Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

ΑΡΧΗ arrow ΝΕΑ
ΝΕΑ
Αναδιάρθρωση ΔΣ Εκτύπωση E-mail
Διάφορα

Την Δευτέρα 15 Σεπτεμβρίου 2008 συνεκλήθη στο Ηράκλειο το ΔΣ της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης και έκανε αποδεκτές τις παραιτήσες της προέδρου Φωτεινής Παπαδάκη και του υπεύθυνου διεθνών σχέσεων Βαγγέλη Μελιγκουνάκη οι οποίοι θα είναι υποψήφιοι για το ΔΣ του ΣΕΓΑΣ. Προεδρεύων αντιπρόεδρος ορίστηκε ο μέχρι τότε Αντιπρόεδρος Σωτήρης Λαβούτας ενώ χρέη αντιπροέδρου ανέλαβε ο Έφορος Ανδρέας Μπενάκης. Τέλος το ΔΣ συμπληρώθηκε από τον αναπληρωματικό Σπύρο Καμπαξή. Ταυτόχρονα το ΔΣ συγκάλεσε ΓΣ για την ανάδειξη νέου ΔΣ την Παρασκευή 24 Οκτωβρίου 17.00 και σε περίπτωση μή απαρτίας την επομένη (Σάββατο 25 Οκτωβρίου - 17.00) στο Ηράκλειο στα γραφεία της ΕΑΣ

Έτσι μέχρι την ΓΣ της 24ης Οκτωβρίου 2008 το ΔΣ απαρτίζεται από  τους

Το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης αποτελείται από τους :


  • Λαβούτας Σωτήριος..............................Προεδρέυων Αντιπρόεδρος
  • Μπενάκης Ανδρέας...............................Αντιπροεδρεύων
  • Σουρής Σωτήριος ................................... Γενικός Γραμματέας
  • Αντωνακάκης Παναγιώτης.....................Ταμίας
  • Ανδρουλιδάκης Χρισατόφορος................Ειδικός Γραμματέας
  • Καμπαξής Σπύρος ς..................................Έφορος

 

 
Βαλκανική Συνάντηση Παίδων 2008 Αποτελέσματα Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

mixalelis_balkaniki_small.jpgΔύο Χρυσά η Κρήτη στην Βαλκανική Συνάντηση Παίδων με τον Δημήτρη Μιχαλέλη

Στους Βαλκανικούς αγώνες Παίδων Κορασίδων που έγιναν στο Μαυροβούνιο το Σάββατο 6 Σεπτεμβρίου οι αθλητές της Κρήτης κατέκτησαν δύο χρυσά μετάλλια με τον Δημήτρη Μιχαλέλη του ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος στο μήκος (1ος με 7.09μ) και στην 4Χ100μ όπου συμμετείχε με τους Χατζηαγγελίδη, Χατζηγιαννίδη και Τερμενίδη). Ακόμη η Μαρία Μπελιμπασάκη του Σητειακού ήταν 4η στα 100μ με 12.82 και ο Γιάννης Καπεκάκης (ΟΦΗ) ήταν 4ος με 55.47μ

Στους παίδες η ομάδα μας έχασε την πρώτη θέση για 1 βαθμό (112) από την Ρουμανία (113) ενώ η ομάδα των κορασίδων πήρε την τρίτη θέση με 100 βαθμούς.
Στους παίδες οι αθλητές μας κατέκτησαν 4 χρυσά μετάλλια με τους Κοσμίδη στο τριπλούν, Μάστορα στο ύψος, Μιχαλέλη στο μήκος και η ομάδα της σκυταλοδρομίας 4χ100μ.
Στις κορασίδες το μοναδικό μετάλιο κατέκτησε στη δισκοβολία η Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου.
Αναλυτικά οι θέσεις των αθλητών και αθλητριών μας ήταν.

