Κ: ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ ΣΥΝΘΕΤΩΝ Α/Γ

2 Κ: Πανελλήνιοι Αγώνες Ορεινού Δρόμου – Βουνού 

2  Κ: ΧΑΝΙΑ 2013 (ΧΑΝΙΑ)

5 Τετ: 2ο Ελληνικό ‘Grand Prix’ (Έδεσσα)

8 Σ: 65α ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ ‘ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ’ (ΧΑΝΙΑ)

9 Κ: ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ (ΧΑΝΙΑ)

9 Κ: «ΜΙΡΑΜΠΕΛΟ» (ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

12 Τετ: 3ο Ελληνικό ‘Grand Prix’ «Πάτρα 2013» (Πάτρα)

15 Σ: ΔΕΛΦΙΝΙΑ (ΡΕΘΥΜΝΟ)

15-16 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ ΝΕΩΝ «Α/Γ»

  16 Κ: Βαλκανικοί Αγώνες Ορεινού Δρόμου - Βουνού (Ρουμανία)

22-23 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. Π / Κ & ΣΥΝΘΕΤΑ Π/Κ & 10 χιλ. Ε

22-23 Σ-Κ: ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ ΟΜΑΔΩΝ Α / Γ (Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ)

26–29 Τετ–Σ: Μεσογεικοί Αγώνες Α/Γ (Τουρκία)

29–30 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. Ε / Ν & ΣΥΝΘΕΤΑ Ε / Ν

ΙΟΥΛΙΟΣ

3 Τετ: 4ο Ελληνικό ‘Grand Prix’

6-7 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝ. ΠΠ / ΠΚ Α΄ & ΣΥΝΘΕΤΑ ΠΠ / ΠΚ Α΄ (2 ΟΜΙΛΟΙ)

6-7 Σ-Κ: Βαλκανικοί Αγώνες Ε / Ν (Ντενισλί – Τουρκία)

7–12 Κ–Παρ: Πανεπιστημιάδα (Καζάν - Ρωσία)

10 Τετ: Τελικός Ελληνικού ‘Grand Prix’

10–14 Τετ.–Κ: Παγκόσμιο Πρωτ/μα Π / Κ (Ντόνετσκ – Ουκρανία)

11–14 Πεμ.–Κ: Ευρωπαϊκο Πρωτ/μα ΝΕΩΝ (Α / Γ) (Φιλανδία)

14 Κ: «Σιθώνεια» (Χαλκιδική)

14–19 Κ–Παρ.: Ευρωπαϊκό Ολυμπαικό Φέστιβαλ Π / Κ (Ολλανδία)

18–21 Πεμ. – Κ: Ευρωπαϊκο Πρωτ/μα Ε / Ν (Ριέτι – Ιταλία)

20-21 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ Α / Γ & ΣΥΝΘΕΤΑ Α/Γ - ΝΕΩΝ

25–26 Π-Π: «Ελλάδα - Κύπρος» Διεθνής Συν/ση Π / Κ

27-28 Σ-Κ: Βαλκανικοί Αγώνες Α / Γ (Στάρα Ζαγόρα - Βουλγαρία)

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

3 Σ: Βαλκανική Συνάντηση Π / Κ (Ανδριανούπολη - Τουρκία)

4 Κ: ΜΑΡΑΚΕΙΑ (ΦΟΥΡΦΟΥΡΑΣ – ΡΕΘΥΜΝΟ)

10 - 18 Σ- Κ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α / Γ (ΜΟΣΧΑ)

31 Σ: Δεκαεθνή Συνάντηση Α / Γ (Γαλλία)

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

9 … 22: ΑΓΩΝΕΣ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΠΠ – ΠΚ Β΄ (ΛΑΣ–ΗΡΑΚ-ΡΕΘ-ΧΑΝΙΑ)

15 Κ: Βαλκανικός Ημιμαραθώνιος (Ρουμανία)

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

27 Κ: «ΝΕΣΤΟΡΕΙΑ» (ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ)

27 Κ: Βαλκανικός Μαραθώνιος (Μαυροβούνιο)

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

3 Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ ΒΑΔΗΝ 50.000 μ. Α.

