Skip to content

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Please install Flash and turn on Javascript.

Με το βλέμα στο μέλλον

... και στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι το 2023

Με στόχους

........... για το 2022 το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στο Γιουτζήν του Όρεγκον και το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στο Μόναχο 

Ο Στίβος είναι

χαρά, υγεία, παιδεία
Οι ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ των σωματείων  στίβου, δέχονται όλα τα παιδιά για γνωριμία με την άσκηση και τον αθλητισμό μέσα από το παιχνίδι.
Γύρος Σητείας 2022 - Αποτελέσματα

Γύρος Σητείας - GEOPARK Road Race 2022

 gyros_sitias_2022__mini.jpg

O Δήμος Σητείας, το Υπουργείο Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής, η Περιφέρεια Κρήτης, η Περιφερειακή  Ενότητα Λασιθίου, η Ιερά Μητρόπολις Ιεραπύτνης και Σητείας, ο Δημοτικός Οργανισμός Κοινωνικοπολιτιστικής Ανάπτυξης Σητείας (Δ.Ο.Κ.Α.Σ.), ο Οργανισμός Ανάπτυξης Σητείας (Ο.Α.Σ.), ο Σητειακός Α.Ο, ο Γ.Σ. Βιτσέντζος Κορνάρος και η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης, διοργανωσαν ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ την Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2022 στην Σητεία  οι οποίες περιλαμβαναν:

  ► Αγώνες δρόμου σε δημόσια οδό με την ονομασία: «Γύρος της Σητείας»

► Σφαιροβολία (Αγώνας Επίδειξης)

► Kids' Athletics.

Τα αποτελέσματα των αγώνων:


10.000 μ.    ΑΝΔΡΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1.    ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2.    ΣΗΦΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝ
3.    ΑΦΟΡΔΑΚΟΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ

10.000 μ.      ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1.    ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
2.    ΠΑΡΙΝΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΑ
3.    ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΛΑΜΑΤΕΝΙΑ

5.000 μ.         ΑΝΔΡΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1.    ΒΟΤΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
2.    ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
3.    ΒΑΡΔΑΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  18-29
1.    ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
2.    ΒΑΡΔΑΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
3.    ΣΥΡΙΑΝΟΓΛΟΥ ΓΑΒΡΙΗΛ

ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   30-39
1.    ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΘΩΜΑΣ  
2.    ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ
3.    ΧΡΗΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49
1.    ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ
2.    ΣΟΥΦΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
3.    ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ    50+
1.    ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
2.    ΖΟΓΛΟΠΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
3.    ΣΦΕΝΔΟΥΡΑΚΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ

5.000 μ.        ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1.    ΠΑΝΤΕΖΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
2.    ΒΑΡΔΑ ΔΑΦΝΗ
3.    ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  18-29
1.    ΒΑΡΔΑ ΔΑΦΝΗ
2.    ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗ  ΜΑΡΙΑ
3.    ΒΡΑΒΟΡΙΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   30-39
1.    ΜΠΕΛΙΜΠΑΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
2.    ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ
3.    ΡΟΚΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  40-49
1.    ΒΛΑΧΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
2.    ΔΑΜΟΥΛΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
3.    ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ

ΗΛΙΚΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  50+
1.    ΒΑΝΤΑΡΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ
2.    ΒΑΝΤΑΡΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ
3.    ΜΠΕΛΙΒΑΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

2.000 μ.         ΑΓΟΡΙΩΝ
1. ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ   2008 ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ      5.39.36
2. ΜΠΕΚΙΟ ΔΙΟΝΥΣΗΣ    2008   ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ      6.05.19
3.  ΚΑΣΣΩΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ     ΑΟΛ    6.13.41

2.000 μ.        ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
1. ΚΟΥΝΕΛΑΚΗ ΕΛΛΗ    2008    Β.ΚΟΡΝΑΡΟΣ    6.30.20
2.ΣΤΑΜΠΟΥΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 2008   ΑΟΛ         6.44.50
3. ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΥ  ΦΩΤΕΙΝΗ     2010     Β.ΚΟΡΝΑΡΟΣ   6.55.70
    ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑΜ    2009      Β. ΚΟΡΝΑΡΟΣ  6.55.70