Παίδες

110 μ Εμπόδια (-0,9) 3ος Γιώργος Χατζηγιαννίδης 14.39, 1ος Ερυγκουν Μπούγκρα (Τουρ) 13.90

100μ (-0,8) 3ος Σλάβα Τσιρμινίδης 11.24, 1ος Νίκολα Μιλίνκοβιτς (Σερβ) 10.87

Τριπλούν 1ος Φραντζέσκος Κοσμίδης 14.61 (+0,6)

400μ 5ος Κώστας Ξυδάς 51.77 1ος Νίκολα Μιλίνκοβιτς (Σερβ) 49.03

2.000μ Φ. Εμπ 3ος Χριστόδουλος Δόβας 6.05.11 1ος Ιλιε Αλεξάντρου Κορνέτσι (Ρουμ) 6.04.07

Δισκοβολία 2ος Δημήτρης Τσολακίδης 52.30 1ος Μπεν Γκετεμανς (Βουλ) 55.06

800μ 6ος Τζέιμι-Αλεξ Καπετανάκης 2.00.91 1ος Ουσλού Γιουσούφ (Τουρ) 1.58.66

1.500μ 4ος Γρηγόρης Βουτσινάς 4.03.23 1ος Τσέροβατς Νεμάνια (Σερβ) 3.58.74

3.000μ 6ος Μανώλης Κοκκινίδης 9.46.51 1ος Ραζβάν Στρίμπου (Ρουμ) 8.40.79

Ύψος 1ος Αντώνης Μάστορας 2.03

Σφαιροβολία 2ος Γεράσιμος Θεοδώρου 18.14 1ος Μπεν Γκέτεμανς (Βουλ) 18.59

Μήκος 1ος Δημήτρης Μιχαλέλης 7.09 (+1,5)

Ακοντισμός 4ος Γιάννης Κακεπάκης 55.47 1ος Ντμίτρι Ταραμπιν (Μολδ) 69.61

4χ100μ 1η Ελλάδα 42.95 Σλάβα Τσερμινίδης, Γιώργος Χατζηγιαννίδης Δημήτρης Μιχαλέλης, Χρήστος Χατζηαγγελίδης

Βαθμολογία 2η Ελλάδα 112 1η Ρουμανία 113

Κορασίδες

100μ (-0,9) 4η Μαρία Μπελιμπασάκη 12.82 1η Αντζελα Τέρεκ (Σερβ) 12.52

400μ 7η Κατερίνα Καραδήμου 60.20 1η Γιάσνα Χόροζιτς (Βοσν-Ερζ) 55.76

100μ εμπόδια (+0,6) 4η Ελισάβετ Πεσιρίδου 15.01 1η Ιβάνα Πέτκοβιτς (Σερβ) 14.29

Ύψος 5η Ναταλία Νικοπούλου 1.64 1η Μαρία Βούκοβιτς (Μαυροβ) 1.76

Δισκοβολία 1η Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου 42.04

2.000μ Φ. Εμπ. 5η Κων/να Πατρικέλη 7.39.78 1ηΜιριάνα Πάιτς (Σερβ) 6.52.36

Σφαιροβολία 3η Βασιλική Ζαβλανού 12.29 1η Μαριέτα Κουτσάροβα (Βουλ) 13.63

800μ 5η Ανδρονίκη Δρακάκη 2.16.24 1η Χαντέ Γιαζιτζόγλου (Τουρ) 2.09.87

Μήκος 2η Χάιδω Αλεξούλη 5.71 (-0,4) 1η Γκεοργκιόνα Μισνέα (ρουμ) 5.75 (+0,2)

1.500μ 4η Μαρία Ζωγραφάκη 4.47.13 1η Αμέλα Τέρζιτς (Σερβ) 4.25.92

Ακοντισμός 5η Χριστίνα Γιαννέλη 36.46 1η Μαρίγια Βουτσένοβιτς (Σερβ) 48.69

3.000μ 2η Αναστασία Καρακατσάνη 9.49.95 1η Τεοντόρα Σίμοβιτς (Σερβ) 9.34.19

Τριπλούν 2η Μαρία Κοτρούτσου 12.01 (+0,3) 1η Γκεοργκιόνα Μισνέα (Ρουμ) 12.08 (-0,6)

4χ100μ 5η Ελλάδα 50.50 Ελισάβετ Πεσιρίδου, Χάιδω Αλεξούλη Ανδρονίκη Δρακάκη, Μαρία Μπελιμπασάκη 1η Σερβία 47.86

Βαθμολογία 3η Ελλάδα 100 1η Σερβία 122

Δείτε φωτογραφίερς από τους αγώνες εδω

Πηγή: www.segas.gr

Τελευταία ανανέωση ( Σάββατο, 13 Σεπτέμβριος 2008 )
 
Βαλκανική Συνάντηση Παίδων Κορασίδων 2008 Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