8 Παρ: «ΑΡΚΑΔΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ 20 χιλ/τρα» (ΡΕΘΥΜΝΟ)

10 Κ: ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΜΑΡΑΘΩΝ. Α / Γ & Διεθ. Κλασ. Μαραθώνιος (ΑΘΗΝΑ)

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕΓΑΣ 2013

20/01/2013: 2ος Γύρος Πόλεων 2013 (Ν Σμύρνη)
20/01/2013: Περ/κοί ανωμάλου δρόμου 2013 (Ηράκλειο)

27/01/2013: Περ/κοί ανωμάλου δρόμου 2013

02/02/2013: Σχολικοί ανωμάλου δρόμου 2013 - Ημερίδα Αλμάτων ΚΣ Ηράκλειο - Παγκρήτιο
09/02/2013: Ημερίδα κλειστού Α/Γ 2013 (ΣΕΦ)
10/02/2013: 3ος Γύρος Πόλεων 2013 (Φιλοθέη) - Περιφερειακός Ανωμάλου Χανιά
16/02/2013: 16-17 Παν/νιο Πρωτ/μα κλειστού στίβου 2013 (ΣΕΦ)
23/02/2013: Βαλκ/κό Πρωτ/μα κλειστού στίβου 2013 (Κων/λη)
24/02/2013: Παν/νιο Πρωτ/μα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος 2013

01/03/2013: 1-3 Ευρωπ/κό Πρωτ/μα κλειστού στίβου (Γκέτεμποργκ) 2013
09/03/2013: Βαλκ/κό Πρωτ/μα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος (Βελιγράδι) 2013
16/03/2013: 16-17 Ευρ/κό κύπελλο χειμερινών ρίψεων 2013 (Ισπανία)
16/03/2013: «Βαδίζω στην Πάτρα» 2013
23/03/2013: «Μπλόκο Καλογρέζας» 2013 (Ν Ιωνία)
24/03/2013: 4ος Γύρος Πόλεων 2013 (Χίος)
24/03/2013: Παγκ/μιο Πρωτ/μα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος 2013 (Μπιντγκοζ)
30/03/2013: Παν/νιο Πρωτ/μα 20χλμ βάδην Α/Γ, Νε 2013
30/03/2013: 30-31 Διασ/κό Πρωτ/μα συνθέτων Π/Κ, ΠΠ/ΠΚ Α΄ 2013
30/03/2013: Ημερίδα βάδην 10χλμ Π, 5χλμ Κ 2013
31/03/2013: 4ο Παν/νιο Πρωτ/μα Ημι-Μαραθωνίου 2013 (Αθήνα)

03/04/2013: 3-4 Β΄ φάση Σχολικών 2013
06/04/2013: «Φωτιάδεια» 2013 (Πάτρα)
06/04/2013: Διασ/κό Πρωτ/μα πολύαθλων ΠΠ/ΠΚ Β΄ 2013
07/04/2013: «Ρεθύμνεια» 2013 (Ρέθυμνο)
13/04/2013: Διασ/κό Πρωτ/μα Π/Κ 2013
20/04/2013: Βαλκ/κό Πρωτ/μα βάδην Α/Γ, Ε/Ν, Π/Κ 2013 (Αϊβαλί)
20/04/2013: «Κορίβεια» 2013 (Αμαλιαδα)
21/04/2013: 8ος Διεθνής Μαραθώνιος "Μ Αλέξανδρος" 2013 (Θεσ/νίκη)
23/04/2013: 23-24 Παν/νιοι Σχολικοί 2013
27/04/2013: Διασ/κό Πρω/μα ΠΠ/ΠΚ Α΄ 2013
28/04/2013: Φεστιβάλ Ρίψεων «Κ. Γιαταγάνας» 2013 (Αθήνα)
28/04/2013: αγώνες σκυταλοδρομιών (Θεσ/νίκη)