1.000 μ.        ΑΓΟΡΙΩΝ
1. ΑΙΛΑΜΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ    2011 Β.ΚΟΡΝΑΡΟΣ   3.25.40
2. ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ    2011    Β.ΚΟΡΝΑΡΟΣ   3.27.05
3.ΛΕΣΣΙ ΑΡΗΣ         2011      ΑΘΛΗΣΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ   3.27.09
 
1.000 μ.        ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
1. ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ     2011 ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ    3.22.10
2.  ΚΑΡΑΤΖΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ     2012    ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ     3.28.70
3. ΖΟΥΜΠΕΡΗ ΜΑΝΩΛΙΑ           2011   ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ      3.30.90


ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Κ12  Αγοριών
1.    ΛΕΣΙ ΑΡΗΣ       2011   ΑΘΛΗΣΥ                 7.08

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Κ14  Αγοριών
    1. ΡΑΚΟΣ ΒΑΛΑΝΤΗΣ        2010           Β.ΚΟΡΝΑΡΟΣ   7.27
    2. ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ     2010                                     6.47

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Κ18  Ανδρών
1.    ΣΑΜΩΝΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ   2005 ΑΘΛΗΣΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ  10.26
2.    ΓΚΙΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ   2005      ΑΘΛΗΣΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ    9.36
3.    ΜΠΑΣΤΟΥΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ   2005  ΑΘΛΗΣΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ  9.15

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Κ12  Κοριτσιών
1.    ΑΛΕΒΥΖΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ       2011  ΑΘΛΗΣΥ      7.97
2.    ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ    2011   ΑΘΛΗΣΥ     5.56
3.    ΑΛΕΞΑΚΗ ΚΑΛΛΙΑ            2011   ΑΘΛΗΣΥ     4.94
4.    ΒΛΑΣΤΟΥ ΜΑΡΙΛΕΝΑ       2011   ΑΘΛΗΣΥ     4.74
5.    ΚΩΝΙΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ          2011    ΑΘΛΗΣΥ      4.49

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Κ14  Κοριτσιών
1.    ΠΑΞΙΜΑΔΑΚΗ ΒΑΡΒΑΡΑ 2009 1Ο Γυμνάσιο Σητείας     7.97
2.    ΚΑΚΟΥΡΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ   2010   ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ              7.81

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Κ16  Κοριτσιών
1.    ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ       2008     Β. ΚΟΡΝΑΡΟΣ        10.07
2.    ΜΑΚΡΟΓΑΜΒΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ    2007      ΑΘΛΗΣΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ      7.51

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Κ18  Γυναικών
1.    ΠΟΛΙΣΙ ΑΝΤΖΕΛΑ    2005    ΑΘΛΗΣΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ   9.17
2.    ΣΗΦΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ   2005    ΑΘΛΗΣΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ   8.36
3.    ΤΟΨΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ  2005     ΑΘΛΗΣΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ     7.50

Περισσότερες πληροφορίες στο site της Διοργάνωσης: Γύρος Σητείας - Geopark Road Race 2022

 

 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Σύλλογοι

ΑΟ Κύδων Χανίων 
ΑΟ Λασηθίου 
Γ.Ε. Ηρακλείου 
Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθέριος Βενιζέλος 
ΟΦ Ηρακλείου 

Φωτογραφίες...


Σύνδεσμοι

segas_logo_small.jpg Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών & Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.)

Η επίσημη ιστοσελίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Στίβου

Run Greece 2014run_greece_2013_mini.jpg

 

 

iaaf.jpg Διεθνής Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (I.A.A.F.)

International  Association ofAthletic Federations

 

layout_01.gif Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Κλασσικού Αθλητισμού (E.A.A.) 

European Athleticc Association (E.A.A.) 


61a_venizelia.jpg61α Βενιζέλεια 2009

To επίσημο site του διεθνούς μήτιγκ των Χανίων