Την Παρασκευή 5 Σεπτεμβρίου αναχωρεί για το Μαυροβούνιο η ελληνική αποστολή με την εθνική ομάδα στίβου παίδων – κορασίδων, προκειμένου να συμμετάσχει στο Βαλκανικό πρωτάθλημα της κατηγορίας που θα γίνει την επομένη ημέρα (Σάββατο, 6/9) στην πόλη Μπαρ.
Στην ομάδα συμμετέχουν τρείς εκπρόσωποι της Κρήτης ο Δημήτρης Μιχαλέλης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος-Μήκος), η Μαρία Μπελιμπασάκη (Σητειακός ΑΟ-100μ) και ο Γιάννης Κακεπάκης (ΟΦΗ-Ακόντιο)
Η ομάδα, που θα συγκεντρωθεί σε ξενοδοχείο την Πέμπτη (4/9) το απόγευμα θα αναχωρήσει από το αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος στις 5/9 με την πτήση ΜΑ 231 στις 05:20 για Βουδαπέστη και στη συνέχεια με την πτήση ΜΑ 494 στις 12:50 με προβλεπόμενη ώρα άφιξης στην Ποντγκόριτσα στις 14:00.

Η επιστροφή είναι προγραμματισμένη για τη Δευτέρα 8/9 με ώρα άφιξης στην Αθήνα 15.50.

Η ομάδα
Κορασίδες

100μ: Μαρία Μπελιμπασάκη (Σητειακός ΑΟ)
400μ: Κατερίνα Καραδήμου (ΑΣ Ολυμπιακή Δομή)
800μ: Ανδρονίκη Δρακάκη (ΓΣ Κηφισιάς)
1.500μ: Μαρία Ζωγραφάκη (ΑΣ Καζώνης Καλ.)
3.000μ: Αναστασία Καρακατσάνη (ΓΣ Βόλου)
100μ εμπόδια: Ελισάβετ Πεσιρίδου (Αρχέλαος Κατερίνης)
2.000μ στιπλ: Κωνσταντίνα Πατρικέλη (Πανιώνιος ΓΣ)
Μήκος: Χάιδω Αλεξούλη (Πελασγός Λάρισας)
Ύψος: Ναταλία Νικοπούλου (Κερκυραϊκός ΓΣ)
Τριπλούν: Μαρία Κοτρούτσου (ΓΣ Βόλου)
Σφαίρα: Βασιλική Ζαβλανού (ΓΑΣ Τρικάλων Ο ΖΕΥΣ)
Δίσκος: Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΓΕ Φαρσάλων Η ΦΘΕΙΑ)
Ακόντιο: Χριστίνα Γιαννέλη (ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης)

Παίδες

100μ: Σλαβα Τσιρμινίδης (ΑΠΣ Βιστωνίδας)
400μ: Κώστας Ξυδάς (ΜΕΑΣ Τρίτων)
800μ: Τζέιμι Αλεξ Καπετανάκης (ΑΕ Μεσογείων Αμ.)
1.500μ: Γρηγόρης Βουτσινάς (Πέλωψ Πατρών)
3.000μ: Μανώλης Κοκκινίδης (ΑΣ Καζωνης Καλ.)
110μ εμπόδια: Γιώργος Χατζηγιαννίδης (ΓΣ Εδεσσας)
2.000μ στιπλ: Χριστόδουλος Δόβας (ΓΣ Σέρρες 93)
Μήκος: Δημήτρης Μιχαλέλης (Ελ. Βενιζέλος)
Τριπλούν: Φραντζέσκος Κοσμίδης (ΓΣ Κερατσινίου)
Ύψος: Αντώνης Μάστορας (ΓΣ Ηρακλής)
Σφαίρα: Γεράσιμος Θεοδώρου (Πατραϊκή ΕΣ)
Δίσκος: Δημήτρης Τσολακίδης (ΓΣ Μανδρών)
Ακόντιο: Γιάννης Κακεπάκης (ΟΦΗ)
4χ100μ: Χρήστος Χατζηαγγελίδης (ΓΣ Γλυφάδας).

 
Τελικός Ελληνικών Γκράν Πρί 2008 Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

thiva_small.jpgΣτο Δημοτικό Στάδιο της Θήβας (φωτό) διεξήχθη ο τελικός του ελληνικού γκραν πρι 2008 που ήταν αφιερωμένος στον Χρήστο Βουδούρη.