11/05/2013: 11-12 Διασ/κό Πρωτ/μα Α/Γ 2013
18/05/2013: «Ορσίππεια» 2013 (Μέγαρα)
18/05/2013: Ελλ/κό Γκραν Πρι 2013
18/05/2013: «Ιόνιοι» αγώνες 2013(Λευκάδα)
18/05/2013: «Αμεινίας Παλληνεύς» 2013 (Παλλήνη)
18/05/2013: «Μάχη της Κρήτης» 2013 (Χανιά)
18/05/2013: «Κ. Σπανίδης» αγώνες ρίψεων 2013 (Θεσ/νικη)
18/05/2013: «Πιεράκεια» 2013 (Σκάλα Λακωνίας)
19/05/2013: Παν/νιο Πρωτ/μα 10.000μ Α/Γ, Νε, 2013
19/05/2013: Ευρ/κό κύπελλο Βάδην Α/Γ 2013 (Σλοβακία)
22/05/2013: «Καποδίστρεια» 2013 (Κέρκυρα)
25/05/2013: Αγώνες αλμάτων 2013 (Καλλιθέα)
25/05/2013: «Χειμωνίδεια» 2013 (Θεσ/νίκη)
25/05/2013: Φεστιβάλ ρίψεων 2013 (Τρίπολη)
25/05/2013: «Κνώσσεια» 2013 (Ηράκλειο)
25/05/2013: 25-26 Αγώνες ΕΔ/ΣΑ 2013
29/05/2013: Γκαλά γυναικών 2013 (Φιλοθέη)

01/06/2013: «Παπαφλέσσεια» 2013 Καλαμάτα
01/06/2013: «Δίια» 2013 (Κατερίνη)
01/06/2013: «Ηράκλεια» 2013 (Ηράκλειο)
01/06/2013: 1-2 Διασ/κό πρωτ/μα Α/Γ 2013
02/06/2013: Παν/νιο Πρωτ/μα ορεινού δρόμου 2013
02/06/2013: «Παπαναστάσεια» 2013 (Αθήνα)
02/06/2013: «Ζαχαριάδεια» 2013 (Θεσ/νίκη)
02/06/2013: «Χανιά 2013»
02/06/2013: «Γιτάνεια» 2013 (Ηγουμενίτσα)
02/06/2013: «Βραϊμάκεια» 2013 (Χαλκίδα)
05/06/2013: Ελλ/κό Γκραν Πρι «Αλεξάνδρεια» 2013 (Έδεσσα)
05/06/2013: «Τάσος Ξένος» 2013 (Χολαργός)
08/06/2013: «65α Βενιζέλεια» 2013 (Χανιά)
08/06/2013: Ευρ/κό Κύπελλο 10χλμ 2013 (Βουλγαρία)
08/06/2013: «Νάεια» 2013 (Ιωάννινα)
08/06/2013: «Αιτωλικοί» αγώνες 2013 (Αγρίνιο)
08/06/2013: «Θώδεια» 2013 (Λουτράκι)
08/06/2013: «Ράλλεια» 2013 (Κέρκυρα)
08/06/2013: «Ελευθέρεια» 2013 (Κιλκίς)
12/06/2013: Ελλ/κό Γκραν Πρι «Πάτρα 2013»
15/06/2013: 15-16 Παν/νιο Πρωτ/μα Νέων 2013
16/06/2013: Βαλκ/κοί ορεινού δρόμου 2013 (Ρουμανία)
19/06/2013: «Λασάνεια» 2013 (Κοζάνη)
22/06/2013: Παν/νιο Πρωτ/μα 10χλμ Εφ 2013
22/06/2013: 22-23 Παν/νιο Πρωτ/μα Π/Κ 2013
22/06/2013: 22-23 Ευρ/κό Πρωτ/μα Ομάδων Α/Γ Σ.Λ. 2013 (Γκέιτσχιντ)
26/06/2013: «Αιγιάλλεια» 2013 (Αίγιο)
26/06/2013: «Ολύμπεια» 2013 (Λιτόχωρο)
26/06/2013: 26-29 Μεσογειακοί 2013 (Μερσίν)
29/06/2013: 29-30 Ευρ/κό Κύπελλο Συνθέτων Α/Γ 1η κατ. 2013 (Ελβετία)
29/06/2013: 29-30 Παν/νιο Πρωτ/μα Ε/Ν 2013
30/06/2013: «Ελευθέρεια» 2013 (Δράμα)