Στους αγώνες πήραν μέρος αρκετοί αθλητές από Κρητικούς συλλόγους με καλύτερες εμφανίσεις από τους Μανόλη Κουτσουκλάκη (Κύδων) 1ο στα 100μ με 10.40 (+2.4), Στέλλα Πιλάτου (ΟΦΗ) 1η στο μήκος με 6.45μ, Χρυσή Μωυσίδου (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 1η στην σφαιροβολία με 15.15μ, Θόδωρο Μαθιουδάκη 2ο στο ύψος με 2.10μ, Φλωρεντία Κάππα (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 2η στην σφαιροβολία με 14.32μ, Χρήστο Χριστοφόρου (ΓΑΣ Μεσσαράς) 5ο στα 110μ εμπόδια 15.77, Αντώνη Καταντωνάκη (ΟΦΗ) 5ο στα 400μ με 49.32 και Λάμπρο Φραντζεσκάκη (Κύδωνα) 8ο στα 400μ με 49.57.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

 Ανδρών

 Υψος

1.Παν Κουρτέσης (ΠΓΣ)             2.14

2.Θεοδ Μαθιουδάκης (Ελ Βενιζέλος) 2.10

3.Νικ Δελεβέκουρας (ΓΣ Πίνδαρος)  2.00

4.Κων Καρναβάς (ΓΑΣ Κιλκίς)       1.90

5.Χαραλ Συντζάκης (ΑΓΕ Βοιωτίας)  1.85

 

800μ

1.Γιαν Αμοιρίδης (Αίολος Μακεδ)          1.52.23

2.Δημ Φιλίππου (Κύπρος)                  1.53.97

3.Κων Βασιλάκης (ΑΕΚ)                    1.54.04

4.Νικ Πουλημάς (Κερκυραϊκός)             1.54.19

5.Κων Νακόπουλος (Πανιώνιος)             1.56.64

6.Παν Κόλλιας-Πιτυρίγκας (ΓΣ Αμαρουσίου) 1.57.54

7.Νικ Γκανάτσιος (Πελασγός Λαρ)          1.58.16

8.Ευθ Θεριστόπουλος (Προμηθέας Πατρ)     2.05.40

 

Σφαιροβολία

1.Γιώρ Αρέστης (ΠΑΟ)  18.32

2.Ανδρ Αναστασόπουλος (ΠΓΣ)     18.00

3.Βάιος Τίγκας (ΟΣΦΠ)           17.16

4.Γρηγ Τζωρτζιάδης (ΠΓΣ)        16.57

5.Γιαν Βασιλόπουλος (Πειρ Συνδ) 16.31

6.Παν Ανυφαντής (ΟΣΦΠ)          15.83

7.Γιωρ Αντωνίου (Πελασγός Λαρ)  15.31

8.Παν Ακτύπης (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)   15.13

 

400μ (τελ κατ/ξη από 2 σειρές)

1.Γιωρ Οικονομίδης (Πανιώνιος)   48.32

2.Τηλ Ρούτας (ΓΣ Ηρακλής)        48.65

3.Ευθ Παπαδόπουλος (ΠΓΣ)         48.94

4.Κων Πασσάς (ΟΣΦΠ)              49.30

5.Αντ Καταντωνάκης (ΟΦΗ)         49.32

6.Χρ Βογιατζής (ΓΣ Ηρακλής)      49.33

7.Σαβ Νικολάου (Κύπρος)          49.37

8.Λαμπρ Φραντζεσκάκης (ΑΟ Κύδων) 49.57

 

100μ (τελ κατ/ξη από 2 τελ σειρές)

1.Μαν Κουτσουκλάκης (ΑΟ κύδων)  10.40 (+2,4)

2.Βαγγ Χαλαστάρας (ΓΣ Ηρακλής)  10.49 (+3,5)

3.Γιαν Αποστόλου (ΠΑΟ)          10.57 (+2,4)

4.Φιλ Σπαστής (Κύπρος)          10.59 (+2,4)

5.Αρ Δράκος (Ολυμπιάδα Κομ)     10.61 (+2,4)

6.Κων Βογιατζάκης (ΟΣΦΠ)        10.68 (+2,4)

7.Δημ Διαμαντάρας (ΓΣ Κηφισιάς) 10.71 (+3,5)

8.Χρ Καλαμάρας (ΑΕ Κρανιδίου)   10.73 (+2,4)

 

110μ εμπόδια (+1,1) εκτός βαθμολογίας γκραν πρι

1.Αλεξ Θεοφανοβ (ΟΣΦΠ)             13.75

2.Θεόπιστος Μαυρίδης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 13.93

3.Αλεξ Σταυρίδης (Κύπρος)          14.33

4.Νικ Χανδόλιας (Ευβοϊκός)         15.57

5.Χρ Χριστοφόρου (ΓΑΣ Μεσσαράς)    15.77

6.Απ Τζελέτας (ΜΕΑΣ Τρίτων)        15.99

Δισκοβολία 

1.Στεφ Κώνστας (ΟΣΦΠ) 57.44
2.Νικ Λουκόπουλος (ΑΕΚ) 54.66
3.Εμ Πεντίκης (Μακεδών) 52.18
4.Γιωρ Τρέμος (ΓΣ Τρικάλων) 51.16
5.Γιωρ Αρέστης (ΠΑΟ) 49.44
6.Ευαγ Πλαβούκος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 42.64
7.Υπατιος Σπανίδης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 39.17
8.Νικ Γεωργίου (Ολυμπιακός Ανδρ) 36.77

400μ εμπόδια
1.Σπυρ-Γιαν Παπαδόπουλος (ΟΣΦΠ) 51.56
2.Κοσμάς Παπαδόπουλος (Αίολος Μακεδ) 52.57
3.Γιαν Σταματελόπουλος (ΕΚΑ Δωδώνη) 53.12
4.Μιχ Χατζαντωνάς (ΓΕ Πόρου) 53.41
5.Παν Κουνής (Ευβοϊκός) 53.96
6.Στεφ Σασλής (ΓΣ Πίνδαρος) 56.01
7.Απ-Παυλ Κατραούρας (Πανιώνιος) 57.44

Τριπλούν
1.Παυλος Γαλακτιάδης (ΠΓΣ) 15.94
2.Σταυρ Γεωργίου (ΠΓΣ) 15.49
3.Νικ Δοντάς (ΓΣ Τρικάλων) 15.18
4.Δημ Ντρούλιας (ΑΟ Φιλοθέης) 14.79
5.Δημ Μαραντίδης (ΠΓΣ) 14.78
6.Ελντι Κόντη (ΠΓΣ) 14.54
7.Μιχ Οικονόμου (ΓΣ Ηρακλής) 14.08

3.000μ
1.Αντ Παπαντώνης (ΓΣ Δεσκάτης) 8.20.83
2.Μιχ Γελασάκης (ΟΣΦΠ) 8.25.09
3.Αλεξ Λίτσης (ΟΣΦΠ) 8.31.42
4.Αλεξ Μπουντάς (ΜΕΑΣ Τρίτων) 8.37.05
5.Κων Δοβανάς (ΓΣ Ηρακλής) 8.48.51
6.Δημ Τσίτσης (ΓΣ Αρκαδίας) 8.49.00
7.Χρ Καλλίας (ΑΣ Δόλιχος) 8.49.58
8.Κων Γαλανόπουλος (ΓΣ Αμαρουσίου) 8.53.06

 

Γυναικών

Σφαιροβολία

1.Χρυσή Μωϋσίδου (Ελ Βενιζέλος)   15.16

2.Φλωρ Κάππα (Ελ Βενιζέλος)       14.32

3.Ζαχ Γεωργιάδου (Πειρ Σύνδεσμος) 13.65

4.Ρενάτα Μπολσκοβάιτε (ΟΣΦΠ)      12.48

 

1.500μ

1.Ελένη Φιλάνδρα (ΠΓΣ)  4.18.59

2.Μαρ Νταλάκα (ΠΓΣ)                4.24.48

3.Αναστ Καρακατσάνη (ΓΣ Βόλου)     4.29.19

4.Φωτ Δαγκλή-Παγκότο (ΑΟ Φιλοθέης) 4.36.65

5.Ανδρ Δρακάκη (ΓΣ Κηφισιάς)       4.38.09

6.Μαγδ Γαζέα (ΑΓΕ Ζακύνθου)        4.41.23

7.Φρειδ Μπεκύρου (ΓΕ Αργολίδας)    4.44.83

 

Μήκος

1.Στέλλα Πιλάτου (ΟΦΗ)             6.45 (+1,7)

2.Ελ-Μαρ Καφούρου (ΓΣ Κερατσινίου) 6.34 (+2,2)