03/07/2013: Ελλ/κό Γκραν Πρι 2013
06/07/2013: Ευρ/κό Πρωτ/μα ορεινού δρόμου 2013 (Βουλγαρία)
06/07/2013: 6-7 Παν/νιο Πρωτ/μα ΠΠ/ΠΚ Α΄ 2013
06/07/2013: 6-7 Βαλκ/κοί Ε/Ν 2013 (Ντενισλί, Τουρκία)
07/07/2013: 7-12 Πανεπιστημιάδα 2013 (Καζάν, Ρωσία)
10/07/2013: Ελλ/κό Γκραν Πρι 2013
10/07/2013: 10-14 Παγκ/μιο Πρωτ/μα Π/Κ 2013 (Ντόνετσκ, Ουκρανία)
11/07/2013: 11-14 Ευρ/κό Πρωτ/μα Νέων 2013 (Τάμπερε Φινλανδία)
14/07/2013: «Σιθώνεια» μίτινγκ ρίψεων 2013 (Νικήτη)
14/07/2013: «Κραχτίδεια» 2013 (Δράμα)
14/07/2013: 14-19 Ευρωπ/κό Ολυμπιακό φεστιβάλ Π/Κ 2013 (Ουτρέχτη)
18/07/2013: 18-21 Ευρωπ/κό Πρωτ/μα Ε/Ν 2013 (Ριέτι)
20/07/2013: 20-21 Παν/νιο Πρωτ/μα Α/Γ και Νέων 2013
25/07/2013: 25-26 Ελλάς–Κύπρος Π/Κ 2013 (Ελλάδα)
27/07/2013: 27-28 Βαλκ/κό Πρωτ/μα Α/Γ 2013 (Στάρα Ζαγόρα)

03/08/2013: Βαλκ/κό Πρωτ/μα Π/Κ 2013 (Ανδριανούπολη)
10/08/2013: 10-18 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Α/Γ 2013 (Μόσχα)
31/08/2013: 10εθνής Α/Γ 2013 (Γαλλία)

15/09/2013: Βαλκ/κό Πρωτ/μα Ημι-Μαραθωνίου 2013 (Ρουμανία)
15/09/2013: «Περδίκεια» 2013 (Πτολεμαΐδα)
21/09/2013: Διασ/κό Πρωτ/μα ΠΠ-ΠΚ Β΄ 2013
22/09/2013: «Κ. Παπαναστασίου» 2013 (Βελβεντό)
28/09/2013: «Κωνσαντινίδεια» 2013 (Νάουσα)
28/09/2013: «Μπεκιάρεια» 2013 (Σέρρες)

05/10/2013: 5-6 «26οι Αιγιοπελαγίτικοι» 2013 (Χίος)
12/10/2013: «Ναυπλιακοί» αγώνες 2013
12/10/2013: «Δήλεια» 2013 (Μύκονος)
20/10/2013: «Λαγκίστεια» 2013 (Φλώρινα)
27/10/2013: Βαλκ/κό Πρωτ/μα Μαραθωνίου 2013 (Μαυροβούνιο)
27/10/2013: «Νεστόρεια» 2013 (Ιεράπετρα)

03/11/2013: Παν/νιο Πρωτ/μα Βάδην Α 50χλμ. 2013
10/11/2013: 31ος ΚΜΑ «Γρηγόρης Λαμπράκης» και 5–10χλμ 2013 (Αθήνα)
10/11/2013: Παν/νιο Πρωτ/μα Μαραθωνίου 2013 (Κλ Διαδρομή)
23/11/2013: «Παρα-Ιόνιοι» 2013 (Αγρίνιο)

Τελευταία ανανέωση ( Σάββατο, 02 Φεβρουάριος 2013 )