3.Γιαν Καφετζή (ΟΣΦΠ)              6.25 (+0,7)

4.Βασιλ Αντωνέτση (Πανιώνιος)      6.09 (-0,6)

5.Μαρία Δαγκλή (ΑΕΚ)               5.88 (+0,6)

6.Βασιλ Βάββα (ΟΣΦ(+0,5)   Π)               5.76 (+0,3)

7.Ολγα Χριστοφορίδου (Ναξιακός ΓΣ) 5.64 (+1,4)

8.Ελευθ Χριστοφή (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)   5.64

 

400μ

1.Κατερίνα Σύρου (ΓΣ Πίνδαρος)     55.36

2.Μαρ Παναγιωτίδου (ΦΣΚΑ Κοζάνης)  55.65

3.Θεοδ Νακοπούλου (ΜΕΑΣ Τρίτων)    56.95

4.Δενίσα Κολέ (ΕΚΑ Δωδώνη)         57.70

5.Ανδρ γράβαλου (Πελασγός Λαρ)     60.98

6.Μαρ Γκουμπλιά (ΓΣ Πίνδαρος)      62.22

7.Βασιλ Παπαγεωργίου (ΓΣ Πίνδαρος) 64.07

 

100μ (τελ κατ/ξη από 2 τελ σειρές)

1.Ολγα Τσομπανίδου (Παναχαϊκή)    11.80 (+3,1)

2.Λεμ Πολυχρονιάδου (ΜΕΑΣ Τρίτων) 11.81 (3,1)

3.Ανδρ Φέρρα (ΟΣΦΠ)               11.83 (+3,1)

4.Αθηνά Κοψιά (Πανιώνιος)         11.89 (+3,1)

5.Ελ-Μαρ Διακάτου (ΟΣΦΠ)          11.97 (+3,1)

6.Ολυμπ Πετσούδη (ΠΑΟΚ)           12.30 (+0,1)

7.Παν Χριστοπούλου (Πανιώνιος)    12.44 (+0,1)

7.Νικ Νικολέττου (Αίολος Μακεδ)   12.44 (+3,1)

 

100μ εμπόδια (+3)

1.Ολυμπία Πετσούδη (ΠΑΟΚ)          13.44

2.Δημ Αρχωβίτη (ΠΓΣ)               13.77

3.Μελ-Στ Μανίκη (Αδωνις Θες/νίκης) 13.98

4.Ολγα Τσομπανίδη (Παναχαϊκή)      14.31

5.Ευθ Κολοκυθά (ΓΑΣ Αλεξάνδρεια)   15.11

6.Αθ Δρόσου (ΠΓΣ)                  15.18

 

Πηγή ΣΕΓΑΣ (www.segas.gr)

 

 


Τελευταία ανανέωση ( Τετάρτη, 30 Ιούλιος 2008 )
 
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων 2008 - Β΄Ημέρα Εκτύπωση E-mail
Διοργανώσεις

Τα αποτελέσματα της 2ης ημέρας στις νέες και τους νέους στο πρωτάθλημα που γίνεται στα Τρίκαλα ήταν τα παρακάτω

Πρωινά Αγωνίσματα :

20.000μ Βάδην εκτός σταδίου
1.Σπυριδούλα Σταύρου (Κόνδωρ Αγρινίου) 2.02.01
2.Κατερίνα Μπέλλου (ΓΣ Χαϊδαρίου)      2.07.56
3.Ασημίνα Ταλάντη (ΓΑΣ Καματερού)      2.11.35
20.000μ Βάδην εκτός σταδίου 
1.Αλεξ Παπαμιχαήλ (Φωκιανός Καρδίτσας) 1.29.47
2.Βας Χρυσικός (Ολυμπιάς Πάτρας)       1.33.20
3.Θεόδωρος Κεφαλόπουλος (ΟΣΦΠ)         1.35.42
4.Αριστ Καρναχωρίτης (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)   1.44.16
5.Γιώργος Κουρεμάδας (ΓΣ Καλλιθέας)    1.50.54

 

Πηγή : ΣΕΓΑΣ (www.segas.gr)

 

Τελευταία ανανέωση ( Δευτέρα, 28 Ιούλιος 2008 )
Διαβάστε περισσότερα...
 
<< Αρχική < Προηγ. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 676 - 684 από 745

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων